Kolik těhotenství s RH faktorem negativním? Poraďte!

moncicik
9. lis 2007

asi se ptám zvláštně , ale zajímalo by mě zda Vám někdy lékař řekl kolik max.můžete mít dětí když máte rh faktor negativní.Četla jsem že každým dalším těhot. se zvyšuje riziko ohrožení plodu i matky ...prosím poraďte.Děkuji

vivien1
9. lis 2007

když má partner rh- tak je to jedno ne?

deina
9. lis 2007

Monicicik, pokial viem, dnes to uz problem nie je. Pocas tehotenstva doktor sleduje protilatky, ci sa nahodou netvoria a ked je babo Rh + a matka Rh -, riesi sa to akousi inekciou. V minulosti to bolo zlozitejsie.

vera78
9. lis 2007

No to by mě zajímalo také, u prvního to prý tak nevadí, ale pak je to horší. U partnera by to vadit nemělo.

moncicik
autor
9. lis 2007

Mám už dvě děti obě mají rh + po otci, ale teď jsem slyšela že se třetí mimčo nedoporučuje...a já bych tak chtěla.... 🙂

vivien1
9. lis 2007

zeptám se jinak, když jsmou oba rh- je to problém?

moncicik
autor
9. lis 2007

po 1. spontánním porodu mě píchli tu injekci i po 2.porodu který byl císařem...no já teď mám hrozné dylema chtěli jsme 3 hned ale brání tomu i ten porod císařem...snad už se i po tom muze po roce otěhotnět.....ale ten rh - mě trápí víc

moncicik
autor
9. lis 2007

prý je problém hlavně v matce když má rh-

vivien1
9. lis 2007

aha, ptám se kvůli sestře, je rh- a jeji partner také a snaží se o mimi 🙂

moncicik
autor
9. lis 2007

četla jsem že hrotí že matka si udělá protilátky proti miminku a pak hrozí i výměna krve nebo cosi já tomu právě nějak nerozumím.....je tu někdo kdo má 0- a má víc jak 2 děti ????

lienkal
9. lis 2007

riziko se asi zvyšuje, ale můj doktor mi tedy třetí dítě vůbec nevymlouval 🙂

moncicik
autor
9. lis 2007

je to zvlaštní moje mamka má 0- tata AB+ a mají 4 děti a jsme všichni zdravý.
Jen stojím před rozhodnutím tak abych o tom věděla co nejvic

mracik
9. lis 2007

Monci, ja mám 0- a mám tri deti, ale prvý syn má RH -, takže som na tom podobne ako ty, ale pokiaľ si dostala rhegu, tak sa nemáš čoho báť

moncicik
autor
9. lis 2007

mracik: a měla jsi rizikové těhotenství ?

zdenik123
9. lis 2007

moncicik...já mám taky rh- ... i moje mamka a ta má tři děti...myslím,že teď to už hlídaj, že není se čeho bát.... 😉

mracik
9. lis 2007

monci, nie, nemala som rizikové

moncicik
autor
9. lis 2007

holky děkuju....
chceme mit velkou rodinu a nějak nám to brzdí plány....první těhu bylo pohodička, druhé už jsem proležela a bylo to samá komplikace a i přesto bych chtěla alespoň ještě jedno... 😅

jankajs
9. lis 2007

Moja mamina je rh -, ja po nej tiež. Viac detí nemala. No teraz som tehu ja a lekárka mi povedala, že to nie je problém, prosto dostanem 3x injekciu, budú sledovať titre protilátok a po pôrode ďalšiu, aby sa náhodou nevytvorili. Ak je dieťa po matke rh -, nič sa vraj nedeje, horšie, ak je rh +, to sa po pôrode musí pichnúť "tá" injekcia, aby sa nevytvorili proti ďalšiemu mimču.

kisska
9. lis 2007

Ahojte, moja svagrina je presne Rh- a svagor Rh+. Co viem do nej, tak prve tehu je viac-menej v pohode, ale treba to sledovat. Protilatky mas v tele uz po 1. babu, preto je 2. problemovejsie hned od zaciatku - preto sa pichaju injekcie s latkami proti protilaktam(aby babo nebojovalo s maminou). Moncicik, ale ak uz chces tretie, nemal by byt problem, ak date pozor na cas po sekcii (ale to uz je iny dovod). Drzim palce:o)

listicka77
9. lis 2007

Vivian, když jsou ona rh-, tak se nic neděje, můžeš mít dětí, kolik chceš atd. (prostě když tam není to +, tak není proti čemu vytvářet protilátky).

