Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

lenickan
15. říj 2008

a pokud tendle systém nezabere tak bych jí i zvážila🙂 prostě se umělému vyhýváme do posledního okamžiku.

zuzuza
autor
15. říj 2008

No asi máš pravdu, když to tak vemu, tak se snažíme a léčím spíš než od ledna tak od června a to fakt uteklo jak voda, tak bych ty tři měsíce asi nějak vydržela, bych asi sice stříhala metr, ale nějak bych to přežila, každopádně se ukáže v pátek, bojím bojím, vždycky jedem k té mudr. na návštěvu, ale ještě nikdy jsem nebyla v dobré náladě, pač mě po prohlídce vždycky sklapne a ona pak ať nejsu nasr...,jenže to se říká, ale hůř dělá, naposledy před měsícem, mě málem klepko, jsem čekala, ženclostil zabere a ono nic a gol byl v tom, že mě řekla, že teda nezabral, že folíky jsou malý, že se ani nenaměřila jejich velikost, tak jsem šla se skopeným ocasem dom a třetí den po prohlídce mě volala, že HP je perfektní, že léčba už asi zabírá, ptala jsem se jí, jestli ovu už fakt nebude a ona že možná bylo brzo ten 13. dc, že tam folíky nějaký byly, ale jen 10 mm a že žádný dominantní, ale že teď už tam nějakej může bejt, že ona měla v cyklu kdy otěhu ovulaci taky až 20. dc, heh tak potom těm doktorům něco věř!Jo a nakonec teda graf na fertility mě vyznačil ovu, ale nevím nevím, měla jsem i trochu ten plodný hlen, ale až 20. den a pak 23. dc jsem měla velké píchání na vaječníku, tak nevím, v pátek budu 15. dc a jsem ochotna tam jet klidně 2x, a lenicko, ty jsi brala clostil?

lenickan
15. říj 2008

ano brala, a na mne nezabíral... nereagovala jsem na něj. proto s největší pravděpodobností dostanu stimulaci jako před IUI

zuzuza
autor
15. říj 2008

a neměůla jsin vůbec folíky nebo jen malé? mě prostě ti doktoři udivují, jak řeknou že nezabral a pak připustí, že folíky mohly růst pomaleji....no comment toto a lenicko, před iui pokud nereaguješ na clostil tak se dávají nějaké injekce, že? To ale asi nenapíše normální gyndr.

lenickan
15. říj 2008

to nevím zuz zda to napíše nebo ne... já chodím k doktorce co dělá v CAR takže ta mne je napíše...
Popravdě nevím zda mi zabíral tak že folíky rostly - prostě nebyla ovulace a to mohlo být z důvodu že narostlý folík nepraskl nebo že vůbec nenarostl... uvidíme jsem ted u jiné doktorky víš, předtím jsem chodila jinam🙂

zuzuza
autor
15. říj 2008

Aaaaaha, tak uvidíme v pátek, tentokrát mě nějak pobolívá podpupek tak jsem zvědavá, třeba je to dobře, do pátku to už nějak vydržím a pak budem zase moudřejší, mít tak ultrazvuk doma co? hehe 😀

lenickan
15. říj 2008

by ses jen sledovala🙂 kašli na to🙂 neboj se budeme mít miminka dříve nebo později🙂

zuzuza
autor
15. říj 2008

JJ určitě budem a pak už se ani nebudem ohlížet, jak jsme na ně dlouho čekaly si myslím, že to pak člověk veme tak nějak i automaticky, tak jak jsem se nemohla dočkat svatby a pak byla a už sem se taky neohlížela na to dlouhý čekání, ale vážně mě teda nějak bolí podpupek, doufám, že při mým štěstí mě narostou nějaký další velký cysty a klepne mě heh.

lenickan
15. říj 2008

No ono mimi je zase něco jiného než svatba... je to taková ta jiná touha, silnější!
Nevím proč ale prostě tomu Metforminu věřím... a už určitě to brzo klapne🙂
Doktorka mi říkala, že nevidí důvod proč by neměla být do roka těhotná, když už jsme to konečně vzali za správný konec...

