Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

gabikri
19. srp 2010

rosienka : Milenka je slaďoučká!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😵 😵 😵 😵

gabikri
19. srp 2010

@rosienka : jé a jaké máš krásné profi fotky z bříškem!! 😵 To bude krásná památka 😵 😵 😵

richt
19. srp 2010

@rosienka - krásné fotečky. Milenka je kouzelná a ty fotky s bříškem jsou taky fantastické

natulaaa
19. srp 2010

@rosienka ano Rosi psali jin tam PCO,takže asi joo 😉 a děkujííí,dneska nám přišly výsledky z genetiky,dopadly dobře,tak vysazuju HA a příští uterý nebo středu začínám píchat 😵 😵

rosienka
21. srp 2010

diky baby za pochvaly 😉

nadis.h
25. srp 2010

Rosi krásná Milenka!! 😵 A ty fotky jsou parádní. Budeš mít krásnou vzpomínku. 🙂

sedmikraska_z
31. srp 2010

ahojte všechny,
narazila jsem na vaši diskuzi a musím říct,co se týče psaní,že se opravdu činíte 🙂 pročítala jsem ji několik hodin a to se přiznám že jsem část přeskočila...protože jsem se nemohla dočkat zpráviček o miminkách 🙂 všem kterým se podařilo otěhotnět moooc gratuluju a ostatním držím moc pěsti,ať se jim to brzy taky podaří 😉 chtěla bych se zeptat,jestli se do Vaší diskute můžu taky přidat 😕 a jak jsem na tuto diskuzi vlastně narazila a proč? Chtěla jsem být dárkyní,takže jsem si prošla všemi testy,které se po dárkyních vyžadují... včera jsem byla na konzultaci ohledně výsledků a dozvěděla se pro mě naprosto šokující zprávu,že mám vysoké FSH 13 a 17,4 a měla bych se pokusit co nejrychlej otěhotnět,pokud chci mít vlastní dítě...byl to pro mě naprostý šok...protože tohle jsem fakt nečekala... ☹ čekaj mě další testy, teď o víkendu, kontrola ovulace a všechny možné testy ,aby se zjistilo,zda je to genetické,či jsou na vinně ledviny,játra,štítná žlaza,.... či jaký je problém... každopádně doktor mi extra žádné růžové vyhlídky nedával... tak se teď snažím v sobě všechno nějak srovnat... 😔

nadis.h
1. zář 2010

@sedmikraska_z Ahojky a vítej. 🙂 I když teda raději bych Tě tu neviděla!! To myslím v dobrém!! 😒 Ach jo. Tak to je teda šok! Je to tak hrozně milé od Tebe že jsi chtěla být dárkyně!! 🙂

sedmikraska_z
1. zář 2010

@nadis.h myšlenka to byla dobrá a já se na ni děsně těšila 🙂 úplně jsem se pro to nadchla,že bych mohla někomu pomoct.... 🙂 ... jen jsem nečekala,že to dopadne takhle...ale zas a druhou stranu,kdybych do toho nešla,nemusela bych se to vůbec dozvědět,protože mimčo jsem v tuto chvíli vůbec neplánovala.... spíš naopak... akorát jsme s přítelem v situaci,kdy řešíme,jestli spolu být,či nebýt dál.... 😢 v pondělí nás čekal rozhovor....takže já už byla ze všeho docela "vynervovaná" a pak jsem přišla do centra s tím,že půjde o běžnou konzultaci a docent na mě vybafl tohle... 😕 v tu chvíli jsem měla pocit,že se mi to šechno snad jen zdá..že to ani nemůže být pravda... 😖 Doktor byl úžasný,kor když viděl jak mě to vzalo... mám pcoit,že si pořádně nepamatuju všechno co mi říkal...i když mi pořád říkal ať se ptám,v tu chvíli jsem vůbec netušila na co... nebyla jsem na nic takového připravená... proto jsem ráda,že se můžu různé věci dočíst a dozvědět tady od vás 🙂 říkám si,že nebudu plašit, a počkám si jak vyjdou další výsledky,kontrola ovulace a tak...co mi řekne dál... holky,jak dlouho trvá zjištění FSH a tak? p.s: jsem moc ráda,že se k vám můžu přidat 😉

