Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

karol84
13. zář 2010

@katkaajurko snaz se to vydrzet... ono nejhorsi to bylo tak prvni mesic - dva, pak se to trosku zklidnilo - spatne mi bylo stale, ale vysledek stal za to... vysledky se zlepsily uz cca po pul roce lecby metforminem

katkaajurko
13. zář 2010

@karol84 no ja vydrzim,len som sa vzdy zlaklla-ze mam ten tu acidozu co to sposoobuje-ked mi tak zle zostalo... boze mesiac dva to su hrozne vyhliadky... 😒 ale dnes zatial pohoda - KLOP KLOP KLOP

katkaajurko
13. zář 2010

karol a tebe pomohol? nas caka ivf asi v decembri/januari....

karol84
13. zář 2010

@katkaajurko ano, pomohl
a myslím, že ta acidóza by byla mnohem horší...

katkaajurko
14. zář 2010

@karol84 - po kolkych mesiacoch si otehu? a ty si mala aj IR ? ja aj ovulujem sama - lenze nejako "nekvalitne" , sliznica hapruje a mam vyssie LH - ale ako som citala -tak metformin na to zabera.

vcera mi nakoniec nic nebolo - dala som si 3/4 davku v troch davkach - tak sa tesim.... budem si to davat takto este tri , styri dni a potom skusim prejst na kompletnu davku 1000mg - cize 4 polky si asi budem davat...

karol84
14. zář 2010

@katkaajurko no ja nemela ovulaci, spatny hormonalni profil, cysty na vajecnicich, zadnou menstruaci, no s tou IR to nebylo az tak vazne, mela jsem nakroceno, ale nebyla to zadna hruza 🙂 a obrat k lepsimu nastal po asi 5 mesicich uzivani te plne davky.

katkaajurko
14. zář 2010

@karol84 tak to budem dufat,ze mi to zaberie skorej 😅 , ja nemam ani cysty- mi povedal dr.ale mam vela drobnych folikulov vo vajecnikoch a kym sa jeden rozhybe aby zacal dozrievat mi to natahuje cykly... aj na 49 dni niekedy

a mala si aj nadvahu? lebo ja ani nemam...take 4 kilecka dole by bodli ale viac nie.... vsade citam-ze metformin zabral hlavne obeznym zenam.....

karol84
14. zář 2010

@katkaajurko nene, ja mela spis vetsinu zivota podvahu - ted ale tou hormonalni lecbou jsem pribrala zhruba 15 kg, pak zhruba 10 kg zhodila - vsechno v docela kratkem case

karol84
14. zář 2010

@katkaajurko po metforminu jsem neco zhubla - no asi hlavne proto, ze mi po nem bylo dost nevolno

katkaajurko
14. zář 2010

@karol84 - ahaaa no vidis to - ja som myslela-ze IR maju len zeny s nadvahou-tak mozno ciastocnu mam aj ja... myslis,ze sa z metforminu chudne iba vdaka nechutenstvu? ja som myslela-ze kedze to odburava cukor a aj tuk z krvi-takze to prirodzene musi viest k znizeniu vahy-si to vysvetlujem tak-ze aj to sladke co zjes - zablokuje a vyluci ten liek... 😅 ale nie som si ista....

fuuuuha - 15kg z hormonov? co si brala?

karol84
14. zář 2010

@katkaajurko utrogestan, clostilbegit ci jak se to jmenuje a nejake injekce. vypada to ale, ze to byla skoro vsechno zadrzovana voda...

karol84
14. zář 2010

@katkaajurko IR by se zjistila na testu OGTT - dostanes kanilu do zily, odeberou ti krev, pak vypijes cukerny roztok a pak se v pulhodinovych intervalech odebira krev a sleduje se hladina cukru a inzulinu

katkaajurko
14. zář 2010

@karol84 - aha a otehotnela si pri brani metforminu sucasne s hormonmi? mne teraz uz clostyl nedali....

kaciatko81
14. zář 2010

@katkaajurko ja som sice zatial metrformin nebrala, ale co mi zatial lekari hovorili... pocas brania metforminu by si otehotniet nemala, neviem preco, ale vraj je to kontraindikacia. inzulinova rezistencia, by mala znamenat, ze bunkova stena je odolna voci inzulinu a znamena to, ze nie je vlastne schopna premienat cukor na energiu. metformin by mal zvysovat tuto citlivost bunkovej steny, takze tvoje telo by malo byt schopne cukor premienat na energiu 🙂 odborne by ti to asi povedali inak, ja to chapem takto 🙂

karol84
14. zář 2010

@katkaajurko brala jsem současně i hormony

karol84
14. zář 2010

@kaciatko81 mě zase říkali, že v době braní metforminus se může klidně otěhotnět - vždyť se při syndromu PCO časo metformin bere právě proto, že pacientka chce otěhotnět a proto jí upravují hormonální hladiny metforminem a nedávají antikoncepci...
v případě zjištění těhotenství se má metformin vysadit - ale zase v případě dodatečného zjištění těhotenské cukrovky se zase nasazuje a žádné negativní účinky na dítě to nemá (alespoň dle sdělení lékařů)

kaciatko81
14. zář 2010

@karol84 neviem... len som napisala, co mi povedal dr. ale samozrejme sa hadat nebudem 🙂

katkaajurko
14. zář 2010

@kaciatko81 aj mne bolo povedane-ze prave sa s tym da lepsie otehotniet a berie sa prve tri mesiace tehotenstva-lebo zabranuje predcasnym abortom.... a poznam vela zien co pocas neho otehotneli....

katkaajurko
14. zář 2010

ale su lekari ktory zakazuju v tehotenstve aj ibalgin..takze tak no 🙂

kaciatko81
14. zář 2010

@katkaajurko ok, ved ja nic v zlom... len som napisala, co povedali mne... sorry, ze som sa zamiesala 😉

katkaajurko
14. zář 2010

@kaciatko81 aaale co si 🙂 ja som vcera citala aj tuto diskusiu-stare od zaciatku a tu to vsetky brali na otehu , a u nas v teme PCO otehotnela pri nom aj jancos aj bambi 😵 😵 😵

kaciatko81
14. zář 2010

@katkaajurko ja sa vobec nejdem hadat... neviem ako to je... ak vam to pomoze, tak super...

karol84
14. zář 2010

@kaciatko81 no a ja zase napsali, co rikali doktori me 🙂

katkaajurko
21. zář 2010

inac ja uz zvladam ten metformin v pohode - klop klop klop 🙂

nemko
1. lis 2010

kocky prosim vas metformin zacinate brat kolky den cyklu? ci je to jedno? zajtra si idem pren tak nech viem co ma caka.

karol84
1. lis 2010

@nemko bere se každý den bez ohledu na cyklus

nemko
1. lis 2010

takze ked mi ho zajtra napise uz aj mam zacat ? 🙂 som zvedava co ma caka

eirin
1. lis 2010

Tak já otěhotněla právě v cyklu, kdy jsem brala Clostilbegyt a Metformin..

eirin
1. lis 2010

@nemko Já ho začala brát první den cyklu, pátý potom brala do devátého Metformin.. a Metformin jsem přestala brát hned po pozitivním testu.

nemko
1. lis 2010

no ja dufam, ze aj ja sa coskoro dockam //