Když bude klesat HCG je nutná revize dělohy?

denousek
3. bře 2011

ahoj ,pořebovala bych rychle od vás poradit... mam 17dní spoždění MS mela jsemtotiž pozitivní těhotensky test ale miminko to vzdalo..ještě ani v děloze nebylo nic vidět tak jsem se bála mimoděložního ...45DC mě dr .poslal na krev ale hcg bylo pouze 92... 47DC(2.3.) bylo hcg uz jen 67 takže neprosperující.dneska jsem byla u dr říkal že mě pošle na revizi,já jsem to odmítla že zatím nechci.v pondělí jdu znova na krev..je revize nutná?když hcg bude klesat?může to byt i tak mimoděložní?ale když neprosperuje a hcg pada tak to ničemu nevadí ne?měla by přijit menstruace , ? nechala jsem si dnes píchnout agolutin,na vyvolání MS do kdy mi doporučite čekat než mám podstoupit tu revizy?na tu bych vážně nerada raději bych to nechala na přírodě,ovšem není-li to nebezpečné,co si mam sama ohlidat?dekuji
ps.ještě jsem se chtěla zeptat co si myslíte o tzv.plodném gelu-conceuve plus-pomáhá přežít spermiím,myslíte že mi mohl zapříčinit to co se mi ted deje?že třeba zbytečně udržel,nezdravou spermii?jaký máte nazor na tento produkt?díky moc a hezký den!

marketa137
5. bře 2011

@denousek myslim ted křeče ještě před MS. MS bude asi hnusná, já jí normálně mam slabou a nebolestivou a tenkrát to byla síla 😒 . Já po prvnim potratu taky musela na revizi a ne jednou. nejvíc záleží jak HCG bude klesat ale vzhledam že HCG bylo dost malé tak si ymslim pokud se MS rozjede ok. Uvidíš na pondělní krev, po agolutinu než se MS rozjede to může trvat i 14 dní tak je pak otázka jestli chceš na MS čekat nebo jít na revizi ale pak budeš muset čekat ty 3m 😉 . Já bych asi čekala. mě při Tomíkovi hnali na revizi a taky sjem jí odmítla když mě bylo dobře a i HCG rostlo a ještě že jsem nešla 😉

denousek
autor
6. bře 2011

jojo holky me jde prave o tu pauzu ve snazeni..to se mi fakt nechce.. ☹( tak myslite ze trebba kdyz to hcg bude vzorne klesat kdyz spinim ze se to rozjede? chjo.. ☹

marketa137
6. bře 2011

Pokud HCG bude klesta tak i MS by se měla rozject, HCG jsi měla nízké, v dělozenic vidět nebylo tak si mylsim že yb to s MS m+ělo odejí samo, určitě po MS to chce kontrolní odběr aby se vidělo jestli HCG klesne. Pokud by ale HCG neklesalo tak bude nutná revize.

denousek
autor
6. bře 2011

@marketa137 ano dekuji moc myslim si totez co ty..hlavbe kdyz hcg klesa..

marketa137
7. bře 2011

@denousek u mě byl tenkrát průser to že jsem sice měla samovolný potrat jenže HCG bylo už přes 1000 a krvácela jsem pořád takže sjem šla na rewvizi a pak jsme měla HCG kolem 80 jenže za 2 dny se zase začalo zvedat takže další revize 😝 . Dopadlo to tak že sjem šla 3x na revizi a 1 laparo a stejně nikde nic ennašli a HCG klesalo sna d3m než bylo na 0 😝 , prý ěnco takovýho tam ještě neviděli. Takže etd nejvíc bude záležet aby seMS rozjela, protož jinak doktor bude trvat na revizi, ale pokud HCG bude furt klesat taky bych vyčkávala, Agolutin by měl pomoct ale někdy až 14 dní než se MS rozjede ale mě jak jsme byl těhu před Tomíkem se to rozjíždělo docela dlouho 😒

dora_1
8. bře 2011

Denoušku, pokud hcg klesá, objeví se krvácení. Takhle malé neprosperující těhotenství by mělo odejít s děložní sliznicí.
Pokud krváčíš, vyčkala bych pár dní (samozřejmě pokud nedostaneě horečky apod., ale to se stává výjimečně), pak bych zašla znova na krev. Kyretáž není vždycky nutná.

denousek
autor
8. bře 2011

@dora_1 dekuji moc!!já si myslim totéž..a vnitřně to tak citim ze je vše ok..nic me neboli.nic mi neni..proste jsem mela // na tehu testu ale na UZV nebylo nic videt..a za tyden taky ne ..to uz ylo 14 dni vynechani a carka na tehu testu zacala slabnout...porad tak clovek premysli po 8 mesicich ceho se to dočkal...ale všechno zlé je k něčemu dobré... snad...ted když už se to stalo tak se modlim at je hlavne vse jak ma byt..kdybych mela pochybnosti neco me bolelo tak nevaham ale me baječně...pa

dora_1
11. bře 2011

Neboj, příště to určitě vyjde 🙂 navíc, poud nepůjdeš na kyretáž, můžeš se snažit hned v dalším cyklu.

susan0403
19. led 2017

Zdravím Vás těhulky..podělím se s vámi o dnešní zkušenost..pro mě bohužel v negativním slova smyslu. Začnu asi tím, že jsem minulé úterý byla na kontrole..paní doktorka mrkla na ultrazvuk a řekla že tam něco je, ale nezdá se ji velikost..dle mého počítání jsem myslela že jsem v 8 týdnu, ale ona mě ujistila, že velikostně to odpovídá 5 týdnu. Objednala mě tedy na tento týden na úterý na odběry a opět ultrazvuk. Krev dopadla dobře hohnota HCG jsem měla 900..a objednala mě na dnešek na další odběry a ultrazvuk..podle ultrazvuku mi doktor řekl že se to jeví dobře. Byla jsem samosebou šťastná a myšlenky jsem měla už někde úplně jinde. Jenže odpoledne mi volala sestřička, že mi bohužel rapidně klesla hodnota HCG, tedy nějakých 600, a že mám přijít zítra na další ultrazvuk a případně i revizi. Jsem z toho na nic, mimi to nejspíš vzdalo. Teď ale řeším zda je opravdu revize nutná, když hodnota tolik klesá? Kdo měl podobné zkušenosti, zvaly vás taky rovnou na revizi? Děkuju holky za odpovědi..

absintka19
19. led 2017

@susan0403 ukaze ultrazvuk. Bud odejde vsechno samo, anebo tomu pomuze revize. Nebud smutna, holky co to zazili hned brzo pote otehotneli, rika se ze tim je "pohnojeno". Neboj, bude lepe.