Každé ráno mám problém s vniknutím do pošvy. Proč?

kacenka.p
2. dub 2007

Ahoj, chtela bych se na neco zeptat. Beru Utrogestan a to vaginalne. Takze mam prehled o tom, co se deje v pochve v prubehu dne. A na to se chci zeptat, zda jste se s tim nektera tez uz setkala. Zvlaste a vlastne vetsinou rano, kdyz si zavadim tabletu, se temer nemuzu dostat do pochvy, neb cervix je hodne zvetseny a sesunuty dolu ke vchodu.V podstate ma pak tvar jako palec otoceny dolu.
Rikala jsem to lekari, pokazde me zkontroluje, ale je vse v poradku - jenze v te dobe uz ma polohu zase normalni.
V podstate, kdybych chtela rano sex, tak by to ani neslo, protoze by se do me proste manzel nevesel....
Mela jste to nektera tez?

luciv
25. led 2011

@hlavinka ja se necham překvapit radeji se budu obavat že se to potrhat může a třeba me to překvapí

hlavinka
26. led 2011

@luciv : tak to jsi dobra, to ja bych asi nevydrzela a prece jen se zeptala. Tak hodne stesti 😵

luciv
26. led 2011

@hlavinka a když ses ptala co ti řekli teda??? ja se ptala dr jen tak a on říkal že je možné že to bude na stejném míste to samé co předtím ale že nemusí taky že to může byt kousek vedle ale taky vůbec že zaleží jak se telo v tu chvili přizpůsobí

hlavinka
27. led 2011

Luciv: jeste jsem se neptala, ale dam vedet.
Spis mi jde o to, zda se otevru normalne nebo budou muset delat nejaky hmat nebo co?

martinka78
27. led 2011

Ahojky, chtěla bych se zeptat, dnes jsme byla v poradně a doktor mi do průkazky napsal "čípek na 1/2 fal.", hrdlo pro špičku prstu, V.P. zach", hodnotu CS mi tam nenapsal, ale před 14 dny jsem měla čípek 3 cm. Jsem 36+2 (podle UTZ 36+6) a termín mám 18. a 22.2., ráda bych do termínu vydržela, co myslíte, že znamenají ty údaje, ráda bych rodila až v tom únoru, děkuji.

luciv
27. led 2011

martinka78: netuším co údaje znamenají ale ja jsem na 1 cm otevřená a čípek nemam už žádný a mam uplný klid na lužku ☹ s dvou a pul letou dcerku je to težké ale snad vydržím aspon 2 tydny jeste. I kdyby si ted porodila tak už jsi v normálu od 37 tydne jsou deti donošené dcerka se narodila 37+2 a jsem rada že se narodila v tomhle termínu nedovedu si představit že by mi porod vyvolavali (pry to je horší ohledne bolesti) a nebo že by mela o další pul kg více. Myslím si že čípek na pul fal znamená že je polotuhy, hrdlo pro špič.pr. že jsi trošičku otevřena na špičku ale to je od 34 tydne pry normální že se není proč bat, kamaradka byla na jeden prst (ne pouze špičku prstu) otevřena od 30tydne a rodila až díky vyvolavaní po termínu.
Hlavinka: aha takže ty máš šity čípek a netušíš zda je pružny zda se roztahne ju?

knobloska
27. led 2011

@martinka78 hrdlo na půl falangy znamená, že je dlouhé na půlku posledního článku prstu. Řekla bych, že je to OK na 37.tt.

