Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

katuska23
14. srp 2008

Ayhal tak to je super že ti pomohl 😵 asi je to fakt k něčemu když mě doktorka řekla že už jen 2 cykly a bude to🙂,koukám že máš úplně to samé...

zuzuza
autor
14. srp 2008

Holky, bvy mě teda těšíte ale taky vám teda závidím, to přiznávám!!!Achal to je fakt super, kéž by to tak bylo i u mě:(, jsem netrpělivá, myslíš, že je ještě brzo, když beru metfáč 2 měsíce? Že je ještě šance, že zabere?????No já to mám teď s těma teplotama divný fakt, v úterý jsem byla 7. DC a měla jsem teplotu 36,3, pak včera 8 dc teplota 36,8, tak jsem si říkala, že by ovu? Ale zdalo se mě to samozřejmě divný, ale tak stát se to může že, dějí se různé věci v těle, ale dneska zase teplota 36,6, no dneska jsem byla na wc a měla jsem trochu ten hlen, ten natahovaci 😀 , ale jenom při tom, když jsem byla na velké, tak při námaze heh, pardon, že to tak píšu, nevím, jak lidštěji to popsat hehe, tak fakt nevím, ale nepředpokládám, že by ovu byla, holky, já mám zase pozitivní náladu z vás, achal, jetsli budeeš mět brzo//tak asi puknu závistí hehehehhe, ne dělám si srandu, strašně bych ti to přála, moc moc, ale hrozně bych ti taky záviděla, chápeš že jo🙂

A katuško, a co to u tebe znamená, že ještě dva cykly a bude to?

achalteke
14. srp 2008

Zuz neblbni, ty to vidíš optimističtěji než já 😀 😀 a já zas myslím u tebe, že je vidět taky pokrok, no když si přečteš tu diskusi nazpět tak je vidět jasný posun. JÁ TI ŘÍKÁM ŽE BUDEME TĚHULE SPOLU!!!!!!!!! 😀 😀 😀 hele bereš ho 2 měsíce a mě se právě po 2 měsíci udělala cysta jako hrom, ale od tý doby mám pokoj....
Teď jsem letěla k doktorce - hrála jsem si se psem našim a je to pes mega pes a ty naše hrátky jsou občas docela divoký....hups mi v zápalu boje na nohu a roztrhl mi kůži, no krve jak z vola, nešlo to zastavit a tak jsem běžela k doktorce a te´d tam mám 4 pěkné štychy 😀 😀

zuzuza
autor
14. srp 2008

Ježíš achal tak to je něco brekeke úplně mě přejel mráz po zádech, bolí to co? Já nevím, jak to budu dělat až budu mět dítě, já jen vidím u něho škrábanec a dělá se mě nanic, jo u nás doma s maželem to jsou taky vždycky hračky plačky, minule jsme dělali kraviny a on se bouch do krku za hlavou do okna, to bylo slov, páni pak sme se ještě pohádali ve finále heh🙂, no achal, tak dpufám, že teda budem těhu spolu a pak si uděláme vejlet a půjdem to spolu oslavit, někam na pohárek, co ty na to? Hm?

achalteke
14. srp 2008

To je jasná věc.....přijedeš buď ty ke mě na Lipno, nebo já za tebou a dáme si megapohár 😀 😀 .....jinak docela to bolí, teď jsem si na to natáhla džíny auvajs.....no nic jedu do města trochu poutrácet, zatim pa a sexu zdar! 😀

zuzuza
autor
14. srp 2008

No chudáčku, teda, to věřím, že to bolí, jauvaj, tak dobře nakup, se máš🙂 a pěkně se dneska tulte, my jsme měli tulení včera, ale možná to dneska ještě pojistím, i když z toho stejně asi nic nebude, tak papa a zase tu🙂

frenkina
16. srp 2008

Ahojky holky mojéééééééééééé moc vás všechny zdravím a omlouvám se že jsem tu už dlouho nebyla.Ty jo jsem stále v práci a v jednom kole.Jinak zhubla jsem ze 106kilo na 94kg tak doufám že to půjde stále tak dobře dolu.Ale žádná dietka není jen mě zmáhá ta práce a to dost.Dnes jsem došla z odpolední a řekla jsem si že vám musím taky napísat co je semnou.Děláte mi radost holky tak držím pěstičky ve snažilkování a zase zajdu ju slibuju.Tak zatím páčko a myslím na vás páááááááááááá 😉 🙂

