Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

lenickan
14. říj 2008

krásné ráno holky...
s tím libidem - myslela jsem to tak že díky tomu testosteronu mám zvýšené libido - nevím díky čemu asi to mámev rodině🙂)))
zuzo: ten profil - podle mne v každé fázi cyklu zkoumají něco jiného hormonální profil 3-5 den, 18-20 DC mi zkoumali zda proběhla ovulace...

lenickan
14. říj 2008

zuzo - no je to zkrátka individuální. Uvidíme třebas na mne taky zabere....

zuzuza
autor
14. říj 2008

Ahoj lenicko, moc ti přeju aby ti zabral, já ho taky budu brát dál a dál, dneska jsem nějak propadla panice i včera, jsem byla totálně vydeptaná, když si představím, že jdu v pátek na folikumetrii a třeba mě řekne, že zase clostil nezabral a že dáme na tři měsíce HA, chci si s ní o tom všem promluvit, bráním se HA zuby nehty, snad to dobře dopadne, kéž bych na tom byla jako achaltake, ta už má pco pryč🙂, ta se má co?

achalteke
14. říj 2008

holky já to asi zakřikla - tento cyklus je nějakej divokej http://www.fertilityfriend.com/home/213919 ach jo 😔

zuzuza
autor
14. říj 2008

Jé achal no jo zatím nic moc, ale ještě je třeba brzy, nejdeš na folikumetrii?

achalteke
14. říj 2008

ne tento cyklus ne až příští 😠

teri30
14. říj 2008

Ahoj holky, jsem tu nova a rada bych vam rekla mou zkusenost s Metforminem. Ale od zacatku. Zacali jsme se pokouset o mimi v unoru 2007. Vysadili jsme prasky po kterych jsem strasne stloustla. Brala jsem Microgynon asi 10 mesicu a Yasmin 2 mesice. Za tu dobu jsem pribrala 22 kilo!!!! Kdyz nam porad otehotnet neslo a ja porad vic a vic tloustla, v zari jsem sla k doktorovi a tam mi zjistili PCO. Jsem v Londyne, kde na vas doktori kaslou, tak mi jen rekli at zkusim zhubnout. Ja se samozrejme kdesik docetla o Metforminu a ja si ho koupila bez predpisu pres internet. Holky, ja byla do mesice tehotna. Akorat kdyz jsem sla na 12 tydnu ultrazvuk ( tady se to drive nedela ), zjistili mi tzv Molarni tehotenstvi. Tzn, ze spermie oplodnila prazdne vajicko, ktere bylo bez chromozomu. proto se zacala vytvaret jen placenta a tvorit se v nador. Tak na operaci a ted porad jeste chodim na krev, aby mi HCG (tehotensky hormon zmizel ), jde to strasne pomalu. Ted nesmime otehotnet nez mi daji doktori souhlas. Strasne. Ale Metformin pomohl. Akorat si myslim, ze to bylo moc brzo a ma vajicka byla jeste nekvalitni po delsi dobe neovulovani.

zuzuza
autor
14. říj 2008

Achal tak nebuď smutná, př. měsíc tam půjdeš a třeba ti dá taky clostil na ovulku!

Teri, tak to je něco tedy, no oni říkají, že spíše tyto léky jako metformin zabírá na silnější ženy, já jsem normál a zatím asi nezabral, jaké jsi měla příznaky pco a to se teda vůbec neléčilo? To jsi brala antikoncepci Yasmin? To je moc škoda, že to těhulkování nedopadlo:(, ale zase když už se to jednou povedlo, tak věř že se to povede i podruhé a řekla jsi doktorům, že jsi brala ten metformin? A bereš ho dál?

lenickan
14. říj 2008

teda holky já žasnu. Jsem ráda, že jsou případy kdy to zabere...
Kéž by i nám se to podařilo🙂 vylítla bych z kůže radostí...

lenickan
14. říj 2008

teri: my se taky začali pokoušet v únoru 07🙂
Metformin budu brát od pátku nebo od neděle ještě nevím. Mám před sebou pracovně náročný víkend a bojím se že bych kůli nevolnostem nebyla schopná...

