Kapky Jeřáb ptačí a vaše zkušenosti s tím

prdecek
20. srp 2007

ahojky holky,

dneska sem si koupila Jeřáb ptačí - kapky. Máte s tím někdo nějáký zkušenosti???

danielapro
20. bře 2010

Ahojte. Je tu někdo kdo zkouší štěstí s jeřábem ptačím? Já jsem na samém začátku.

sisi.v
20. bře 2010

daniela - brala jsem jeřáb v kůře s dalšími bylinnými tinkturami, mě zabral na dlouhé cykly i na první těhu 🙂. ale ne hned, poprvé cca 4 měsíce.

danielapro
21. bře 2010

sisi> taky beru bylinky. už od listopadu, teď mi paní z bylinkářství chce namíchat něco jiného, když mi toto nezabralo... ☹ U mě neprobíhá ovu a MS taky nepřichází, musím chodit na injekce a beru clostil, který mi taky nepomáhá.... ☹ Jinak děkuji za povzbuzení. snad se i na mě brzo usměje štěstí....

mandreey
24. kvě 2011

Ahojky, přidávám se do klubu 🙂 dneska jsem taky začala s kůrou - Tedy jen jeřáb a maliník - jsem zvědavá, zatím čtu samé ohlasy. V první řadě bych byla štastná kdyby mi to pomohlo srovnat hormonální šílenství po vysazení HA - prysklá cysta - menstruace jako blázen - migréna....
Mám tedy v lékárničce nasysleno ještě b-komplex, listovku, maca... a na trávění laktobacily...
Máte někdo zkušenosti s takovouhle kombinací? připadá mi, že toho mám nějak moc, jestli je vůbec dobrý cpát se tím vším naráz??? díky a hodně štěstí všem 🙂

miskamaj
14. kvě 2012

ahojte, oprasujem staru temu. Tak jarabinu beriem 3 mesiace a dnes mi vysli na teste // 😅

zvolsiinylogin
15. kvě 2012

@miskamaj ahojky, na co je dobre jarabina? k comu pomaha? na upravu cyklu a ovulacie? da sa to uzivat aj ako tehu? dik..

miskamaj
15. kvě 2012

ano, jarabina vtacia upravuje cyklus, a zvysuje tvorbu hormonu estrogen, z ktoreho zhrubne maternica a tym ju pripravuje na prijatie oplodneneho vajicka. Ako tehu by som to radsej uz neuzivala, nakolko tinktura obsahuje alkohol

zvolsiinylogin
15. kvě 2012

@miskamaj a prosim ta, kde si ju zohnala|< ja som sa dnes po nej pytala v lekarni, ale tam ani nevedeli, ze nieco take existuje..

miskamaj
15. kvě 2012

@zvolsiinylogin ja som to kupovala v bio obchode, prip. skus cez internet. Ak si budes objednavat, tak si radsej objednaj viac, ja som vypila jednu flasticku za cca 3 tyzdne

romca05
29. kvě 2012

@miskamaj Ahoj, můžu se zeptat, jak jsi jeřáb užívala? Celý cyklus? A gratuluju k těhu! 😉

miskamaj
29. kvě 2012

@romca05 ahoj, ano, cely cyklus, 3 mesiace v kuse. 1 kvapku na 1 kg vahy rozdelene na 3 casti, vzdy cca pol hodky pred jedlom. Predtym som pila asi 2 mesiace imelo, ale z toho som par kil pribrala. Ale inak, celkovo tieto bylinky podporuju chut do jedla, tak si treba davat pozor 🙂
a dakujem, uz som v 6. tyzdni 😵

kkamca
16. čer 2012

Čauky,
jak je to teda stím jeřábem?

Někdo píše brát od 1 DC -3 týdny -vysadit a dokola.
Jak jste ho brali vy?Potřebuju srovnat cyklus.
Díky všem.

jaspa
3. čer 2013

Jeřáb ptačí se používá v přechodu na odstranění návalů a pomáhá po vykapání celého jednoho balení.

abigeil
10. črc 2013

abigeil ahojky holky, tak jsem z toho co tu čtu dost rozhozená, protože jsem po gyn.operaci a příšerně se potím ale neskutečně, tak mi byly doporučeny tyto kapky. všem Vám přeji miminka ať jste šťastné, ale co mám dělat já??? nemůžu se cítit jak jsem spocená a měním si oblečení 5x denně. je to hrozný a musím sedět v kanclu. poradíte mi někdo, jenom nechci hormony. pa a držím palečky

abigeil
10. črc 2013

@jaspa kolik a jak se berou kapky??? díky za odpověď. pyp abigeil

vlajka1
19. srp 2013

Chtěla bych se zeptat, jestli jste některá při užívání měla nějaké vedlejší účinky - beru ho třetí týden, jsem 3DPO a od ovu mě děsně bolí prsa. (Mívala jsem to jako PMS, ale v posledních třech cyklech mě prsa nebolela.) Tak jestli to patří k užívání, případně co v tom hledat jiného. Díky všem 🙂

