Kdo má zkušenosti se srůsty v malé pánvi?

marca22
30. čer 2011

Co vám všechno způsobily? Myslíte že mohou ovlivnit i funkčnost vaječníků a vejcovodů,i když mám vejcovody podle CHPT průchozí? Kdo má nějaké zkušenosti sem 😉

mandre
30. čer 2011

Já je teda nemám, ale Dr. při LSK říkal, že když jsou srůsty, mohou se vejcovody špatně pohybovat, takže neposunují správně vajíčko, a taky že můžou způsobit mimoděložní.

marca22
autor
30. čer 2011

@mandre Jj a prý se to může stát i když jsou vejcovody průchozí 😕

janasana
26. dub 2012

ahoj, ja je mam v celem brise, jsem po akutnim zanetu pobrisnice a jsem neplodna, uz se mi meni poloha organu.Pokud mas srusty tak tehotenstvi jde hur a bylo by velmi bolestive..ja mam problemy i pri vyprazdnovani a ziji s vedomim, ze az se mi streva ucpou uplne tak du zase pod kudlu..:P 🙂 ☹ 😒

evulinkab
2. říj 2016

Ahojte, chtela bych se zeptat, kdo z vás má srusty v malé pánvi-jaké jste mely příznaky?

lenusaak
6. říj 2016

Pred 5lety jsem prodělala velký zánět. Vse od slepého streva- zánet se rozjel do strev, oboudtranne na vejcovody, vaječníky, cela pobřišnice. Momentálně podstupuji druhe IVF, od té doby mam také dalši dvě gyn.operace za sebou. Vejcovody neprůchozí, v jednom se tvorila neustale zánetlivá tekutina. Funkčnost vaječníků mi v centru řekli, že neovlivní. Vejcovody ano, v tvém případě ale je dobrá zpráva, že jsou průchozi, čili srůsty nebudou takový problém v cestě za miminkem. To že by mělo byt těhu bolestivé slyším poprvé a osobně si myslim, že to zase taková katastrofa nebude. Pracuju na jednotce intenzivni péče a léhavají nam tam těhule, co měly velke brisni operace, kdy měly odstraneny i streva a břicho jeden velký prales srůstu a na nějak extrémně bolestivé těhu si teda nestěžovaly.Je to dost individuální, záleži jak moc vážny byl primarni důvod, který srůsty zapříčinil a jak si s tím lékaři poeadili a kolik srůstu se jim podařilo odstranit.

evulinkab
7. říj 2016

@lenusaak Ahojky, chtela jsem se te zeptat-prodelala jsem tedv lete zánet delohy, vejcovodu a vaječníku.Na ultrazvuku mi doktorka našla za levým vaječníkem a delohou "neco", co vypadá jako srusty/nebo prý pripadne endometrioza.Jsem odeslána do nemocnice, aby prezkoumali, co se mi tam po tom zánetu udelalo.Vsude ale ctu, že srusty na ultrazvuku videt nejdou...Tak bych se te ráda zeptala, zda na utz mohla opravdu videt doktorka srusty..??