Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

zuzuza
autor
21. črc 2008

Nazdar Fren, no to jsi hodná, že jsi se přišla podívat, někdy napiš víc, jak se máš a co nového a tak,tady nikdo není, je to tady mos smutný, ted v létě asi hokly taky nemají moc času, je fakt, že já sem chodím taky jen v práci, večer už se mi zapínat pc taky nechce🙂

frenkina
21. črc 2008

zuzuza:ahojkyyyy no u mě vše při starym dobrala jsem metformin a už žádný nemám dole mám 7 kilo ale to bude asi tou novou prací 🙂 jinak bych se měla objednat pro léky ale nějak není čas a mrcha přišla skoro přesně asi 30 den tak je to v pohodě.Tak já zase písnu ju paaaa 😉

achalteke
23. črc 2008

Ahoj holky metforminky - tak hlásím, že u mě se dostavily první pokroky. Dnes jsem 19 DC a byla jsem na UTZ, děložní sliznice krásně vysoká a hlavně žádný cysty!!!!!!! A krásný dva folíci, kteří co chvíli prasknou....Doktor měl radost, sice to skrýval ale já to na něm poznám.... 😀 už mi dal i instrukce co dělat v případě že najdu // 😉

zuzuza
autor
23. črc 2008

Nazdár achal!!!!Panebože já tady málem jásám za tebe a skáču metr vysoko!!!!!!!!!!To jsou ale novinky, fakt nemůžu, to je strašně super, že ti narostly folíky, prosím tě, ted mě hlavně napiš, jak dlouho že bereš ten metfáč a jak dlouho stimuluješ clomíkem!!!!!Pač jsem to zase zapomněla, tak teď honem hup hup na to!!!!!!!!!!!!!!Já jdu v pátek k mudr., na kozu, podívá s ena mě, jak to působí, jako ten metfáč a provera a pokud bude vše ok, hlavně pokud narostla sliznice, tak jsem jde taky na stimu!!!!Ale můžu ti říct, že tentokrát mám fakt strach spíš, než že se tam těším, pač jestli mi sliznice nenarostla, tak mě klepne, protože se na ten clostil těším už tak strašně dlouho:(

achalteke
23. črc 2008

zuz ahojky, jo taky mám radost z folíků....metfoš beru třetí měsíc a jinak jen duphaston (narůstá po něm sliznice) jako na tenhle lék nedám dopustit a vím, že hodně holkám pomohl a upravil jim cyklus. Clomík ani clostil jsem nikdy nebrala....
ještě je zajímavý že už mám asi 4 den teplotu nahoře, ale ovule podle těch folíků vlastně ještě nebyla, ale kašlu na to, důležitý je co viděl doktor při UTZ...příští cyklus mi dávkování duphastonem zvýšil na 1-1-1 15 - 25DC. Řekl, že obal folíků mám trochu pevnější a do ideální velikosti mi chybí asi 2mm. Jo a teď odpoledne mě začalo malinko pobolívat břicho, takže už možná praskly 😵 ...hlavně že se něco děje a nějaký pokrok je vidět.
Zuz držim palce ať se dozvíš podobně dobrý zprávy jako já...je vidět že metformin fakt zabírá 😉

zuzuza
autor
23. črc 2008

No achal to teda čumím jak tele, já myslela, že bereš právě už nějaké ty stimulanty, tak to je ale úžasná zpráva, že ti folíky narostly bez podpory, to tedy mám strašnou radost za tebe, kdyby tak se to povedlo takhle u mě...takže myslíš, že po tý proveře by měla sliznice taky narůst? Asi jo, že? Je to vlastně stejný jako duphaston, jen ten je čistší forma progesteronu mi říkala mudr., tak já ji beru od 17. do 26. dc a později budu od 20-25 dc, tak na mě prosím mysli v pátek a jak od ní přijedu tak dám taky vědět, jak jsem dopadla, pořádně se snažte!!!!!!