gabikri
2. zář 2010

Ahoj berušky 😵 😵

Dlouho jsem tu nebyla, našla jsem si na dva měsíce brigádu, abych doma úplně nezcvokla a je to pěknej záhul, přijdu domů a padnu a ani na net nemám náladu
Včera jsem byla za svým gyndařem se domluvit na těch ultrazvukách a píchnutí injekce a mám z něj pěkně po náladě
Když jsem mu řekla, že jsem změnila CAR, že už nechodím k jeho doporučovanému Apolináři v Praze a našla jsem si sama RF, pěkně mě sprdnul. Prý jako proč zrovna BRNO?? Když jsem mu vysvětlila, že jinde se čeká na dárkyni třeba dva roky a že v RF mají dobré výsledky.že proto jsem se rozhodla tam jít, tak mě utřel na tři doby, že jestli mám peníze na rozhazování tak prosím, ale že kdybych se s ním poradila, tak by mi našel nějaký car v Praze i s dárkyní rychle, ale když chci jezdit do Brna, ať si tam jezdím. Celou dobu se pak tvářil pěkně nepříjemně. Když jsem se ho pak zeptala, proč se mračí, řekl mi, že tahle zařízení nemá rád, že je to jen fabrika na peníze.
Pak mi ještě dal za příklad jednu jeho pacientku, které bylo 45 let a že ze zoufalství si našla nějakou kliniku v Litvě a jezdila tam. Samozřejmě jí prý jen oškubali z peněz a těhotná stejně nebyla.
No já mám na to ale jiný názor, ať si říká co chce. Jeden pokus s dárkyní jsem ve státním car absolovala, tak můžu posoudit! Přivedla jsem dárkyni.............a dostala jen tři vajíčka!? Pak mi jedna kočka, co tam dělá sestřičku řekla, že když má dárkyně hodně vajíček, tak se rozdělí mezi více příjemkyň! Takže jsem dostala jen jen tři, zavedli dvě dvoudenní a na zamrazení nic. O PK si ve státním CAR můžu nechat jen zdát! Takže co jsem ušetřila? Nic!
Prostě tohle platí všude.....zaplať si a dostaneš to nejlepší.............já jsem přesvědčená, že jsem si vybrala správně a ať si můj gyndař říká co chce!

@sedmikraska_z : ahojky, vítám Tě 😵 😵 😵 To tedy musel být šok 😕 Kolik Ti je let? Mě to zjistili v 36, což už se dá pochopit, ale kolikrát mají vysoké FSH i mladé holčiny, což je hrozné 😖
Určitě si to ale nech nabrat vícekrát, třeba Ti to jen kolísá, tak držím palce, ať tomu tak je 😉

nadis.h
2. zář 2010

@sedmikraska_z Mě ráno odebrali krev a ve 2 jsem už věděla výsledek. S přítelem mě to mrzí. 😒 Jako by toho nebylo málo že?

Ahoj Gabi, to je pitomec. No ale víš o co jde? Oni prý doktoři tímhle získávají nějaké body či co když odešlou pacientku do smluvených zařízení...Tak proto se mu to nelíbilo!! 🙄

gabikri
2. zář 2010

@nadis.h : ahaaa, tak o to jde! No vidíš, všude jde o prachy. 😝 No a taky si myslím, že oni si ti doktoři závidějí že někdo má víc. Když jsem mu řekla, že s doktorem komunikuju po mailu a že tam pojedu až na ET, tak se mohl zbláznit...prý tak oni si budou mailovat, já budu dělat UZ a pak si shrábnou peníze! Těžko mu vysvětlovat, že kdybych bydlela v Brně, tak mi ten UZ udělají bez mrknutí oka, ale že nemá cenu jezdit 200km tam a 200zpátky kvůli takové banalitě 😝

