Je tu někdo, kdo otěhotněl s vysokým FSH?

bera28
9. říj 2007

Ahoj holky,
z hormonálního profilu mi zjistili vyšší FSH (10,4). Zároveň mi nedorůstá děložní sliznice a mám kratší cyklus (cca 22-24 dní) a před menstruací ještě několik dní špinění. jeden doktor mi řekl, že FSH není až tak hrozný, druhý zase že s takovou hodnotou nemám s otěhotněním moc počítat. Je mi 32 let. Tak teď nevím, jestli nemám jít rovnou do IVF, než zbytečně zkoušet IUI. Je tu něterá, která otěhotněla i vyšší hodnotou FSH? A hlavně jak? Díky moc za každý příspěvěk.

labus
23. zář 2010

Ahoj Anežka .. vítam Ta ..
ja by som Ti radila Reprofit Brno a konkretne mojho zlateho Mudr. štelcla FSH máš super v Brne stojí Nativ vraj podla noveho 13.000kč a ISCI za každe vajíčko 1000kč. a je to najužasnejšie centrum a doktor ktoremu verím maximálne. Nevzdávaj to a budem čakat na správičky ako pokračuješ

anezka37
23. zář 2010

Labuško ahoj 🙂 jsi zlatá, že jsi mi napsala, děkuji! Je to sice dálka pro nás, ale pro mimi vše..proto mě to zajímá, slyšela jsem samou chválu!!! musím na manžela vše vybalit, netuší mé plány.. 🙂 ,ale myslím že mě podpoří, už šel se mnou do všeho..naštěstí mám v něm oporu..asi by i ty darovaný vzal, ale já bych to chtěla ještě zksit....víšto FSH je takový kolísavý, možná dnes je to jinak, každý cykl mi vajíčka stárnou..nějak rychle..ale šokuje mě ta hodnota AMH, ta mi šla rapidně dolů a proot mi doporučili ty darovaná vajíčka....ale máš pravdu musím jetě zabojovat! Nechce se vzdát, ještě něco zkusím. Mocti děkuj za podporu a povzbudívá slova!!
Ďakujem pekně 🙂

nadis.h
27. zář 2010

Ahojky Anežko,

moc Ti děkuji a přeji Ti ať máš stejně šťastný konec jako my které jsme také přišly sem bezradné a nešťastné a podařilo se. Mohla by jsi ještě v Praze zkusit CAR co je v Motole. Je to státní a nevýjde minimálka či nativ tak draze. Ale Brno je velice oblíbené a úspěšné co se tohoto zákroku týče. Jezdí tam holky zdaleka. 🙂

beeee
1. říj 2010

@anezka37 ja som otehotnela prirodzene s hodnotou AMH 0,4
10/2008 - 26 rokov, FSH 11,2, AMH 0,96
04/2009 AMH 0,4
10/2009 - spontanne tehotna bez IVF!
Takze to urcite nevzdavajte!

anastasy
1. říj 2010

Ahoj kočky 🙂
Děkuji moc za povzbuzení!! Nadisko máš pravdu Motol zní zajímavě..kor když prašule docházejí..objednala jsem se do REprofitu a i do Motola...podle vše ostatního se rozhodnu. Díky moc za typ!!Jsi skvělá!!

Beee, jsi zlatko že jsi písla! Moc mě to povzbudilo!Sice jsi mladice proti mě, ale ty hodnoty máme vážně podobný!
kéž bych měla to štěstí a spon za pomocí Nativ Isci to vyšlo..my přirozeně asi nehrozí. 😅

Přeji krásný víkend všem! 😎 pa pa

anezka37
1. říj 2010

Nadisko, moc děkuji objednám se nejdříve do Motola a Podolí, pak zkusím ten Reprofit. Je to dost daleko...
Děkuji za radu! Dost se v tom plácám....ale vím že v tom nejsem sama...je nás víc...kdyby aspon ten čas tak nespěchal..

