Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

karol84
15. bře 2010

tatranka, pripadala jsem si, ze mam salmonelu - zvraceni, prujem, bolesti bricha, kazdou chvili mi bylo tak slabo, ze se mi chtelo omdlit - a ted uz to pomalu prechazi - jen teda ten prujem zustava a bricho trochu poboliva

tatranka111
15. bře 2010

jancos ako som už písala v tme pco neviem či sa pamatáš tak ani mne ešte ani raz nerobili hp

tatranka111
15. bře 2010

baby a za ako dlho sa Vám pominuli vedlajšie účinky?

jancos
15. bře 2010

tatranka, to neverim....
ja som vedlajsie nemala, brala som len 500 1 x denne vecer

jancos
15. bře 2010

tatranka, ako ti potom diagnostikovali pcos?

kkamca
15. bře 2010

jancos:možná sem se na ten hp měla zeptat..jestli by mi ho udělal..Ale to mě nikdy nenapadlo. 😝
Přitom jako docela kapacita doky..takže nevim ..ale každý má fakt své postupy.

karol84
15. bře 2010

tatranka, zvraceni me opustilo po cca 3,5 tydnech - druhy tyden po zvyseni davky na dvojnasobek to bylo nejhorsi. ted jim metformin presne mesic a jeden den a doufam, ze zvraceni uz se nevrati a ostatni snad pomalu taky pomine

karol84
15. bře 2010

kkamca, to hlavne melo napadnout doktora a ne tebe 🙂

jancos
15. bře 2010

kkamca, ale preco by si si to mala pytat? ved to je zaklad pri neplodnosti, ze ti dr spravi hp, ty nie si lekar, nemusis to vediet.
nech idu do kelu taki odbornici, fakt...

tatranka111
15. bře 2010

jancos dr usúdil podla utz a anovulačných cyklov

mimochodom mám brat 500 2 x denne, ale asi to skusim najskor s menšou davkou

jancos
15. bře 2010

urcite tatranka, tak sa to robi, ze ked si zvyknes na malu davku, potom mozes zvysit.
keby ti este urobil hp, mohol tam viac veci vycitat. napr zvyseny prolaktin, alebo problem so stitnou. na endo si nebola?

tatranka111
15. bře 2010

jancos nebola som nikde a to že mám pco mi povedal už zhruba pred dvoma rokmi

kkamca
15. bře 2010

Tak je možný co čtu že bud pco a nebo pcos mám..anovuláky mám ted poslední dobou ,co sem bez clostilu,nadváha--a kdoví co ještě by třeba našli --Jako i moje grafy ty poslední 2 jsou katastofa- 🙄

jancos
15. bře 2010

baby, to mate fakt smolu na doktorov babrakov.... ako ze si tatranka nebola na endo? ved to musi posudit aj endokrinolog /ale dobry, ci funguje stitka, hormony nadobliciek/ a celkom fajn je, ked si ta pozrie aj diabetolog, nech vies, ci nemas inzulinovu rezistenciu /tam je na mieste metformin, aj ked mne ho dali aj ked ir nemam, lebo pr i pco moze aj tak pomoct./
kkamca, vyzeraa to na pco, ale daj si urobit hp.

kkamca
15. bře 2010

🙂 Děkuju --a sem zase chytřejší.

karol84
15. bře 2010

jancos nadoblicky jsou nadledvinky?

karol84
15. bře 2010

kkamca, hormonalni profil toho muze ukazat spoustu - a treba to bude neco, co se da velmi rychle vylecit a ty cekas na mimco zbytecne dlouho...

jancos
15. bře 2010

karol ano🙂
kkamca, to je super, ze to beries v dobrom🙂 musime byt mudrejsie jak ti nasi doktori🙂))

kkamca
15. bře 2010

Já jsem pohodář..a ráda se poradim.
karol84:taky mi třeba nic nenajdou,a celé to bude o psychice..kdoví 🙄

karol84
15. bře 2010

kkamca, tak u me to zatim o psychice nebude - psychiku mam zatim (asi jako jedinou) v poradku, to cekani zatim moc neresim, rikam si, ze casu je dost a ze to nekdy dopadne 🙂 i kdyby pres IVF 🙂 ale davam prednost tomu, ze se to jednou proste povede, ani nebudu vedet jak 😀

kkamca
15. bře 2010

karol84:tak to ti upřímně gratuluji..Já na čas taky netlačim,ale touha je obrovská.Takže asi tak.

karol84
15. bře 2010

touhu mám taky, ale nenechám ji, aby se mnou (zatím) moc cvičila. je spousta jiných věcí, kterými se můžu zabývat 🙂

kkamca
15. bře 2010

Jo tak to jsme každá na jiné vlně.. 🙂 Mě už snad ani jiný věci nezajímaj,teda kromě syna a přítele.A mimi chceme všichni,takže troškku tlak..ale co,to zvládnu.Jen doufám že to bude brzy,at už jakkoliv.

karol84
15. bře 2010

my už se taky těšíme 🙂 ale dokážeme se těšit i na jiné věci. on by pak ten život za moc nestál a mimču by se k nám třeba ani nechtělo. možná, že za pár dalších měsíců se na to začnu taky upínat, ale zatím jsem zaměstnaná dost i jinak - tak mi to snad ještě dlouho vydrží

kkamca
15. bře 2010

a vy se jak dlouho snažíte?

jerryjanka
15. bře 2010

no ked ma človek podmienky na to aby sa mohol venovať naplno inym veciam to je lepšie - ja bohužial mam podmienky take že 4 steny skoro cely den takže mi to ide na palicu 🤐

martina848
19. bře 2010

ahojte,nahodou som sa dostala na tuto temu...ja som uzivala metformin a podarilo sa nam otehotniet🙂))s manzelom sme sa uz dlhsie pokusali o babo a ked to neslo,tak sme zasli do centra asistovanej reprodukcie. Vysletky sme mali katastrofalne,tak sme dufali aby nam vyslo aspon IVF. tak mi lekar nasadil liecbu metforminom pred IVF a po vyse dvoch mesiacoch uzivania som si robila test a boli tam vysnívane dve palicky.lekar tehotenstvo potvrdil.bola som vo 4.tt:-)))budem vam drzat palce,nech to vyjde aj vam🙂))

karol84
20. bře 2010

jerryjanka - ty jsi dlouhodobe doma na neschopence, nebo jak to myslis s temi 4 stenami cely den?

karol84
20. bře 2010

martino, diky za dobrou zkusenost 🙂 pokud by se to u me podarilo stejne, tak uz abych si bezela pro test 😀

tatranka111
20. bře 2010

ahojte ja som metformín začala užívat opat..........verím, že pomože (mne aj ostatným babám)