nadis.h
2. zář 2010

Gabi...aby se neposral vid? 😀

gabikri
2. zář 2010

@nadis.h : přesně 😀

sedmikraska_z
2. zář 2010

@gabikri Gábi,je mi 26.. kéž by to bylo jen kolísání... 😝 dnes jsem zkoušela obvolávat doktorky v Berouně,jestli by mi nějaká neudělala ty kompletní testy,aby zjistili případnou příčinu a naprosto neúspěšně...žádná mě nevezme... a ještě byly některé dosti nepříjemné...proč jako to vůbec chci,proč nejdu ke své doktorce,či gynekologovi ( jsem totiž z Moravy a i darovat jsem chtěla v Olomouci, v Berouně teď pracuju a bydlím,ale žádného doktora tu nemám ) a jedna měla ještě kecy,proč jako chci či jsem chtěla darovat,zda už mám vlastní děti a strašně se rozhořčovala nad tím,co to je za nesmysl darovat vajíčka,když nemám vlastní děti a jestli je prej jako vůbec chci..jsem si říkala,co to je za ženskou a ještě za doktorku!!! Takže to testnu v Praze..což znamená další volno,v práci mě už asi sežerou 😀 aspoń že je tu snad v nemocnici laboratoř a na ty odběry na začátku cyklu budu moct jít tady ( teda doufám,že zas nebude nějaký problém 😀 ) a ten doktor taky říkal,že to vezmem víckrát a že by nebylo špatný si ji nechat vzít na různých místech,aby to poslali do více laboratoří... no uvidíme... protože mám kamarádku,co taky šla na dárcovství a té řekl,že by si co nejdřív měla pořídit dítě,jinak už bude mít hodně velký problémy,ale vajíčka ji klidně vzali a dálší žádná vyšetření neměla...zatímco mě hned poslal na kupu dalších vyšetření a mluvit o hodně málo čase... 😨

a ten tvůj doktor je fakt nějakej blb,ne? ale pokuď za to maj body,jak psala nadis.h,tak je to docela pochopitelný,že byl vytočenej,ale mohl si to nechat pro sebe a ne ti to dávat takhle najevo... 😠

Nadis.h: ty jo,to jde takhle rychle... tak to jsem zvědavá... a to víš,když se "daří",tak se "daří"... 😒

a teď jsem si ještě vzpomněla,že mi ten doktor nabízel,že kdybych chtěla,že mi můžou udělat nějaký test - nebo vyšetření ( nevím teď přesně ) v době menstruace,kterým zjistí snad množství vajíček,či co...že není tak častý,že je to další vyšetření navíc,tak se tak často nedělá tvrdil...nemáte s ním některá zkušenost?? 😝

gabikri
2. zář 2010

@sedmikraska_z : fíha, tak to jsi mladinká na takhle vysoké FSH 😕 Hele ta doktorka, co Ti to řekla to je u mě pěkná kráva 😒 To mám nejradši, když do toho někdo mluví, aniž by o tom cokoliv věděl. Vajíčka se ženě buď dělají, nebo ne a na plodnost to nemá vliv, jestli jdeš darovat. Spíš bych viděla jako problém to že do Tebe perou ty hormony, které ne každá dobře snáší.
Moje obvoďačka mi začla dělat zase přednášku, proč prý měním centrum, když chodím k Apolináři. Ta o tom ví úplné prd, předepisuje si ty svole Paraleny na chřipku a myslím, že ani o existenci DV dosud neměla ani šajnu. Prostě každý, kdo má na dveřích Mudr. se tváří jako děd vševěd. Když jsem ji pak vysvětlila, že u Apolináře se čeká dva roky a v Brně se na to specializují a mají největší úspěšnost, tak zklapla.

Jinak si obvolej víc těch doktorů, zkusila bych spíše centra asistované reprodukce, tam jsou o tom víc informovaní než obvodní gynekolog. Přesně vědí, na co ti udělat vyšetření😉)
Ten odběr se tuším dělá 3-5 den cyklu na to FSH a pak je ještě nějaký AMH hormon, ten je prý přesnější, ale s tím já nemám zkušenosti, to Ti řekne nadis.h. 😉

sedmikraska_z
2. zář 2010

@gabikri ups nestraš... 😕 teda fakt to asi není žádná sláva,když i ty takhle reaguješ... kurnik... 😨 jak člověk nečekaně do něčeho takhle spadne... ach jo... ten doktor říkal,že FSH už kolem 11 je špatný..a já mám tolik.. ☹ potvrzuje se to ještě z něčeho,nebo jen z té krve...? doktor sice říkal,že se třeba mohlo stát že se ty výsledky třeba zaměnily,ale že s tou laboratoří spolupracují 20 let...a ted mi dochází,že mě další krev v tom cyklu braly úplně jinde,ne u nich v centru... takže pochybuju,že by to byla záměna... 😒 a co s týče gynekologa,jsem ćo se týče tohodle,pořád jen pod tím z toho centra asistované reprodukce....a ráda bych tam co se těchhle věcí týče i zůstala...páč můj gynekolog mi moc schopnej nepříjde... a dostala jsem žádanky na odběr krve 2.,3. a 4. den cyklu... a na 10. si mám domluvit to kontrolu ovulace...

A ti obvoďáci jsou snad všude stejní... 🙄 já doufám,že ta v Praze (přítelova doktorka) mě vezme a nebude mít kupu řečí... už bych docela znala tu možnou příčinu...i když bojím bojím na co mi ještě příjdou,že mi třeba nefunguje,či nefunguje tak jak má... 😖 ty jo do teď bez sebemenší nemoci,problému,operace,zlomeniny,šití....či čehokoliv...a te´d si to vyžeru... 😢

Gábi: a jak tobě přišli na vysoké FSH? byla to náhoda,nebo až přitom,když se ti nedařilo otěhotnět?

gabikri
2. zář 2010

@sedmikraska_z : no mě na to přišli, když se mi nedařilo otěhotnět, tak jsem šla ke svému gynekologovi, ten mi vzal krev a z výsledků mi řekl, že mám FSH 20 ! Do té doby jsem ani nevěděla, co nějaké FSH je 😝 No ale než mě hnali do darovaných, tak se mnou zkusili dva pokusy v CAru s mým materiálem, ale bohužel to nevyšlo. IVF s tvými vajíčky dělají tak do té hodnoty 20, pak už to nechtějí dělat. Ty si to co nerychleji nech zjistit, protože kdyby jsi to měla fakt takhle vysoké, bylo by dobré co nejrychleji otěhotnět 😉 Ale nadis to měla taky vysoké a pak ji to najednou kleslo 😉

sedmikraska_z
2. zář 2010

@gabikri tak to jsme na tom stejně,do pondělí jsem netušila,že nějaké FSH existuje... 😝 To mě mrzí,že ti ty dva pokusy nevyšly 😢 teď to jdeš zusit do Brna poprvé s darovanými? a zjistit si to nechám,co nejdřív...teď snad o víkendu ty testy na FSH,pak za 10dní ta kontrola...snad stihnu příšté týden i tu obvoďačku...koukám,že asi budu vysátá.co se týče krve 😀 a budu se modlit,aby se ty vysoký testy nepotvrdily...i když jak řekl doktor,i lepší výsledky by v mém případě neznamenaly výhru,takže prý okamžitě vysadit prášky a snažit se otěhotnět,,, njn...ale jak zvolit případného tatínka??? 😢 🙄

gabikri
2. zář 2010

@sedmikraska_z : já už mám jeden pokus s darovanými, ale ve státním caru a tam je čekací doba na dárkyni dva roky, takže jsem hledala, kde mi to udělají dříve 😉
Jinak nevím, jak to máš s přítelem, ale já měla v životě několik vztahů, jako mladá jsem byla na mini UPT, dodnes toho lituju, mohla jsme být už mamina a neřešit nějaké dárkyně..............fakt mě to teď pěkně mrzí. Chlap Ti nenahradí dítě, já momentálně bych měla dítě i s belzebubem, hlavně aby mi dal materiál 😀 Máme poslední dobou s manželem taky krizi, ale momentálně mě zajímá, aby odevzdal kelímek v laboratoři a pak ať se stane co se stane, pro mě je nejdůležitější to dítě. Ale ne každá to má takhle hozené, zvlášť když je Ti 26. Je to těžké, ale musíš si to rozhodnout sama. Ale třeba to vysoké FSH máš jen momentálně a klesne Ti 😉

richt
2. zář 2010

Tak jsem dnes dostala výsledky FSH od obvoďačky a vubec mě nepotěšila mám ho 15,1. Takže z toho nejsem vubec chytrá. Pořádně mi to hapruje

gabikri
2. zář 2010

@richt : ahojky, tak to ti tedy pěkně lítá 😕 Co Ti řekla, jaký bude další postup?