Beee, je to od tebe vážně milé že jsi napsala !!!Moc to pomáhá!!Díky 😉

veruncik
2. říj 2010

Ahoj Anežko,

máš pravdu , je nás víc!! 😢 Chodím taky do Gennetu, mám FSH kolísavé a AMH taky velmi podobné Tvému, již jsem absolvovala 3 IVF a nativ, ale prostě vajíčka nejsou nic moc, i když FSH je v normě. Jinak vše mám ok. Jsem z toho také zoufalá, absolvovala jsem taky kde co - léčitele, bylinky, akupunkturu, různé medikamenty - macu, ječmen....atd. Celkem mě to vysiluje. Taky váhám, jestli jít již do darovaného nebo to ještě zkoušet...Čas je děsně neúprosný! Obdivuji holky, co jdou do Reprofitu, stále váhám, Brno je dál, když tolik center je v Praze....Překvapilo mě, co Ti nabízela primářka. Mně vymýšlela, že by mi dala dostinex, že by to na mně zkusila, že prý snižuje FSH. No, připadám si jako pokusný králík...Neslyšel jste o tom někdo?

Dost zoufání! Stále věřím, že se to nějakým zázrakem přece jen podaří! Kéž by! 🙂 Držím Ti a nám podobným moc palečky!!

nadis.h
4. říj 2010

@anezka37 Ahojky, prima. Tak držím palce at Ti pomohou!! 🙂

Holky já chodím do Gennetu v Liberci a paní primářka mi nabízela nějaký zákrok že odeberou vajíčka nějak ještě nedozrálá a dopěstují je v laborce, kdyby neklapl ten pokus v kterém jsem otěhu. Ale víc o tom nevím. To mi nabízela v říjnu a měli s tím začít až pak po Novém roce.

gabikri
4. říj 2010

Ahoj všechny vás zdravím po delší době 😵 😵 😵

Tak já už makám na přípravě sliznice, beru Estrofem a okolo 25.10. frčím směr Brno pro fazolky ( dvě) 😵 😵 😵

Jinak já se rozhodla pro RF hlavně podle referencí holek tady, taky proto že tam se na darovátka specializují a nečeká se tam tak dlouho. Před tím jsem chodila k Apolináři, ale tam mě nakrklo to, že jsme se dozvěděla, že i když jsem přivedla dárkyni, tak já od dárkyně nedostanu vajíčka všechny a dělí se mezi víc příjemkyň. Takže druhý den po ET jsem volala do laboratoře a vajíčka byly jen "tři" ještě bůhvíjaké kvality, které mi vkládali asi za dva dny. Na zamrazení nic 😖 To tedy od zdravé ženské očekávám větší úrodu..........tak málo jsem jich měla já při FSH 20. Když čtu holky jak to chodí v Reprofitu..........skoro každé dělají prodlouženou kultivaci, vkládají embrya ve stadiu blastocyst....zbyde ještě na KET. Dělají se s tím podle mě čachry, tak sice si někdo myslí, že ve státním caru ušetří, ale ve finále to vyjde nastejno, protože tam je jen pokusný králík......nevyšlo-nevadí, zkusíme to znova 😝

nadis.h
6. říj 2010

Ahojky Gabi, tak tfuj tfuj tfuj!! Moc držím palce!! 😵 Víš já sice Apolináře neznám, ale co čtu tak mi nepříjde nijak výborný. 😕

My dnes jdeme na 3 měsíční kontrolu. Utíká to utíká. 😒

bobi3
6. říj 2010

ahojte princezničky, prepáčte, že vám tu takto leziem... my sme po prvom neúspešnom IVF a až dnes som sa dozvedela, že mám vraj zvýšené FSH, preto som nastimulovala len 4 vajíčka 😔 Vraj mám hodnotu okolo 8,5. Myslíte, že je šanca? Nejako som to tu celé ešte neprečítala, takže sa idem do toho pustiť. Len mám obavu, či sa nám to vôbec niekedy podarí 😔
Všetkým snažilkám aj úspešným tehuľkám držím moc moc palčeky 😉

nadis.h
6. říj 2010

Ahoj Bobi,

neřekla bych že Tvé FSH mělo za vinu "jen" 4 vajíčka. Já jsem měla FSH 19,9 a měla jsem vajíček 10. Takže hlavu vzhůru a nedělej si z toho hlavu. Spíš bych řekla, že Ti nesedly injekce. Já měla 1 pokus s Fostimonem a stopli mi to ještě před OPU protože jsem měla nulovou reakci na to a to jsem v té době měla FSH 8,16. Druhý pokus byl s Gonalem a dobrý a to bylo FSH těch 19,9.