zuzuza
autor
17. srp 2008

Nazdar fren, no to jsi udělala radost, že si napsala, to je paráda, že ti jde váha tak dolů, jen tak dále a ono se to pco pak snadněji porazí, pak napiš co vy a plození a tak až budeš mít více času🙂

frenkina
18. srp 2008

zuzuza:ahojkyyyy tak už neberu druhý měsíc ani žádné léky a menzes se dostavuje pravidelně po 28 dnech tak jsem ráda plození zatím nic doma nám to nějak neklape bohužel ☹ ale jinak jsem v pohodě 😉 dnes mám noční tak zachvilku jdu na to ale v práci je fajn děsná sranda 🙂

zuzuza
autor
18. srp 2008

Fren, no je tedy paráda, když ti ms chodí sama, to bych taky chtěla jednou zažít......holky, vy mi děláte radost, už abych ji udělala já vám a samozřejmě i sobě hehe. Tak fren, držím ti pěsti, aby se vše doma uklidnilo a mohli jste na to zase hupnout, ono když to člověk neřeší, tak to třeba přijde, hlavní je, že se i líbí v nové práci, možná i ta vha směrem dolů udělala u pco svoje....myslím na teb, pac.

Achal: halo halo jakpak se máme a co nového? holky, napište, já tady nebudu od soboty 12 dní, tak ať vím, jak jste na tom.

katuska23
19. srp 2008

Ahoj holky nevím jestli je to těmi léky ale asi jo,od té doby co je beru tak mi je pěkně blbě ☹

zuzuza
autor
19. srp 2008

Katushko, snad každá holka psala, že jí po něm bylo pěkně blbě, průjem, nevolnost, snad i zvracení. Já jsem asi nějaká výjimka, já jsem po něm žádné potíže neměla 😎

katuska23
19. srp 2008

Průjem naštěstí už nemám ale je mi zle od žaludku,jednu chvíli jsem přejezenáa pak mám hlad až úplnou slabost 🙄

zuzuza
autor
19. srp 2008

Jé, tak to jsem tedy já opravdu nezažila.......to tě tedy lituji, jak dlouho to vlastně bereš? Ty potíže by měly přejít, někdo to měl tak dva měsíce a pak ok....

katuska23
19. srp 2008

no teprve asi týden.... 😅 ale doktorka mi řekla že už bych příští měsíc mohla být těhu 😵

zuzuza
autor
19. srp 2008

Jooo???? jako, že by to tak brzo zabralo? To tedy nevím, jestli ti to nekreslí moc růžově 😉 , ty máš jaké stadium pco, nebo jak se vlastně léčíš? bereš jen ten metformin nebo i něco jiného?A máš také cysty na vaječnících, nebo jaký hormonální profil? Samozřejmě ti to mooooocinky přeju, jen že takto se to moc u pco říct nedá, že už můžeš být příští měsíc těhu, ale je fakt, že tady achal řekl doktor, že taky může čekat každou chvílí už pokroky a dvě //, no já se na to už dívám asi až moc realisticky, na to projkleté pco🙂

katuska23
19. srp 2008

mně se to taky nezdá ale byla to první pozitivní zpráva po třech letech....Mám vysoký Prolaktin,PCO,cukrovku,nějaké mužské hormonya bílkoviny v krvi.Brala jsem Dostinex ale ten je prý zakázaný tak už ho nemám, teď beru jen Siofor.

zuzuza
autor
19. srp 2008

No tak doktoři jsou jistě moudřejší že ano a ví co dělají, tak možná že se už tvůj stav zlepšil a vše funguje? A ovu probíhá nebo ne? A ty cysty také míš na vaječnících?

katuska23
19. srp 2008

Právě že ovu neprobíhá tu prý ovlivňuje ten Prolaktin a vše okolo.Na vaječnících mám malinké cystičky a sem tam se objeváí větší ale zatím vždycky praskla.
Mně už přijde neskutečný otěhotnět po třech letech

zuzuza
autor
19. srp 2008

Jojo tak to jsme na tom stejně, na vaječníkách mámtaky malé cysty, na pravém už jich je míň, mám vyšší testosteron, pak LH hormon a ovu zřejmě neprobíhá, myslím si to.......tak právě se ptám, jak jsi na tom, že ti doktorka řekla, že už můžeš být př. měsíc těhu.....protože pochybuji, že by ten metformin zabral až tak rychle právě a pokud nemáš ovu, tak by to taky měla dát nějaké stimulanty, že jo? Já mám právě i větší cysty, na pravém vaječníku 1 velkou asi 2,5 cm a ne a ne prasknout, ale možná prý to už je jiná. A ty se tedy léčíš už tři roky? Nebo ti na pco přišli až později? A chodíte do centra nebo k normální mudr.? Že už by po těch letech stálo zkusit nějaké centrum, že?

