Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

karol84
1. lis 2010

@nemko jojo, metformin můžeš začít brát hned

karol84
1. lis 2010

@nemko mmě říkali, že to trvá cca půl roku, než to zabere - a u mě to tak nakonec vyšlo

bambi9
1. lis 2010

@nemko ja som ho zacala brat hned ako mi ho lekar predpisal... do dvoch mesiacov som aj otehotnela 😵 vysadila som ho po pozitivnom teste 🙂

nemko
1. lis 2010

baby ste ma strasne povzbudili, dakujem moc 🙂 duuuuuuufam, ze zaberie coskoro

karol84
2. lis 2010

@nemko držím palce, aby ti to též co nejdříve zabralo 🙂

gretta
12. lis 2010

Zdravím všechny. Já beru Metformin od 1.10.2010. Tuto středu jsem byla u dr. a ten mi předepsal clostilbegyn. S tím, že Metformin mám brát dál. Ovulace pořád nikde, takže jsem dostala včelku do zadku ( agolutin). Po kterém jsem zatím vždy menstruaci měla. Třetí den cyklu mám začít brát clostilbegyn po dobu 5ti dnů, 3x denně. Jsem zvědavá, takže jsem si hned mrkla na net. Spoustu holek otěhotnělo právě díky clostilbegynu a metforminu, tak doufám, že se přidám do seznamu. 🙂 Chodím na pravidelné kontroly na Endokrinologii. Beru ještě Letrox 50 - jen poloviční dávku. Dr. mi řekl, že mám výsledky zatím dobré, ale Letrox vysazovat nebudeme , protože to k otěhotnění může jen pomoct. Na začátku, když jsem zjistila, že mám PCOS jsem byla dost vystrašená, že se nám to nebude dlouho dařit. Vím, že na to nesmíme myslet. Ale myslím, že mluvím za všechny, když řeknu, že přestat myslet se na to nedá. Nesmíme se tím prostě stresovat a věřit, že se to podaří. Dřív nebo později,... 😉

gretta
12. lis 2010

@karol84 Ahoj Karol, když jsem mrkla poprvé na toto fórum, zaujal mě tvůj příběh,.. 🙂 Každý příspěvek od tebe jsem si přečetla a musím říct, že jsi mi dodala odhodlání. Jak jsem psala, snažím se tím nestresovat a prostě si počkám. Jednou to prostě příjde,..: 😉

karol84
12. lis 2010

@gretta ahoj, tak to máš celkem standardní léčbu, tak snad zabere stejně jako v mém případě 🙂

deb
6. pro 2010

Ahojte, tak aj ja som dostala Siofor. Od zajtra ho začínam užívať, tak uvidíme, čo z toho bude. Mňa by potešilo, keby som aj trochu schudla 🙂 Mne tú inzulínovú rezistanciu nezisťovali, len mám PCO, a už 3 roky sa snažím otehu, tak mi to doki predpísal. Len sa bojím, že budem od toho zvracať... to ja teda nemusím... 😒

nienna
5. únor 2011

všetky tu píšete o metformine ako spôsobe otehotnieť, teda že ho budete brať len do tej doby kým nebudete tehu.....mňa by ale zaujímalo že ked sa už teda diagnostikuje IR tak nemal by sa brať dlhodobo? alebo nejaké iné lieky? ved nieje to dačo ako cukrovka?

mireag
5. únor 2011

@nienna, akonahle otehotnies, metformin treba vysadit. Ked schytas tehu cukrovku (ako ja), tak bud staci dieta alebo predpisuju inzulin. Ja som si pichala 5 jednotiek. Ale nie je to pri PCO pravidlo. Kamoska nemala ani pri jednom z deti tehu cukrovku. Otehotnela len s metforminom. Ja som k nemu brala este aj clostil.

