Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

karol84
15. bře 2010

kkamca, bez lekare si rozhodne metformin sama neordinuj! bere se pri cukrovce, pri inzulinove rezistenci a pry syndromu pco. nadvahu je asi lepsi snizovat jinak a jako vseobecna pomucka k otehotneni take neslouzi. pri uzivani se ma chodit pravidelne na odbery.
ja beru 2000 mg denne (1000 rano a 1000 vecer) a porad se s tim srovnavam, je mi po nem hodne spatne

kkamca
15. bře 2010

karol84:to vim že nadváha se snižuje jinak a ne metforminem.. 😎
Ale sem četla že se právě lidem s nadváhou předepisuje jako ..řekněme pomůcka k nakopnutí např ovu apod.. 🙄
Jako on se všeobecně žádný lék nesmí--bez dozoru lékaře.. 🙂
Já bych brala jen 1 tbl denně.A každopádně se mudra zeptám jakej na to má názor.

kkamca
15. bře 2010

mireag:Takže taky nemáš cukrovku ani tu inzulinovou rezistenci?Prostě ti to dr doporučil..chápu to dobře?
Máš dávku jak já..teda já ted neberu,ale brala sem.1 cyklus 2 tbl denně clostilu a další cykly jen 1 tbl..

mireag
15. bře 2010

kkamca, ano presne tak. 😉

karol84
15. bře 2010

kkamca, ja bych metformin nebrala bez toho, aby mi ho predepsal lekar...

kkamca
15. bře 2010

mireag:a chodíš na kontrolní odběry?

karol84
15. bře 2010

kkamca, a ty mas pco?

kkamca
15. bře 2010

karol84:podezření na pco---

karol84
15. bře 2010

a jak dlouho to podezreni trva?

jerryjanka
15. bře 2010

troška vam sem vtrhnem
kkamcu trocha poznam ona je uplne ukažkovy pripad na pco 😔

jancos
15. bře 2010

kkamca, mire ma toho dr, co ja, cize tiez chodi na kontrolyy ako ja🙂

jancos
15. bře 2010

ale sa divim, ze preco jej dal 750mg, ked mne len 500... ktovie

karol84
15. bře 2010

jancos, ja mam 2000 ☹ hned bych tech 500 i 750 brala 🙂

kkamca
15. bře 2010

karol84:no už delší dobu..jako podívej se vypadá to že když nasadim clostil tak se mi tělo nastartuje..ale bez clostilu nic.a asi příznaky pco --nadváha a anovulační cykly 😒

kkamca
15. bře 2010

jancos:dnes netestuješ? 🙂

karol84
15. bře 2010

kkamca, jestli je to uz delsi dobu, tak prece mudri musi uz poznat, zda to pco je nebo neni... pokud ne, tak je cas lekare vymenit. co se tyce gynekologu, tak ti obvykle nasazuji clostil. metformin se resi spis na endokrinologii.
a co ultrazvuk? ten je v pohode, nebo vypada na pco?
rika se, ze aby se mohlo diagnostikovat pco, maji byt splneny snad 2 ze 3 podminek - 1) obraz pco z utz vajecniku, b) hyperandrogenismus (melo by se poznat z opakovanych odberu), 3) oligomenorea nebo amenorea. nadvaha pry byva casto, ale nemusi byt.

jerryjanka
15. bře 2010

karol - ja obraz pco na utz nemam absolutne, taktiež môj cyklus je krásny 28 dnový bez liekov podotýkam a pco zistené mám takže nemáš pravdu v tom že musia byť splnene 2 z 3 podmienok. 😉

kkamca
15. bře 2010

karol84:uffff to sou názvy..
právě dle uz to na pco nevypadá..ovšem nemám za sebou hormonální profil-ten je prej taky důležitý-z toho se dá pco vypoznat.Gynekolog se mi měnit nechce ,to jako vůbec-jsem snim max spokojená. 😅
a nešpinim,ale mám dlouhé cykly a ś největší pravděpodobností-dle uz anovulační.A je známo,že clostil do nekonečna brát nelze..Tak pak se nabízí jako další pomůcka ten metformin.Každopádně se mudra zeptám jak to vidí on--ale to až po laparo.

