Každé ráno mám problém s vniknutím do pošvy. Proč?

kacenka.p
2. dub 2007

Ahoj, chtela bych se na neco zeptat. Beru Utrogestan a to vaginalne. Takze mam prehled o tom, co se deje v pochve v prubehu dne. A na to se chci zeptat, zda jste se s tim nektera tez uz setkala. Zvlaste a vlastne vetsinou rano, kdyz si zavadim tabletu, se temer nemuzu dostat do pochvy, neb cervix je hodne zvetseny a sesunuty dolu ke vchodu.V podstate ma pak tvar jako palec otoceny dolu.
Rikala jsem to lekari, pokazde me zkontroluje, ale je vse v poradku - jenze v te dobe uz ma polohu zase normalni.
V podstate, kdybych chtela rano sex, tak by to ani neslo, protoze by se do me proste manzel nevesel....
Mela jste to nektera tez?

eficka
2. dub 2007

Ahojky Kacenko,Utrogestan jsem taky brala..asi ve 3 mesici tehotenstvi a to vaginalne....mela jsem podobny pocit,ale pripadalo mi to normalni,tak jako ty jsem nad tim nejak neuvazovala 🙂 Brala jsem ho na podporu tehotenstvi abych nepotratila..takze kdyz to tak po ranu bylo byla jsem jeste rada,ze jsem tak stahnuta at se mi tam mimisko udrzi.. 🙂 🙂

kristi
2. dub 2007

kacenko, ja jsem brala Utrogestan od 26 tydne, protoze jsem se zacala otvirat, ale zavadela jsem vecer 2 tablety a nijak moc jsem to neresila, byt tebou verim doktorovi,ze je vse ok a se sexikem pockej az na odpoledne 😀

janickabez
2. dub 2007

Ahojky chtěla bych prosím vědět jak má vypadat čípek během těhotenství???

eficka
2. dub 2007

Janickabez:Ahojky tak me doktorka vzdycky do prukazky do kolonky psala 4/3 prubehu tehotenstvi a pak se to zkracovalo... 🙂

krizaci
6. dub 2007

Ahoj holky, to nějak cítíte, že se otvíráte, nebo se zkracuje čípek. Mě se čípek údajně zkracuje, ale nic necítím. 😖

zenuska
6. dub 2007

No mě by to taky zajímalo. jaký je čípek na začátku těhotenství? Je nízko, hodně nízko? 😕

bubaczik
6. dub 2007

zdravy krcok je cca dlhy 4cm....pocas tehotenstva sa skracuje..za roznych okolnosti.moj napr v 21tt meral iba 19mm 😠 tak nas zasili..

lenycka
7. dub 2007

Ahoj holky. Včera jsem zrovna byla v poradně a doktor mi řekl, že se mi zkracuje čípek, dal mi magnesium a Magnosolv a musím hodně ležet s podloženým zadkem a nohama nahoře! Mám z toho hrozný strach, abych pravdu řekla ☹ Řekl mi, že kdybych i nadále měla křeče v podbřišku, tak že musím okamžitě do nemocnice! Nesmím si sahat ani na bříško, prý mi tím pracuje děloha a miminku se tak chce rychleji ven ☹ Máte někdo stejnou nebo podobnou zkušenost?

eva4444
7. dub 2007

Ahoj, ja som mala pred tyzdnom 27mm teraz uz len 17mm tiez len vylyhujem doma. ☹ Brusko mi trosku tvrdne, ale krce nemam. Musim vydrzat do 36tt, potom som uz udajne za vodou, mimco musi mat aspon 2500g aby nemuselo do inkubatora. Tak mi bolo povedane. Takze ratame kazducky jeden den.

katy27
12. dub 2007

ahoj,
ja som bola dnes v poradni som v 35tt a mam cs 4. Dr. mi povedala ze je to v norme, ale stale citim ako mam tvrdsie brucho tak beriem magne B6. Dr. mi povedala ze musim vydrzat aspon do 38tt., ze vraj plucka este nie su poriadne vyvinute.

adkag
13. dub 2007

ja mam od zaciatku tehu krcok dlhy cca 2cm, ale to mi zistila doktorka pohmatom,nie cez UZV,takze je asi dlhsi,neviem. ale vravela,ze je to ok, dnes mam poradnu,tak som zvedava,co bude nove, tiez mavam obcasne krce jak na MS,tak sa bojim,ci sa neskracuje.