richt
2. zář 2010

@gabikri - tak to zatím nevím jedu 9 do Olomouce tak tam se snad dozvím víc, ale asi nemá cenu uvažovat o IUI, ale jít rovnou do IVF

nadis.h
3. zář 2010

Ahojky,

dítě s belzebubem... 😀

Sedmi ano ten odběr je na antimuller.Prokáže spolehlivěji jak na tom vaječníky jsou. Zda už jdeš do přechodu a nebo tam ještě rezerva je. Já otěhotněla s FSH 19,9 ale ten muller ještě ušel v tom měsíci.

labus
18. zář 2010

Ahoj kočky tak sa zasa hlásim po dlhšej dobe..
@richt Richt k tomu FSH ... mne už vyskočilo aj na 17,3 a pred dvomi rokmi som ho mala na začiatku stimulkiek najnižšie 13,5 a pred 3 týždnami som bola na pohovor v novom centre robili mi tam nove testy a docent ma upozornoval že u mna skor darcovske vajucha... a dozvedela som sa že po konizácii mám krčok taký skrátený .. že by bolo obrovske riziko v tehu ... čo som doteraz ani netišila.. už to neriešim je to nepodstatne v mojom prípade .,... a šla som po výsledky a čakala som FSH 20 rady ohladne prechodu... a FSH 9,7... sakra skoro som odpadla... musím podotknut že ako ste tu raz písali... o zápale a vysokom FSH tak ja som bola aktualne preliečená na zápal... ktorý bol síce bez teplot ale mala som bacil vo výtere a bolesti a dlho to trvalo..kým sa to preličilo ... plus k tomu som si v lekárni pred dvomi mes. kupila DELIMU na klimakterium prírodný prostr. s obsahom granátoveho jablka .. je to podobne ako SARAPIS len ja nemožem soju ani matersku kašičku.. a ajurvedske kafe SHATAWARI pijem tiež už 2 mes. a najnovšie k tomu nový prípravok STAMINOGRO na podporu v neplodnosti a klimakteriu mrknite na www.gereon.eu ... netuším čo pomohlo... a možno len to že som si uvedomila že už je pre mna neskoro,ukludnila sa a snažial už len zmiernit príznak menopauzy.. ale je to príklad že FSH može aj klesnut v rpípadoch kde to už nikto nečaká ako u mna

richt
18. zář 2010

@labus - no ono je asi spousta ruzných a hlavně nevysvětlitelných věci kolem FSH. Dík za rady co píšeš. Já piju čaj z kotvičníku. Dr říkal, že na zvýšení má hodně velký vliv i psychyka takže uvidíme.

richt
18. zář 2010

@labus - ještě jsem se chtěla zeptat kde STAMINOGRO a ajurvedske kafe SHATAWARI jsi koupila?

labus
18. zář 2010

@richt Richt .. staminogro som kupila cez net i nternetovom obchode nakolko u nás v celom meste nebolo je to novinka
www.prirodna-lekaren.sk ja som kontaktovala priamo dodávartela cez ich stránku a oni ma skontaktovali s tou internetovou predajnou .
ale skus u vás mrknut určite ho niekde zoženieš...cez net iste.
a SHATAWARI som kupila v predajni zdravej výživy ... stojí okolo 4 eura ale je to tak na 50 šálok ...dáva sa len polovička lyžičky
www.biosen.sk/ajurvedska-kava-shatawari-1143.html o shatawari si prečítaj tu...
snád som pomohla ja teda na tieto prírodne prostriedky nedám dopustit... bylinkove žial nemožem.. teda naše bylinky mi vadia som alergička ale tieto himalájske možem naštastie a o staminogro si naštuduj na ich stránke .. tiež je premna super že všetko ine na podporu plodnosti obsahovalo bud soju,laktozu alebo mat.kašičku všetko na čo som alergická a staminogro ti v podstate doplne všetky vit. vrátane kys. listovej a podporuje správnu kvalitu vajíčok a aj spermii ak to berie muž .. len treba začat postupne..1 týžden brat večer 1 tabl ,2 týžden dve a tak až po konečne 4 tabl.
ja som napr. už v druhom týždni zhodou okolnosti to padlo na obd. po menzes.. pocitovala doobeda take čudne stavy ako ked som brala hormony na rast vajuch ... a na utz som mala 4 vajuška mesiac predtým žial jedno aj to prestalo rást????????????????pri 8mm