martinka78
28. led 2011

luciv, knobloska: děvčátka děkuju za info, jsem od včera trošku rozhozená, mám strach, aby se mimi nenarodilo už teď, vím, že už může, ale mám termín až v podstatě koncem února a ráda bych rodila v termínu, první dítko jsem totiž rodila 36+0 císařem a to úplně nečekaně, prostě v noci praskla voda a nic víc, žádný bolesti, žádný otevírání se, takže vyvolávačka a k ničemu, tak přistoupili k císaři a strašně mě mrzelo, že jsem nekojila, říkali, že nemám moc mlíka a navíc tyhle nedonošený děti nemají tolik vyvinutý sací reflex,takže jsem probrečela celých 8 dní co jsem byla v porodnici kvůli tomu, že nešlo kojit a teď bych si to ráda vyzkoušela normálně i bych chtěla kojit, ikdyž mi můj gynekolog říká, že to bude stejně druhý císař, že nebudou chtít riskovat jak zdraví moje tak mimouška, takže...

hlavinka
8. únor 2011

Luciv: ano, presne tak.

luciv
8. únor 2011

@hlavinka tak co už jsi neco zjistila od dr? ja se dnes ptala v nemocnici zda se mám obavat co bude po porodu po tolika vnitřních stezích tak mi bylo řečeno že to je dost pružné na to aby se nic znovu neporušilo a že taky záleží zda nemám šity čípek tak jsem se na to ptala a řekla mi že u čitého čípku muže byt problém s otvírním ale nemusí to tak byt vubec

hlavinka
8. únor 2011

Luciv: jeste ne, jdu tam az 21/2. No vidis, tak mne asi reknou to stejne. jelikoz jsem se vubec neotvirala ani minule, nepredpokladam, ze ted to bude lepsi, zvlast po siti cipku.
Tak moc drzim palce, aby u tebe vse probehlo dobre! 😉

luciv
9. únor 2011

@hlavinka tobě taky držím pestí at se čípek umoudří a porod jde rychle a bez problému 🙂

hlavinka
9. únor 2011

Luciv: dekuju, ja to mam ale az za dlouho 😝 diky, pa

inysek
17. dub 2012

ahojky chtela sem se optat jsem v 8tydnu tehotestvi a par dni 🙂 ale mam takovy divny krece v brisku a jde to jakoby dolu moc dolu :/ nekdy nemuzu ani sedet protoze ty krece jsou i tam :( bojim se ze to nak vadi miminku ja stim nemam zadny zkusenosti :( a nevim co a jak prosim poradte mi ja se moc bojim ze je neco spatne ☹

kveta
17. dub 2012

@inysek Lekara.. ale moze to byt infekcia dolnych mocovych ciest..

inysek
17. dub 2012

a to nak vadi miminku ??? co stim mam delat :( bojim se moooc se bojim je to moje prvni miminko a moc se na nej tesime tak se bojim ze o nej prijdu :( co je to lekara

2hanah
17. dub 2012

@inysek Ono v těhotenství, obzvlášť když jsi těhotná prvně, je normální spousta ,,píchání, tlačení" a v rozumné míře i ty křeče, protože jednak je děloha víc prokrvená, musí se roztahovat (proto ty křeče jako při menstruaci) a když se mimísek rozhodne sednout si zrovna tam, kde je Ti to nejmíň příjemné, pak můžeš mít to brnění nebo ,,nesedání si". ale pokud je to silně nepříjemné a taky když tyhle potíže ještě neznáš, určitě bych si zítra aspoň zavolala na gyndu nebo se tam případně stavila. Každopádně nepanikař, těhotenství je prostě jiný stav, a každou chvíli Tě bude něco bolet nebo ,,píchat". Drž se a hlavně zdravíčko!

inysek
17. dub 2012

dekuji je to jen nekdy neni to kazdy den 🙂 a je to jen chvilema 🙂 ale presto dekuji za radu 🙂 a zitra si zajdu radsi na gyndu dam na vas 🙂 tak dekuji moc 🙂

inysek
18. dub 2012

ahojky ja mam na vas este jedenu prozbu ja kdyz si vecir jdu lehnout tak kaslu a boli me na prave strane na brisku a ja nevim co by to mohlo byt :( bojim se ze to je neco spatnyho a k doktorce se bojim jit prosim poradte mi mozna se jen hodne bojim ale jistota je jistoja predem dekuji 🙂