achalteke
23. črc 2008

zuz jasan že na tebe budu myslet a věřím, že se dozvíš podobný výsledek co já....mocinky Ti držím palce, o tom vůbec nepochybuj a hnedka dej vědět, sice se v pátek asi na net nedostanu, ale v sobotu určitě 😉 . No pokud je provera to samé co duphaston tak nevidím důvod proč by ti neměla reagovat a vytvořit v děloze ty správný podmínky. Právě jsem docela dost ráda že to jde i bez stimulantů 😉

zuzuza
autor
23. črc 2008

Diky achal za podporu, zrovna před chvílí jsem mluvila s mudr., kdy přijedu, už mě očekává, tak jsem říkala, že mám strach, jak to se mnou vypadá:(, tak až přijedu podám info, zatím se měj moc moc pěkně a jsem fakt nadšená z tebe!!!!!Přeji pěkný zbytek pracovního týdne a za den už něco zase tady papa lala snad s pozitivním výsledkem🙂

achalteke
23. črc 2008

to je jasná věc zuz...určo budeme těhu spolu a až se nám narodí špunti, tak se navštívíme 😀

zuzuza
autor
24. črc 2008

Jůůů achal, no jasně, můžeme se navštívit až budem těhule🙂jestli teda budu někdy, ale dneska už to vidím optimističtěji než včera, snad bude vše zítra ok🙂, tak papa achal a zejtra čekej na info🙂

achalteke
24. črc 2008

zuz tak jak? jsem zvědavá..... 😀

zuzuza
autor
25. črc 2008

Nazdarek achal, tak jsem zpět od mudr. byla jsem tam až dnes víš🙂, no podivala se na me, prohmatavala a říkala, že děloha se zdá obrovská, ale na utz to pak tak moc dobre jak na pomak nevypadalo:(, jeden vajecnik se asi uz lepsi, ale byl pry hodne velkej, ze asi vynalozit silu na prasknuti nejaky cysty tento mesic tak ovu ze asi nebyla, ale rikala, ze dle teplot byla min. mesic asi 16. dc, ale ja si to nemyslim, moc tomu nevěřím. Tak prvně řekla, že mě dá ten clostil už ted, ale pak řekla, že radši ještě počkáme jeden cyklu, takže až od září:( a budu brát jen půlku denně, prý pro začátek poddávku:( a taky dostanu nějaký kortikoidy, že by se po tom měly vaječníky taky nastartovat, ale to v lékarně neměli, takže mě to musí míchat a bude to až. př. tejden, nejlepší jen furt prej ten metfáč a budu ho brát do tý doby, než otěhotním heh jestli někdy, takže asi tak mno, a co vy? pracovali jste na tom a co ovulka byla??????

zuzuza
autor
28. črc 2008

Achalko, halo halo kdepak jsi jsem zvědavá, jak to s tebou pokračuje🙂

achalteke
29. črc 2008

Ahoj Zuz, no nijak extra to nepokračuje, nebylo možný se od té doby snažit...takže očekávám zítra nebo pozítří mrchu a budeme doufat, že další cyklus už to prostě klapne - musí.
Jinak myslím, že jsi udělala taky pokrok a je vidět, že metformin nám svědčí a nebuď z toho špatná, určitá změna k lepšímu tam je a my přece musíme být trpělivý, ne? 😀 o to víc si to pak vychutnáme...já byla teď 3 dny mimo net, takže to teď tady doháním 😉

