Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

achalteke
18. čer 2008

Čauuuu holky já trochu nestíhám....tak se omlouvám (to víte dovolená za dveřmi)
Teda Zuz ty se máš, žádný problémy s metfošem - to je sen, ale já už taky dobrý -zatim 😉

Ahoj Moňo - no shodou okolností beru tento cyklus také Siofor 500 (Metformin nemají na skladě či co) a řekla bych, že je to na chlup to stejný co Metformin - a to doslova, protože v příbalovém letáčku se píše v indikaci: metforminum - nebo tak nějak. Je to jen Siofor, protože to vyrábí jiná firma. 😉
Agnucaston beru každé ráno na lačno a první tabletu jsem myslím vzala 1DC (moc už si to nepamatuju je už to víc jak rok) - jak asi víš jedná se o homeopatikum a slouží k snižování prolaktinu, také velmi výrazně potlačuje akné (u mě teda fakt lepší o 100%) a upravuje cyklus (u mě to tedy moc nefunguje). Jinak myslím, že je to velmi šetrný lék pro organismus 😉

meryllina
18. čer 2008

děkuji moc, holky. Zuzu PCO doufám nemám nebo o tom nevím.Bylo mi řečeno, že mám hyperandrogenní syndrom 😖 Byla jsem z toho špatná 😔 . Jedno děťátko už mám, jmenuje se Lukášek. Teď chceme druhý a takovéhle problémy. Achalteke taky se mi zdá, že říkal první den menzes to brát. Děkuju jste fajn holky

achalteke
18. čer 2008

Moňo žádnej štres, kdyby něco klidně se ptej když budeme vědět rády poradíme 😉 břeji brzké //. to je sranda, že bereš to co já - třeba máme stejnýho gyndaře 😀 😀

zuzuza
autor
18. čer 2008

Holky já tedy taky asi neberu přímo metformin, název je glukophage a pod tím metfominum, takže je to asi taky od jiný firmy než máte vy, ale účinná látka je asi stená, jinak jsem dneska snědla 2 marcipánové brambůrky, jednu před metfáčem a druhou po a zatím jsem úplně ok, teda zaklepávám, hlavně aby měl ten efekt, to je důležitý, jinak menses po proveře ještě dnes, už mi z toho hrabe, ale mám pocit, že dnes už vážně poslední den, snad tedy 😠

achalteke
18. čer 2008

jééé Zuz marcipánová brambora je nejlepší sladkost na světě 😀 😀 ale už jsem jí neměla tak půl roku 😒

zuzuza
autor
18. čer 2008

Jojo a ja hned dvě a to prej jako držím dietu, eh eh, ale někdy teda otřesně zhřeším, ale co když mě po tom není zle, tak jednou za čas, prostě tělo si řekne jednou za čas, že ten cukr potřebuje!

achalteke
18. čer 2008

máš recht 😀

zuzuza
autor
18. čer 2008

Tak valím do pelechu, pěknou noc!!!!

achalteke
18. čer 2008

i tobě 🙂 😉

meryllina
19. čer 2008

ahojky tak to se povedlo, koukla jsem se na tvoje foto Achalteke a ty jsi z Č.Krumlova já od Kaplice 😀

achalteke
19. čer 2008

meryl tak to je fakt prdka - jsi první krajanka na kterou jsem tu narazila ze stejnýho okresu, to je fakt sranda, ale já jsem od Lipna kousek 😀

zuzuza
autor
19. čer 2008

Děvčata, to je tedy náhoda, jak se dnes máte, ještě, že už je čtvrtek....

achalteke
19. čer 2008

zuz abych ti pravdu řekla tak na hovno....je tu děsnej chaos a ještě musim ject sbírat míčky na golfový hřiště což se mi fakt jako dnes nechce 😠

