Kapky Jeřáb ptačí a vaše zkušenosti s tím

prdecek
20. srp 2007

ahojky holky,

dneska sem si koupila Jeřáb ptačí - kapky. Máte s tím někdo nějáký zkušenosti???

zelvik
23. zář 2007

Gab - na té skleničce je napsán návod - 15 kapek do 10ml (což je tak polívková lžíce)VODY (čaj prý ne - i když by to bylo příjemnější - ale nemá to ten účinek) a to vše prosím 3x denně...

Chris - já právě od vysazení Ha v listopadu měla MS jak hodinky (jak kdybych nikdy HA nevysadila) - ale ovulace jaksi nikde ☹

gabrlinka
23. zář 2007

Holky, já myslím, že nám ta antikoncepce tu ovulaci úplně zrušila a my ji musíme zas opět vyvolávat hormonama, je to děs. Nejdřív ji zastavujeme, pak ji zase vyvoláváme 😅

zelvik
23. zář 2007

no je to blázinec a to se všude propaguje, jak je HA neškodná, že okamžitě plodnost obnovuje - jo prd, reklamní tah...
a pořád se krmit hormonama - to je taky hrozný ☹

gabrlinka
23. zář 2007

aspoň víme, jestli budeme mít dcery, že jim musíme doporučit jiný druh antikoncepce
my jsem byli vlastně takoví první pokusní králíci s tou antikoncepci a jak sme dopadli, ale ono to vživotě tak většinou bývá, že je vždy něco na úkor něčeho jiného, ale kdybych to bývala věděla, tak bych používala "zlatý" kondom

christla
23. zář 2007

Taky si hoky myslím, že ta antikoncepce je na nic. Teda dokud nezačnete plánovat mimi.
Jinak ovulaci si zjišťuji asi 4 měsíce a za tu dobu jsem jí měla jen jednou!
Doktor mi řekl, že pokud se to nepovede, po novém roce mě čeká laparoskopie.

zelvik
23. zář 2007

No tak kdybychom používali kondom, tak kolem mě běhá už 10 dětí, páč jsme se to pořádně s kondomem nenaučili 😉 ale ono kdyby byla potřeba, tak to asi taky zvládnem

Chris - proč hned laparoskopie? K čemu to vlastně je? Že zjistějí víc než na UTZ?

christla
23. zář 2007

Jelikož to bude rok, co se snažíme o mimi a stále nic, tak doktor navrhl laparoskopii. Je to ke zjištění funkčnosti ženských orgánů - jestli nejsou cysty, srůsty, jak jsou průchodné vaječníky a tak.

gabrlinka
23. zář 2007

Želviku, mně dr. taky poslala hned na laparku, taky jsem čuměla na ni jak puk.A až pak nasadila clostil.

christla
23. zář 2007

gabrlinka: Ty už máš laparku za sebou?

zelvik
23. zář 2007

Holky, a ty případné cysty se nedají zjistit na UTZ? I kdyby je třeba Dr. cíleně nehledal? Já byla na folikulometrii, aby zjistili výšku sliznice a taky velikost foliklů. Pořád si říkám, že kdyby tam byla někde cysta, že by to snad zjistili...nebo ne ? 😒

gabrlinka
23. zář 2007

ano, 1.8. mně operovali, neboj to zvládneš, jen ten druhý den sem chodila jak invalida 😀 ale večer už to bylo lepší. Mně jen celou noc trápily ty plyny ve střevech, furt to nešlo ven,jezdilo si to tam a zpátky, tak sem s tím bojovala celou noc. Ale u tebe to tak být nemusí. A když sem se probrala z narkózy, tak sem měla třesavku,ale jak sem se zahřála pod peřinou, tak už sem se usmívala.Pustili mně třetí den, a to jsem chtěla sama, tak sem byla ráda. Nástup sem měla 31.7. ten den sem dostala jen polívku a večer už jen klystýr.

christla
23. zář 2007

Tak to netuším, jestli se cysty dají zjistit na ultazvuku, ale když tak nad tím přemýšlím, tak snad jo. Já ještě na žádném ultrazvuku nebyla. Uvidím, jaký bude postup po těch odběrech.
Můžu ale říct, že tyhle roblémy mě dost vyčerpávají. Já jsem u doktora už víc jak doma 😒

zelvik
23. zář 2007

Gab, co tvůj názor - dají se cysty zjistit "náhodou" na UTZ?