lenickan
15. říj 2008

docela bych si i přála dvojčátka🙂

zuzuza
autor
15. říj 2008

Určitě ti to vyjde, kor když tomu věříš, to pak půjde na stopro!!!!!!!Možná, že u mě taky ten metfáč zabral, na ten HP, možná to byly ty kortikoidy, to se asi teď nezjistí, když toho beru víc zaráz, já jsem právě trocha slabší povaha a bojím se, že bych dvojčata nezvládla, fakt mám z toho strach, navíc bydlíme ve 4 patře v paneláku, 2 pokoje, žádná kočárkarna, to by bylo něco, kdyby byly fakt dvě, ale vždycky říkám, že by se to nějak zvládlo, lepší 2 než žádný🙂

achalteke
15. říj 2008

leni dvojčátka? Mě je předpovídá jedna holčina (možná už i kamarádka - poznaly jsme se na srazu osobně) z jedný diskuse kam ještě chodím, že je budu mít já a rovnou dva kluky. Ona se ještě nikdy nesekla, všechny předpovědi u těhulek byly správné....Uf, to by byl mazec 😀 😀 nechci se rouhat ale fakt nevim jak bych to zvládla a když už tak raději dvě holčičky snad 😀

teri30
15. říj 2008

Jo holky, me by uz snad nevadily ani trojcatka 😀. V unoru to budou 2 roky co se pokousime, jedno nevydarene tehotenstvi, ale reknu vam, ze by bylo lepe, kdybych vubec pred tim neotehotnela. Ta ztrata strasne boli. V Londyne jsem uz asi deset let a vracet do Ceska se neplanuju, tak jsem i premyslela, jestli nejezdit do Ceska, ale to by se strasne prodrazilo. tak nevim. Asi tu skusim najit jineho doktora jestli ten mi bude moc pomoct. Budte holky rady za ceske a slovenske doktory, ti se aspon staraji.

achalteke
15. říj 2008

teri to se snažíme přiblližně stejně dlouho 😀 tak to by v tom byl čert, aby to nevyšlo. Jj na britské doktory jsem taky slyšela jen stížnosti...je mi líto čím jsi prošla, musel to být fakt šok... ☹

zuzuza
autor
15. říj 2008

Ahoj achal🙂
Teri, já si vždycky říkala, že je lepší když se to někomu povede, než když nic, ale teď když si to představím, že už se to povede a pak o to přijdeš, tak to je strašný. Jsem dneska holky zjistila, že fakt jsem děsně netrpělivá. Psala jsem dotaz na postup léčby do jednoho caru reprofit brno a ani jsem nečekala, že mi odpoví a ještě ten den, popsala jsem svoji diagnozu, léčbu vše a doktorka mi odpověděla, že HA je standartním řešením, že moje mudr. na to jde dobře, že takový je postup i v caru, že nemusím třeba ani hned jít do ivf že třeba se dají inseminace a tak, jsem strašně čuměla, pč jsme slyšela, že tato centra tahají z lidí jen prachy, hned ženou do ivf, ale na tuto kliniku jsem slyšela jen chválu a fakt si mě získali, po novém roce tam půjdem určitě! Tak jsem se tak nějak uklidnila, že se fakt nesnažíme tak dlouho a že ty tři měsíce s HA přežiju, pokud mě to nemine🙂

achalteke
15. říj 2008

Zuzi tak doufám, že tě to trochu uklidnilo...vypadá to že tam budou fakt profíci na úrovni, to je super to by u mě taky vyhrálo 😉

zuzuza
autor
15. říj 2008

No jo achal, uklidnilo, už mám moc lepčí náladu však v pátek budu zase o něco cyhtřejší🙂 Brou noc🙂

