Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

bera28
autor
2. led 2010

Ahoj holky, tak jsem natrefila na diskusi, kterou jsem před více než 2 lety zakládala🙂 Nakonec jsem otěhotněla hned měsíc po laparoskopii kvůli odstranění srůstů. Gyndařka mi poté dala "omylem" Clostilbegyt a já pako jsem ho ten první měsíc brala i přestože v příbalovém letáku psali, že může způsobit vícečetné těhu. Tak jsem si říkala, že když mě pořád straší s vysokým FSH, tak se mi to stát nemůže a ejhle hned jsem byla těhotná s dvojčatama. Upřímně, teď už bych takovou kravinu, jako cpát do sebe hormony, aniž bych si nechala pořádně vysvětlit proč zrovna tyto, neudělala.
Jak je vidět, i s opakovaně vyšším FSH se dá otěhotnět! A s těma hormonama fakt opatrně. Jak mi říkal jeden doktor v Motole na rizikovém, kde jsem si pěkně dlouho poležela, většinou gynekologové v dnešní době cpou hormony do každé pacientky, která příjde s tím, že nemůže otěhotnět, hlavně, aby měli čárku, že se mimčo povedlo.
Tak těhulím přeji, ať donosí děti do 40tt a snažilkám, ať jsou brzy těhule.

nadis.h
2. led 2010

Ahoj Labus tak paráda. Teď se pěkně hýčkej a užívej si klídečku!!! 🙂
Já jsem do zítra sama doma týden takže na Silvestra jsem šla o půl 10 spát ... Takže u nás žádná akce nebyla.

Beri ahoj a gratuluji. Je to krásný být ve statistikách jako zázrak přírody že? 😅

labus
2. led 2010

Nadi tak až taká sama si nebola boli ste dvaja 😉
Beri blahoželám a dakujem pred stimulkou je to super povzbudenie aj ked dvojičky by som nechcela... bála by som sa či ich vynosím mám konizáciu na krčku maternice. Pozerám že máš dievčatko a chlapčeka a asi ste si tiež užili ked sa narodili v 26 týždni.. no hlavne že ste v poriadku a ešte obrovska vdaka za založenie tejto temičky 😉

bera28
autor
3. led 2010

Labus, právě že já jsem taky dvojčata nechtěla. Nikdy. A když mi řekl doktor že jsou dvě, tak jsem myslela, že mě klepne. Jsem se z toho vzpamatovávala 3 měsíce a přiznám se, že ještě teď si říkám, že kdyby bylo jedno, tak mohlo být vše jinak. Já jsem v době otěhotnění vážila 50 kg i s postelí a tělesnou konstituci jsem neměla rozhodně stavěnou na dvojčata. Taky to tak dopadlo. Naštěstí jsopu dvojky naprosto v pohodě a už jdeme jen na poslední prohlídku do nedonošenecké poradny, a to ve 2 letech korigovaně a konec.

labus
3. led 2010

Beri hlavne je že ste to zvládli a že su drobci v poriadku.Ja tiež o dvochnechcem ani počut zo strachu ale ak by sommala uchytene aj 3 tak redukciu by som neriskovala proste by som sa denne modlila nech to zvládneme a VY ste to zvládli klobukdolu.
Mne svokor slubil že bude u nás aj spávat ked bude treba 😀 oni su zlatý svokra sa stále modlíí a niekedy ten neuspech zvláda horšie ako ja. Moj manžel je už sám brat mu zomrel po nom zostali dve dievčatá a ak my nebudeme mat spoločne dieta su to jedine ich vnučata aj ked teda moje deti zbožnuju .

rosienka
3. led 2010

nooo stastny novy rok babulky!!! 🙂 🙂 🙂 🙂

u nas je vsetko v poriadku- nastastie!- boli sme sa do vcera lyzovat a bezkovat s kamaratmi na horach, tak som vas tu zanedbala 😉

bera- super, gratulujem, ja som dalsia dvojkova mamina s vysokym FSH a ja som si dvojicky hrozne priala a som stastna, ze sa este obe pekne drzia, i ked o jedneho nestastnicka sa stale bojime, ale snad mu vacok dorastol a ma sa kde hybat. ja pri vahe 66 kg sa veru nebojim, zeby som ich nevynosila, len aby neboli ine komplikacie.

