Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

katuska23
18. zář 2008

no jsem zvědavá co uvidí v úterý když jsem měla mrchu po 14 dnech 😖

zuzuza
autor
18. zář 2008

Achaaaaal nazdárek po dlouhý době, ty to máš fakt super, jakmže ten metfáč bereš dlouho??Já teda od června, ale víš co? mám novinky? volala mě včera večer mudr. a říkala mě, že výsledek HP je naprosto perfektní, snížil se testosteron, LH, včechny hodnoty OK včetně jaterních testů, juchů, měla z toho sama moc radost!!Takže asi zabraly ty kortikoidy, beru dexamethazol, musím se na to podívat na netu, jinak říkala, že an tom utz ve středu byly ty folíky 13. dc 10 mm a že teda může ještě ovu být, že ona sama otěhotněla až 20. dc, takže je tu ještě šance, že si mám brát tu proveru až 20. dc, ne 17. abych nezablokovala ovu, ale moc tomu nevěřím, že bude, ale každopádně je to pokrok ne? Už jsem si i našla centrum v brně, kam bych chodila, perfektní reference na Reprofit, už jsem tam i psala a říkali, že v mým případě pokud budu reagovat na léčbu a spermiogram bude ok, tak by se zkusilo i iui nejprve, takže bych tam po novém roce naklusala, jo a dneska mám i trochu toho hlenu, když jdu na wc, takže tam lítám co 10 minut to sledovat heh....jo a achal, jestli u mě bude ovu, tak jsem na tom stejně jako ty, pač jedu zejtra na chatu na 60tiny a bude nás spát asi 8 na pokoji, takže si budem možná max. muset odskočit do lesa, ale o nějakém měření teploty nemůže být řeč:(

achalteke
18. zář 2008

Výborně Zuzko to jsi mi udělala radost!!!!!!!Tak to vypadá, že nám to pomohlo oběma, to je moc fajn, te´d už jen vystihnout ten správnej okamžik a zázraky se začnou dít 😵 😵 😵 ....Hele se vsadíme, která bude dřív těhu, ne? 😀 😀 😀 ....
Ten metformin beru teď myslím 5 měsíc....koukám že ovu máme taky podobně až okolo 20 DC...nejsi náhodou moje dvojče? 😀 😀
Tak ovu na spadnutí, folíkujeme a sexovat nemůžeme, no to je zákon schválnosti snad 😠

zuzuza
autor
18. zář 2008

No řekni achal, nevyprdla by ses na to? Jako zrovna když první měsíc stimuluju, mě prý asi zabraly ty kortikoidy, ten dexamethazon, nebo jak se to jmenuje, ale hele, třeba ovu vůbec nebude, právě mě řekla ten 13. dc, že jsou folíky malé, 10 mm a že tam neviděla ten dominantní, takže ovu třeba vůbec nebude, třeba žádný nedozrál, ty chodíš kdy na utz., který den cyklu? Když říkáš, že míváš taky ovu tak 20. dc, to by tak odpovídalo, kdyby byly 13. dc folíky 10 mm a rostly 2 mm za den, tak 20. dc by byly velké 24 mm, stačilo by to? já jsem strašně zmatená, prvně mě mudr. žřekne, že clostil nezabral, já málem padám do mdlob a až jí řeknu, že psaly holky na diskuzích, že měly po clostilu ovu až třeba 20. dc, tak řekne, že jo, že je to možný, že mě pozve na utz až 15. dc příště a mám dávku 3x1 tbl, kéž by zabral:(, achal, s takovou pravidelností sexu v době plodných dnů se můžem rovnou nechat uměle oplodnit heh

achalteke
18. zář 2008

no hele já bych řekla, že ovu bude - já chodim 15 až 20 DC a teď jsem byla hned 15DC a folík dominantní 13 mm s tím, že okolo 20 DC by měl prasknout....no jako doktor byl maximálně spokojenej a řekl že je to krásnej folík a že škoda, že se tenhle měsíc nezadaří....takže bu´d úplně v klidu podle mě 13DC jak jsi byla ty a měla si 100 mm folík tak bych byla úplně v klidu.... 😉

zuzuza
autor
18. zář 2008

Že jo, já si taky myslím, že by ovu mohla být, jenže mám strach, že ji tou proverou 20. dc zablokuju tak si ji vemu až od 21. dc a mrcha bude asi slabší, právě já ten clostil beru až 5. - 9. dc a někdo už od 2. nebo 3. dc tak možná je to prostě tím a kdybych se mudr. nezeptala, tak bych začala proveru brát 17. dc a zablokovalo by to případnou ovu, ještěže už o tom mám něco načteno....hele a achal, ještě mi říákala, že ty cysty pod povrchem vaječníku jsou už větší, tak to nevím, jestli je to dobře nebo špatně, ale sere mě, že nebudu moct měřit o vejkendu tu teplotu sakra teda a heleď měla jsi při ovu ten plodný hlen?