achalteke
15. říj 2008

Dobrou noc Zuzi, já ještě jedu pro manžu do práce v deset 😉

zuzuza
autor
15. říj 2008

Jeje tak opatrně a zase si písnem ju? Určo v pátek dám echo, se aspoň zase bude něco dít🙂 Papa achal🙂

lenickan
16. říj 2008

tak budu zuz držet palce, at ti to v pátek dobře dopadne🙂

zuzuza
autor
16. říj 2008

Díky lenicko a heled, ještě mi dnes psala paní z toho caru, že ta laprka jak jsem se ptala moji mudr., tak že opravdu není nezbytná, že se od ní fakt ted trocha upouští, tak jako už své mudr. fakt věřím a zkousnu i tu HA, pač věřím, že v carech jsou profíci a nemám teda už důvod pochybovat, ony holky někdy radí radí, jak je moje mudr. špatná, prd o tom ví a pak to člověku jen vrtá hlavou a doktorovi by chudákovi v duchu vyčítám.

lenickan
16. říj 2008

zuzo: no to víš že jo. prosím tě. Léčba musí mít nějaký postup. Takže HA je jednou z možností, ještě před stimulací bych jí prostě zkusila. Ono toho je víc. Zkoumají ještě průchodnost hlenu apod.

zuzuza
autor
16. říj 2008

Aha ty jo, to je věcí, jsem zvědavá fakt, ony ty tři měsíce se dají nějak přežít, tak budou vánoce, to ten prosinec uteče jako voda a pak už leden, to půjdem do caru a už se zase bude něco dít, no ted se mi to říká, ale zítra mě zase sklapne, i když se připravuju na to, že tam folíky nebudou, tak stejně až mě to řekne tak budu tak strašně zklamaná a budu se muset tak moc přetvařovat a jestli bude takovýto počasí tak se mě bude chtít určo i bulet.

lenickan
16. říj 2008

tak bul🙂 člověk to ze sebe musí dostat🙂

lenickan
16. říj 2008

jak dlouho už bereš metformin?

zuzuza
autor
16. říj 2008

metformin beru 5 měsíců a stejně tak i kortikoidy dexamethazon, tak snad to ještě zabere🙂, lenicko, tak já pádím, zítra na mě mysli ju a já dám večer echo, jak jsem dopadla🙂

lenickan
16. říj 2008

dobře, držím palečky, pa

zuzuza
autor
16. říj 2008

Jo a lenicko, ted jsem ještě tak brouzdala na netu a všude jsem se dočetla, že je dobré ho brát i když žena nemá tu inzulinovou rezistenci, že nějakým způsobem snižuje i hladinu androgenů..testosteron asi a tak a asi až budem těhule tak je dobré ho do nějakého týdne brát, to tam taky psali, tak věřím, že ti pomůže🙂

achalteke
18. říj 2008

Zuzko tak jak?

zuzuza
autor
18. říj 2008

Ahojky achal, tak zatím dnes jen stručně, takže nic moc, folík 15. dc 12 mm, jediný solidní, ale on ten růst po clostilu je takový jaksi jiný, takže v pondělí k ní znova na pregnyl a rovnou nám udělá i spermio, tak super, budu ty mršky zkoumat pod mikroskopem, jinak byla mudr. naštvaná, jsem asi ztracený případ hehe, prý na jiné už to zabírá a já furt nic, takže mám na 3 měsíce estrofem na nárust sliznice a utrogestan a stimulovat už nebudem, pač vaječník už má 5 cm a asi by hrozil nějaký hyperstimulák či co, ale domluva, že po novém roce do caru, pokud mě doporučí tak ivf, pač už nemá cenu čekat, takže mám tři měsíce, pak měsíc s clostilem, ale to už se někam objednám, ale furt jsem dopadla líp, než když bych měla tu ha, ještě mi zjistí na homolce v praze u nějakého mudra, jestli na to pomáhá ta laparka a pokud ano, tak bych ji asi podstoupila, tak jsem zvědavá na pondělí, doufám, že tam folík bude a že povyroste🙂