• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Komu zabral Metforimin?

7. března 2017 
tatranka, tak držím palce. zkus to nejdřív s menší dávkou a až si zvykneš, tak ji teprve zvedni... třeba ti to pomůže
20. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tatranka, tak jak ten metformin snasis?
27. bře 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj karol beriem polovičku tabletky pred spaním......vtedy mi je dobre a polovičku cez den to sa mi točí v hlave a nevolnost, ale znesitelné
27. bře 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj tatranka, mě už začíná být lépe. už mívám jen průjem. ptala jsem se v lékárně - a prý by měly tady ty nežádoucí účinky vymizet nebo se alespoň hodně zmírnit do 2 měsíců od počátku užívání
28. bře 2010 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj karol ja som už zvýšila dávku na jednu tabletku pred spaním a pomaličky sa chhystám na davkovanie pol tabletky cez den a jedna pred spaním
6. dub 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
tatranka, ja uz celkem snasim i 1 rano a 1 vecer
8. dub 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
nezostal niekomu metformin siofor, potrebujem ip
23. dub 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,
téma nějak osiřelo chci se jen zeptat-nevíte jestli se dá metformin kombinovat s léky na štítnou žlázu???mám sníženou funkci,beru letrox..Díky moc za odpovědi!!
24. dub 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kkamca, mam dojem, ze to kombinovat jde - ale muzu vypsat kontraindikace z letaku, jestli chces. nebo by ten letak byl urcite k najiti i na netu
25. dub 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
karol84:ahoj,jsem hledala ale nenašla..tak jak budeš mít čásek ,koukni mi na to.
29. dub 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
kkamca, zkus tyto odkazy
http://www.lekarna.cz/metformin-al-1000-portblflm60x1000mg/
http://www.lekarna.cz/glucophage-1000mg-60x1000mg-potahovane-tablety/

ja kdyztak jeste kouknu do papiroveho letaku, zda tam neni jeste neco jineho
29. dub 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Jé, tak koukám, že téma je znovu obnovené, to ani není možné, já sem chodila, ale už je to tak dávno:slight_smile:, všem moc držéím pěsti, jámetformin brala rok, ale pomohlo pak nastartování ovulace IVF, zadařilo se nám po něm měsíc a půl přirozeně:slight_smile:
15. kvě 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babule, potrebovala by som poradit, aj ked to tu uz mozno aj bolo spomenute. Beriem Siofor - resp. s latkou metformin uz od februara, a nemozem povedat, ze by som ho znasala zle, ale diabetologicka mi k tomu naordinovala aj dietu ako keby som mala cukrovku II. Ale ked ju nedodrziavam, resp. jem co a ako chcem, tak to ma dost rychly priebeh a vacsinou skoncim na wc. Podstatne sa mi zmenili chute na jedlo, doteraz som nemala problem s nicim, teraz mi nechuti dost veci z toho, co som predtym bezne jedavala. Mate s tym nejake skusenosti? Koncom juna idem na kontrolu tak sa chcem na to spytat, ci je to normalne, proste vela veci mi nechuti...:(
15. čer 2010 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
mercymay, mne bylo hodne spatne nekolik tydnu, cca po 2-2,5 mesicich se to uplne uklidnilo a ted je vsechno jako predtim. v lekarne mi rikali, ze to ty 2 mesice chce na zvyknuti, ze to spousta lidi ze zacatku spatne snasi
18. čer 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, já vám neporadím, já to brala rok a mě nebylo zle ani jeden den....
18. čer 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
baby ked sa stopne IVF po OPU, tak metformin alebo siofor sa ma dalej uzivat? Alebo mozem ho vysadit?
7. srp 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebeca_1 ahoj, mě bylo řečeno, že se bere pořád a vysazuje se až při případném otěhotnění
7. srp 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 jejda, tak to som urobila chybu. Ja som ho vysadila hned po OPU v pondelok. Neberiem ho uz 6 dni. Myslis, ze by som si ho mala nasadit spat? Skusim zavolat radsej do Reprofitu. Boze, ja som blaba!!!!
Dakujem za radu )))))
7. srp 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebeca_1 znovunasazení asi není problém... nemyslím, že by s tebou to šestidenní vysazení nějak výrazně zamávalo. určitě to bude ok. a zavoláním nic nezkazíš. já jedla metformin několik měsíců vkuse
7. srp 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 a pomohol?
7. srp 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
7. srp 2010 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby beriem metformin a chcem sa spytat- aka strava sa odporuca? dieta alebo naopak nedieta? lebo niekto tu davnejsie pisal-ze cukor sa nesmie a ja som nasla aj info - ze prave ked je zle treba si dat sladke?? a ze sa nesmie drzat dieta pod 1000 kalorii denne - a zase naopak vraj sa ma drzat dieta ako pri cukrovke?
13. zář 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkaajurko zalezi na konkretnim pripadu - aneb dodrzuj to, co ti rekl doktor. pokud mas drzet cukrovkarskou dietu, tak ji drz, pokud ne, tak se muzes stravovat normalne
13. zář 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 - doktor mi ohladom jedla nepovedal nic ...
13. zář 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkaajurko tak bych se ho zeptala...
ja treba mela jen trosku omezit sladke, jinak jsem se stravovala normalne
13. zář 2010 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkaajurko a na co to vlastne beres?
13. zář 2010 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 - beriem to koli PCO...
13. zář 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkaajurko a máš k tomu PCO inzulínovou rezistenci?
pokud jen PCO syndrom, tak by dieta snad být nemusela; pokud je tam i inzulínová rezistence, tak bude patrně nějaká dieta nutná
13. zář 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkaajurko a kolik toho metforminu bereš? já měla první týden 1000 mg denně, pak 2000mg denně. bylo mi po tom příšerně špatně, ale zabralo to :slight_smile:
13. zář 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 nezisttovali mi inzulinovu rezistenciu, ale cukor vysoky nemam a nemam ani nadvahu - ale vychrtlina tiez nie som... som nizka takze vidno kazde kilo 157cm 54 kg

no ja mam brat dva krat denne po 500mg - takze spolu 1000 - ale ani to nezvladam zatial :confounded: tri dni som si davala len jednu denne - potom dve ale to mi doslo priserne zle - neskutocne- bolest hlavy ako pri migrene,slabost,pocit na vracanie - pomohol az ibalgin a keksik..... potom som si dala jeden a pol - vcera a zase sa to zopakovalo vecer...tak dnes som si rozdelila 750mg na tri davky- pol tabletky rano, na obed a teraz vecer a cakam co to urobi..modlim ssa aby nic a aby som mohla za par dni prejst na plnu davku... tych 2000 si neviem ani predstavit....
13. zář 2010 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek