Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

neffi_33
8. zář 2011

Ahoj holky, i ja se k vam pridavam s vyssim fsh. Mam 12 a je mi 28. Je to krize, vubec jsem neco takoveho necekala. Myslite, ze se to jeste muze zlepsit? Doktorka mi doporucovala nasadit HA, ale nemuze to jeste zhorsit? diky za info

petuska123
8. zář 2011

@neffi_33 ahoj este si skus dat spravit kontrolne le o to FSH kolise a k FSH je dobre si spravit test na AMH a ten to uplne potvrdi...

evulatko
8. zář 2011

ahojky @neffi_33, jak pise @petuska123, dulezitejsi je AMH, lepe vypovida o zasobe vajicek ve vajecniku🙂 HA to podle me nijak nezhorsi, ale taky nevyresi...

neffi_33
12. zář 2011

Ahoj holky, díky. Na tom AMH se zeptam, snad mi ten test udelaji.

jester11
29. zář 2011

Ahoj holky, mám podobný problém (vysoké FSH).Velmi nepravidelně již několik let menstruuju, jinak mi nic není. Hodnoty před rokem FSH 60, před 4 měs. 30. Moje gyn. tvrdí, že to mám stresem (rozvod aj), při druhém odběru jsem byla na doporučení u jiné doktorky a ta mě rovnou napsala diagnózu(po jediném odběru a výsledku 30) - předčasné ovariální selhání. a doporučila mi hned darovaný vajíčka.. Dívala jsem se na ní jak když spadla z višně, myslela to smrtelně vážně (pracuje pro Prenatal) a kolik mě co bude stát a jestli nechci napsat Lexaurin... (měla jsem z toho šok, jak to okamžitě na mě vybalila). Nejlépe nějaké centrum v Praze.. Oba názory odbornic se mi zdají totiž mimo. S bývalým jsme to zkoušeli skoro 2 roky a nic, ale zase mi nikdo nedělal kromě vnitřního UZ a hormon. profilu žádné další vyšetření..... ufff.

nadis.h
6. říj 2011

@jester11 Ahojky, bohužel Tě zklamu, ale když už jednou je FSH vysoké, tak ho ničím dolů nedáš.. 😒 Do cca hodnoty 17 ještě udělají IVF se Tvým "materialem" ale nad už většina doktorů dárkyni doporučuje.

jester11
6. říj 2011

Ahoj, no "materiál" fakt asi nic moc. Uvidíme. Četla jsem i o případech, kdy otěhotněly s výšším a to přirozeně. Jen asi vydržet s nervama a kolik zbývá času.. Zkusím dalšího doktora. Díky za odpověď.

ppepina
16. říj 2011

Ahoj holky, já už to vzdala, chci se zeptat Gabi, jsi tady ještě? Měla jsi jít na dárkyni teď v některych dnech moc na Tebe myslím kočičko a napiš moc držím palečky 😉

tina74
16. říj 2011

@neffi_33 Ahoj, já myslím, že FSH 12 ještě není žádná tragédie. Já jsem před třemi lety (ve 34 letech) měla 12,6 a při dalším odběru kolem 8. Kvůli spermiogramu jsem šla na IUI a vyšlo to hned na poprvé. Pak jsem spontánně otěhotněla. Obě těhotenství bohužel byla zamlklá, protože jsem neměla v pořádku dělohu. Po operaci jsme se rozhodli už pro IVF, abychom neztráceli čas dalším čekáním. Měla jsem sice poměrně málo vajíček, ale zato byla ze všech kvalitní embrya.

jania023
16. říj 2011

@tina74 ahoj prosim ta kde sisi pridala termin porodu do profilu?mas tal 13tt..kde sa to pridava?

tina74
16. říj 2011

@jania023 Pod "Můj účet" je "Nastavení" a tam překlikneš na kartu "Těhotenství a rodina". Taky jsem to chvíli hledala...

jania023
16. říj 2011

@tina74 a pozom co?tam mam jedno dieta treba pridat akoze ocakavany datum porodu ci ako?