bobi3
6. říj 2010

@nadis.h ahoj nadis, ďakujem za reakciu 😵 a ten druhý pokus s Gonalom pri tak vysokom FSH bol úspešný? koľko si mala vajíčok? k synčekovi blahoželám 😉

gabikri
6. říj 2010

@bobi3 : ahoj, promiň, ale mít takhle nízké FSH...........tak jdu oslavovat 😉 Ne vážně, vysoké FSH je prý od hodnoty 10 a výše-

@nadis.h : díky moc...........snad se v Brně dočkám 😉 Utíká to, Kájík je fakt fešák a kluk jako buk 😵 😵 😵

bobi3
7. říj 2010

@gabikri ahoj gabi, tak prečo mi potom doki povedal, že v tom bude problém? 😕 Prečítala som si trochu vaše príbehy tu v tejto téme, a fakt býva to FSH podstatne vyššie... len prečo sa nám potom nedarí 😠

nadis.h
7. říj 2010

@bobi3 Bobi ano. Ten s Gonalem byl úspěšný. 🙂 Měla jsem 14 vajíček z toho 10 zralých,7 se oplodnilo s ICSI, 2 mi dali na ET a 5 jich máme v mrazáčku a je z toho Kájík. 😵

bobi3
7. říj 2010

@nadis.h tak to blahoželám, ja verím, že nám druhý pokus tiež vyjde 😉

gabikri
8. říj 2010

@bobi3 bobi tak to nevím, já jen Ti píšu, co řekli doktoři mě, že vysoké FSH se bere až od desíti. Držím palečky, myslím, že nemusíš být vyplašená, já měla vajíčka svoje ještě při hodnotě 20. Sice nic moc, ale měla 😉

nadis.h
8. říj 2010

Bobi přesně jak říká Gabča. O vyšším FSH se mluví až když je nad 10 a někde to neřeší nijak dramaticky i při FSH do 17! A ten první pokus je často takový "zkušební" aby se vidělo co nám sedne či nesedne..

bobi3
8. říj 2010

@gabikri
@nadis.h
ste zlatučké, ďakujem, trošku ste ma povzbudili 😉 ja verím, že sa všetky raz dočkáme...

nadis.h
8. říj 2010

Bobi věř tomu. 😉

bobi3
10. říj 2010

@nadis.h ďakujem a blahoželám k tvojmu zázraku 😉

nadis.h
12. říj 2010

bobi děkuji.

dala jsem Kájáska do soutěže 🙂

http://www.prettybaby.cz/main.html?photo=14851

gabikri
13. říj 2010

@nadis.h : jé Kájík v soutěži...........je vysmátý jak lečo 😀 😀 Je vidět, že je spokojené miminko 😵 😵 😵

nadis.h
13. říj 2010

Gabi je to takový usměváček. 🙂 Jak pokračuješ?
@gabikri

tortelinka
13. říj 2010

ahojte, pridam sa k diskusii, mne sa este nepodarilo otehotniet, ale po vydupani si laparky, ktoru moja lekarka povazovala za zbytocnu, kedze som mala FSH od 40 po 120 (nie, nezabudla som ciarku !) zislili ze mam folikuly a normalne vajecniky, co povazujem za zazrak a verim ze sa podari

gabikri
13. říj 2010

@tortelinka : ahojky, co??? To se spletli při tom FSH? Nebo Ti to jenom kolísalo a teď už ho máš v normálu? 😕

@nadis.h : já zobu Estrofem......v pátek UZ a okolo 25.10. ( podle dárkyně) by měl být ET 😵

nadis.h
13. říj 2010

Tortel a jak to zjistilo laparkou? 😨 Já myslela že se to prokáže jen odběrem krve. 😕

Gabi tak to už se blíží. 🙂

gabikri
13. říj 2010

@nadis.h : no jo, bojím bojím..........vždyť to znáš..............psycho........... 😝

tortelinka
13. říj 2010

je mozne ze to kolisalo, ale take cisla, to je prechod, prosto uz odmietli nieco robit, ale robili mi laparku v case ovulacie, ktoru podla lekarov nemozem mat a boli tam folikuly, aj lekarka povedala ze sanca teda je