Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

vrk
24. čer 2014

@serenna30 jj vim, ze jsme si psaly, ale uz jsem opomnela co...:(. Ty jo tak super, taky beru jen 500mg denne a teprve 4den dnes. Jsem 32dc a modlim se at metformin zabere!! Ja jsem na tom s cyklem stejne, to uz jsme si psaly a tento cyklus taky hormony neberu. Muzu se zeptat jak podle bt poznas ovulku?🙂 nikdy jsem nemerila. Ja dnes na utz sliznici opet jen 2-3mm a folik zadny...ale je brzy asi, kdyz metformin beru teprve 4dny. Ani na sobe necitim, ze ho beru nastesti. Bylinky taky laduju i kdyz ted uz jen spirulinu a mlady jecmen na procisteni

serenna30
24. čer 2014

@vrk měřim BT a zapisují si ji na womanzone.cz, musíš mít proste po ovu vyšší teploty nez v prvni fázi cyklu, zejtra ti sem zkopiruji svůj graf, ted mi to nejde, jsem na iPodu. Ale platí, ze pokud mas 3-4 dny vyšší teplotu o minimalne 2-3 stupně nez 6 teplot předchozích, tak je ovu. Mrkni na net, o měření bazalky je tam toho hodně.

vrk
24. čer 2014

@serenna30 ok, diky;). Muzu se jeste zeptat jak dlouho mas vysazenou ha?

serenna30
24. čer 2014

@vrk od listopadu nebo od prosince 2013

vrk
24. čer 2014

@serenna30 ja duben 2012, ale snazime se az cca od ledna 2013. No jsem zvedava na reakci na metformin. Kez by!!;)

serenna30
25. čer 2014

@vrk graf mého cyklu s vyznačenou ovulací
http://www.womenzone.cz/uzivatelka/Serenna30/gr...

vrk
25. čer 2014

Mas tam vzestup teplot cca o 0,5 stupne to se taky pocita jako ovu? Ja myslela ze to musi byt treba nad 37? Ale vim prd, nikdy jsem to nezkousela.

vrk
24. črc 2014

@serenna30 ahojky, tak jak to u tebe vypada??? Ja dnes dostala ms!! Tak ze to vypada ze metformin zabral!! Huraa

serenna30
24. črc 2014

@vrk no super, gratulka! Ja jsem 25 DC, ovu byla 20-21 DC, takze celkem pozdě, ale byla! Poprvé jsem ji fakt bolestivé cítila, hodně holek píse, ze to děla inofolic, ja dřív brala nosifol a necítila nic. Takze ovu potvrzena uz 2. Měsíc, a ted budu čekat jestli se zadari. Mám krátkou LF, ms by měla přijít ve středu, takze cca za tejden. No znám se, o víkendu zkusím test 😀
No a v dalším cyklu půjdu k Dr, nebyla jsem u nej ted 2 měsíce...

serenna30
24. črc 2014

@vrk a u ovu nemusí byt teploty nad 37, takové mi dělal většinou jen Clostyl. Musí byt proste vyšší nez v 1. Časti cyklu.

vrk
2. srp 2014

@serenna30 ja myslela ze LF ma kazdy stejnou delku pokud je to teda druha pulka cyklu. Ze od ovu do ms vzdy trva 14dni jen prvni polovinu cyklu ma kazdy jinak dlouhou? A co ms dorazila? Ja jsem dnes 10dc a ve stredu jdu na utz zda je 14dc vse jak ma a sliznice dorusta. Tak jsem zvedava. Piju na podporu malinovou smes od dedka korenare, prijde mi dobra. Vzdy potom citim vajecniky.

serenna30
2. srp 2014

@vrk ahoj, LF ma kazdy jinou, ja napr dost kratkou, 9-10 dní, ale nemela by se ti menit. Tedy v jednom cyklu by nemela byt 12 dni, a v dalsim treba14. Ja jsem dnes 13 dpo, takze uz 4.den meskam MS. Na tt mam slabounkeho ducha, 2 dny, podle grafu pri moznem hnizdeni, mi bylo spatne. Ted uz ok, jen obcas citim podbrisek. V pondeli pujdu na krev. Treba se zadarilo... Nadeje je, ale az uvidim poradné // tak tomu budu věřit.