tina74
16. říj 2011

@jania023 Tam zadáš jen předpokládané datum porodu a týdny těhotenství se už budou zobrazovat podle toho samy🙂

jania023
16. říj 2011

@tina74 ano ale v tej rodine je bud stav alebo rodina..tak do tej rodiny musim dat ze dalsie dieta ale co chlape/dievca?a tam pyta datum narodenia tak to je ten gtermin porodu ci ako?nejak nechapem 😀

tina74
16. říj 2011

@jania023 Nahoře je Těhotenství, tam zadáš datum porodu. Dole je Rodina, tam se zadávají děti. To ještě vyzkoušené nemám, čekáme první. Asi to musíš nějak vyzkoušet, jestli se Ti to zobrazí správně, a případně to opravit...

jania023
16. říj 2011

@tina74 len u mna to tehotenstvo je že či som snazilka neuvedvedene alebo nesnazilka take niečo ako pôrod tam nieje

tina74
16. říj 2011

@jania023 Možná je slovenský profil jiný . Přes IP Ti pošlu screenshot, jak vypadá moje nastavení.

tina74
16. říj 2011

@jania023 Tak přes IP nelze poslat přílohu☹ Já tam mám jednu část nazvanou Těhotenství a další Rodina. Vypadá to, že jsou na sobě nezávislé. Zkus se zeptat adminů...

tina74
16. říj 2011

@jania023 Už asi vím, v čem je problém. Až když tam nastavíš "Čekáme miminko", objeví se pole pro zadání data porodu. Do té doby to tam není...

jania023
17. říj 2011

@tina74 tak skusim..dakujem 😉

jester11
3. lis 2011

Ahoj, tak já jsem se přirozeně z FSH 60, 30 dostala kolem 12 (během 2 let) a 2 další doktoři mi i dle dalších vyšetření vyvrátili názor jedné mladé doktorky (jak jsem psala z jednoho odběru udělala rezolutní závěr), že se jedná o ov. selhání.. Takže sice to není růžový, ale ovar. selhání to dle výsledků snad není... Asi jsem to měla fakt psychikou a ostatní bych chtěla podpořit!

lola22
7. lis 2011

Ahoj holky, tak do dnešního dne jsem o nějakém FSH neměla ani ponětí a dnes jsem se dozvěděla, že mám hodnotu 16,2. Je mi 34 let, snažíme se přes 4 roky, nikdy jsem neotěhotněla. Když jsem si tady zpětně pročítala Vaší diskusi, jmoc veselo mi nebylo. Já menstruuju pravidelně, x měsíců pozorovali, že mi folikuly dozravaji dobře, ale asi ty vajíčka uvnitř nic moc, proto se nedaří. V lednu jsem chtěla jít na 1. IVF, příští měsíc mám jít na kontrolní test na FSH, ale je mi z toho fakt na nic.

evulatko
7. lis 2011

ahojky @lola22🙂 Podle me, FSH 16 neni jeste zadna tragedie a muze i kolisat.. A pokud mas pravidelny cyklus, tak to urcite dobre dopadne, drzim moc palce🙂 Zkus si jeste nechat zmerit AMH, jeho hodnota je pro ovarialni zasobu smerodatnejsi...

lola22
8. lis 2011

@evulatko Ahoj, diky moc, koukala jsem do papiru a oni my ten hormon AMH delali a ten vysel jeste v norme (2,2), takze to znamena, ze mam jeste nejaka vajicka? A proc je tedy FSH tak vysoka? Diky moc

petuska123
8. lis 2011

@lola22 ahoj fsh kolise kazdy cyklus ma inu hodnotu .ja som mala fsh 12,72 zvysena a amh som mala 0,92 zas znizena

lola22
8. lis 2011

@petuska123 Ahoj, a koukam, ze tys otehotnela dokonce prirozene, moc gratuluju. A tobe se menila FHS kazdy cyklus?V jakym rozmezi?

petuska123
8. lis 2011

@lola22 na dalsom odbere fsh som ho uz mala v normale.

evulatko
8. lis 2011

@lola22, hele hodila bych to FSH za hlavu. AMH mas super a to je smerodatnejsi!!! A kdyz pravidelne menstruujes, neni podle me co resit🙂 Kdyz mas AMH nad 2, tak mas dobrou zasobu vajicek🙂

lola22
8. lis 2011

@evulatko Diky moc za podporu, tak snad se na to tak budou divat i v CARu a nechají mě jít na IVF.

evulatko
8. lis 2011

@lola22, nevim, odkud jsi, ja ted jezdim z Prahy do Brna do Reprofitu a jsou tam moc fajn🙂 Pisu to jen pro pripad, ze bys chtela zmenu🙂