katuska23
19. srp 2008

chodíme do caru od začátku letošního roku,a tam mi tohle všechno našli. já sama vím že ovu nemám měřím teplotu a dělám si testy.....Mám tam teď jet 12DC na ultrazvuk jestli mi dozrávají vajíčka, tak když nebudou tak mi snad něco dají ne?Ani mi neřekla kdy mám zase přijet,nic....
Tak to máme fakt to samé...

zuzuza
autor
19. srp 2008

Tak to určitě až se na tebe podívají ten 12 dc, tak s tebou pak něco budou určitě dělat a co s tebou dělali od začátku doku v tom centru? Nic? Já jsem šla k mudr. začátkem ledna a ona si myslela, že to pco nebude, ale já jsem si vyčetla nějaké info z netu, dle toho co mi řekla a už mi to bylo jasné. Ona si myslela, že jsem jen utlumena po vysazení ha a tak tomu nechala 4 měsíce čas, pak mi hned ale udělala hormon. profil a zjistilo se, že pco se potvrdilo a pak už to šlo rychle, pak mi nasadila proveru, počkaly jsme tři cykly, aby se ms upravila, po agolutinu jsem ji měla jeden den, ona moje mudr. to raději řeší pozvolněji, než honem honem, když třeba tělo ještě není připravené, tak se někam hnát...tak jsem zvědavá.

katuska23
19. srp 2008

Já jsem nejdřív brala Clostilbegit-ovu jsem měla ale k ničemu,tak jsem se dostala do Caru.Nejdřív jsem byla u jednoho doktora ale ten byl hroznej,nepříjemnej tak jsem přestoupila k doktorce ta je úžasná. Ta mi udělala horm.profil,ale už o tom PCO mluvila.
No a z toho mi zjistili to PCO,Prolaktin a ty další hormony.Pak mi dělali PIR a zjistili tu cukrovku a bílkoviny.
Jinak mě nijak ovu nepozorovali.....Ale musím každý měsíc na agolutin,mám to nepravidelně třeba po třech měsících....

zuzuza
autor
19. srp 2008

Jojo tu nepravidelnost taky znám, já jsem vysadila v 08/07 ha a od tý doby jsem ms neměla 4 měsíce, než jsem šla na agolutin. Já mám ještě k tomu problém s nízkou sliznicí děložní 6mm, tak proto beru tu proveru 17.-26. dc....a ta ovu když je, tak se stejně nezadařilo? To je teda fakt v prčicích a řekli ti teď aspoň, co s tebou budou dál dělat? třeba IUI nebo IVF???

katuska23
19. srp 2008

právě že nejdřív mi řekla že IUI bude stačit a teď zase že to půjde přirozeně,to nechápu.Ale manžel má hodně dobré spermio 😉
Sliznici mi chválila

zuzuza
autor
19. srp 2008

¨No jooo, tak to na tom asi budeš lépe než já🙂

jaruska74
19. srp 2008

ahojte aj ja beriem siofor uz 40dni a naposledy mi doktor povedal ze pekne reagujem na lieky, ze som mala aj ovulaciu 🙂 tak ja verim ze zaberaju. Inac zo zaciatku mi bolo z nich zle, ale teraz uz vobec a tak mi chuti jest ako asi este nikdy, strasne vela teraz jem..:( co mojej postave, ktora nikdy nebola dokonala vobec neprospieva, dufam ze mi to nebude vadit ked zostanem tehu 🙂

zuzuza
autor
19. srp 2008

Jaruško, to máš super, že to na tebe zabírá, já doufám, že na mě časem taky....super, že jsi měla ovu!!!!!!!Mě z toho nikdy zle nebylo, tak snad to není znamení toho, že to nezabírá.

katuska23
19. srp 2008

Jaruško tak to je super že ti pomáhá já doufám že mi pomůže taky 😉

frenkina
19. srp 2008

ahojky holky tak jsem zase nakoukla 😉 zuzuza:jj v páci je fajně dnes mám ještě noční a pk středa čtvrtek volno tak se tu zase stavím,tak a ted jdu ještě chvilku chrnět a pak půjdu do práce tak paaa a já zase zajdu juknout 🙂