Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

jitkabokule
15. únor 2011

Silvie
aha 😉 😉 😉
už jsem to dočetla pořádně a pochopila jsem že jste byli na umělým.Tak promin za hloupej dotaz

silvie_77
15. únor 2011

@jitkabokule podařilo se po IUI ,po MS jsem měla jít na laparoskopii a pak hned stimulace a na ivf, no a mezitím,že zkusíme aspon jednou IUI no a povedlo se. Ten měsíc jsem měla FSH kolem 16 měsíc předtím 21.1

silvie_77
15. únor 2011

@jitkabokule byli jsme v cyklu na dvě inseminace 21.1 a hned 23.1 a ten druhý termín se povedlo.

silvie_77
17. únor 2011

ahoj holky,tak dnes další kontrola jsem 5+4 embryjko má 4mm 🙂 ,ale srdíčko ještě moc nešlo vidět,paní doktroka říkala,že zatím vidí jen náznak srdeční akce, prý příště ,za týden už by mělo být vidět.

ami33
18. únor 2011

@silvie_77 ahoj, tak to jsou krásné zprávičky, já dnes dělala skoro po týdnu druhej test, čárka je silnější než kontrolní a naběhla dřív než kontrolní, tak předpokládám, že je všechno v pořádku. Na další utz jdu až 7.3. na ty srdíčka, což už by měla být srdíčka vidět, nebo srdíčko. Ještě 14 dní, člověk furt jen na něco čeká. 🙂 Drž se, opatruj se a mimoušek ať krásně roste.

silvie_77
18. únor 2011

@ami33 tak to je super 🙂 po utz hned napiš jak si dopadla a jestli máš v bříšku jednoho nebo dva mimísky 🙂 opatruj se a doufám,že nebudeš mít takové nevolnosti jako já,je to k nevydržení,ale za to dobrá dieta 🙂

ami33
18. únor 2011

@silvie_77 no já ty nevolnosti čekám, dneska jsem 5+5 a zatím nic, tak uvidíme

petuska123
18. únor 2011

@ami33 ahoj aj tebe vysla iui??

ami33
18. únor 2011

@petuska123 Ahoj, ne my byli rovnou na IVF-ICSI, nic jiného by asi nemělo smysl. Měli jsme málo spermoušů.
Ale vypadá to že to vyšlo na poprvé, jen člověk musí věřit.

silvie_77
18. únor 2011

@ami33 jéé tak to jsi úplně stejně jako já,to jsem zvědavá jestli i porodíme ve stejný den 🙂 🙂 🙂

ami33
18. únor 2011

@silvie_77 no uvidíme každopádně to budeme mít asi u sebe, teda jestli u mě nebudou ty dvojčata, ale kámoška měla jedno a taky rodila o měsíc dřív. 5+5 jsem podle dne OPU, podle ms mě to vychází 5+2,ale beru to podle oplodnění, je to asi přesnější a stejně uvidím, jak mi to napíše dr.

silvie_77
21. únor 2011

holky,tak vyplašenka opět plašila,ráno jsem letěla k dr. protože jsem trošku špinila,ne krev spíš hnědý výtok,naštěstí vše v pořádku,srdíčko už tluče a fazol nám vyrostl od čtvrtka jednou tolik,má " už " 8,2 mm 🙂 🙂 dostala jsem těhotenský průkaz a podle utz mám termín porodu dřív na 12.10 ale podle PM 16.10. Jinak nic nového zle mi je denně a po celý den a nepozřu kromě uvařených brambor už vůbec nic...

ami33
21. únor 2011

@silvie_77 ty jo, to vám krásně roste....já si ještě na utz počkám 14 dní...achjo...mě není vůbec nic, teda krom toho blbýho spaní a prsou a tak. Ty bereš po ivf ještě nějaké prášky nebo už nic?

petuska123
21. únor 2011

ahojte baby tak dnes 13 den po iui a test negativny....nevyslo nam to bleeeeeee ☹

silvie_77
21. únor 2011

@ami33 beru po iui utrogestan 1-1-1 zavádím si ho nebo jinak když ho polykám mi je děsně zle a točí se mi hlava .U mně šlo už dneska srdíčko vidět,tak u tebe až půjdeš už bude bít jak zvon 🙂 🙂 Bud ráda,že ti není špatně mi je fakt až chvílemi do breku,všechno mi děsně smrdí,nic nemůžu jíst a špatně mi je celý den,tak nevím kdo přišel na pojem RANNÍ nevolnosti 😠

silvie_77
21. únor 2011

@petuska123 to je mi líto a co ted?? Ještě zkoušíte,nebo jdeš na ivf??

