Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

zuzuza
autor
5. čer 2008

KatyM: Já mámtaky vyšší LH, norma je do 10, juá mám 11,5......snížit se to určo dá, něakýma hormona, ale teď přesně tedy nevím jakýma, já na to beru proveru a taky metformin a pak clomik budu brat, ale co konkrétně je na snížení to tedy nevím:(, jinak LH je hormon, který je důležitýn myslím v 1. polovině cyklu, při dozrávání vajíček, jinak zkus např. dát do vyhledávače snížení LH hormonu a ono ti to jistě najde🙂.

achalteke: tedy ty se máš s tou dovolenou, to bude mega relax, určo nějaký opíkání a tak co? To by bylo aby se to tělo nehodilo do klidu a aby jsi nepřišla na jiný myšlenky, to se pak třebas bude na mimi líp pracovat🙂, já už cejtím, že se blíží krvavá a tak doufám, že tentokrát bude hodně silná, po té proveře, že to aspoň zabralo, když už se těma hormonama tak krmím🙂

mmmk
5. čer 2008

Achalteke, luteinizační hormon (LH), který je produkován v maximální míře těsně před ovulací a způsobuje prasknutí folikulu. 😉 Jsem okopcila z netu 😅

achalteke
6. čer 2008

ahoj zuzuza tak už jsem od doktora zpět, zázrak se nekoná, na levém vaječníku mám velikou cystu, dostala jsem agnolutin a budu čekat na mrchu...mám další léčbu metforminem (a sioforem = to samé co metformin) na další dva měsíce + duphaston k tomu, až ta cysta praskne bude to prý dost bolet ☹

mmmk
6. čer 2008

Achal, uz si to nepamatuju, ale bylas na laparce?

zuzuza
autor
6. čer 2008

achal: tedy řeknu ti, to jsem zklamaná za tebe, já jsem sem hned po probuzení valila na novinky, co a jak, ale nezoufej, neni všem dnům konec...........bude lépe!!!!No není to teda tak, že ta cysta je z folikulu, kterej ale nepraskl? To by bylo pak dpbry znameni, že se aspoň vytvořil...jinak já mám taky cystu už od srpna na vaječníku 3 cm, teď se trochu zmenšila na 2,5 mm což je zázrak....mám ji furt, nepraskla ani po agolutinu a mudr. říkala, že je obře že tam je, že je aspoň vidět, že se s vaječníkama něco děje, tak třeba v něčem zlým je i něco dobrýho!!!!Jinak já už 3. den cítím, že se krvavá blíží, bolí mě podpupek, ale furt nic, ale teda řeknu vám, to je děs, nevím, jestli je to těma hormonama, z tý provery, ale za těch 10 dní jsem tak strašně vzteklá, že to si nikdo snad ani nedovede představit, zrovna já takovej kliďas, já bych kvůli každý prkotině normálně vypěnila...jestli to takhle bude každej měsíc tak mě asi klepne:(

achalteke
6. čer 2008

mmk nebyla, ale kvůli průchodnosti jsem byla na hsg (mimochodem - už nikdy víc) ☹ , zítra na píšu víc te´d mám docela fofr......

achalteke
6. čer 2008

jo a asi před hodinou dorazila mrcha 😉

zuzuza
autor
6. čer 2008

achal: no vidíš, tak to byl ten agolutin asi zbytečnej co? To by ti to přišlo asi nakonec samo....já už to cejtím 3. den a zatím nic, ale je ještě brzo, ě. den po vysazení provery...jinak jsem si takm četla na netu zase různý diskuze a teda můžu říct, že si myslím, že na tom s PCO ještě nejsme tak zle....pač např. ženy s předčasným ovariálním selháním už třeba nikdy nebudou mít vlastní mimi, jen z darovaného vfajíčka, takže to naše jistě není tak zlé🙂

achalteke
6. čer 2008

zuzuza díky moc za podporu, užila jsem si krásný den u koní tak mám vynikající náladu a kašlu na blbý PCO - mi náladu nezkazí

achalteke
6. čer 2008

mě mudr řekl na rovinu, že bez léků neotěhotnim ☹ , dostala jsem nálož na dva měsíce a v půlce příštího cyklu mám dojít na kontrolu, aby viděl jak se dělaj folíci a jak na mě učinkuje duphaston -- mimochodem ten teď nikde v lékarně tady nemají, že prý se dodavatelé nějak nedohodli či co, takže do 15 DC snad bude a když ne vyfasuju Utrogestan což je prej pěkná sračka 😠

