Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

ppepina
28. bře 2011

@jitkabokule no moc Ti gratuluju, to je fakt super, muj šel taky do caru a koukal an mě jako co si to vymejšlím, tak Vám Panbu přál, tak ať se cítíš dobře, hlavně, že je to na té nejlepší cestě ke štístku 😉

ppepina
28. bře 2011

@gabikri ahoj, já vím, to je jasný, je to tak to víme, ale stejně naděje umírá poslední.. víš jak, je teda hrůza kolik to stojí to vajíčko a šetřit rok chápu.. , hlavně, aby to vedlo ke zdárnému konci, co ta imunologie?Nech si udělat veškeré bakteriologické vyšetření ať víš co a jak a další eventuelní IVF proběhne a hlavně dopadne dobře 😵

gabikri
28. bře 2011

@ppepina : ahojky 😉 Na imuno jsem objednaná na 11/4, tak snad mi tam naberou všechno co půjde 😝 Sice se na to názory různí, i mí doktoři tvrdí, že je to zbytečné, že stejně se všechno léčí jen Prednisonem, ale uškodit mi to nemůže, tak co 😝 Jinak o té naději, co umírá poslední mi povídej, zrovna včera jsem si na netu objednala balíček ovulačních testů, co kdyby, že? 😀

ppepina
28. bře 2011

@gabikri haha, no já ovulaci jako měla, když jsem si testy dělala, to ale asi není rozhodující, když jsou vajíčka MADe IN CHINA 😀 už jsem z toho taky blázen.. I nějaká holka v diskuzi jiné otěhotněla spontánně při FSH 190 no náhoda, ale těch náhod je docela dost jak to pořád čtu, co to AMH? Zkus si najít nějaký přístroj, ne vyloženě u Dr. , ale co má certifikát ministerstva, zjišťují se tam všechny tyhle viry jako toxoplazmoza a podobně.. slyšela jsem to i četla v časopise, ale je ot v Brně snad.. Globální diagnostika? Bakteriologické vyšetření, platíš něco, třeba tisíc...kolem..rovnou Ti dají i lečbu..

gabikri
28. bře 2011

@ppepina : MADE IN CHINA 😀 😀 😀 😀 😀 Ty jsi mi dala 😀 😀 😀 Jinak to AMH nevím, kdo by mi nabral , když jsem to řekla mé gyndařce, tak na mě kouklala jak na blázna a v caru jsem se na to ještě neptala, ale myslím, že bych tam dopadla podobně 😝 Jinak ty toxoplazmozy mi doporučoval Mudr. z Caru, ať si nechám vyšetřit, ale fakt nevím, jak to udělat, zeptám se na to na té imunologii 😉

ppepina
29. bře 2011

@gabikri Ahojky, no je spoustu virů, právě, že na všechny Ti krev brát nemůžou, proto bych spíš šla na to globální bakteriologické, ale normální Mudr Ti asi na to nic neřekne, na známou koukala v Ikemu jak na magora co jí to ukazuje za výsledky, kde a odkud se to zjistí takov´á kravina aněco v tom smyslu, nemají to rádi, přitom je to schválené. Koukni na net, tam by Ti mělo vyjet všechno. 😀 Made in China jsou, určitě už 😎 a mužem být oblečený jak chcem 😒 vajíčka jsou chatrná 😠 , ještě, že to aspoň navenek není vidět, při tý vší smůle 😎

gabikri
29. bře 2011

@ppepina : nemyslela jsi tohleto : http://www.zubrno.cz/sluzby_bakt.php ?

ppepina
29. bře 2011

@gabikri to asi není, to je prý kompletní bakteriologické, jako všechny viry..toto už se specializuje na krk a tak..já se optám a pak pisnu.., ale bude to až zitra možna pozit.