anezka37
23. zář 2010

Ahoj holky,

pročetla jsem si vaši diskusi se zatajeným dechem a očekáváním jak to vše dopadne..🙂mám velkou radost , že na konci diksuse je tolik krásných miminek!!🙂 Přeji, aby se dočkaly všechny a aby to čekání nebylo už tak dlouhý.
Vaš diskuse je již rozjetá a trvá delší dobu...ale pokud by to nevadilo, ráda bych se představila a požádala vás občas o radu..
je mi 37, mám za sebou 2 IVF, z toho 1 biochemická gravidita, dále v mezičase laparoskopie a odstranění cysty a endomitrozy, 2 IUI, lázně. Nyní jsem měla jít na 3 IUI, nebot na 3IVF jsme již neměla sílu...letos jsem absoloval již 2.... 😒
tento týden mám slzavé údolí, nejen že s enekoná žádné IUI, nebot nebylo vajíčko..teda byly 2, alejen do 10mm a prý malý..ale měla jsem výsledky HP a jsou katastrofický..teda hlavně AMH hormon, norma je 1-8, loni jsme měla 0,997 lehce pod normu ale dobrý, ale ted se mi to rapidně zhoršilo a mám jenom 0,490..začíná ovariální selhání..poslední vajíčka co mi zbývají musím nějak zachránit a využít...pokud se to povede nastimulovt...chodím do Gennetu a tam nedělají nativ s min stimulkou...:(
dvě lékařky mi řekly, nativ je nativ, a vy bez stimulace nebude mít vajíčko...jen jeden doktor by mi dal aspon clostík a uvidělo by se..problém je, že když nativ stojí 10tis, tak ale my potřebujeme ISCI, ta je 8tis (1-10vaíček)a my jsme už nějak vyždímaný z peněz...slyšela jsem že v Brně dělají nativ s minimálkou ofiko..můžete mi prosím písnout na kolik to tak přijde i s ISCI, prý se účtuje od vajíčka..a ke komu by jste mě doporučily, myslím lékaře.
už jsem zoufala, mám strach že nebudu mít své dětátko, bylo mi doporueno IVF s dárkyní..doktor řekl že vidí že bojujeme, že by teda to ještě zkusil s mými, ale času moc nemám..prý to může být měsíc, nebo více měsíců, max rok..ale jak to šlo rychle za poslední měsíce, tak to bude asi obdobný..:(
jo FSH jsme měla 8,2 potom 10,2 a ted sicejen 3, ale rezervy nejsou...budu ráda když mi písnete a poradíte, chtěla bych zkusit ten nativ s minimálkou, ale mě od toho doktorky v Gennetu odrazují, prý je úspěšnost jen 5-8%..ale já asi jinou možnost nemám..na 3IVF bych měla jít správně až příští rok, a pokud nebudu mít vajíčka budu muset jít do darovanýchatk nevím zda si ted pokus na to šetřit, nebo to risknout s mými.. 😔 cítím se už nějak vyčerpaná... 😔
Gabi vidím čím jsi si prošla a že půjdeš do darovaných, Jsi statečná. Já tak daleko ještě nejsem..
jednou mi primářka říkala, že se děla nastimulovat vlastní a i spolu s darovanými oplodnit manželovým sperma a prý imunita zařídí, pokud je vajíčko v pořádku (vlastně celé embryjko), že to "cizé" vajíčko tomu napomůže a uhnízdí se to embryjko s vlastním vajíčkem...slyšel jste o tom někdo?
budu ráda když mě vemete mezi sebe. 😅
děkuji všem a přeji krásné stále slunečné odpoledne🙂