Mincicik: A to druhé těhu bylo od začátku problémové kvůli Rh? Nebo to s tím nesouviselo a byla to náhoda? Ptám se, protože jsem taky Rh-. Čekám teda první, ale končit tím nechceme...

listicka77
9. lis 2007

Vivian, omluva za překlep - oba ne ona.

melory
9. lis 2007

co mne bolo povedane....takze ja som A+ a muz je A- a preto som sa na to pytala, sestricka mi povedala, ze keby som ja bola A- a manzel A+ tak vtedy pri druhom dietati vymienaju krv.

makelka
9. lis 2007

já mám taky rh- a bylo mi řečeno, že po píchnutí injekce po porodu, by se matce měly vytvořit dostatečné protilátky na to, aby v pohodě a klidu otěhotněla, donosila a porodila další dítě 😉 ale lepší asi bude, když se poradíš se svou gynekoložkou či genekologem 😉

lukin
10. lis 2007

Já i manžel máme 0- a žádný problém to prý není. Ani nedostanu nejspíš injekci. Já si myslím, že když jsou oba mínus, tak není problém. Horší to je, když matka je mínus a otec plus, pak po porodu se píchá injekce.

bihan
10. lis 2007

Žiadne obmedzenie v počte detí nie je 😉 Ja som A-, MM A+ a do pôrodu s tým nebol žiadny problém (kontorla protilátok každý mesiac), po pôrode (keďže malá má krv. skupinu ako otec), jedna injekcia (makelka, injekcija je práve aby sa tie protilátky nevytvárali 😉) a je po probléme... Dokonca je možné, že by som tú injekciu ani nepotrebovala, ak moja krvn neprišla do kontaktu s krvou malej, ale to už nikto nechce riskovať (koniec koncov sa to dá pichnúť kedykoľvek, ale takto na to aspoň nezabudnú 😀)....
Melory, dnes sa krv mení už len vo veľmi veľmi zriedkavých prípadoch, lebo tomu dokážu lekári úspešne zabrániť 😉

xsuzzi
10. lis 2007

ahojky moncik 🙂
tak mě teď taky zjistili,že mám skupinu B negativní a tatínek je A pozitivní 😝
prý jsou to kompikace do dalších těhu,že si maminku pak hlídají a po porodu odeberou miminku pupečníkovou krev a dle toho zjistí jaký faktor má ono a dle toho budou píchat mamince protilátky,no a ještě je toho asi víc,ale radši nevědět 😀

kacka.va
10. lis 2007

Tak já mám sice 0+, ale nějaké protilátky se nám taky vytvářejí. Musím se zeptat v poradně, čeho přesně se to týká, já se ještě dočetla, že může být nesoulad ne v Rh, ale přímo v krevních skupinách

adetka
10. lis 2007

my sme mali iny problem... kedze sme obidvaja RH negativny... ja mam krvnu skupinu 0 a manzel A... a kedze sa moje telo branilo inej krvnej skupine... ktoru mala aj Mirka... vytvorilo si protilatky, ktore vyrazne znizili Mirkinu imunitu... nastastie sme v poriadku... ale bojim sa dalsich tehotenstviev (pred Mirkou som mala dva krat MA)... a kedze v tomto pripade nejde o Rh faktor... neda sa dat ani ziadna injekcia...

listicka77
10. lis 2007

Adetka, já to mám ještě horší - jsem O- a manža A+! Ale co jsem četla, tak prý protilátky proti krevní skupině se vyskytují velmi zřídka, tak snad mě to mine...

deina
10. lis 2007

O a A krvne skupiny sa nemaju radi? 😕 Aj my sme s manzelom 0- (ja) a A+ a zatial mi doki sleduje len protilatky kvoli Rh faktoru.