Vsetkym vela stastia. 😵

karol84
5. únor 2011

@nienna po zjištění otěhotnění by se měl vysadit, případné nasazení léků v těhotenství se řeší po dalším zátěžovém testu

karol84
5. únor 2011

alespoň tak to říkali mně. a co se týče cukru, tak ho mám v těhotenství nižší než kdy předtím, taky se mi nevyvinula těhotenská cukrovka 🙂

lucetta
7. únor 2011

ahojte, chcela by som sa spytat ake mate skusenosti so sioforom...ja ho uzivam uz 2 a pol mesiaca, zaroven som brala 4 cykly clostilbegyt a nereagovala som ktovieako...najviac 12mm foliky...mam pco...po kolkych mesiacoch uzivania sa vam podarilo"zlepsit" prognozy?🙂
budem vdacna za akekolvek info..
mne z neho nejak extra zle nebolo, beriem 1tab. rano a jednu vecer...

karol84
8. únor 2011

@lucetta ahoj, u mně to zabralo cca za půl roku, brala jsem 2× denně 1000mg

kraskanz1
7. čer 2011

Ahojte baby tak ja patrim tiez do rady pco + obizita mam za sebou vsetky vysetrenia laparka hormonalny profil tiez vyliecene chlamidie a rozne steri....po tomto vsetko sme zasli do ISCARU kde mi rovno do oci povedali ze schudnu lebo ani na IVF nemozem ist taktiez mi prespisali Siofor ktory mam dlhodobo brat rozhodla som sa ako kazdy rok ze budem robit zo svojou vahou daco no uvidiime .....dufam ze raz bude mat babo... 😔

kraskanz1
7. čer 2011

este to tu niekto navstevuje???alebo som uz sama... ☹

karol84
7. čer 2011

@kraskanz1 diskuze je už dlouho "mrtvá", jinak mně metformin pomohl k miminku 🙂

kraskanz1
7. čer 2011

Jaj skoda ze zomrela tato diskusia teraz by sa mi zisla...ja som ho len dnes zacala brat tak uvidiime ci mi pomoze bo ja mam aj obezitu a musim schudnuut a v care povedali ze s mojou vahu ma ani nepustia na IVF 😒

karol84
7. čer 2011

@kraskanz1 po tom metforminu jsem zhubla několik kg, aniž bych pro to cokoliv udělala... ale já jsem spíš štíhlá, takže mě kila navíc netrápily...

skeptik
7. čer 2011

Ja som brala metformin (Glucophage) cele tehotenstvo (2x 850) v roku 2006 a teraz opat planujem az do konca. Cukor som mala zvyseny len od 3. trimestra a len rano (od druheho trimestra som brala 2x denne 500), ked sme zvysili opat na 850 uz bolo vsetko ok. Maly sa narodil 53cm 3850g, teraz ma 4.75 roka a 112cm 17kg, vsetko v norme, rozmyslam, ci to ovplyvnilo aj jeho metabolizmus, lebo keby som ja zjedla tolko co on, tak som sirsia nez dlhsia 🙂.

skeptik
7. čer 2011

@kraskanz1 mne sa skratil hned po prvom mesiaci uzivania cyklus na 33 dni. Ale chudnut som zacala az som sa dostala na plnu davku (moju). Treba zacat fakt pomaly, lebo ti z toho bude zle a prastis tym. Uplne pomalinky prvy tyzden len max 500, potom postupne zvysovat.

mili78
10. čer 2011

Ahojte babenky...užívam siofor štvrtý mesiac....doteraz som mavala mentruaciu presnu ako hodinky, vzdy na 28. den....prvy mesiac prisiel presne, druhy prisiel na 27.den, treti mesiac na 26.den a teraz mi dokonca prisiel na 23.den ☹ ☹ mate niektora takuto skusenost? ved mi to rozhadzalo cely cyklus 😖

buba13
10. čer 2011

kraskanz1 🙂 napodobne som dopadla v Iscere 🙂 ale tak hlavne cvicit ako doteraz, pridat bicykel a zdravy zivotny styl 😀 mne inak ten siofor nerobi dobre 😒

kraskanz1
15. čer 2011

@buba13 a ako dlho sa vy uz snazite??mi uz 3,5 roka a stale nic mala som aj clostil ale nezabral... 😒 ziadne foliky neboli...ako ti chodi mrcha mne vobec ked nemam duphaston tak ani nedostanem mrchu som z toho zufala...povedal mi docent Valky ze mam brat siofor a chudnut a prvy uspech bude ked mi sama od seba nabehne mrcha...ja siofor dobre znasam ja beriem 500-vku 2x1 a nic mi neni zacala som chudnut aj mam prve 2 kilecka dole ale myslim ze je to len voda...este mam pred sebou dlhu cestu...a vobec ci mi pomoze ked schudnem ach jaaj...