zuzuza
autor
29. črc 2008

Je achal ahojky, konečně tě tu mám!!No jakto, že se nešlo snažit? teda ale je fakt že hlavní je, že se ti vše zlepšilo a teď už bude ovu jistě každej cyklus, když tam nemáš ty cysty a určo se zadaří!!!!!!!!!!věřím tomu!!!!!Jinak achal a ty jsi byla naposledy kdy na kontrole,nemyslim teď, jak ti řekl, že to ok, ale kdy minule, ptám se, abych zjistila, za jak dlouho ti ty cysty popraskaly. nevíš, co to značí, že mám ten zvětšený vaječník? to by mě zajímalo, jestli je to dobře, nebo špatně, ale mudr. jsem se už pak nechtěla vyptávat a tu ovulku jsi teda cítila? měla jsi i hlen a zaznamenalas to na teplotách? To jsem zvědavá co? strašný se mnou že? Se ani nedivím, že sem moc nechodíš, když tě bombarduju takovýma otázkama🙂, mě řekla teda mudr. že ten metfáč budu brát až do otěhotnění a možná pak v začátku, no jsem optimista a nedělám si nadějě, že by to bylo nějak brzo, no já si vůbec nějak neumím představit, že by tělo přestalo stávkovat a našla jsem někdy na testu 2 //.

achalteke
29. črc 2008

Zuz nevim jestli jsem to už sem psala, ale do konce měsíce tu máme manželovu neteř (je u mě v práci na brigádě) no a je to dokonalej kazišuk, v práci jsme spolu a když jsme doma tak ona je furt zalezlá doma a ven prostě nejde a já v takovýchto podmínkách fakt nemůžu....ale v neděli už jede domu tak se těšíme s manžou, že si hned uděláme sexuelní týden 😀 😀 ...Byla jsem vlastně na kontrole před dvěma měsíci, to jsem měla tu jednu cystu a dostala jsem agolutin a mrcha přišla do druhýho dne. Ten zvětšený vaječník nevím co je - to fakt netušim ☹ ...Ovu jsem necítila vůbec, naopak teploty jsem měla zvýšené už 4 dny a folík ještě nepraskl, takže z toho jsem taky lehce zmatená 🙄 ...a nejsi zvědavá, to je v pořádku taky se ptám když mě něco zajímá. Chodím sem sporadicky proto, že v práci makám na netu furt a nemám ani chvilku odskočit si na koníka a doma se mi logicky chce už málokdy na net...neblbni a neměj strach, že nebudeš těhu, já tomu věřím u sebe i u tebe, přece máme všechno na svým místě jen nám to trochu jinak pracuje, ale na vylepšení se pracuje,ne? O to víc si to těhu pak užijeme.... 😉

zuzuza
autor
30. črc 2008

No máš naprostou pravdu achal, že si to pak víc užijeme, budeme si toho vážit, že se nám to podařilo, tak co, že jste se nesnažili tento měsíc, že jo, vždyť to máma všechno před sebou a je jedno jestli to bude tento nebo příští měsíc, teda ti řeknu, to je všechno tak složitý, já už to asi na sobě ani sledovat a řešit to nebudu, protože to člověku ubírá sílu, když pořád myslím na to, jaká bude teď mrcha, jestli přijde a kdy, teploty, hlen, už jsme z toho nějak zase znavená, tak se od toho musím odpoutat, jinak se to fakt nedá.........už se vidím až zase budu brát ten clomík, jak budu sledovat co to se mnou dělá, každou změnu, každej hlen.....zase mě z toho pak bude šupat......jo a achal prosím tě, jak jsi měla před těma dvěma měsíci tu cystu, to si pamatuju, tak jsi měla jen tu jedinou? Žádné jiné malé jsi neměla? U někoho se pco projevuje hormonální nerovnováhou a taky těma cystama na vaječnících, ale někdo ty cysty mít nemusí, tak se právě ptám, jestli jsi je měla🙂A napiš až se ti sem bude chtít samozřejmě🙂Já to znám doma už na pc ani nemáknu, když jsem na něm celý den v práci...