kevikk
23. srp 2013

ahoj, jeřáb opravdu funguje ale musíš vydržet,pokud ti zlepšil ovulku je možné že i tělo reaguje jinak. Mě bolela prsa první měsíc když jsem ho brala-pak dobrý 😀

maikkynna
8. říj 2013

Ahoj holky, chci užívat jeřáb ptačí, ale nevím, kde by se dal v Brně sehnat. Poradíte? 🙂

maikkynna
10. říj 2013

Ahoj holky, jak kapky užíváte. Kolik kapek a kolikrát za den?

vlajka1
10. říj 2013

@maikkynna V lékárně nebo prodejně Zdravé výživy. Beru podle návodu na lahvičce 15 kapek 3krát denně. Ideálně do vody nebo čaje, samotný je to hnusný :( a beru v kuse, bez pauzy. Vysadit plánuju až pokud najdu // na TT 🙂

luca77
11. říj 2013

Ahoj, já si objednávám Jeřáb ptačí tady : http://www.nadeje-byliny.eu/Tinktury-z-bylin/40... . Užívám ho 3x denně a to buď půl hodiny před jídlem nebo 1h po jídle. Rozdělíš si počet kapek podle toho kolik vážíš, pokud budeš užívat 2x denně, tak si to rozdělíš na tvoje váha děleno dvěma nebo když 3x denně, tak děleno třema. Oni to píšou v návodu. Kapu si to do čaje.

katherinne
27. led 2014

@danielapro

Ahoj. Já jsem začala Jeřáb ptačí užívat,protože jsem ve věku 45 let přestala menstruovat,čemuž předcházel nepravidelný cyklus. Pravděpodobně jsem v přechodu,takže chci zmírnit nepříjemné projevy s ním související. Nemyslím si,že bych ještě dostala menstruaci,ale ty návaly jsou velmi nepříjemné 😖

katherinne
27. led 2014

@maikkynna V Brně a kdekoliv jinde jsou Zelené lékárny 🙂

ptjj
20. bře 2014

Sice tady ta diskuse moc nejede, ale zeptám se. Začala jsem brát jeřáb ptačí, protože se nám nedaří otěhotnět po revizi dělohy, kterou jsem podstoupila v září. Tinkturu jsem tedy začala užívat až ke konci cyklu (možná chyba, nechtělo se mi čekat). Poté, co jsem s ní začala, jsem začala špinit, pak přišla MS ve 27DC a po jejím skončení už zase druhý den špiním. Měla jste to některá taky tak? Je to normální? Brala jsem to už jednou, když se mi po vysazení HA nenastartoval cyklus, ale tohle se mi nestávalo 😒

170467
26. črc 2014

TAK NEŽ ČLOVĚK NAJDE UŽ.ČÍSLO SE MŮŽE ZBLÁZNIT 🙄 ,JINAK JÁ SI DNESKA ZAKOUPILA TAKTÉŽ KAPEČKY,DOUFÁM ŽE ZABEROU 😅

170467
26. črc 2014

jinak já mám 47 let a asi jdu do přechodu,minulé léto jsem přestala mít menstruaci,ne by to nebylo výborné,ale přeci,měla jsem stále návaly několikrát denně,bylo to hrozné.Letos mi už přešly občas mám,ale dá se to vydržet.Právě dneska jsem si koupila ty kapečky na doporučení paní prodavačky uvidíme jak mi bude. 🙂

170467
26. črc 2014

@kousinka tak to nejste sama myslím ty převody,jelikož mám brýle na čtení a nyní jsem četla bez brýlí,tak jsem myslela že do půl litru si mám nakapat kapek kolik vážím,bylo mi to nějak divné jak to budu pít,určitě ne na ex 😀 samo že to bylo malý panák vody a ty kapky.Takže vrátit školné a hupky na převody 😝 😵