labus- tak uz mas volno, to je krasa, ja tiez este cely januar budem pauzickovat, najradsej by som sa tiez vôbec to tej hnusnej firmy nevratila a dufam, ze budem casto vypisana gyndoskou 😝

nadi- to je uzasne, ze je u vas vsetko v poriadku a mas knizocku, ja idem na ten podrobny UTZ 18.1., tak uz mi lepi... 🙂

labus
3. led 2010

Rosi ahoj tak vy ste si užívali hory parádička aj my sme chceli vypadnut niekam do wellnes na Silvestra ale ohlásili sa naši tak som nemalasrdce im povedat že chceme niekam vypadnut. Rosi a teba nenechaju automaticky doma ked čakáš dvojčátka?
Takže ja si užívam sviatky pri hrncoch a pečení u nás všetci zbožnuju moju kuchynu tak si to užívaju a ja makám ..ja si budem užívat potom od zajtra 😀 😀
a Rosi neboj UTZ dopadne na jedničku 😉

gabikri
4. led 2010

Ahojky kočky 😵 😵 😵

tak se hlásím zpět do reality 😉 Včera jsme se vrátili z hor a jsem ráda, že už jme doma.
Měli jsme to zaplacené dva měsíce dopředu, ale nikdo nepočítal, že bude pršet 😖 Takže z pěti dnů
pobytu jsme lyžovali jeden a půl dne a zbytek jsme se jen flákali na hotelu..děs ☹
Samozřejmě klasika, když jsme včera odjížděli, chumelilo...to bych se picla.
Jinak Silvestr hrůza..na hotelu byl večer program s živou hudbou, ale tu živou hudbu bych vám přála slyšet 😀
Kdyby se přihlásili do Superstar, tak by okamžitě vyhráli hvězdnou pěchotu 😀 😀 V půlnoci už je všichni vypískali,že nakonec tedy přestali hrát. Nechápu, jak někdo může mít takovou drzost vystoupit před tolika lidmi s takovým zpěvem 😕 Prý si za to řekli 6000,- 😀

Jinak dnes jsem volala do CARu a v pátek jsem tam objednaná, snad další IVF bude brzo.

bera : to je dobrá zpráva, dvojčátka bych taky chtěla 😵

nadis : gratuluji k těhotenské průkazce 😉 Co Tvé nevolnosti, už je Ti dobře?

rosi : ty se máš, u vás jistě bylo dost sněhu 😉 Na horách jsem se seznámila s jednou kočkou, co žije taky ve Schweizu, vzala si tam Švýcara, už je tam 16 let, docela dobře jsme si pokecaly 🙂 Pořád mě tam přesvědčovala, ať se tady na to vyprdnu a že mi tam zařídí doktory, že tam je jiný přístup a daleko větší úspěšnost. No asi žije trochu někde jinde, je mi jasné, že by to bylo asi lepší, ale asi bych se nedoplatila..

labus : moc držím palečky..hlavně aby ty léky dorazily..ale snad jo, teď už na poště nebude takový nával 😉

