Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

karol84
15. bře 2010

jancos, ja mam obraz pco na vajecnicich, spatne hladiny hormonu + zadny cyklus, ted po lecbe alespon sem tam obcas nejaka ms prijde, ale ovulace zadna

jancos
15. bře 2010

kkamca, clostil je hormonalny liek a davat ho bez toho, aby zena mala vysetrene hormony, je strasna blbost, naozaj. ved to je uplny zaklad, zena nevie otehu napr rok /aj ked aj to je asi dlho/, dr jej spravi hormonalny profil a vie, aj ked nie vzdy ale vacsinou, kde je problem a podla toho da lieky, ci clostil alebo ine.

jancos
15. bře 2010

Yes, PCO and PCOS are two different things. PCO means that the ovary has multiple cysts and no other symptoms. PCOS is a hormone imbalance and can cause symptoms like excess hair growth, acne, weight gain and water retention.

karol84
15. bře 2010

jerryjanka, ja se nehadam. jen si myslim, ze paklize ti diagnostikovali pco na zaklade nizkeho progesteronu a spatnych vysledku stitne zlazy ci ceho, tak je to blbost a rychle bych zmenida doktory... aby te totiz nelecili na neco jineho, nez cim skutecne trpis... cekat pak na mimco dlouho jen kvuli blbosti doktoru je skoda

a kdyz se doktori nemuzou rozhybat, tak bych zmenila doktora, rozhodne bych do sebe neladovala leky na vlastni pest... a v jinych diskuzich se pise taky o hyperstimulacnim syndromu...

karol84
15. bře 2010

jancos, ja jsem se s tim setkala v cestine jako syndrom PCO nebo PCOS a pouzivalo se to pro to stejne

jancos
15. bře 2010

jerry, ved jasne, len si pisala, ze ti robili 4x hp a len jeden bol zly, tak nam to prislo, ze mozno akurat ten cyklus si bola mimo, ale ze inak si ok, ked ani na utz nic nevidiet. ale super, ze si v dobrych rukach, ze vies, o co ide.

karol a co beries?

karol84
15. bře 2010

jancos, ted jsem jeste nasla, ze samotne PCO se pouziva pro "sonograficky obraz polycystickych ovarii" a "PCOS" pro cely syndrom - tak to povrzuje tu tvou anglickou citaci 🙂

jerryjanka
15. bře 2010

heh chodim do najlepšieho caru asi na svk - čomu som rada - neliečia ma nijak - ja mam totiž dalšie problemy - nepriechodny vajcovod, muž ma terato - a clostil potrebujem na to aby som mala vajičko tam kde mam volny vajcovod ale zatial sa to nepodarilo. preto beriem clostil - ale ak sa to znova nepodari ani po vyššej davke budem pytať injekcie - chceme isť na IUI

jancos
15. bře 2010

karol, ja viem, ze si to vela ludi pletie a ani sa nedivim, ked to je podobne. len niekto ma polycisticke vajecniky, ale nema ine priznaky, dokonca aj ovu moze mat, len mozno nie v kazdom cykle, ale syndrom pco znamena, ze mas toho viac, napr nadvahu, ochlpenie atd...

karol84
15. bře 2010

clostil, utros a metformin - a pro jistotu listovku a jeste jeden B vitamin - ted nevim kolik ma cislo (co kdyby se nahodou zrovna zadarilo 🙂

kkamca
15. bře 2010

karol84:laparo z toho důvodu,že chci jít do car..a chci mít za sebou všechny vyšetření co jen můžou být..takže i zjištění průchodnosti,kuk na dělohu,vejcovody..atd..Zároven pak snad asi uděla dr i ten HP,a nebo mě po lsk rovnou vyšle do car.