lenycka,aj mne doktorka povedala,ze si nemam siahat na brusko,lebo to povzudzuje maternicu a ta púracuje,ale ked ja neviem odolat 🙂

lenycka
13. dub 2007

Adkag, já jsem se naučila bříško spíš pozorovat, je to děsně legrační, když se prcek začně hýbat, je to jak kdybych měla v bříšku vetřelce 😀 Před chvílí jsem přišla z poradny, tak mě pan doktor uklidnil, že je vše v normě, že se nemám stresovat tím, že se mi čípek zkracuje, mám pořád dodržovat klidový režim, nesmím cestovat a mám se šetřit a za dva týdny se mu jdu zase ukázat! Tak mě zase pozitivně naladil 😅

adkag
13. dub 2007

ahojte, tak krcok sa neotvara, ale mam mat kludovy rezim kvoli tym bolestiam, vraj to co ma dole tlaci je tvrdnutie bruska, nie drobec, ten neni uplne dole. beriem magnezium 500mg, ale doktorkja mi to nekazala, tak neviem ci robim dobre, ale mam pocit, ze ked si dam rano to magnezko, tak ma brusko neboli, respektive boli menej.inak tehu cvicenie este nemam povolene, mozno budem chodit len na tie pokeci, sa popytam ci aj tak sa to da.

lenycka, len ja este necitim pohyby, tak ho nemozem pozorovat,ale snad kazdu chvilu uz pocitim, dufam.
super ze aj ty si dobre dopadla na poradni a ze mas vsetko ok, tak si uzivaj dobru naladu 🙂

sylvar
13. dub 2007

ahoj, mě dneska dr. pěkně namíchla, že prej porodím, to už mi říká měsíc.jsem 30tt+4, 14 dní jsem ležela v nemocnici na rizikovým-týden kapačky, pak jen tabletky magnézka, které beru od poloviny těhu.Občas mám kontrakce,ale slabé a jen chvilinku.Za týden mám jít prý na kontroly, jestli prej do tý doby neskončím v nemocnici, ta mi dává!Ale doporučenku do porodnice mi nenapíše a to mě ještě cpe do jiné porodnice, nevíteněkdo, jestli oni z toho mají nějaké body, když pošlou do určité porodnice?
adkag, to bude dobrý, uvidíš, mě s porodem straší od 26tt a já nemám pocit, že bych měla rodit... 🙂

katy27
14. dub 2007

ahoj 🙂 ,
ja som bola v poradni vo stvrtok. Dr. mi povedala ze cs mam 4, ze je to v norme.Zacina mi uz pomaly tvrdnut brusko, ale v pondelok idem na CTG tak uvidim co mi dr. povie. Dufam ze si ma tam nenechaju. Bola som 10dni asi v 8tt a to mi uplne stacilo.
sylvar,
podla mna si mozes vybrat taku porodnicu aku ty chces. Tak to mas naozaj divnu dr., ked ta uz strasi od 26tt. Asi by som zasla ku inemu dr., aby som sa radsej uistila.

sylvar
14. dub 2007

katy,asi jo, jsme doma domluvení, že zajdem do vybrané porodnice a dohodnem se tam.Mám CS 6!

lenycka
15. dub 2007

Katy, Sylvar, když tady tak píšete o hodnotách CS - v kolikátém týdnu jste měly dvojku?

adkag
15. dub 2007

ahojte, tak mne sa sice ten krcok neotvara,ale nezdaju sa mi tie moje tlaky v podbrusku,zeby to malo byt tvrdnutie bruska, neviem. je to taka stala bolest a nie stahy, akoby som mala v brusku kamen a ten sa snazil vytlacit cez brusnu stenu. mala som to tri dni take intenzivnejsie, teraz len ked vstavam z postele alebo spravim nejaky prudsi pohyb. a mavam to vacsinou v strede podbruska, ale aj po stranach niekedy. nemali ste niekto nieco take? mne dokina len odporucila kludovy rezim a o tri tyzdne kontrolu,ak sa to nebude zhorsovat. mam pocit, ze to magnezium zabera, ale aj tak sa bojim, z coho to mozem mat. ci to nebude nejaka infekcia, asi pojdem zajtra k urologovi, nech ma skontroluje.