labus
4. led 2010

ahoj kočky
Gabi vitaj doma 😉 prepáč viem že nieje slušne sa smiat na cudzom neštastí ale to s tou kapelou .. a tak no riadne som sa zasmiala viem si ich živo predstavit... a smolu mávame aj my a často takže viem že ak by som šla lyžovat tak by som ten sneh nenašla ani zázrakom... to sa stáva ale na čo by sme na stare kolená spomínali... ja neviem či som vám písala ako som vyhrala v jednom časopise víkendový pobyt v kupeloch pre dve osoby a to dokonca 2x.. a tak sme tam pred mesiacom šli... cez 150km chalanov som v piatok vypítala zo školy a ja som mala dovču a hned v ten den večer o 21,00 sme už boli doma,hotel... bol vlastnbe kupelný dom aj ked 4* s krásnymi izbami ,recepčne nič nevedeli a nemali snahu ..ale absolutnu my sme mali v cene len ranajky a tak sme si chceli doplatit obedy a večere,saunu,masaže .. a recepčná že večere sa doplacaju v jedálni a doplatit sa nič nedá...že je víkend ked to nemáme v cene... 😠 😠 😠 tak smola...
tak sme si to obzreli,vybalili kufre a šli sme do reštyky na večeru osadenstvo od60r. vyššie... všetci mali pobyt vrámci poistovene... bazen sme našli teda skor pluvátko 5x5 ked by si tam sadlo zopár babičiek tak detská sa tam nevojdu..a v reštike že platí sa na recepcii a všetky stoly rezerve pre tých kupených dochodcov no cítili sme sa hrozne a chalani sa rehotali ako divý že čo som to vyhrala..
a tak sme zašlina recepciu že odchádzame a šli sme sa zbalit, v tom nám ked už sme zatvarali izbu volali z recepcie že dá sa všetko priplatit ... šefka ich riadne sprdla ale my sme už nemali chut tam zostat... a tak sme šli domov hladný ako vlci a nedaleko nášho mesta je reštika kde predtým super varili tak že už vydržíme a tam si dáme večeru... a tá stála za...................och už som sa nezdržala a slušne som im povedala svoje...
no cestou domov sme sa zufalstvom smiali až nám slzy tiekli...určite na ten den tak lahko nezabudneme...

gabikri
4. led 2010

labus : tak to je taky dobrý 😀 😀 😀 No my s tím jídlem jsme na tom byli podobně..zaplacený pobyt jen se snídaní a hotelová restaurace neskutečně předražená a jídlo strašné 😖 Mají to dobře vymyšlené..široko daleko žádná konkurence, takže buď budeš jíst to jejich jídlo, nebo budeš o hladu. Na jejich webovkách samozřejmě jídelák nemají..jen že česká a mezinárodní kuchyně. Takže když jsme včera přijeli, uvařila jsem véču a konečně jsme se normálně najedli.

rosienka
4. led 2010

gabi, labus- no to su teda super zazitky 😀 😀 😀 ,labus, uz si ten pribeh spominala, ale pricitala som si to este raz, to je fakt sila, ale viem si zivo predstavit, ze to vsetko na SK a v CZ este dalej takto funguje, ze sluzby veskere ziadne a ked, tak na hovno a neochota kam sa clovek pozrie... 😠 tu v CH aj ked nie je vzdy vsetko super, aspon sa snazia, su mili a slusni a vedia si hosti vazit...samozrejme na par vynimiek kde-tu.

gaby- co sa tyka IVF uspesnosti a cien tu, nie je to ziadna slava. Uspesnost vraj porovnatelna so svetom, starostlivost, no ehm, uz som sa viac-krat vyjadrila, ze podla mna za tie prachy dost mizerna ako na beziacom pase, ale ak mas zbytocnych 4000 Euro, tak nech sa paci 😉

labus- len si pekne uz oddychni od hrncov, ja tiez uz strajkujem vyvarat. 😉

labus
4. led 2010

Rosi presne tak na zajtra som vyhlásila štrajk a bude sa jest čo si kto nájde 😀 😀 a teda je tam v chladničke toho dost ,naši odcestovali a jeden den potrebujem proste vypnut 😀 😀 😀 a nejak ma už dva dni pobolievaju kríže a pichá ma v bruchu ,dufam že tá mrcha nedojde skor ako vo štvrtok...aj ked by mala až začiatkom buduceho týždna po minulom mesiavci ked došla na 22DC už fakt neviem čo možem očakávat.
Lieky snád vo štvrtok dorazia ,určite by už v stredu tu boli keby nebol štátny sviatok .Na štvrtok som už aj objednaná k mojej lekárke potrebujemnapúísat ešte Clostil aby som tomala doma komplet ak by náhodov dorazila potvora skor 🙂
Gabi som zvedava akosa v centre dohodnete? Ja viem že máš vysoke FSH akomy všetky ale neskusili by ste aspon NATIV v čase čakania?u nás v Reprofite ho robia aj uplne bez hormonov ak ti dozrieva vajíčko,ja už som aj tak bola skusit...alebo sa berie len Clostil...a čojeu mnasranda normálka mi dozrieva jedno vajíčko aj bez hormonov na 14 DC je ovulka a pri hormonoch aj 300jednotkách som mala 3 vajíčka a pri Clostil 3x1 + 150 jednotiek MENOPURU denne len jedno 😀 😀 😀 no som zvedava čo moje telo povie na GONAL

