Kolik těhotenství s RH faktorem negativním? Poraďte!

moncicik
9. lis 2007

asi se ptám zvláštně , ale zajímalo by mě zda Vám někdy lékař řekl kolik max.můžete mít dětí když máte rh faktor negativní.Četla jsem že každým dalším těhot. se zvyšuje riziko ohrožení plodu i matky ...prosím poraďte.Děkuji

melory
10. lis 2007

bihan v trnave je to ako za starych cias.... 😖
proste staromodny....tak sa to robilo a tak sa to aj robit bude.

listicka77
10. lis 2007

Deina, může se stát, že si tělo matky vytvoří protilátky proti krevní skupině dítěte (pokud ji zdědí po otci). Ale vyskytuje se to opravdu velmi zřídka. Může se to projevit různými poporodními komplikacemi (silná žloutenka nebo cojávímcoještě). Ale je to fakt výjimečné, to je už možná pravděpodobnější, že tě přejede auto, takže se hlavně nestresuj... 😉

vikvik
10. lis 2007

ja jsem 0- a doktor mi rekl, ze dneska uz to vubec neni problem, proste 3x za tehu dostanu preventivne antiD injekci a je to. mozna to driv bylo horsi, kdyz se ty protilatky nekontrolovaly, ale dneska uz by na to nikdo umrit nemel a ani byt omezeny na poctu deti 🙂 ja v to teda doufam, padz chceme aspon 3 🙂

listicka77
10. lis 2007

Vikvik, ty dostáváš preventivně injekce anti-D??? I když se ti nevytváří protilátky???? To je nějaké ujeté, ne? Proto se přece ty protilátky kontrolují. V prvním těhu se nevytváří v podstatě nikomu... (pokud tedy za sebou nemáš potrat). A anti-D se píchá až po porodu (pokud je dítě +) nebo rizikových zákrocích jako je amnio.

zuzi76
10. lis 2007

tiez som nepocula o tom, ze sa preventivne pichaju injekcie. po prvom porode mi pichli a pri druhom tehotenstve castejsie sledovali protilatky. a po porode som zase dostala injekciu, lebo dalsi syn bol zase Rh+. 😉

deina
11. lis 2007

Aj mne iba sleduju protilatky (hoci v prvom tehotenstve je to velka zriedkavost, aby sa tvorili, ale moj doktor mal taky pripad, tak to radsej sleduje), nedostavam ziadne inekcie. V prvom tehotenstve sa vraj mozu vytvarat protilatky po potrate, amnio alebo ked sa napr odlupuje placenta, je to zriedkave.

petule.h
26. dub 2008

já jsem taky 0- a manžel A+, takže 3x protilátky a v porodnici mi píchali ještě injekce do břicha, či ramene, ale ta je tak malá, že není ani cítit a te´d zatím taky vše ok u druhého. Jinak malej se narodil a neměl ani žloutenku 🙂 , skupinu má po otci A+

jana.rce
30. dub 2008

tak ja mam naprosto stejnou situaci jako petule.h... ? jsem 0- a manzel A+... dcera ma pozitivni Rh faktor po tatovi a jaky bude mit Rh druha slecna se uvidi,ale zatim je vse ok. Injekci po porode jsem zrejme taky dostala,ale uz si to jaksi nepamatuju.... Doktor mi vsak o zadnych rizikach pri dalsich tehotenstvich nerikal, tak si myslim,ze to uz maji dnes vse pohlidane...