Kdy má po neúspěšném snažení o mimi dojít k vyšetření?

sendoska
23. led 2013

Dobrý den, neptám se za sebe ale za kamarádku.... už 9 měsíců se snaží o miminko a marně. Tak mě zajímá za jak dlouho po neúspěchu si má zajít na gynekologii? a kdy to s ní lékař začne řešit? myslím vyšetření atd.... je standardní doba 1 rok? děkuji za odpovědi 🙂 a vaše zkušenosti 🙂

chrisula
23. led 2013

@sendoska ahoj,ano po 1 roce

chateau
23. led 2013

@sendoska Ahoj, u mě to bylo po roce snažení.

naomi6
23. led 2013

@sendoska po roce snažení 😉

tulikiss
23. led 2013

@sendoska hodne zalezi jestli nema i jiny problem, pokud ne tak az po roce...ja jsem treba po vysazeni prasku nemohla "nastartovat" cyklus takze to resila hned hormonama, a po pul roce CAR

lenicka07
23. led 2013

taky záleží na věku, já jsem tam s problémem že nemůžu otěhotnět přišla v 32 letech, pak stačí půl roku a už se to řeší, jinak po roce, pokud není nějaká zřejmá příčina. Na místě té kamarádky bych tam zašla hned pokud má jakýkoliv problém (třeba nepravidelnou menstruaci) , nechala se vyšetřit, ultrazvuk, plus bych jí doporučila udělat si ovulační testy, aby aspoň věděla že skutečně ovuluje.

pistalinda35
24. led 2013

ahoj, u mě to bylo po roce snažení 🙂 24.1.2012 poprvé na klinice (v tom samém roce proběhla genetika, imunologie, laparoskopie, atd) a teď přesně po roce jsme zkusili první pokus IUI 🙂

sendoska
autor
24. led 2013

@lenicka07 Kamarádka má 24 let, a ovulační testy zkoušela v jednom cyklu (myslím 4 za sebou) a vyšly jí negativně.. Já jí taky říkám at jde hned 🙂 ale ona má strach, co jí řekne .... A myslíte, že na to může mít vliv kouření??

berenika39
24. led 2013

@sendoska standard je jeden rok. aale: záleží na tom, co ona řekne, jak dlouho se snaží🙂. pak taky na věku, my starší osoby jsme poslány dřív...u nás to tedy nebylo potřeba, ale mudr mi řekl, že máme zkusit čtyři cykly a pak nás hned pošle, aby se stihlo případné ivf do určitého věku, ve čtvrtém cyklu jsem otěhu. takže to chce zkusit, domluvit se s mudr.
Pokud by neměla ovu, tak vůbec není na co čekat, ten rok je pro páry, které mají jakoby všechno ok, jen se protě nedaří. Klidně at jde, čeho by se bála? Doktor je tam přec od toho, aby jim pomohl, ne soudil. Kouření - určitě má negativní vliv na schopnost otěhotnět, hlavně co potom, když by bylo dobré naráz přestat. když to jen trochu jde, měla by přestat co nejdřív, než si pak něco vyčítat. Ale tak to je na ní, no.

sendoska
autor
24. led 2013

@chrisula
@chateau
@naomi6
@tulikiss
@pistalinda35 Holky a myslíte, že na to může mít vliv i kouření?? že to nejde?? jek u chlapa tak u ženy?

sendoska
autor
24. led 2013

@berenika39 Děkuji moc za odpověd 🙂

berenika39
24. led 2013

@sendoska není zač, a můžeš jí dát přečíst třeba tohle:
http://drogy.doktorka.cz/-koureni-zvysuje-rizik...

pistalinda35
24. led 2013

@sendoska Popravdě já osobně nekouřím a ani to nemám ráda (zvláště u dětí) ... myslím, že touha po dítěti by měla být i důvodem pro omezení a nejlépe úplné přestání s kouřením. Z druhé strany si myslím, že vliv kouření na zdraví člověka je individuální. Vím o případech, kdy např. na rakovinu plic umřeli lidé co důsledně dodržovali zdravý životní styl.

lenicka07
24. led 2013

no ono to třeba s tím kouřením bude pravda, ale já mám zkušenost opačnou 🙂 s bývalým přítelem jsem se pokoušela o dítě asi tři roky a nic. S manželem jsem do toho vlítla už druhý měsíc (u prvního dítěte ) a během jediného nechráněného sexu (u 2.těhotenství).Bývalý přítel nekouřil vůbec a můj manžel tenkrát krabičku i víc denně (teď to tedy snížil na 5 denně). 🙂 Takže bych tvé kamarádce fakt doporučila, aby si zjistila, zda vůbec ovuluje a pokud aspoň tohle bude v pořádku, tak když se to během tří měsíců nepovede, ať si chlap dojde na spermiogram. Osobně si myslím že velký problém je dlouhodobě užívaná antikoncepce, že se naruší určitá hormonální rovnováha v těle. Já antikoncepci brala bez přerušení cca 10 let a měla jsem i po delší době po vysazení divný cyklus - sice pravidelný ale hrozně krátký asi 21dní a ovulaci až 17. den. Žádnými prášky to nešlo srovnat. Až hodně dlouho po vysazení antikoncepce ( po třech letech) se mi to samo srovnalo, že jsem ovulovala 10. den od začátku menstruace a okamžitě jsem otěhotněla. Nikdo z doktorů mi nedokázal říct, co mi vlastně bylo a dost možná v tom byla i psychika (měli jsme s bývalým přítelem problémy ve vztahu a podvědomě jsem s ním dítě asi nechtěla). Takže si myslím že psychická pohoda je hodně důležitá.

krabice1983
24. led 2013

Nás poslala po roce a kousek snažení,ale doporučila at si manžel ještě nejdřív dojde na spermiograf,aby se ze začátku hned vyloučilo že není chyba u chlapa,ono to vyšetření trvá chvilku.
Pak mě davala sama gynekoložka nějaky prašky,které stejně nezabraly,tak pak jsme začali jetdit na kliniku,kterou jsme si mohli vybrat sami a pak už to bylo rychly během čtyř měsícu jsem byla těhu 🙂

lenicka07
24. led 2013

jo a ještě k těm ovulačním testům - tam by mohl být ten zakopaný pes. Fungují tak, že druhá čárka na nich postupně sílí a v okamžiku kdy je stejně silná jako kontrolní proužek nebo silnější, tak brzy dojde k ovulaci. Takže zkraje cyklu (např. 6. den) by tam měla být slaboučká čárka a pak obden (popř. denně) testovat,aby se zjistil ten správný okamžik. Pokud tam kamarádka vůbec žádný druhý proužek neměla tak je možné že vůbec neovuluje. V tom případě je nejlepší požádat doktora o ultrazvuk, kde se to lehce zjistí.

anina32
24. led 2013

@sendoska Kouření je špatný, to je fakt. Ale manžel v životě nekouřil a stejně jsme museli podstoupit IVF kvůli tak špatnýmu spermiogramu, že přirozenou cestou bysme neměli šanci.

chrisula
24. led 2013

@sendoska kouřeni???asi ano,ale nektere huli,piji a otehotni,ani nechteji...☹