achalteke
18. zář 2008

no s těma cystama nevim jak je to, to fakt netušim.....Zuzi a jak měříš bazalku, normálně ve frndě? Tak měř v puse třeba, nebude to tak trapný 😀 ....plodný hlen mívám velmi sporadicky a už jsem ho neměla ani nepamatuju, ani teď nemám 😒

zuzuza
autor
18. zář 2008

No já měřím v zadečku hehe tam mě to přijde nejpřesnější heh, no stejně mívám tam tak 36,6, takže když odečtu 0,5 stupně tak moje normální telota bývá kolem 36,0,..1... a tak, teď jsem se dočetla tady na koníku, že jedna holčina má taky pco a hormon. profil ok, ty máš taky hormon. profil ok? Ono vlastně to ani asi moc neznamená, stejně se mě nemusí zadařit, když hormony se zlepšily, ale nějaký pokrok to je ne? Už zase začínám sykra teda myslet negativně.

achalteke
18. zář 2008

to víš že pokrok to je a velkej, já nevim jak mám HP, doktor mi ho dělal jen jednou a to asi před rokem zhruba....je to fakt dobrý, aspoň se vidí co ten testosteron a prolaktin a já nevim co všechno....já předpokládám, že už ho budu mít taky v normě, když mi vaječníky pracují normálně, jen beru pořád ten agnucaston na ten vyšší prolaktin, ale ten budu brát dokud nebudu těhu, páč mi srovnává mrchu a bez toho bych taky měla ksicht jeden velkej uhr 😀

zuzuza
autor
22. zář 2008

Nazdarek achal, tak jak je, co je nového? U mě nic moc, dnes jsem 20. dc a nevím, zda byla ovu nebo bude, dle teplot zatím nic moc, od čtvrtka mám celekm ten plodný hlen, ale jen ráno a v malém množství, ale dřív jsem ho neměla, no nevím, zda si to nenamlouvám, pořád se sleduju, dávám tomu ještě do středy a pak začnu baštit proveru tentokrát asi jen 6 dní a trochu si protáhnu cyklusm ale co, lepší, než kdyby měla být ovu bloknutá, co u tebe nového? ovu bude? Jo a na chajdě nebylo žádný snažení, venku zima jak v tom psincu a chata plná lidí, tak jsme to pojistili před ní a po návratu, ale myslím, že stejně nic:(

chala
25. zář 2008

Ahojky, mohu se Vás tu něco zeptat? (Předem se omlouvám jestli jste to tu už řešili). Je možné aby po Sioforu nedorazila MS vůbec?

zuzuza
autor
25. zář 2008

Ahoj chala, no ty bereš jenom ten siofor? To je něco stejného jak metformin, no po těchto lécích nějak není řízená ms, k tomu, abych ji já např. měla beru proveru a ten metformin pouze jako doplňkovou léčbu.

achalteke
25. zář 2008

Chala přesně jak píše Zuzka - metformin nebo siofor MS neovlivňují jako takovou, takže by se to k ní nemělo vztahovat....třeba jsi těhu 😉

Zuzko u mě nic moc nového, čekám na manžu jak na smilování už se mi po něm pekelně stejská - přiletí v sobotu a počítám, že budou orgie 😀 😵 😵 ...dneska chystám takovou malou party pro pár frantíků, tak bude asi veselo..... u mě ovu proběhla, asi tedy podle grafu - tak čekám a jsem zvědavá kdy dorazí mrcha, už aby přišla, páč tenhle cyklus je zazděnej 😒

chala
25. zář 2008

No já mam začít v pondělí stimulovat na IVF. Bylo to spočítaný tak, že by mi měla MS zítra končit. Jenže ona ještě ani nezačala 😒 . Těhotná bych být neměla.

achalteke
25. zář 2008

tak to si myslím, že bude spíš nějaký psychický blok...ale pokud si brala nebo bereš siofor, předpokládám, že máš PCO a tady bývá zpoždění běžné, bereš k tomu ještě něco např. proveru, duphaston nebo utrogestan? Já třeba kdybych nebrala agnucaston tak se mrchy asi nedočkám .....

zuzuza
autor
25. zář 2008

achal nazdárek, heleď tak příští měsíc už na to musíte vlítnout, jukni na můj graf:

http://www.fertilityfriend.com/home/20f4cf

Jsem si myslela, že ovu byla kolem toho 20. dc, ale počkala jsem s rpoverou až do včerejška, měla jsem 16. a 17. dc ráno takový ten plodný hlen, ale v malým množství a pak ještě 20. dc, ale bolest vaječníků žádná, no myslím, že ovule nebyla dle mě, jinak dneska jsem byla na wc a si představ, že ze mě vypadl normálně takovej otřesně velkej táhlej cucek, čirej, strašně elastickej, trošinku místy zakalenej, pak ještě dvaktát jsem to měla už ale míň, tak teď si jako říkám, co to má znamenat, že by teprve byla ovu???Jenže už jsem slupla 3 provery a ta ovu blokuje takže paráda, večer to samozřejmě pojistíme, ale moc tomu nedávám, tento cyklus je fakt zajímavej heh

Chala, tak víš co, já bych si zavolala do toho caru a šla bych tam na vyvolávačku abys mohla začít stimulovat.