Takže já tomu věřím, prostě to zabere🙂 a třeba budeme mít pod stromečkem uzlíček🙂

zuzuza
autor
14. říj 2008

lenicko, třeba mě nebylo absolutně nic po tom metforminu, jsem taky čekala, že budu blejt jak amina nebo tak a nic hehe, ale je dobře že ti ho dali, tím nic nepokazíš, my se snažíme od ledna 08, už to bude rok, ale beru to spíš jako že léčba je teprve od června, tak to ještě není tak dlouho, nějaký pokoroky už mám za sebbou, ale jde to velmi velmi pomalu.

teri30
14. říj 2008

No musim rict, ze nevolno mi nebylo, jen jsem mela mene hlad (coz asi kvuli tomu se zhubne). A taky jsem mela mooooc prujem. Ale to jen snad 4 dny, potom uz v pohode. Ale asi na kazdeho to zabira jinak a taky zalezi jakou davkou zacne. ja si nasadila hned 1 500 mg denne, mozna i proto jsem otehotnela tak rychle a tak nestastne. No, ale mate pravdu, ze aspon uz vim, ze otehotnet muzu. Je to strasne kdyz tolik clovek chce otehotnet, protoze prave tehdy to nejde. PCO me zjistili, protoze jsem si stezovala, ze jsem strasne pribrala, mam nadmernejsi ochlupeni. Udelali mi jen krevni test, a zjistili, ze mam zvyseny testosteron. Pak rekli, ze mam zhubnout no a to je tak vse, co pro me udelali. Nikdy jsem jim ani nerekla, ze jsem brala Metformin, bala jsem se. Ale asi jim to mozna reknu at vi, ze mi to fakt pomohlo.

zuzuza
autor
15. říj 2008

Ahoj Teri, a teď jsi ještě furt v Londýně?A jak se vlastně dlouho snažíte? my už skoro rok, pco mám potvrzeno od dubna letošního roku, to jsem měla i vyšší testosteron, který mám teď v normě, mě doktorka řekla, že ten metformin fakt byl hlavně bomba v centrech asis. reprodukce, ale že se pak zjistilo, že to až tak moc nezabírá, no ale nasadila mě ho asi tím nic nepokazí i když nemám žádná kila navíc.....jinak teda nechápu, že mě z něj nic nebylo, jsem brala 1000 mg denně hned od začátku a prostě nic, žádné nevolnosti, žádný průjem, prostě nic.

Lenicko, jak je? holky bojím bojím, už se blíží pátek a moje návštěva mudr., jsem zvědavá a moc se bojím:(

achalteke
15. říj 2008

ahoj holky!!

Tak to vypadá, že ovu u mě přece jen proběhla, tedy aspoň podle grafu, tak jsem ráda 🙂

Teri to je nářez otěhotnět hned po prvním měsící léčby metforminem a je super že víš že to u vás půjde 😉

Leni neboj třeba ty nevolnosti a srajdu ani mít nebudeš...podívej na Zuzku, tý se to vyhlo obloukem 😉

Zuzi neboj, přeju ti krásnej aspoň 2O mm folík, určitě tam bude 😉

lenickan
15. říj 2008

ahoj holky ja s tím ještě nezačala mám ted ještě jiný lék který zítra končím, tak pak mám začít s metforminem počítám cca pátek ale možná počkám do neděle, kůli nevolnostem.

zuzuza
autor
15. říj 2008

No achal, určitě ovu byla, ty jo ty se tak máš!!!!! Já už bojím bojím na pátek, určitě tam žádnej folík nebude, minule jsem věřila že bude a nebyl, teď už radši nevěřím ničemu, stačilo by mi bohatě, kdyby mi nenapsala tu HA, zkusím ji přemluvit, jestli není jiný řešení, dívej na můj graf hehe:

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

No z grafu stejně není zatím nic moc poznat:(

lenickan
15. říj 2008

acha: tak hlavně aby se teplotka už držela nahoře🙂 holky to je super že to +- zabírá...aspon nějaká naděje co?

lenickan
15. říj 2008

zuzo to ještě je brzy... co znamená C v léčbě - clomhexal?

lenickan
15. říj 2008

zuz neboj se... bude to přeci teprve rok vím že pro tebe je to dlouhá doba ale ve skutečnosti to tak dlouhá doba není, a hodně holek na antikoncepci zareagovalo dboře.. taky mi to nabízela