zuzuza
autor
19. čer 2008

Achal, teda to ti nezávidím, já jsem ráda, že sedím v práci na zadku, sem zhnilá jak vepř.....jinak co nového ve stavu plození? U nás zatím žádné neprobíhá, tak prvne jsem deset dní čekala na ms, furt to vypadalo, že už přijde, takže nic nebylo a teprve dneska mi skončily, takže asi 15 dní abstinence, dneska už na tom musíme pracovat pač jinak by mě musel asi oplodnit mimozemšťan, aby se něco zadařilo s častostí plození u nás, heh......už se těším na srpen, až zase půjdu k mudr. Jo a vypočítala jsem, že z celého měsíce mám šanci otěhotnět jen tak 10 dní, pač 7 ndí mám mrchu a pak od 17. dne už zase proveru takže paráda fakt, nedělám si jako naděje. Jo taky jsem četla na emiminu, jedna holka tam psala, že byla několikrát na inseminacích, na ivf, že stimulující léky na ni vůbec nezabírali, pak jí na zkoušku zkusili dát metformáč a hned byla ze začátku braní v tom, možná to byla náhoda, ale možná taky ne, možná ji fakt pomohl, tak mě to nakoplo na pozitivní vlnu, ale zase to, že na ni nbezabíraly léky, to mě zase vrátilo na tu negativní vlnu heh:(.

achalteke
19. čer 2008

zuz tak já už jsem doma, něco na mě leze a bolí mě v krku.....tak mě kolegyně poslala domů. Stran plození - já tedy doufám, že dnes na to vlítnem (dřív to fakt nešlo) 😀 no a příští týden dovča to jistí 😀 a kde máme fren?už tu dlouho nebyla? ☹

andy24
19. čer 2008

Ahoj holky
chtěla jsem se zeptat podle jakých vyšetření vám napsali metformin,já mám taky pco,ovulaci a ani ms nemám.Jedině po agolutinu.Ještě mi nikdo nebral krev ,clomhexal nezabírá.A od tý doby co neberu antikoncepci mám navíc 8 kg,už se nemužu na sebe dívat

zuzuza
autor
19. čer 2008

Achal, no fren tu dlouho nebyla, tak snad je to s ní ok....., teda chudáčku, zase nějaká nemoc......tak se snaž do dovolený vykurýrovat🙂

Andy:tobě nikdo nikdy nberal krev na hormonální profil? A z čeho tedy usoudili, že máš pco? jaké máš příznaky? Agolutin ovu nevyvolává, takže jako asi my ji ani nemáš, je to škoda, že na tebe nezabírá ten clomík, jinak mě napsala mudr. ten metformin po poradě s interním lékařem, on asi každej doktor má na něj jinej názor, mě taky mudr. říkala, že to prvně vyletělo jako strašněj hit, ale teď že se od něho zase upouští, že to prý zabírá spíš na silnější lidi, ale já četla, že i na s normální váhou, tak jsem zvědavá. A jak dlouho se snažíte být těhu??

andy24
19. čer 2008

Agolutin dostávám abych dostala ms.Pco zjistili podle ultrazvuku a asi laparki.Jezdím do gestu a ani tam mi krev nebraly.Příznaky na pco snad žadný nemám,akorát snad že ovu nemám.,a že jsem tet o 8 kg stloustla.,ale je to ještě v normě.Snažíme se od 02/07 v lednu jsem po laparce otěhotněla,ale nedopadlo to a od tí doby zase nic,clomhexal taky nezabírá.

zuzuza
autor
19. čer 2008

No já tedy nevím, jaký by měl být přesně postup, já teda beru 17-26 den cyklu proveru, ta je na nárust sliznice a taky na to,aby přišla ms, což je základ pro stimulace a tak, k tomu mám ten metformin, to je aby se tělo zase nastartovalo na ovulaci, menstruaci...ale neví se, jestlin teda zabere a k tomu ještě dostanu clomik na tu stimulaci. Zatím jsi nebyla v žádným centru, kde by ti nabídli třeba inseminaci nebo ivf? Co jsem se dověděla od holek tak inseminaci máš placenou 6x ročně a ivf máš nárok na 3 pokusy, to je už hrozně dlouho co se bezvýsledně snažíte, s tím už by se mělo vážně něco dělat, asi bych určitě změnila doktora, vždyť ten hormonální profil je taky základ!A jak jsi brala dlouho ten clomik? tedy ted čím víc holek píše, že jim nezabíral, tak se už docela bojím, že na mě taky nazapůsobí 😢 .