gabikri
4. led 2010

rosi : juj 4000 Euro..tak to je teda pálka 😕
Jo a nevím, jak to funguje v SK, ale tady v CZ ceny srovnatelné se světem, ale přístup "zaplať a neotravuj"
Takže příští hory naše osvědčené Rakousko 😝

labus : Co je to Nativ, to slyším prvně 😕 😕

labus
4. led 2010

Gabi -NATIV je uplne to iste ako IVF ten istý postup len žena berie menej hormonov zvačša CLOSTILBEGYT a doplní sa to nízkymi dávkami injekcii a ideš klasicky na OPU a na transfer.Ja preto dochádzam do Brna .
je to lacnejšie ja u nás v centre platím 10.000kč NATIV +700kč narkoza a za každe vajíčko 1000kč ISCI ale vždy som zatial pri NATIVE mala len jedno. Ale ak je kvalitne za pokus to stojí. Dokonca ak ti odsleduju vajíčko bez hormonov ideš riadne na punkciu ako pri IVF.Je to super.Ja to mám do Brna 300km tam a 300 spet tak komunikujeme z lekárom e-mailom a telefonujem mu UTZ mi robí moja lekárka a ja vždy zavolám nadiktujem rozmery folíku a moj lekár z Brna nás naviguje ako pokračovat a potompovie kedy jepunkcia,idem do Brna..a toostatne poznáš 😉
aj teraz sme dohodnutý tak ako by som mala NATIV aj ked budem mat vysoke dávky hormonov ,NATIV sa na Slovensku nerobí ale u vás v čechách to robí asi každe centrum

gabikri
4. led 2010

labus : 😕 😕 😕 😕 To jsou věci 😕
No ale já asi na to nejsem vhodná, ne ? Když mě bez těch hormonů ty vajíčka moc nenarostly..pak mi ještě přidávali koňské dávky Fostimonu, aby vůbec narostly. No nevím, zeptám se, až půjdu na kontrolu 😉

labus
4. led 2010

Gabi spítaj sa lekár bude vediet.Ja som si myslela že mne povedia že to neprichádza do uvahy a doktor že skusime a uvydíme a to sme to skušali ešte pred laparoskopiou a to mi vajíčko rástlo pomaličky ale na to je Clostil .Dokonca je vela žien ktore na NATIV reaguje lepšie ako na konske dávky 😉 spítaj sa .A hlavne dorastá ti bežne bez liečby vajíčko, ak hej skus to v čase čakania na stimulku odsledovat a skočit na punkciu.

rosienka
5. led 2010

gabi- veru, Nativ, nie je zla alternativa, ak ti uz sledovali cyklus a mas vlastnu ovulku s dozretym vajickom. ja som napriklad na IUI stimulovala s clostilom- to zhltnes 5 dni po jednej tabletke, kde ani hormony nie su, ale pôsobi sa hypofyzu a tym stimuluje vajecniky a produkciu vlestneho FSH (ktoreho mame dost, vsakze? 😉 ) Mne sa vzdy vytvorili dva folikuly a pri konskych davkach nehorazne drahych hormonov, 5 folikulov s dvomi vajickami...takze ja by som na ten Nativ keby nieco isla.
...no hej, su to palky a este cakam dalsie ucty a to TESE tiez nebolo zadara... ☹ ...ale hlavne, nech to cele dobre skonci a mam dva pokladiky 😵 😵 😵

labus- tak nech hormony dorazia a koncom tyzdna ides znova na to? 😅

gabikri
5. led 2010

holky díky za radu...já se jich v pátek zeptám, ale myslím, že by mi to nabídli, kdyby to bylo vhodné..no uvidíme, co mi řeknou 😉

nadis.h
6. led 2010

Ahoj holky,

Byla jsem dnes na screeningu a vše v pořádku. A krááásně se nám ukázal a tak jsme bez debat obě s primářkou viděly... Bimbáska... 😀 Ještě to není samozřejmě jisté,ale bylo to tak zřetelný že není snad ani pochyb už ted.