petuska123
21. únor 2011

@silvie_77 este raz na iui a hned v najblysej dobe si idem vypisat ziadost na ivf

ami33
21. únor 2011

@petuska123 Nevěš hlavu holka, chce to vydržet a věřit...držím palce.
@silvie_77 No já přešla na utroš z Agolutinu v sobotu a taky jen zavádím 2-2-2 a v letáku jsem četla, že v těhu se má jen zavádět, možná kvůli těm nevolnostem, vím, že to někdo polyká,ale já taky jen zavádím. Jinak právě krom toho beru ještě prednison, estrofem a kys. listovou, snad nevadí, že to budu brát tak dlouho, když mě moje dr, objednala na utz tak pozdě. Mě nesmrdí nic, jen včera manžel dělal na oběd pstruhy, byl výbornej,ale jak to připravoval a byla ta ryba syrová, tak jako fuj tajbl 😖

silvie_77
21. únor 2011

@ami33 utrogestan se bere většinou celý první trimestr ,kyselinu listovou jsem taky užívala,ted už jsem si koupila těhotenské vitamíny,kde je obsažená,tak jsem ji vysadila at toho zase není moc. No u mně s těma pachama je to fakt děs,u řezníka nevydržím ani dvě minuty a musím odejít,takže maso ted kupuje a připravuje manža 🙂 ,já jsem byla schopna tak uvařit dneska rajskou a zeleninovou polévku 🙂 🙂 Znervoznuje mně to špinění ,ale dr. říkal,že je to vpořádku,že tam není krev,tak snad má pravdu a bude vše o.k. Já jdu ted na kontrolu 8.3 a pak zase za dva týdny

ami33
22. únor 2011

@silvie_77 já beru těhu vitamíny celou dobu i s tou kys. listovou,ale jak je doberu, tak přejdu na Fembion nebo jak se to jmenuje. Já rajskou vařila včera, nějak na ní ujíždím, skoro každej týden ji vařím hehe 😀 Tak to máme skoro zase zaráz já mám utz 7.3.

petuska123
24. únor 2011

ahojte baby 😖 😖 😖 16 den po iui a mrcha nikde

ami33
24. únor 2011

@petuska123 Ahoj, tak to vypadá dobře...a testit budeš?

petuska123
24. únor 2011

@ami33 no asi zajtra rano........ale ak mi to neda tak uz aj dnes mozno

ami33
24. únor 2011

no to už máš dlouho po iui, to už jsi mohla testit dávno, já testík každej týden, budu testit zase zítra ráno

petuska123
24. únor 2011

@ami33 no ale ja som si test robila na 14 den po iui a bol negativ.preto som aj utros vysadila aby mi dosla mrcha a ta nie a nie dojst tak som zavolala do caru ze test bol negat. a lieky som vysadila a mrcha nedosla tak mi povedali aby som lieky zas zacala uzivat a v piatok testla a zavolala im aky bol vysledok..ale niektore baby tvrdia ze trva aj niekolko dni kym pride mrcha tak ja uz faktneviem.este mozno na koniec aj na vyvolavacku pojdem.vy ste si testli na 14 den po iui a mali ste aspon slabu // ale ja nic

ami33
24. únor 2011

@petuska123 já byla rovnou na ivf a testovala jsem 16 tý den po transferu, kvůli pregnylu tak pozdě a test byl pozitivní a hned dost silná čárka, zítra ráno prostě testni a uvidíš...jen klid.

petuska123
25. únor 2011

poobede test negat.spinenie v podstane uz preslo.v pondelok volam do caru co dalej

silvie_77
3. bře 2011

@ami33 ahojky,tak jsem si včera koupila ten Femibion ,nebo mi už mamavit došel do konce prvního trimestru vyjde na měsíc na 300 kč ale pak už skoro 500 kč 😒 no ale co,hlavní je aby to prospělo miminku 🙂 jinak dneska jsem byla na utz nebo jsem zase špinila a fazolek má už 3cm a je vše vpořádku,takže jdu zase 8.3 na plánovaný utz 🙂

silvie_77
8. bře 2011

@ami33 ahoj,tak jak dopadl utz??? Já jdu dnes na 13.30hod. tak jsem zvědavá jak mimísek zase porostl,má totiž pořád délku jednou tolik větší než by měl mít,tak doufám,že nebudu rodit už v létě 🙂

jitkabokule
8. bře 2011

Holky snažilky ahoj 😉
chtěla bych se zeptat vás které máte zvýšené fsh jestli jste při něm normálně ovulovaly?
Dnes jsem volala na výsledky hormon.profilu a od října se mi zase zvýšilo.Jen si tak říkám jestli na to zvýšení neměl vliv Clostilbegyt který jsem v cyklu který odběru krve předcházel brala.Přece když funguje tak nějak jako antiestrogen - že potlačuje funkci estrogenu, a fsh s tím estrogenem souvisí tak by na to jeho zvýšení přece vliv mít mohl ne?
Přitom jsem normálně měla včera 12dc krásně pozitivní ovu test takže jsem totálně zmatená.
no koukněte schválně na fotku - že je to pozitivní?