Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

karol84
20. bře 2010

tatranka, tak držím palce. zkus to nejdřív s menší dávkou a až si zvykneš, tak ji teprve zvedni... třeba ti to pomůže

karol84
27. bře 2010

Tatranka, tak jak ten metformin snasis?

tatranka111
27. bře 2010

ahoj karol beriem polovičku tabletky pred spaním......vtedy mi je dobre a polovičku cez den to sa mi točí v hlave a nevolnost, ale znesitelné

karol84
28. bře 2010

ahoj tatranka, mě už začíná být lépe. už mívám jen průjem. ptala jsem se v lékárně - a prý by měly tady ty nežádoucí účinky vymizet nebo se alespoň hodně zmírnit do 2 měsíců od počátku užívání

tatranka111
6. dub 2010

ahoj karol ja som už zvýšila dávku na jednu tabletku pred spaním a pomaličky sa chhystám na davkovanie pol tabletky cez den a jedna pred spaním

karol84
8. dub 2010

tatranka, ja uz celkem snasim i 1 rano a 1 vecer

dankadina
23. dub 2010

nezostal niekomu metformin siofor, potrebujem ip

kkamca
24. dub 2010

Čau holky,
téma nějak osiřelo chci se jen zeptat-nevíte jestli se dá metformin kombinovat s léky na štítnou žlázu???mám sníženou funkci,beru letrox..Díky moc za odpovědi!!

karol84
25. dub 2010

kkamca, mam dojem, ze to kombinovat jde - ale muzu vypsat kontraindikace z letaku, jestli chces. nebo by ten letak byl urcite k najiti i na netu

kkamca
29. dub 2010

karol84:ahoj,jsem hledala ale nenašla..tak jak budeš mít čásek ,koukni mi na to.

karol84
29. dub 2010

kkamca, zkus tyto odkazy
http://www.lekarna.cz/metformin-al-1000-portblf...
http://www.lekarna.cz/glucophage-1000mg-60x1000...

ja kdyztak jeste kouknu do papiroveho letaku, zda tam neni jeste neco jineho

zuzuza
autor
15. kvě 2010

Jé, tak koukám, že téma je znovu obnovené, to ani není možné, já sem chodila, ale už je to tak dávno🙂, všem moc držéím pěsti, jámetformin brala rok, ale pomohlo pak nastartování ovulace IVF, zadařilo se nám po něm měsíc a půl přirozeně🙂

mercymay
15. čer 2010

Ahojte babule, potrebovala by som poradit, aj ked to tu uz mozno aj bolo spomenute. Beriem Siofor - resp. s latkou metformin uz od februara, a nemozem povedat, ze by som ho znasala zle, ale diabetologicka mi k tomu naordinovala aj dietu ako keby som mala cukrovku II. Ale ked ju nedodrziavam, resp. jem co a ako chcem, tak to ma dost rychly priebeh a vacsinou skoncim na wc. Podstatne sa mi zmenili chute na jedlo, doteraz som nemala problem s nicim, teraz mi nechuti dost veci z toho, co som predtym bezne jedavala. Mate s tym nejake skusenosti? Koncom juna idem na kontrolu tak sa chcem na to spytat, ci je to normalne, proste vela veci mi nechuti...:(

karol84
18. čer 2010

mercymay, mne bylo hodne spatne nekolik tydnu, cca po 2-2,5 mesicich se to uplne uklidnilo a ted je vsechno jako predtim. v lekarne mi rikali, ze to ty 2 mesice chce na zvyknuti, ze to spousta lidi ze zacatku spatne snasi

zuzuza
autor
18. čer 2010

Holky, já vám neporadím, já to brala rok a mě nebylo zle ani jeden den....

rebeca_1
7. srp 2010

Ahojte,
baby ked sa stopne IVF po OPU, tak metformin alebo siofor sa ma dalej uzivat? Alebo mozem ho vysadit?

karol84
7. srp 2010

@rebeca_1 ahoj, mě bylo řečeno, že se bere pořád a vysazuje se až při případném otěhotnění

rebeca_1
7. srp 2010

@karol84 jejda, tak to som urobila chybu. Ja som ho vysadila hned po OPU v pondelok. Neberiem ho uz 6 dni. Myslis, ze by som si ho mala nasadit spat? Skusim zavolat radsej do Reprofitu. Boze, ja som blaba!!!!
Dakujem za radu )))))

karol84
7. srp 2010

@rebeca_1 znovunasazení asi není problém... nemyslím, že by s tebou to šestidenní vysazení nějak výrazně zamávalo. určitě to bude ok. a zavoláním nic nezkazíš. já jedla metformin několik měsíců vkuse

rebeca_1
7. srp 2010

@karol84 a pomohol?

karol84
7. srp 2010

@rebeca_1 pomohl 😉

katkaajurko
13. zář 2010

baby beriem metformin a chcem sa spytat- aka strava sa odporuca? dieta alebo naopak nedieta? lebo niekto tu davnejsie pisal-ze cukor sa nesmie a ja som nasla aj info - ze prave ked je zle treba si dat sladke?? a ze sa nesmie drzat dieta pod 1000 kalorii denne - a zase naopak vraj sa ma drzat dieta ako pri cukrovke?

karol84
13. zář 2010

@katkaajurko zalezi na konkretnim pripadu - aneb dodrzuj to, co ti rekl doktor. pokud mas drzet cukrovkarskou dietu, tak ji drz, pokud ne, tak se muzes stravovat normalne

katkaajurko
13. zář 2010

@karol84 - doktor mi ohladom jedla nepovedal nic ...

karol84
13. zář 2010

@katkaajurko tak bych se ho zeptala...
ja treba mela jen trosku omezit sladke, jinak jsem se stravovala normalne

karol84
13. zář 2010

@katkaajurko a na co to vlastne beres?

katkaajurko
13. zář 2010

@karol84 - beriem to koli PCO...

karol84
13. zář 2010

@katkaajurko a máš k tomu PCO inzulínovou rezistenci?
pokud jen PCO syndrom, tak by dieta snad být nemusela; pokud je tam i inzulínová rezistence, tak bude patrně nějaká dieta nutná

karol84
13. zář 2010

@katkaajurko a kolik toho metforminu bereš? já měla první týden 1000 mg denně, pak 2000mg denně. bylo mi po tom příšerně špatně, ale zabralo to 🙂

katkaajurko
13. zář 2010

@karol84 nezisttovali mi inzulinovu rezistenciu, ale cukor vysoky nemam a nemam ani nadvahu - ale vychrtlina tiez nie som... som nizka takze vidno kazde kilo 157cm 54 kg

no ja mam brat dva krat denne po 500mg - takze spolu 1000 - ale ani to nezvladam zatial 😖 tri dni som si davala len jednu denne - potom dve ale to mi doslo priserne zle - neskutocne- bolest hlavy ako pri migrene,slabost,pocit na vracanie - pomohol az ibalgin a keksik..... potom som si dala jeden a pol - vcera a zase sa to zopakovalo vecer...tak dnes som si rozdelila 750mg na tri davky- pol tabletky rano, na obed a teraz vecer a cakam co to urobi..modlim ssa aby nic a aby som mohla za par dni prejst na plnu davku... tych 2000 si neviem ani predstavit....