katy27
15. dub 2007

lenycka No to ja neviem,pretoze vzdy ked ma dr.vysetrovala tak bolo vsetko ok.A ked som bola teraz vo stvrtok tak kontrolovala stav krcka podla grafu a podla tyzdna povedala ze je to v norme. Ale mam brat to magne b6. V piatok mi tvrdlo brucho tak som myslela ze asi pojdem do nemocnice,ale som si lahla a v sobotu a dnes je to v pohode.Ale zajtra idem na ctg tak sa radsej opytam.Malemu sa asi uz chce ist na svet. 🙂

lenycka
15. dub 2007

Katy tak u Tebe už by to nevadilo, kdyby se prcek narodil, my ještě ale musíme nějaký ten den vydržet 😒 Mně CS píše pokaždé, ale minule jsem právě už přešla z 1 na 2, ale říkal, že předepsané hodnoty vzhledem k týdnu těhotenství jsou 3-4, takže jsem jako "pod" normou. Ale stejně - ležet musím, nesmím se namáhat, musím hodně odpočívat a to mi teď, když je venku tak hezky, teda moc nejde ☹ ale musím to kvůli té naší princezničce vydržet 😎

sylvar
15. dub 2007

lenyco, CS2 jsem měla naposled ve 23tt, no co mám dělat, no, ležím, jsem naštvaná, že venku je hezky a občas teda vyskočím na lavičku na sluníčko, ale jinak převážně ležím, abych berušku udržela v bříšku co nejdýl.
katy, být v tvým týdnu, tak už si pískám a chci rodit!!! 🙂

stovinda
16. dub 2007

Ahoj holky. ráda bych se připojila. Mě dnes taky řekl dr. že jsem prý s tím děl. hrdlem na hranici a je měkčí. Před 14 dny (tj. 32+0 tt.) mi napsal CS 3 a dnes (34+0) CS 4. Minule říkal, že je to sice vyšší, ale ještě v normě. Dneska se tvářil, že se blížím hranici, že uvidíme za týden, jestli mi nebude muset něco předepsat. Asi ve 23tt jsem taky chvíli brala Magne B6, protože mne chytly křeče v podbříšku, ale pak to přestalo a cca od 25tt už neberu nic. tak jen doufám, že se to zklidní. Nerada bych musela ležet. ☹
Když jste dostaly magnézium, musely jste hned ležet, nebo až pokud to magnezium nepomohlo?

mmarky
16. dub 2007

ahojky, od kdy vam dr.sledoval cipek??

morusa
16. dub 2007

Tak mně pan doktor v poradně dnes řekl, že mám CS2 a vypadá, že půjdem ven na termín, nic nenasvědčuje tomu ,že by to mělo být dřív. Myslím a podle toho, co jsem slyšela, tak blížící se porod značí hodnoty od pěti nahoru.

haninka
24. dub 2007

Všechny Vás zdravím,
zatím se s manželem pouze snažíme, ale najednou mám před očekávanou ms tvrdý čípek a otočený jakoby dozadu..že nenahmatám žádný otvůrek...nesetkaly jste se s tím??..

Díky!

romana27
7. kvě 2007

Holčiny, dneska 30+3 jsem byla na prohlídce a v průkazce mám CS 3, přičemž doteď to bylo vždycky 0, tak nevím, má nějaká podobnou zkušenost a řekl jí k tomu doktor něco? Mě nic, takže počítám, že je to ještě v normě.
Jinak nic mě nebolí, tlaky nemám, tvrdnutí břicha jsem zatím neměla nikdy. Beru Magnosovl, ale to už tři měsíce, spíš kvůli vyššímu tlaku...

morusa
7. kvě 2007

CS3 není úplně málo, vím, že kolem pětky už to vypadá na blížící se porod, ale ono se na té trojce můžeš zaseknout na docela dlouho, každopádně se pořádně poptej doktorky, že tě to třeba znepokojila, nebo aspon tak bych to udělala já.

romana27
7. kvě 2007

moruse díky, já se příště zeptám. Ona mi to totiž dycky jenom napíše do průkazu a já si to čtu až venku 😀 , takže jsem netušila, že tam bude zrovna 3 😒 asi chce taky počkat, jestli to bude za dva týdny víc a nechtěla mě strašit.

eva4444
7. kvě 2007

ahoj. na stranke www.porodnice.sk je poradna, kde casto riesia problem so skratenym krckom a tvrdnutim bruska. podla toho dokiho tam a krcok moze skracovat aj skorej, ale nemala by nastat razantna zmena behom kratkeho casu.

skuste kuknut aj clanok:
http://www.porodnice.cz/default.asp?rubrika=1&c...

cosi malo tam poisane je.
mne sa skracuje od 31tt a teraz som 38tt takze v poho. pokial nemate ine problemy tak to nie je vobec zle, niektore baby behaju otvorene na 3cm aj mesiac. 😉

eva4444
7. kvě 2007

sorry www.porodnice.cz je ta stranka 😉