coufalova1
31. črc 2014

Ahoj holky, chci se s vámi podělit o svou zkušenost. Já mám od mládí nepravidelnou menstruaci. Mám ji tak 4 za rok. Když jsem brala HA tak chodila pravidelně a tak jsem si říkala, že se to třeba spravilo, ale po autonehodě co jsem měla, mi HA vzali kvůli srážlivosti krve a pak jsme si s přítelem řekli, že už ji nasazovat nebudeme, že si pořídíme miminko a tak tomu necháme volný průběh. Bohužel po vysazení HA menstruace opět nikde, opět se objevovala tak 4x za rok. A tak jsem to stejně jako vy, řešila se svou gynekoložkou, jenže ony znají jen jedinné řešení. Dostala jsem injekci, vyvolávačku a pak jsem brala hormony. Po těch se menstruace sice dostavila, ale opět to bylo jen uměle vyvolané stejně jako tou antikoncepcí a ještě k tomu na mě byly moc silné. Absolutně jsem je psychycky nezvládala, měla jsem vše od návalů úzkosti po návaly vzteku. Takže jsem je vysadila, protože bych nejspíš zkončila na psychyatrii nebo ve vězení. A začala jsem si sama zjišťovat alternativy. Jak se s tím vypořádat bez chemie. Takže první věc, kterou jsem si našla byla ta, zda se dá otěhotnět bez menstruace. A hleďme dá. Pro otěhotnění vůbec menstruaci nepotřebujete. Co potřebujete je ovulace. Takže jsem si začala psát s porodní asistentkou z livedoctor.cz která mi vysvětlila, že ovulace může proběhnout i bez následné menstruace. Ovulace většinou probíhá celkem pravidelně (opravdu jsem zjistila, že u mě každý měsíc pravidelně), ale pokud není dostatečně silná sliznice, vajíčko se nemá kde zachytit i pokud je oplodněné i pokud není a nemůže ani odejít spolu se sliznicí. Pokud tam ta sliznice porstě není, nemůže odejít. Ale tělo si s tím poradí, vajíčko prostě vstřebá. Pointou otěhotnění tedy je, vytvořit si dostatečně silnou sliznici v děloze, tak aby se mělo vajíčko kde uchytit. K tomu zcela stačí pít pravidelně čaj Kontrihel, který koupíte v každé lékárně a stojí pár kč (myslím kolem 30-60 nejsem si přesně jistá). Ten vám pomůže vytvořit krásně silnou sliznici, tak aby se vajíčko mělo kde uchytit. Pak už jen stačí hlídat si ovulaci. Já používala ovulační testy, ale pokud jste zvyklé a umíte to. můžete i jinak. Mě přišlo měření teploty atd. příliš složité. Ovulační testy opět nejsou drahé. Jsou v balení od 5ks a cena se pohybuje kolem stovky. Samozřejmě záleží na tom kolik ks je v balení. No a pak už jen stačí, snažit se v tu správnou chvíli. Takže abych nemluvila stále jen obecně. Toto jsem se rozhodla napsat, proto abych podpořila ženy co jsou na tom jako já. Já jsem měla před dvěma roky bouračku, po ní jsem vysadila HA, při bouračce se mi udělala i cista, která pak praskla, operace, pak vyvolávačka, hormony. Ty jsem pak vysadila. Cca za rok a půl od té doby jsem měla menzes tak 6x. Začala jsem pít čaj Kontrihel a ještě jsem brala bilinky od společnosti Naděje.cz na vyčištění těla po té cistě, bylinky (tinktury) mohu vřele doporučit, moc mi pomohly i psychycky mě uklidnili, bylo mi po nich viditelně lépe. No a teď poslední menzes v dubnu, květen ovulace, červen zjištěná ovulace obě bez následné menzes a 18.7. 2014 pozitivní těhotenský test. Dnes jsem v 5+1 tt už mám i první fotečku kterou přikládám, miminko je tam kde má být, sliznice krásně silná, na ultrazvuku už jsem dokonce viděla jak mu tluče srdíčko a věřte mi, že to byl ten nejkrásnější pohled na světě. Můžete oponovat tím, že je ještě brzy a můžou nastat komplikace....samozřejmě můžou. Ale jde o to, že já jsem byla už vnitřně smířená s tím, že se mi to asi nikdy nepodaří, že asi nebudu schopná otěhotnět s těmi problémy co mám. A vida jde to. Jde to i bez chemie a cpaním se hormonama. Takže moje rada. Vyserte se na všechny možné prášky, hoďte se do pohody, stanovte si plán, vyčistěte si tělo, pak si hlídejte ovu a šup na to. Povede se to.

jari87
21. říj 2014

@coufalova1 Ahojky, moc mě zaujalo co jsi napsala. Taky se snažíme o miminko a stejně jako ty mám rozhozenou menstruaci, tak jsem začala pít kontryhel a užívat jeřáb ptačí. Chtěla jsem se zeptat jak si pila ten kontryhel? Jen do OVU nebo celý cyklus? Moc děkuji za odpověď a gratuluji miminku 😉

coufalova1
30. říj 2014

Pije se od prvniho dne menstruace az do ovulace (musis vedet,kdy mas ovulaci) a pak ho musis vysadit(to kdyby jsi otehotnela, tak v tehu bylinky NESMIS). Drzim pesti at se taky zadari. My uz jsme 20tt a ceka nas uz druhy screening, tak uz se moc tesime, ze ted uz to snad dobre dopadne.