pro obě:já jen vím že clostil dávají jako první na zkoušku-jestli to třeba nepomůže a pak když ne e tak se postupuje jinak.Aspon tak to má pár holek z okolí co se snaží..A mezi ně patřím i já.
Jinak nechci vířit rozhovor..ale díkl za rady a postřehy. 🙂

jerryjanka
15. bře 2010

jancos jeden HP mi robil gynekolog
dalšie tri mi robili v care - a to boli prave len v jednom cykle - na začiatku v strede a na konci 😉

karol84
15. bře 2010

jancos, tak ja toho mam zrovna vic, jen ne tu nadvahu a ochlupeni 🙂

kkamca
15. bře 2010

Počítám stím že v CAR..bude HP jAKO PRVNÍÍ CO MI UDĚLAJÍ.. 😀

jancos
15. bře 2010

jerryjanka, to mate teda pestre, ale myslim, ze tvoji dr vedia, co robia, ked ti vysetrovali podrobnejsie hormony, to malokto robi a je to podstatne, lebo tam moze byt problem.
inak aj ja mam nepriechodny vajcovod, za rok a pol som mala 2 ovulky /asi vdaka metforminu/ v poslednych troch cykloch, raz na nepriechodnej strane a teraz na tej dobrej. naozaj je len stastie, ze mm ma ok spermiogram, inak by sme asi aj my boli v care.

jerryjanka
15. bře 2010

jancos v tom pripade mam PCOS teda syndrom - uzv mam uplne ok

karol84
15. bře 2010

jancos, jeden hormonalni profil by se mel odebirat ze tri odberu - v jednotlivych fazich cyklu

jerryjanka
15. bře 2010

aaaaa teraz už fakt howk 😀 🤐

jancos
15. bře 2010

jerryjanka, no ked to bolo v jednom cykle, tak to bol len jeden hp, aj ked robeny trikrat, tak sa totiz robi spravne hp🙂

tatranka111
15. bře 2010

ahojte ja som metformin prestala užívat bolo mi z neho zle, ale chcem ho začat brat od noveho cyklu čiže od zajtra ked dorazí mrcha lebo zatial tomu nič nenasvedčuje

karol84
15. bře 2010

kkamca, tak to doufam taky - a treba konecne prijdou na to, co ti brani otehotnet 🙂

karol84
15. bře 2010

tatranka, me z nej taky bylo uplne ze zacatku zle, ale mam dojem, ze se to zlepsuje - alespon uz se mi tolik nechce zvracet

karol84
15. bře 2010

jerryjanka, jak dlouho beres metformin?

jancos
15. bře 2010

kkamca🙂 ja chapem, ze kazdy doktor ma svoj postup, ale fakt nedokazem pochopit, ako mozu niekoho rezat /hoci laparoskopicky/, ked je ovela lahsie odobrat krv a tam je vidiet niekedy to iste, ako ked sa pozru dnu do teba. nehovorim, ze vzdy, ale casto uz pomocou hp sa moze stanovit VHODNA liecba a potom netreba rezat. ak ani hp a liecba nezaberu, tak je vzdy dost casu na laparku. to je moj pohlad, ale beriem, ze kazdemu vyhovuje nieco ine.

karol84
15. bře 2010

jancos, s tim se neda nez souhlasit

jancos
15. bře 2010

vdaka, uz som myslela, ze somm uplny debil🙂

karol84
15. bře 2010

no to rozhodne nejses 🙂 jen me cim dal vic udivuji nekteri lekari - je fakt, ze ja taky musela mudra menit...

tatranka111
15. bře 2010

karol a mala si z neho aj hrozné krče v bruchu a hnačky? prestala som ho brat aj kvoli tomu, lebo to bolo dost nepríjemné ked som bola napr. v meste, navšteve atd. nemohla som sa pohnut z domu, ale teraz budem doma dlhšie tak to skusim znova

jancos
15. bře 2010

ja som ale netusila, ze aj take nieco existuje, ze za 4 roky snazenia dr neurobi ani jeden hp

kkamca
15. bře 2010

jancos:já sem i docela ráda..že na ní jdu,jako mám strach,ale zas si říkám--pro mě lépe..a vlastně tu nejhorší věc-řekněme-budu mít za sebou.Protože z hp--se určitě nedá poznat endometrioza,srůsty,neprůchodnost--atd...Takže já sem docela zastáncem lsk.Vždy ta možnost tam je-že mi něco můžou najít.Tak co se má stát,stane se..
A i dr kam chodim (do prahy do hloubětína) mi to doporučil jako jednu z nejlepších variant-než půjdu do Car.Že to pro mě bude lepší-mít i lsk za sebou. 🙂