zuzuza
autor
6. čer 2008

No ja myslím, že jako všechny ty hormony sou sračky, to si nevybereš, já zadse slyšela od mudr., že lepší je utroš a duphaston, že jsou to čstší progesterony,ale zase je prý po nich víc člověk unavenej...jojo tak to mě řekla mudr. taky, že to půjde, ale s pomocí a bude to trvat dýl..........každopádně hlavně, že je to léčitelný....jo a ten duphaston máš jako na co? Na co to má účinkovat? Mě teda po tý proveře je fakt děsně, jednu chvíli má návaly vzteku a druhou bych bulela a pak zase euforie...ale když něco dělám, tak se to dá a vydržím to.........jojo a to ještě neberu ty stimulanty jako clomhex., closti....po tom sou prý ženský náladový tepr, už se na to vážně těším, buď ráda, že už léčbu nějakou máš, lepší než jak já, furt čekání....jojo dneska bylo krásně....hlavně, že ses rozptýlila, já jdu zítra s máti taky do přírody, tak snad dojdu na jiný myšlenky, maža má fotbal brekeke :(, jinak už mě ale vážně začínají děsně s...át ty řeči všech okolo, že cejtí v kostech, že těhu budu už brzo, už bych jim nejradši něco řekla 😠

frenkina
6. čer 2008

Ahojky holky to jsem moc ráda že jste tuto diskuzi založily.Tak abych něco o sobě 😉 je fakt že mám velkou nadváhu mám PCO ale nikdo mi nikdy nenabídl metformin a to už mám za sebou 2iui a 2 nezdařené ivf a v březnu jsem prodělala laparoskopii vejcovody a vše je průchozí akorát polycistická ovária ☹ jinak při 1ivf jsem měla 29 foliklů z toho 20 oocytů oplodnilo se mi jich 7 kousků než jsem šla na transfer tak mi jich zbylo 5 při ET mi zavedli 2 embrijka ale bohužel z toho noc a ani 3 mrazáčci se nerozmrazily ☹ no av březnu jsem byla na laparce a ted v květnu na ivf2 měla jsem 20 foliklů z toho 19 oocytů oplodnilo se jich 8 z toho když jsem šla na ET bylo 6 a 3 mi zavedli a mám zmražený nojo ale bohužel se zase nezadařilo chjo ☹ ale budu bojovat dál.Koupila jsem si Fermigard1 a manžovi má pomalejší spermíky jsem koupila GincoMaca 80% tak uvidíme.V pondělí jdu do centra na kontrolu tak se hned doktora zeptám na ten metformin.Holky chtěla jsem se zeptat kolik se na něj tak doplácí?Buduráda když poradíte co vy a jak berete moc děkuju 🙂

zuzuza
autor
6. čer 2008

frenkina : Ahojky kočko, vítáme tě tu, já sem chodím každý den a jsem vždycky úplně zvědavá, co a jak je novýho a tak...to se tedy celkem divím, protože ten metformin prý zabírá u 60% žen............já ho teprve začnu brát, ale myslím, že s edoplácí njějakých 90 Kč na krabičku, no to víš, v centrech asist. reprodukce ti to asi nenabídnou, tam ti spíš nabídnou asi ihned IVF a pěkně prašulky sypte.....ten metformin je docela mladý, přišlo se na to prý nedávno, že to zabírá i na pco...spíše na silnější postavy....já jsem huběnější, ale snad to zabere ale achel ti jistě řekne více, ta už ho bere!

frenkina
6. čer 2008

zuzuza:ahojky moc děkuji za pěkný přivítáí i já sem ráda zajdu každý den.Se neboj se v centru na to zeptám nemám ani genetiku a imuno tak jim tam dám sodu trošku to já se nedám jako bohatá fakt nejsem 😀 A jak se to bere prosímtě jestli teda víš?Jsem to ted četla manžovi jde semnou tak se hned optámea budu to chtít chtěli by jsme se ted snažit sami a dát si chvilku pauzuje to moc na psychiku a potřebuju oddych 🙂 a je fakt že mi hodně rostou chloupky na bradě a na krku zachvíli snad budu fousatá 😨 😀 takže si s dr promluvim a uvidíme co řekne 😉

achalteke
6. čer 2008

frenkina vítej mezi náma podobně "postiženýma" 😉 to je teda docela děs to co tu píšeš...já měla vždycky za to, že IVF se prostě povést musí...tim spíš PCOačkám...
Jak jsem psala o metforminu říká se že je to fakt vynikající lék pokud máš PCO a k tomu nadváhu....já jsem taky pěknej kousek 172/89 - je fakt, že vidět to na mě asi mpoc neni - mám hlavně velký prsa, což mě dost sejří, páč jezdim na koni a není to zrovna pohodlný 😉 ...ale jinak to moc neřešim, manža má moje tělo rád a mě to taky nějak extra netrápí. No takže metformin se doporučuje právě v týhle kombinaci. jak psala zuza je to fakt dobrý lék viz. ededíkův příběh....mě řekl doktor, že nejlepší na cysty na vaječnících je fakt zhubnout - to mi zvýrazňuje pořád. No já asi nezhubnu, jsem děsnej žrout a miluju jídlo.
za metformin nic nedoplácím, beru ráno a večer 500 mg, začátky byli krušný měla jsem děsnou sračku, pak jsem si dávky snížila na polovic tak to přešlo a za pět dní už jsem baštila metík jak nic....sem tam je mi z toho na blití, ale dá se to, dobrala jsem pvní cyklus metf. a nevim jak velký se udály změny, každopádně dnes ráno mi mudr našel velkou cystu, která zdá se už praskal - teda doufám, když mám mrchu