buba13
15. čer 2011

@kraskanz1 my sa uz snazime rok a pol. tento mesiac som mala prvy krat clostyl. napodiv zabral az na 13 den, ale zabral 🙂 potom mi doktorka dala ovitrelle nech si pichnem tento pondelok vecer. mam uz druhy den take bolesti vajecnikov, ze dovidenia a dopocutia 😒 tak mne uz treti mesiac mrcha chodi sama od seba a presne (klop-klop-klop) co sme radi aj s lekarkou. siofor neznesiem ani v malych davkach ani ked si dam polovicku 500mg. hruza! ak tento mesiac nebudem tehotna, tak idem na laparku. umele zatial nejdeme riesit. ked az tak o 4 roky. inak osobne si neviem predstavit dalsie injekcie co by som mala uzivat pred umelym, teda stimulaciu... ja som schudla 5 kil a citim sa aj lepsie, ked sportujem, alebo len tak idem 2km k manzelovi do prace peso a potom hned do posilky 😝 chodis len k Valkymu? hormony mas v norme?

kraskanz1
15. čer 2011

@buba13 nie k Lattakovej ale boli sme tam pred 2tyzdnami prvy krat na konzultacii tak aj on tam bol...a mrcha ti chodila pravidelne aj pred sioforom?? bo ja ho berem zatial asi len dva tyzden a hovoril mi valky ze minimalne 3 az 6 mesiacov ho mam brat...a mohlo by mi to pomoct no uvidiime...mne pri clostyle narastli len 12mm foliky takze nic moc...ja som bola pred mesiacom na laparke neni to nic hrozne uz 3hodky po nej som sa postavila na nohy...tak drzim silno silno palce aby vam tento cyklus vysiel a daj vediet ako si na tom potom ... 😎

buba13
15. čer 2011

@kraskanz1 aj ja k nej chodim. neviem co sa zmenilo v mojom zivote, ale este pred sioforom mi zacala mrcha chodit pravidelne. treba hlavne schudnut a hybat sa co najviac. aaa mozno to som zmenila 😉 to az po tolkych mesiacoch ma zabrat? fuha! mne na jedenasty den boli velke 13mm a na sestnasty den vacsie ako 20mm.(velkost mi nepovedala, ale stihla povedat, ze je vacsia ako 20mm 🙂 ) necakala to a bola velmi prijemne (teda asopon co som videla) prekvapena. neni to nic hrozne? a to ta dali do celkovej anestezy? a na druhy den si nic necitila? aj ja ti drzim palce velmi, nech ti mrcha chodi uz len a len pravidelne! dakujeme a dufame 🙂 ale tak nemozem to brat, ze to vide hned na prvy krat 🙂

kraskanz1
15. čer 2011

a mala si nadvahu alebo obezitu??bo ja mam obezitu BMI 31 takze ziadna slava ale vraj tie kila pri mojej vahe pojdu raz dva dole len treba prezit ten zaciatok..ano v celkovej anestezii som bola a bola som v Sliaci v Gynpore...budes mat max 3 dierky a hotovo...tak na druhy den som sa este citila slaba ale trochu som citila ze mi v nutri daco robili ale nebolo to nic hrozne..uvidiis ...a aj tebe sa zdal Valky taky hnusnyy???viem ze vravel pravdu ale dost bol taky namysleny a neprijemny...citila som sa hrozne ked mi to rozpraval... 😔

dicinka1
15. čer 2011

kupim siofor,metformin..prosím...píšte ip..kto už nepotrebuje