gabrlinka
23. zář 2007

Želviku, nevím, s tím nemám zkušenost. Ale když to vezmu logicky, tak by měly jít vidět, když mi přes UZV měřil velikost vajíček a počet. Jo, náhodou? Tak to nevím, já myslela cíleně. To jsem Ti zas pomohla,že? 😖

christla
23. zář 2007

Holky a od jaké firmy máte kapičky?

zelvik
23. zář 2007

No já když bych na to šla logicky - tak bych řekla, že při jednom UTZ si Dr. musí zásadně všimnou všeho co se děje okolo. ale těžko říct - v dnešní době, kdy nikdo neudělá nic navíc a navíc je to chlap, kterej přemýšlí jinak...no jo, jsem blbá, že jsem se nezeptala, jestli tam cysty nejsou.Jenže já byla tak mimo z toho, že mám mrňavý folikly, že jsem se na nic nezmohla

lorry
23. zář 2007

ahoj christla ano snazim sa otehotnet ale neviem co robit nemam ovulaciu ani menzes.Myslis ze by mi to pomohlo na upravu alebo ze by som mala ovulaciu? Nevies nahodou aka je to bylinka malinik? dakujem

nunca
23. zář 2007

Ahoj holky, už jsem tady psala, takže těhu 100% nejsem, ty příznaky co jsem měla (časté močení, bolesti podbříška a prsou, místo ms pouze 2 dny špinění, atd.), i když jsem podvědomě věděla, že by to byl spíše zázrak s těmi mými diagnosami. Byla jsem na UZ a šlo oprvé v životě o cystu a nějak mám tedˇ strach, že by to mohlo být kapičkami, co jsem brala (2 lahvičky od Naděje- 1 Maliník-Černý rybíz a 2 poze Maliník) a od špinění jsem brala celkem 10 dní kapky od Herba Vitalisu Jeřáb ptačí, ale po těch 10 dnech co mi zjistili tu cystu už neberu. Tedˇ nevím, zda až přijde ms je mám ještě brát, mám strach, že se to bude zase opakovat, proto prosím, jestli má někdo zkušenost, poradte, děkuji a všem přeji moc štěstíčka ve snažilkování, aby brzy přešlo v těhulkování 😉 😉 😉 😉 😉

lorry
23. zář 2007

jmisa nevies mi povedat presne aka je to bylina alebo co to je ten malinik?

prdecek
autor
23. zář 2007

ahojky,
tak jak mi začne MS tak začínám znova jeřáb brát. Když sem ho užívala poprvé, tak se hned první měsíc užívání povedlo počít, ale bohužel si to mimís rozmyslel...takže pojedeme od začátku!!! něco ten jeřáb do sebe asi má!!! 😉

lorry
23. zář 2007

baby neviete mi poradit stranku na objednanie jarabiny?

prdecek
autor
23. zář 2007

www.nadeje.cz nebo tak nejak, ale koupis ho i v kazde zelene lekarne

jmisa
23. zář 2007

lorry, jmenuje se to maliník, latinsky rubus idaeus

lorry
23. zář 2007

jmisa a na co je dobry a kde ho zozenem?

jmisa
23. zář 2007

maliník - účinek podobný ženským hormonům, reguluje a posiluje činnost poševní sliznice, reguluje menstrua ci a stimuluje vaječníky.

Je to rovněž tinktura - exträkt jako je třeba ten jeřáb.

já ho kupuju v tzv. zelené lékárně, což je hezčí název pro bylinkárnu 🙂

lorry
23. zář 2007

myslite ze aj susena jarabina je dobra? lebo ja mam taku je tam nejaky rozdiel? upravi sa z neho aj menzes podarilo sa to niekomu?

jmisa
23. zář 2007

lorry, beru jí druhej cyklus, ten první se mi zkrátil o cca 5 dní

lorry
23. zář 2007

a ty dostavas sama od seba menzes alebo sa ti upravil vdaka tej bylinke?

jmisa
23. zář 2007

lorry, menses dostávám sama, ale nepravidelně, obvyklá délka cyklu 30-40 dní, ale i 51. po té bylině jsem měla ovulku 16 DC, což je úspěch.
ale uvidím po pár cyklech 🙂

lorry
23. zář 2007

a to je vlastne aka bylinka?