vrk
2. srp 2014

@serenna30 huraaaa!!! Drzim moc pesti!! Urcite bude silit. Dej vedet🙂

vrk
2. srp 2014

@serenna30 a metformin uzivas dal? Jak dlouho uz ted? V tehu se pry nesmi

serenna30
2. srp 2014

@vrk no metformin uzivam zatim dál, uvidime co mi rekne doktor, ted je to 3. Mesic

stellamaris
2. srp 2014

@vrk metformin mozes brat aj v tehu,aj ja som ho brala,diabetolog aj gynekolog povolili 😉

vrk
2. srp 2014

@stellamaris taky ti metformin pomohl k tehu? Jakou jsi mela davku?

vrk
2. srp 2014

@serenna30 ja ho mam ted druhy mesic, tak doufam, ze budu mit taky stesti;). Dej vedet jak pokracujete;)

stellamaris
3. srp 2014

@vrk 2x 850mg denne,mne bola 500 slaba davka.Ked som brala 850 ,tak o par tyzdnov som otehu 🙂

vrk
3. srp 2014

@stellamaris taky si rikam jestli bych nemela pridat. Musim to probrat s dr.a stracu jsi nejak upravila? Treba vynechat sladke apod? Nebo normalne. A brala jsi metformin nebo ten siofor? A to jsou primo tablety 850mcg? A jeste 2xdenne jo? Ja beru 1x denne 500mcg

stellamaris
3. srp 2014

@vrk stravu neupravujem,som na sladke 😀 ten metformin alebo siofor je v davkach 500mg,850 a 1000,mal by sa davkovat podla vahy.Ja berem teraz metformin 850mg dokonca 3x denne,pretoze mam 90kil a musim schudnut,sport ma nebavi,cvicim akurat jogu 😉

vrk
3. srp 2014

@stellamaris vy se snazite o druheho prcka? Ja mam 57-58kg a beru 500 1xdenne...to je asi malo ze? Taky jsem prave na sladke 🙂 to je ten nas problem 🙂 kdybysme nebyly tak nemusime metformin ani brat co?🙂 ja to ted ale omezuju, snazim se. Aspon tomu trochu pomaham snad a piju malinovou smes od dedka korenare🙂. Taky cvicim sem tam jogu a sem tam mojzisku. Koncem srpna jdu na kurz jogy hormonalni. Tak se tesim. Joga je moc fajn. A jak dlouho se ted snazite?

vrk
3. srp 2014

@serenna30 tak cooo??? Sili???😍

serenna30
4. srp 2014

@vrk ahoj, bohužel se to neudrželo, zřejmě biochemické těhotenství, duch sílil pouze jeden den, pak slábl, a dnes přišla mrcha. Tak doufám, že do dalšího měsíce je pohnojeno a pujde to 😉 🙂

vrk
4. srp 2014

@serenna30 urcite jo!!! Drzim pesti. Ty jo je super ze to takto funguje. A hubnes i samovolne? Ja ano...kdyz jsem zacla brat mela jsem 58 a ted uz 56,5...a to jim vse.

serenna30
4. srp 2014

@vrk no já z váhou moc problém nemám, měřím 168 cm a vážím 59 kg, a jsem celkem spokojená. Děkuju, doufám že to klapne do konce roku, to by bylo super 🙂

stellamaris
4. srp 2014

@vrk snazime sa niekolko mesiacov a nic....iba jedno biochemicke tehu.Davku ti moze na 2x 500 zvysit,ale porad sa s lekarom,no sladke by sme mali obmedzit 😀 pri pco je to problem,ale nedaj si dortik,ked ti davaju 😀 hormonalnej joge pripisujem upravu cyklu,teraz mrcha chodi kazdy mesiac 😉 vy sa dlho snazite?

berblin
6. srp 2014

Metformin jsem sice užívala, ale dopomohl mi akorát k brutálně nízkému tlaku :(

vrk
11. srp 2014

@stellamaris my uz se snazime vlastne druhym rokem skoro, ale metformin beru tepr 3mesic a to se snazime prirozene. Predtim 2ivf a nedorustala sliznice skoro vubec po nic. Jeste.mame plno embryjek zamrazeno, ale povesila jsem to na hrebik zatim a chci prirozene tehu. Na tu hormonalni jogu se tesim a cvicis to denne? Na zvyseni davky se zeptam...ted na utz 14dc opet nizka sliznice, ale minule zacla rust az pozde, tak treba mam jen delsi cykly. Kolik dni mas cykly? No zitra jdu na utz zas, tak jsem zvedava to budu myslim 20dc. ...

vrk
11. srp 2014

@serenna30 jee to bych taky brala. Nebo aspon do roka od brani metforminu. ..🙂