Kam se chodí na spermiogram a co vše to obnáší?

hopisek
1. bře 2012

Ahojky.Chtěla jsem se zeptet na to,kam se chodí na spermiogram a co vše to obnáší.Myslím i finančně.Děkuji moc za odpovědi.

dendinka
1. bře 2012

ahoj, nejjednodušší je asi, aby sis ty nechala napsat žádanku od svého gynekologa a pak objednala přítele/manžela do nějakého centra asistované reprodukce, které máš nejblíž, nebo které by se ti nejvíc líbilo mrkneš po internetu, když se tam objednáš bez té žádanky, tak si spermiogram zaplatíte, cena je dle ceníku centra, někde 600,- někde i 1000,-.

dadous
1. bře 2012

@hopisek nam první spermio dělali v oblastní nemocnici, moje gyn, mi dala pro přítele žadanku a neplatil nic 😵

hopisek
autor
1. bře 2012

Holky děkuji.Já jsem z okresu Kutná Hora.Nemohu nic najít na internetu.Ale tospíš,že neumím hleda 🙂 .
Když už brzy to bude rok co se snažíme,tak by mi jí už doktorka tedy mohla napsat?

dadous
1. bře 2012

@hopisek to by mohla 😵

hopisek
autor
1. bře 2012

Byla bych ráda,aby se to někam hnulo 🙂 .Tenhle měsíc se snažím moc nesledovat,ale spíše zase zbírám různé informace. Vy už jste to někdy podstoupily?Nějaké vyšetření -spermiogram a jiné?

dadous
1. bře 2012

@hopisek jj, před třema rokama, spermio měl přítel hodně špatny, takže jsme musely do centra na uměly oplo 😵

hopisek
autor
1. bře 2012

@dadous Tak je mi líto. A můžu se Tě ještě zeptat jak to vše pak u vás probíhalo?

dadous
1. bře 2012

@hopisek objednala jsem na do CARu, tam jsme šli na pohovor, řekl nam co a jak, no a pak začal kolotoč ruznych vyšetření, ja byla v pořadku ale přítel díky tomu spermiu, musel na hormonalní profil, a vyšetření k andrologovi pak další spermio, no a pak IVF

hopisek
autor
1. bře 2012

@dadous Děkuji moc. A pdařilo se vám to na poprvé?A jak dlouho trvalo to běhaní po těch vyšetření?

jeudi
1. bře 2012

muj manzel na tom byl dr mu napsala doporuceni nestalo to nic pak jsme jen cekali na vysledky ktere byli ok

dadous
1. bře 2012

@hopisek jj podařilo se hned na poprve a sevším všudy nam to trvalo asi pul roku, ale myslím že to tak dlouho trvat nemuselo 😵

jeudi
1. bře 2012

@hopisek jinak jestli jde o snazeni byla jsem na tom u druheho syna stejne lekarka nejdriv vysetrila me a poslala i muze na ten spermiogram a zjistila ze mam zanet a zanet pry nici spermie no a taky je to hodne o psychice cim vic jsem si to prala tim vic to neslo a kdyz bylo pred svatbou tak jsem mela hlavu uplne jinde nemyslela na nic jineho nez aby byla svatba ok a mimi se podarilo 🙂

hopisek
autor
1. bře 2012

@jeudi Jé gratuluji.Asi je to i psychykou ☹ . Spíše se připravuji na nejhorší 😒 .Za chvíli to bude rok,tak uvidím,co s snáma provede doktorka.Semnou zatím doktorka vůbec nic nedělala.

@dadous Tak to je skvělé,že to dopadlo na poprvé.

jeudi
1. bře 2012

@hopisek neee to bude dobre uvidis 🙂 ver mi 🙂

hopisek
autor
2. bře 2012

@jeudi Děkuji za podporu.Budu doufat,že vše vše bude v pohodě.Chce se to nějak odreagovat.Ale zatím jsem nenašla pořádně jak.

ivetka77
3. bře 2012

@hopisek Ahoj hopisku.Na spermiogram muzes asi do jakehokoliv CARu.Podle me ani nepotrebujes zadanku.My jsme sli do Brna do Heliosu, zadanku jsme neppotrebovali a nic jsme neplatili.Cele to hradi pojistovna. Meli jsme moznost nechat si tam udelat jeste dalsi testy spermijí, treba jestli nemaji protilatky nebo jestli maji zdravou DNA.Tak drzim pesti at dobre dopadnete;)

hopisek
autor
5. bře 2012

@ivetka77 Ahojky.Děkuji Ti.Já jsem zvědavá jak to vše dopadne a kam pošle.Ani nevím,kde jsou u nás nejbližší centra.Našla jsem jen v Praze.Ani jsem nenašla,kde provádějí spermiogram.Ptala jsem se v Kolíně a tam ne.Já jsem z okresu Kutná Hora.Asi budou fakt jen v té Praze.Tedy pro nás.

ivetka77
5. bře 2012

@hopisek Tam na tu stranu ja to vubec neznam,ale v Praze urcite je spousta mist, kde udelaji SPG... 😉 Doufam, ze nakonec dobre dopadnete a nebudete muset podstupovat IVF.Kdyby ano a potrebovala bys partaka na konzultace, tak mi klidne pisni ... Vim jaky to je,kdyz clovek zacina, bez modryho konika bych neprezila 😀

hopisek
autor
5. bře 2012

@ivetka77 Ahojky.To jsi moc hodná.Děkuji. Já jdu k doktorce až po MS (měla by být kolem 16.3.).Takže teprve uvidím co mě vlastně čeká. Teda raději bych byla,kdybych musela už z jiného důvodu 😀
A vy se snažíte jak dlouho?nebo už čekáš mimčo?

