Jsem diabetička a chtěla bych otěhotnět. Půjde to vůbec?

macek01
10. kvě 2012

Jsem diabetička a chtěla bych otěhotnět půjde to vůbec?

spagatice
10. kvě 2012

A proč by to nešlo? Já nejsem diabetička, měla jsem pouze pokaždé gestační diabetes. Prostě budete víc hlídaná, možná vám změní léky, nebo inzulín, ale určitě to půjde 🙂

eficenka
10. kvě 2012

spolužačka z gymnázia má také cukrovku a už má 2 prcky a čeká třetí... Jen je více hlídaná, bere se jí více odběrů a během porodu musela být v krajské nemocnici....

spagatice
10. kvě 2012

Určitě vám budou dělat pravidelně ultrazvuky, aby nebylo mimčo veliké. A nejpozději v termínu by mělo být miminko narozené, takže mě obě děti vyvolávali.

macek01
autor
10. kvě 2012

@spagatice Jak dlouho jste před tím nebrala HA?

smima
10. kvě 2012

@macek01 ahojky, já jsem diabetička 1. typu a jsem těhotná. Sice se nám to povedlo až po 6 letech, ale už mi je 38, tak určitě hraje roli i věk, ale dnes můžou mít i diabetičky zdravé děti. Musíš to nejdříve pořešit s Tvým dia doktorem, ten Ti řekne co a jak a pak se budeš snažit si cukr kompenzovat co nejvíce normo hodnotám, je to boj, ale jde to. Já měřím denně asi 8x, samozřejmě, že se stane, že mám i hypa nebo hyper, ale hned to srovnávám. Taky hormony dělají svoje. Neztrácej naději, je spousta těhotných diabetiček a nosí zdravé děti. Držím palce. 😉

spagatice
10. kvě 2012

Já jsem vysadila HA a hned jsme se začali snažit o první dítě. Trvalo to rok, než jsem otěhotněla. Po porodu jsem HA brát nezačala, kojila jsem malého 9 měsíců, přestala kojit a do dvou měsíců jsem otěhotněla znovu. 😉

macek01
autor
10. kvě 2012

Ty jo já bych hrozně ráda otěhotněla co nejdřív. Hned zítra půjdeme koupit vitamínky a začnu jíst zdravě 🙂 hlavně ovoce a zeleninu 🙂 a snad to půjde rychle hlavně mi musí naběhnout normální cyklus měsíčků toho se obávám nejvíc... 😒