ppepina
31. bře 2011

@gabikri Ahojky, tak se to jmenuje VITATEC to bakteriologické a kompletní krevní rozbor co Ti nikdy MUDr neudělá uplně vše, tak to se jmenuje AMP, tak koukni, jestli to nekde najdeš poblíž, já nevím jsi z Phy asi, že? 😵

gabikri
31. bře 2011

@ppepina : děkuju, dala jsem si to VITATEC do googlu a vyjely mi sporáky, tak nevím 😀 No každopádně se zeptám na to na té imunologii, třeba mi doktorka poradí 😉 Jinak jsme z Phy 😉

ppepina
1. dub 2011

@gabikri ahoj, neporadí, neznají to, musíš si dát vitatec globální diagnostika a AMP krevní rozbor, nebo tak něco, zkus to takhle najít . 😉

gabikri
1. dub 2011

@ppepina : jsi hodná, ale momentálně to nestíhám. Po pěti měsících PN si budu muset najít práci a pochybuji, že je bude zajímat, že potřebuji volno na nějaké vyšetření a to ještě v Brně. 😒

ppepina
3. dub 2011

@gabikri Ahojky, no snad bys měla najít někde jinde to ještě je, třeba Smíchov, to AMP by mělo také poradit a i ve Vinohradské jsem četla, že to je, tuším, že v dietě časopisu, uvidíš skoukni to, pokud něco najdeš..blíž. 😎 Byl krásnej víkend co, aspoň lepší nálada.. 😉

gabikri
25. dub 2011

Ahoj berušky,

dlouho jsem tu nebyla, nějak nebyla nálada 😒
Po posledním pokusu ( KET 7.3) jsem byla v naprosté beznaději, protože další pokus s DV stojí
strašný majlant a ještě navíc doktor mi napsal, že volný termín má až v říjnu 😖
Řekal jsem si to přece není možné, zázraky se dějí a proč ne zrovna u mě?!!!!
Nakoupila jsem si na netu haldu ovulačních testů a testovala snad co hodinu 😀 Manžela jsem
chudáka úplně utavila 😀 No a světe div se, po dvou dnech co jsem nedostala mrchu jsem na testu našla //!!
Zcela přirozeně!!!!!!
Ale to bych nebyla já, aby se to zase nějak nepodělalo 😖 Včera malé zakrvácení a čárka začla opět slábnout 😒
Mezitím jsem byla na té imunologii u Mudr. Malíčkové a v pátek přišly výsledky . Napsala mi toto :
Imunologie dopadla uplne vzorne.
Pri genetickem vysetreni byl nalezen jeden gen s ne uplne idealnim
nastavenim, ktery by mohl byt castecne zodpovedny za komplikace v
I.trimestru gravidity. Jeho vyznam vsak neni jednoznacny. Proto v
prilozene zprave prosim gynekology, at vam bud po cely prvni trimestr
doporuci miniheparin (injekce), nebo at nalez zkonzultuji s hematologem.

Bohužel asi pozdě, ty injekce jsem měla asi brát dřív 😝 V pondělí jdu na krev, už si připadám jak blázen,
během půl roku 3 x těhotná se špatným koncem. Určitě mi Mudra bude říkat něco o věku, to je mi jasné,
ale něco tam přece musí být špatně, že se to stává jak z darovaných, tak i ze svých!!!!!!!!!

ppepina
27. dub 2011

@gabikri Gabíííí, vidíš, já Ti to říkala, možné to je, holt manžílci se budou muset snažit, no to je skvělý fakt, že to vůbec vyjde a měla jsi ovu a na to konto to bylo?

ppepina
27. dub 2011

@gabikri .. a o tom věku, to myslím, že se týká otěhotnění, ne potratů , samo, že už to máme zvášené to riziko čehokoliv. Známé mamka nemohla otěhotnět 10let a v 42 porodila krásného chlapečka a ms měla silně nepravidelnou už, když se koukneš na stránky perimenopauza a těhotenství, tak tam píšou, že až po roce bez menstruace je otěhotnění nemožné, jinak ať má žena jakkoli pravidelnu ms , tak otěhotnět muže, ať si dají pozor, je-li těhotenství nežádoucí.. Na té imuno by Ti měli opravdu udělat odběry na vše, co by mohlo způsobit příčinu neudržení plodu, je těch virů strašně moc, co toxoplasmosa, to už dělali? To je nejčastější příčina..