ivetka77
6. bře 2012

@hopisek My se snazime dva roky.Za tu dobu jsem mela 3x potrat.Tak nam gynekolozka doporucila IVF s PGD.Toto je nas prvni pokus.Nechali jsme si udelat tu novou PGD metodu, jedno embryjko ted mam v brisku a jeste mam v mrazacku....

hopisek
autor
6. bře 2012

@ivetka77 Ahojky.To mě mrzí ☹ . Tak snad už vše dobře dopadne.Držím pěstičky. To PGD je prosím tě co? 😔 A chtěla jsem se i zeptat,zda na všechny ty vyšetření a případě už i to například IVF dělají jen manželům? My s přítelem nejsme oddáni,tak jestli vtom nebude problém 😒 .Nevíš náhodou?

hanka99
6. bře 2012

Ahoj,
hlavné nevěš hlavu 😉 manželé být nemusíte my taky nejsme 😉 to se pak ŕeśí podepsáním prohláśení,že se budete o dítko starat

hanka99
6. bře 2012

@hopisek - gynr se bude možná cukat,že rok jeśté nic není ale nenech se odradit 😉

gable
6. bře 2012

Ahoj hopisku 🙂 my jsme se s přítelem snažili o miminko přes dva roky... vysadila jsem antikoncepci a chvilku čekala, po půl roce jsem zašla k lékaři, protože jsem měla nepravidelný cyklus,dostala jsem prášky na harmonizaci cyklu (agnucaston).... Po roce neotěhotnění jsem vyfásla diagnózu sterility a začali jsme se pídit po tom, proč nám to nejde. Partner dostal žádanku na spermiogram, nic jsme neplatili a dopadlo to docela dobře,jen měl některé spermie trošku línější 🙂 Mudr mu doporučil jen více vitamínů a zdravější způsob života. U mě se zjistilo, že nemívám v každém cyklu ovulaci, takže nastalo měření teplot, užívání několika druhů tablet a sledovaní a sledování... někdy docela mazec 🙂 tak jsme pokračovali. Potom už jsem měla i ovulace, oba jsme byli zdraví a funkční 🙂 a přesto stále nic. Domluvili jsme se s doktorem, že si dám od všeho tříměsíční pauzu a pak se domluvíme na umělém oplodnění... to mělo být hned po novém roce. A já už v listopadu zjistila, že jsem těhotná... Zřejmě jsem se začala zaobírat tím, co nás čeká příští rok, jak to asi bude všechno probíhat a miminko přišlo samo. Budu ti držet palec, ať všechno dobře dopadne a hlavně nemysli na špatné věci. I když nám to dlouho nešlo, nikdy jsem nevěřila tomu, že nakonec to všechno nedopadne dobře. A mimochodem, při IVF nemusíte být manželé.... tak pa pa

hanka99
6. bře 2012

@gable - hnedka na IVF 😕 no to je jedno hlavně,že se zadaŕilo, gratuluju

hopisek
autor
6. bře 2012

@hanka99 Ahojky.Děkuji.Mě doktorka z kraje říkala,že se vyšetření dělá po roce snažení (neříkala jaké,nic).Nic semnou tedy nedělala.Za pár dní to bude rok.Tak hledám už info,co bude atak.

@gable Ahojky.Především gratuluji mimi 🙂 .Přes dva roky je fakt dost.Nevím,zda bych už nebylia psychicky na dně.Ale zvládli jste to 🙂.Stou ovulací jak také ani nevím jak to mám.Podle čípku probíhá.Minulý cyklus podle ovu testů taky.Ale jinak doktorka semnou nic nedělá.Všechno sama.Já tenhle cyklus jen scháním informace a připravuji se na to co bude,či nebude 🙂 .Takže se ani nesleduji a nevím o svém těle tenhle cyklus prakticky nic.Ale dýl nevím zda bych to vydržela 😀. Je úžasné,že jste ani nikam pak nemuseli. Fakt chce odtoho opustit,ale nevím pořádně jak. Děkuji moc.

gable
6. bře 2012

Hanka99, blbě jsem to napsala 🙂 měli jsme se domlouvat na metodách a na tom, jak tomu pomoct abych otěhotněla a potom se spojit s nějakým reprodukčním centrem....

gable
6. bře 2012

@hopisek na to nejde nemyslet, bohužel, čím víc to člověk chce, tím víc na to myslí.... a neboj dva roky mi daly zabrat, byla jsem z toho docela rozhozená. Vyzkoušeli jsme snad všechny babské rady 🙂 někdy docela sranda, teda teď už mi to tak přijde 🙂

hopisek
autor
6. bře 2012

@gable Ale už jste se někam hnuli.Třeba i ta konzultace s doktorkou mi potom pomůže 🙂.
Já laduji do přítele ruzné vitamínky.Já piju kontryhel a užívám také vitamínky.Chystám se i do bylinek pro mě i přítele 🙂 .Jen jsem zvědavá zda mi ho přítel neprohodí oknem 😀 .Nesnáší bylinky.

hopisek
autor
6. bře 2012

@gable Já hodně experimentuji s vitamínama. A zítra mi mamka dovést Kotvičník 🙂. Přítel vždy se směje a říka,ty si zase něco našla.? 😀