karol84
15. bře 2010

no práve z hormonálního profilu se pozná ten hyperandrogenismus - budou ti zkoumat hladiny androgenů, testosteronu, FSH, LH... Docela mi připadá divné, že máš tak dlouho podezření na PCO a ještě ti neudělali hormonální profil. To je opravdu na změnu lékaře. Jak dlouho se snažíte o mimčo?
A co se týče UTZ, tak některé ženské s PCO mají ultrazvuk taky v pořádku - stejně ti mohou diagnostikovat PCO, pokud nemáš cyklus/nebo ho máš zřídka + v nepořádku hormony
A co se týče toho metforminu - pokud bys pco nebo inzulinovou rezistenci neměla, rozhodně bych metformin nebrala. taky je to pěkné svinstvo.
inzulínovou rezistenci je možné zjistit pomoci orálního glukózového tolerančního testu (vypiješ roztok s cukrem a pak se měří hladiny cukru a inzulínu)

karol84
15. bře 2010

jerryjanka - a na zaklade ceho ti to pco zjistili?

jancos
15. bře 2010

kkamca, uz som testovala, mam sice //, ale je to velmi skoro, a zopar okolnosti nie je priaznivych, tak uvidime, podla mna take 2 tyzdne si este pockam, ci sa to udrzi a aj potom je u pco syndromu vyssie riziko potratu.jerryjanka, myslim, ze karol ma pravdu s tymi podmienkami, ale treba rozlisovat pco a syndrom pco.
a tebe potom na zaklade coho diagnostikovali pco?
kkamca a ty beries clostil bez toho, ze by ti dr spravil HP? to je dost blbe.... podla mna🙂

jerryjanka
15. bře 2010

na zaklade 4 hormonalnych profilov z ktorých 3 boli OK 😉

karol84
15. bře 2010
jerryjanka
15. bře 2010

myslim že pco a pcos je uplne to iste ale spytam sa na to lekára čo sa tomu venuje. ale pojdem tam až o dva tyždne 🙂

karol84
15. bře 2010

jerryjanka, tak to o tom pco docela zacinam pochybovat... pokud nemas problemy s cyklem, utz v poradku a vetsina hormonalnich testu v poradku - problem bude mozna nekde jinde...

kkamca
15. bře 2010

karol84:o mimi se snažíme ted v květnu to budou 4 roky,,ale mám mudra co má na vše čas..a tak teprve minulý týden jsme se ´dohodli na laparo a pak asi navštívíme car..dle výsledků.

jancos:ano brala sem ho bez HP..ale pokud vím tak i spousty jinýh holek ho bralo bez HP.-- 😕

karol84
15. bře 2010

ano, pco a pcos je to stejne - Polycystic Ovary Syndrome

jerryjanka
15. bře 2010

karol nie - mam pco - chodim do CARU a prave tam mi to zistili - a tam mi robili nejaky hlbší pco - hormony nadobličiek aj šž boli horšie, tst tiež, nizky progesteron... atd.

karol84
15. bře 2010

kkamca, mozna by stacilo nejdriv udelat hormonalni profil a nebyla by treba nutna ta laparka... kvuli cemu ti ji dr. chce delat? a souhlasim s jancos - predepistovat clostil bez HP asi neni uplne koser

jerryjanka
15. bře 2010

sorry za omyl nie hlbší pco ale hlbší HP
ale tak už howk - nechcem vyvolavať hádky - len som chcela povedať že niektorí lekári kym sa rozhýbu tak to prejdu roky, ani sa nedivim že niektoré holky robia niečo na vlastnú päsť
aj ja idem teraz sama dvihnuť davku clostilu ale to už je o inom a pišem o tom v inych temach 🤐 🤐