achalteke
6. čer 2008

frenkina jsem taky fousáč, mám slušnýho bíbra kterýho pravidelně epiluju a sem tam na obličeji najdu nějakej delší chlup...ale prd si z toho dělám, kupodivu nohy ani nic jinýho moc chlupatý nemám 😀

achalteke
6. čer 2008

zuzuza (určo seš zuza viď) ten Duphaston je na růst sliznice a celkově pro lepší ovulaci - ty jo aspoň myslim, večer si projdu příbalovej leták a upřesnim. Je to právě obdoba Utroše - ale je citlivější a důslednější a hlavně nemá moc vedlejších účinků 😉

frenkina
6. čer 2008

achalteke:díky za přivítání,notak to jsi ještě hubená já mám 163/102kg 😨 😀 njn manža teda taky není štíhlej ale mrkni ke mě na foto uvidíš sama dva buclíky 😀 mě se cysty nedělaj v tom mám výhodu měla jsem ji jednou snad v životě a tu mi píchli v centru na sále protože ani při mrše nepraskla a od tý doby mám klid.Ty jo prostě ty prášky budu chtít ikdyby dr nechtěl.Čemu vlastně pomáhají,Já mám totiž nepravidelnou menzes tak jsem si na to koupila tenfemigard prý je to moc dobrý jak na menzes tak na ovulaci tak jsem zvědavá mám to na poště v pondělí tovyzvednua začnu brát tak jsem zvědavá 😉

frenkina
6. čer 2008

achalteke:jo a víš co je divný že já mám pěknou sliznici ikdyž neovuluju divný docela ne 😨 😀

achalteke
6. čer 2008

frenkina koukala jsem do alba a náhodou jste oba rostomilouši, no hele od nás teď otěhotněla holčina co má 140 kg a úplně v poho - na to, že měla asi tak dvacet zánětů všeho možnýho vespod...
Metformin snižuje cukr a tuk v krvi docela se i po něm hubne, je to vlastně lék co je předepisovanej obézním diabetikum, ale to má právě vliv na vaječníky, které jsou obalené nějakou cukrovou krustou či čím a tu právě rozpouštějí -ty voe doufám, že tu nemelu kraviny, zeptej se zuzi ta to má docela nastudovaný - viď zuzuza? 😀 . když tak si meformin zadej do vyhledávače a něco určo najdeš.
O Femigardu taky přemýšlím, ale nevím jestli je úplně na naše problémy, ale určo jim nic nezkazíš 😉

achalteke
6. čer 2008

frenkina proč bys neměla, tyhle dva orgány pracují nezávisle dalo by se říct...jo a buď ráda, to máš půl problému vyřešenýho 😀

frenkina
6. čer 2008

achalteke:ooooo děkujiii za poklonu však i vyjste moc sympatyčtí 😉 jj ten Fermigard1 je na ovulaci na úpravu menzes atd proto jsem ho objednala ale tak uvidím až ho budu brát ale je fakt že tím se asíknic nezkazí 🙂 jsme si minulý pátek přivezli psí miminko když mi oznámily že nic zase tak jsem si jela pro štěňátko a máme doma kokra vadlu tak nám dává pěkně zabrat je to pěknej paličák 😀 tak snad se trošku odreagujua bude líp 🙂

frenkina
6. čer 2008

achalteke:no já vždycky myslela že roste sliznice jen při ovulaci 😨 😀 njn to jsem celá já po dvou ivf a nic nevím 😨 😀

frenkina
6. čer 2008

achalteke:jj chodím i na chat do umělýho oplodnění a tam je holčina co vážila při 1ivf 112kg a zadařilo se jí a ted už má krásnýho chlapečka 🙂

achalteke
6. čer 2008

jasný máme taky pesana a je tomazel i když pěknej divoch ale moc ho miluju...hele já mám lidi s nadváhou docela ráda, nějak mě to k nim podvědomě táhne, přijdou mi bezprostřednější a jako děsný srandisti - teda vesměs - samo, že znám i pár blbců, ale to se najde všude...pokud neotěhotním do roka, koupim si vlastního koně 😉

achalteke
6. čer 2008

no ona roste i bez, ale jak komu, pdle mě nevyužitá sliznice je částečně menzses - ale ber mě s rezervou - nejsem doktor... 😉

frenkina
6. čer 2008

achalteke:tak já jsem zatím osedlala manžu 😀 😀 😀

achalteke
6. čer 2008

to já se taky snažim, ale moc se nenechá...apropos jdu spát jsem utahaná jak kotě, zítra můžeme zas pokecat - budu v práci a budu se tam dost nudit. hezký večer a sexu zdar 😉

frenkina
6. čer 2008

achalteke:jj jasně ty jo ale už se docela těším na pondělekjak se doktora na vše zeptám ,hlavně chci udělat genetiku a imunologii možná tam je něco špatně a to budou i s objednáním tak výsledky do půl roka 😵

frenkina
6. čer 2008

achalteke:jj dobrou noc njn tak halt budu dnes hodná manželka 😀 paaa