zuzuza
autor
15. říj 2008

Tobě lenicko taky nabízela mudr. antiko na léčbu PCO? Ty máš vlastně taky vysoký testosteron nebo ne?Právě ona mě ji chjtěla dát tu diane na 3 měsíce, ale to ještě nevěděla, že mi vyjde dobře ten HP, že bude testosteron ok, psala jsem na forum tehotenskytest.cz, kde mi tam doktor říkal, že pokud jsou již hormony v pořádku, že se mu taky nezdá HA na místě, já se tomu dost bráním, pač kdyř se už tělo dalo po vysazení ha do kupy, tak zase ji chce nasadit a utlumit ho? Já jsem ms po vysazení antika nedostala 4 měsíce a kdybych nešla na vyvolávačku tak snad do teď ne, hehehh,prostě je to moje skoro teta ta mudr., tak se jí zeptám, jestli fakt není jiná možnost než ta HA, ono když je to navíc známej ten doktor, tak je blbý do toho kecat, ale prostě musím to zkusit. Řekla bych, že jsem na tom daleko líp už, jeden vaječníku už nemá skoro žádné cysty, jen jednu velkou 2,5 cm, tu mám už rok a ten druhej, tak tam se ty cysty pomalu zvětšují, dřív byly malinkatý jak korálky, tak asi pak prasknou, tak třeba se jednou dočkám, uklidňuju se tím, že zázraky se dějí a v lednu povalíme do caru a hotovka ne? lenicko, tobě moc moc přeju, aby ti to taky pomohlo jako achal ten metfáč!!

achalteke
15. říj 2008

leni s metforminem začni klidně hned první den, ony pokud mají ty nevolnosti přijít tak přijdou až tak druhý třetí den
zuzi neměj strach ☹ hele jak píše lenka, že HA většinou zabere tak třeba se zadaří i u tebe

zuzuza
autor
15. říj 2008

No jenže achal tři měsíce, dokážeš si představit, co to je? tak dlouho bez snažení a třeba že to ani nepomůže:(

achalteke
15. říj 2008

jo jina ses mě Zuz ptala co je HSG, takže zkusím vysvětlit: zjišťuje se tak průchodnost vejcovodů. Mě na to poslala můj mudr hned po hormonálním profilu a manžovu spermiogramu. Mohla jsem si vybrat: buď laparku nebo HSG. Vzhledem, že jsem posera a bojim se narkózy, zvolila jsem HSG. Probíhá to tak, že lehneš na RTG stůl a vstříknou ti do děohy a vejcovodů (normálně vaginálně) kontrastní látku a sledují zda projde či ne.....můžu říct, že kdybych věděla co mě čeká, šla bych raději na laparku - tohle byla neskutečná bolest ☹

achalteke
15. říj 2008

3 měsíce? Vždyť to nic není, lepší než třeba rok a hele třeba antikoncepce selže 😀

lenickan
15. říj 2008

zuzo: já mám asi lehké PCO, prostě líné vaječníky co neovulují. Ale cysti s MS vždy odejdou a MS vždy dorazila sama sice třeba po 40 dnech ale přišla. Ona doktorka říká, že tělo je všemi těmi hormonálními léčbami zblblé a nereaguje jak má, takže HA jej utlumí - tělo si odpočine a pak by měly vaječníky sami nastartovat ev se jim může rovnou pomoci stimulací... tak to byla verze kterou mi gyndr. nabízela. Já řekla že nechci čekat a že raději rovnou stimulace ale stále přirozené snažení...
No a ted v pondělí přišla s metforminem - mám lehce zvýšenou hladinu testosteronu, ale chlupu mám spíš méně něž je normál takže nevím nevím, jsem klasická ženská🙂 štíhlá ale libido mám vysoké🙂 to máme v rodině🙂

lenickan
15. říj 2008

zuz: 3 měsíce utečou opravdu, a hlavně se hodíš do klidu, víš jaká je to pohoda na nic nečekat zda něco dopadne?? Jako já tneto měsíc, vím že ovu nemám tak sem v klidu🙂 a třeba zrovna??? 🙂

lenickan
15. říj 2008

ta moje doktorka je z CAR, takže ji věřím (zatím)
Hodně si slibuje od toho Metforminu a po 2 - 3 měsících bych mohla přidat stimulaci a vidělo by se🙂)))
Kéž by už konečně

zuzuza
autor
15. říj 2008

No jo lenicko, máš recht, ale vidíš, taky jsi tu HA odmítla🙂, je fakt, že 3 měsíce není tak dlouho, jedna holčina to brala 2 měsíce, tak třeba by to stačilo, jenže to bych raději se snažila do př. roku přirozeně tak jak píšeš ty a pak hup do caru, třeba by se tělo teprve v těch následujících měsících dalo do kupy, ale zase na druhou stranu si myslím, že je fakt, že si člověk odpočine od toho věčného sledování a tak.

lenickan
15. říj 2008

já vím zuz ale my už se snažíme téměř 2 roky tedy v únoru to budou dva roky