andy24
19. čer 2008

clomík jsem brala 3 měsíce ,a tět ho mám ještě na 2.Po létě jsem obědnaná do gestu ,ale tam mi krev taky nebrali,budou mi dělat inseminaci

zuzuza
autor
19. čer 2008

Hm, tak to možná vědí, co dělají, jestli máš pco prokázané, tak to možná už není potřeba a někdy ti to vůbec dělali...jinak vidíš, aspoň se už pak bude něco dít, aspoň ty inseminace a jistě to vyjde!

frenkina
19. čer 2008

Ahojky holky mojeeee tak zítra nastupuju do nové práce a to hned na ranní tak na mě myslete a já se zítr ozvu ž dojdu z práce juu 😉 🙂

zuzuza
autor
19. čer 2008

No fren, konečně se irýváš, už jsme měly starost, to jsme hodný holky, že na tebe myslíme co? To tedy byla sakryš rychlovka s novou prací, moc se těším, až zejtra napíšeš zážitky, tak držím pěsti, ať se ti tam líbí!!!!!!!!

achalteke
19. čer 2008

fren taky držím palce a´t se ti v nové práci líbí 😉 😀 já naopak jdu zítra naposled před dovolenou. Holky vůbec nevím jak to ten týden bez internetu vydržím ☹ kéž by z vás některý byla jedna aspoň těhule než se vrátím 😉

zuzuza
autor
20. čer 2008

achal a fren, no co já tady budu dělat sakryš, když tu nikdo nebude z Vás, já se můžu s dovolenou přes léto rozloučit, už mám vybraných deset dnů, takže mě dovča čeká až v září, achal, ty se tak máš a co víš, třeba už přijedete domů ve třech, víš, že se to tak často stává!!Tak kdybychom se tady už neviděly, tak ti přeju pohodovou dovču, pěkně relaxuj a hlavně prď na měření teploty a tak......jo a musím se s váma podělit, někde na emiminu mě psala paní, že teda po metforminu otěhotněla hned, že ivf a nic se nezdařilo a pak metfáč a byla hned v tom, jo a psala, že někde slyšela, že mimi je jako návštěva, když budete návštěvu pořád nutit, aby přišla a pořád dokola to připomínat, tak se to návštěvě znechutí a bude se vymlouvat a nepřijde, tak je to i s tím dítětem, nemá se na to pořád myslet a říkat, aby už to bylo, ale jednou za čas si vzpomenout a říct, že už by to malé hohlo přijít🙂, něco pravdy asi na to vážně bude hehe🙂

frenkina
20. čer 2008

Ahojky holky moje ty jooooooooooooooo jem utahaná bolej mě nohyyyyyyyyyyyy a zádaaaaaaaaaaaa 😨 se snad zítra ani nehnu takže se ted napapám a jdu hajinkat sobota neděle mám odpolední a pondělí úterý noční jinak zuzuza já se v létě na dovču taky nečapu tak se neboj se tu zjevim když budu mít volno 😉 🙂

zuzuza
autor
20. čer 2008

Fren a pak napiš jak pokračuješ s metforminem a tak a taky kde ted pracuješ!!!!!!!!!!!!!!Jo a nezapomen že často se změnou práce se člověk hodí do klidu a pak to přuijde samo, takže mě neštvěte holky, fren má novou práci, achal jde na dovču samý nový věci a já furt ten stereotyp:(

achalteke
20. čer 2008

Holky tak já se loučím, zítra dopo odjíždíme a já už se sem asi nedostanu, mějte se báječně a za týden se na vás těším a tajně doufám v nějaký dobrý zprávy 😉 😀 😀 😀 AHOOOOOOOOOOJJJJJJJJJJJJJ!

frenkina
20. čer 2008

achalteke:tak přeji krásnou dovolenou a aby jste už přijeli tři pa a štastnou cestu 😉 🙂

frenkina
20. čer 2008

zuzuza:takže metformin beru 3x1denně a vůbec mi po něm už nic neni ,no a dělám u manžela ve sklárně holky dřina 😨 jako blázen dělámě bezpečnistní skla prokládáme je folií a ořezáváme jako makačka fakt ale jiná práce není ale dobrá parta tak doufám že mě v ní nechají 🙂