gabikri
27. dub 2011

@ppepina : ano, ovulka přesně v půli cyklu a hned šup šup na to a vyšlo to 😀 Jinak tu toxoplasmosu nevím, mám v té zprávě plno zkratek, pošlu to do caru, Mudr už bude vědět. Co mě napadlo, že to může být taky od páteře, léčila jsem se s vyhřezlou plotýnkou a můžu mít oslabené pánevní svalstvo, hledám teď na netu kdo cvičí Mojžíšovou 😉 Nebo ještě psychika to může dělat, páč poslední dobou jsem dost labilní 😖 Ale s tím nevím kam jít 😒

lobela
27. dub 2011

mile žienky aj ja som si prešla ivf v 28 roku stym že mi dali podpisat papiere nič mi nepovedali otom že čo zvajički že do piatich rokou mate nanich narok atd,tak si všetko nahajte pekne visvetlit lebo ja som na to doplatila nik ma nato neupozornil,a tak som prišla o 1 embrio a 10 vajičok 3vložili do maternice ale zanieslimi infekciu tak som skončila na are takže tužba po dietatku ano ale všeko si dajte visvetlit ,kde čo ostane a ako dlho na to mate narok ja som bola naivna každemu som verila a možno dekde beha moje dieta

tortelinka
27. dub 2011

ahojte, uz dlho sledujem vasu diskusiu ale neprispela som este, vidim ze sa mnohe dlho trapite a nedari sa...neuvazovali ste o adopcii?

gabikri
27. dub 2011

@tortelinka : kdybychom uvažovaly o adopci, tak bychom se takhle netrápily a nejspíš bychom byly v diskusi adopce, nemyslíš ? 😉 Proč se na to ptáš, ty snad máš také vysoké FSH?

@lobela : promiň, ale Tvůj přispěvek jsem vůbec nepochopila, co tím chtěl básník říct 😕

tortelinka
27. dub 2011

@gabikri ano, aj ja mam ten problem, pytam sa, len pre zaujimavost, my to riesime takto...tym samozrejme nechcem nikomu brat jeho nazor, len sa pytam

gabikri
27. dub 2011

@tortelinka : já rozhodně ne, mám špatnou zkušenost v rodině - moje teta si adoptovala kluka, z kterého vyrostl neskutečný grázl-to raději být bez dětí 😖 Krade, je na ní sprostý a už na ní i vztáhnul ruku 😖 A navíc bych nedala tu byrokracii kolem toho, prostě za mě ne. MM by s tím taky nesouhlasil. Jak ale píšeš, je to každého věc a vážím si těch, kdo si ty malé drobečky adoptuje 😵

tortelinka
27. dub 2011

@gabikri ja verim, ze to zvladneme, aj ked je to narocne

lenkove
27. dub 2011

Baby, prosim vas pekne, zhanam info pre kamosku... A co ak je FSH nizky? Je tu niekde taka diskusia? Neviete poradit? Dakujem

gabikri
27. dub 2011

@tortelinka : držím palce 😵 😵 😵

tortelinka
27. dub 2011

@gabikri dik, aj ja tebe 🙂

gabikri
27. dub 2011

@lenkove : jak nízké, to jsem nikdy neslyšela? Kolik má kamarádka hodnotu?

tortelinka
27. dub 2011

@lenkove jeej ahoj..to som este nepocula

lenkove
27. dub 2011

Babule, dik. Tak mi to povedala naopak 😀 Idem si teda citat co je s vysokym FSH ... 😎 Nech ju viem adekvatne utesovat...

ppepina
27. dub 2011

@gabikri no od té páteře vidíš, to by mohlo být taky, to je svinstvo, ale Mojžíšová dobrý asi rozhodnutí to ano.
Jinak s adopcí moje řeč mám známou a od miminka mají a katastrofální kluk to je, nezvládá ho a co dělá? Ale to asi patří do jiné diskuze, já bych do toho rozhodně nešla, geny nepřevychováš..a jak se Ti rýpou v soukromí, než Ti vůbec povolí ..žádost..slyšímto všude, že hrůza.. je to vážně vyjimka, když se dítko povede,ale kdo si adoptuje, je to fajn, třeba to vyjde
😎