achalteke
25. zář 2008

no Zuz dovolim si nesouhlasit, ten tvůj graf je náhodou moc pěknej a ovu byla určitě 20DC, ten hlen by tomu napovídal - ovšem nevim jestli to nejsou následky clostilu. Jako já bejt tebou, tak na to fofrem hupsnu....a jak je to s tou proverou, ona blokuje ovu, či co? Te´d už je to stejně jedno, když se vajíčko uvolnilo a putuje do dělohy, ne? hele a na co proveru přesně bereš? 😉

chala
25. zář 2008

No asi to tak dopadne. Ještě mam čas do zítra, jinak tam volam.

zuzuza
autor
25. zář 2008

No achal, provera je právě progesteron, něco jako když ti píchnou ten agolutin, je to abych dostala vůbec ms, po agolutinu jsem to měla vždy tak jeden den, po proveře tak 5, ale sliznici mám stejně jen 6 mm, ta provera pokud se bere, tak zablokuje ovu, takže já vždycky ji brala celých 5 měsíců od 17. - 26. dc, takže kdybych měla mít ovulky později, tak by to bylo v pr......, je to na prd, domluvím se s mudr., jestli př. cyklus nemůžu mít zase ten agolutin, stejjně by mě pak nasadila tu antiko, když clostil zase nezabere....

chala, určitě tam zavolej a uvidíš, že to bude v poho, píchnou ti agolutin a bude to!

chala
25. zář 2008

Zuzuza, já vim, ale tím se mi zas nejmíň o týden posouvá stimulace. Já už bych to chtěla mít za sebou.

zuzuza
autor
25. zář 2008

Jojo chala to ti věřím, a jinak jsi měla cykly pravidelné? třeba fakt nemusíš ani na ivf🙂, třeba to něco znamená a co vlastně máš ty za problém? taky pco? Napiš něco o sobě, ať zase pochytíme něčí zkušenosti🙂

chala
25. zář 2008

No úplně pco diagnostikované nemám. Nejdřív jsem po vysazení HA MS vůbec nedostávala, jen po vyvolávačce, pak jsem brala Proveru. To my to zlepšilo, ale pořát má cyklus 31-36dní. Manžel má horší spermiogram, tak jsem chodila na IUI, tam když mi dělali ultrazvuk, říkali, že mam mírné pco a tekutinu za vaječníkama (nebo tam někde). Protože IUI nevyšlo, tak jdem na IVF. Mam dlouhý protokol, takže teď mam v sobě jakousi zastavovací injekci, beru ten metformin a čekám až to dostanu.

zuzuza
autor
25. zář 2008

AAAAha tak to jo tedy a ten metformin bereš jak dlouho? A zabral ti? on na všechny nezabírá, tady achal zabral, mě třeba asi ne, takže máš taky cysty na vaječnících a jak se dlouho snažíte? A brala jsi třeba clostil? Já beru proveru standardně od 17. - 26. dc, ale jak říkám, štve mě, že to blokuje ovu, jinak mám cykly s ní vždy 29 dní.

chala
25. zář 2008

Já ho beru teprve necelých čtrnáct dní. Snažíme se dva roky, proto to IVF. Já byla s Proverou celkem spokojená, takhle se mi cykly prodloužily až když jsem jí dobrala. Ale lepší něco než nic. On mi totiž doktor říkal, že po metforminu může být MS jiná, třeba jen špinění, tak si říkam, že by u mě nemusela být vůbec a být to v pohodě.

chala
25. zář 2008

Jinak jsem se k žádnému jinému léčení nedostala. Myslím, že se ve mě začnou šťourat, až když IVF nevyjde.

zuzuza
autor
25. zář 2008

No to mi mudr. neříkala o to metforminu, že by mohla být ms jiná, ale myslím, že to tvé vynechání ms není způsobeno metforminem, ten pokud by zabral, tak by ms spíš zpravidelnil.

chala
25. zář 2008

No taky ho beru jen chvilku. No uvidíme zítra. Stejně už tak jako tak v pondělí stimulovat nezačnu 😒 . A já myslela, že mít děti je jednoduché.

zuzuza
autor
25. zář 2008

JJ taky jsem si plánovala jak se budu tuto zimu válet doma s pupkem a pěknej prd:(, tak hlavně pak napiš, jak jsi dopadla, bude to ok, to máš v poho, že už je před tebou ivf, to mě k tomu čeká ještě dlouhá cesta a pořád jen čekám a čekám:(

wiwian
25. zář 2008

ahojky sem po rohlidce u nového dr. napsal mi metformin na 3 měsíce nebo pokud by to na mě bylo dlouho, tak můžeme jít do CARu takže budu mít poradu s mužem, co vy na to ? 😅

chala
25. zář 2008

Jo to je fakt. Neměla jsem vůbec problém, že na IVF jdu (kamarádka tvrdí, že je to proti přírodě a tak...). Mě to čekání taky unavuje, proto se teď nemůžu dočkat až to bude za mnou. A ono se to pořád kuli blbostem oddaluje ... Písnu zejtra jak to vypadá.