Labus teda to byla výhra to Ti řeknu! To je děsný!! 😝

gabikri
6. led 2010

nadis : jééé, Kája 😀 😀 😀

labus
6. led 2010

Nadi blahoželám a ver mi UTZ sa nezvykne mýlit 😀 😀 😀 ja som prveho chcela chlapčeka a potom dievčatko a vždy vydeli pipíka a žial vždy to tak aj bolo ale doležite je že je babo v poriadku ..teraz by som brala aj dalšieho chlapca len aby už bol 😀 😀 😀 a som zvyknutá na cjlapov tak mi je to v podstate jedno 😀 😀

Gabi nooooo na NATIV sa spítaj... vieš niektore centrá ho nenukaju,lebo IVF je pre nich výnosnejšie...ale za opítanie to stojí 😉

a Nadi máš pravdu bola to výhra na ake sa nezabuda 😀 😀 😀

gabikri
6. led 2010

labus : teď mi psala jedna kočka od nás z CARu, že ho u nás asi nedělají, ale že to neví určitě 😒

labus
6. led 2010

Gabi ták aj to je možne hmmm a vysvetluje to prečo ti ho neponukli...

labus
6. led 2010

aj tak sa na to spítaj .. a skus mrknut cenník na ich internetovej stránke .CARY tam zvyknu mat cenníky na všetko a aj na NATIV ak ho ponukaju

gabikri
6. led 2010

labus : náš CAR stránky nemá 😝 http://www.porodnice.cz/node/39620

nadis.h
7. led 2010

Ahoj holky, 🙂

Labus no hej.Nám bylo oběma jasné,že z toho co jsme viděly se nemůže později kačena "vyrobit"... 😀 Ale tak jsem ráda. Přítel si klučíka moc přál. A já aspon mám důvod jít později na druhé kolo... 😀

Gabi a myslím si, že Apoli nativ nedělá.

labus
7. led 2010

Gabi fíha...nooooo tak Ti iní nezostáva len sa ich na to spítat,ale ak ho nerobia...

Nadi presne tak budeš mat dovod znova si tehotenstvo zopakovat 😉

Ja si pojdem dnes po Clostil k lekárke a čakám balíkara z balíčkom z liekami... a už potom može aj mrchajzna dorazit ved čím skor dojde tým skor začnem 🙂 sakriš mám strach ako zvládnem take kvantá hormonov zasa... ☹ ☹ ☹ ale je to moj posledný pokus tak zatnem zuby...a vydržím 🙂

gabikri
8. led 2010

Ahojda 😵 😵 😵

Tak jsem zpátky z CARu...dostala jsem rozpis léků..stimulace Menopurem takže cca koncem ledna začnu. Ptala jsem se rovnou na ty darované vajíčka, ať už jsem rovnou v pořadníku, kdyby to nevyšlo, čekací doba 2 roky 😖 ( to by mi bylo 40)
Když někoho přivedu, je to okamžitě. Na ten Nativ jsem se ani nezeptala, jsem koza 😒 Vždycky mě to tam tak vystresuje, že zapomenu, čí jsem 😝 Ale asi ví, co dělají...zatím mám k nim plnou důvěru.

labus : ty hormony, to už šílím dopředu. Snažím se teď něco shodit..jím dušenou zeleninu atd..a když si představím, že se zase nafouknu jak bublina 😖 Co balíček...dorazil?? Jinak do třetice všeho dobrého....to vyjde, uvidíš 😉 😉 😉 😉 😉

nadis.h
8. led 2010

Ahoj holky,

tak oběma tfuj tfuj tfuj prskáme štěstíčko s tím naším bimbáskem. 😀

Gabi nechápu že to u Apoli trvá tak dlouho. Možná proto že tam mají nízkou odměnu dárkyni. Tak jdou raději do soukr kde mají snad 15 tis ty ženské. Kamarádka má dárkyni taky. Od nás z Gennetu vLiberci. V listopadu vyplnili žádost a požadavky a v prosinci už jí měli.

gabikri
8. led 2010

nadis : no já tedy dva roky čekat nebudu. Zkusím do třetice IVF s mými vajíčky ( jestli tedy nějaké budou) a pak půjdu někam, kde to bude rychleji..klidně si to zaplatím. Nevíš kolik kamarádka platila ? U nás by to byla cena IVF + 8000,- darovaná vajíčka.