zuzuza
autor
5. srp 2008

Halo halo holky kde je kdo? ☹

achalteke
13. srp 2008

Ahoj Zuz tak se opět hlásím, no u mě nic nového...teplotu jsem přestala měřit...jen dneska jsem to zkusila jen tak z plezíru že mám čas a koukám na olympiádu a vyletěla nezvykle vysoko, tak jsem fakt čučela jak puk, ovu asi zřejmě probíhá a tulíme se jak se dá...dnes jsem 14 DC. A jak to jde u tebe?

zuzuza
autor
13. srp 2008

Nazdar achal, no kooonečně jsem tě tu zastihla, každý den púravidelně sem se chodím dívat a konečně jsem se dočkala🙂, už sem myslela, že ses na mě tady vyprdla:(. No to je super, hlavně se často tulte, pakani nemusíš teplotu měřit, že jo? Ty se máš!!!!Určo se brzo podaří a máš i ten plodný hlen????U mě nic moc nového, cpu se furt všema lékama, navíc těma kortikoidama a v září začnu s clostilem, teda hned tento další cyklus, teď má po mrše, přisla zase jako hodinky třetí den po proveře a trvá 6 dní....takže někdy kolem 9.9 čítám, že začnu s clostilem, tak doufám, že mě zabere a že se taky už konečně dočkám nějaké té ovu. Budu brát 2 tbl. denně, tak jsem zvědavá, jen doufám, že mě po tom nenarostou cysty.....nechtěla bych se dostat do toho stadia, kdy mě mudr. napíše tu ha na tři měsíce a pak se až bude zase stimulovat, to by pro mě byly hrozné tři měsíce. Takže asi tak🙂

achalteke
13. srp 2008

No Zuz přesně vím jak to s tou ha myslíš, taky se toho bojim jak čert kříže...od zítřka začínám brát zase duphaston a tentokrát 3x denně. Jo teď jsem na hajzlíku zjistila, že mám i plodný hlen, ale dnes snažení nebude páč jedu odpoledne se psem k našim na návštěvu a zdržím se do zítřka - musím zítra s tátou na přepis auta....Ale i tak myslím, že se to u mě někam hejbe, tak uvidíme. Já jsem zvědavá jak s tim clostilem dopadneš, ale myslím, že ti pomůže - spoustě holkám fakt pomohl, budu ti držet palce - to je jasná věc 😉

zuzuza
autor
13. srp 2008

Achal, ježíš, ty se tak máš, máš i plodný hlen!!!!!!To je super, zase tady skáču málem do vzduchu dva metry!!!Za tebe, to je dle mě pokrok, už jsi ho někdy dřív měla ten plodný hlen? Tak na to skočíte zítra a bude, jo a achal, ty jsi nikdy neměla na vaječníkách ty cysty, já jsem zase zapomněla, jestli jo nebo ne. Já už chci, aby sme se taky někam pohli, jinak př. pátek letíme na dovču, teda asi do Řecka, ale zrovna budu brát proveru, takže z toho nic nebude, jak se říká, že si někdo přiveze z dovolený dáreček, tak my to asi nebudem, ale dobrý je to, že se vrátíme, přijde ms a pak už budem stimulovat. Myslím na tebe, aby to tentokrát vyšlo a kdyby náhodou ne, tak určo příště!!!!!

achalteke
13. srp 2008

jo snad je to ten plodnej, už jsem ho na sobě pozorovala asi tak 5x, no hele změnila jsem plány, zůstávám dnes doma páč na dopravce jsou zítra jen hoďku takže by mi auto určitě přepsat nestihli, takže dnes večer se budeme snažit a docela dost se na to těšim. Jo cysty jsem měla až teď poslední dva měsíce nemám. Do Řecka jo? To se teda máte, manža v září do Tunisu s tchýní - pozvala nás, ale já už do letadla v životě nesednu takže s ní jede sám 😀 . No hele třeba si fakt něco z toho Řecka dovezete, v těle se dějí různý věci...uvidíš 😉

zuzuza
autor
13. srp 2008

No achal tak to je paráda, tak se dneska hodně tulte ať se brzo zadaří a ať se mě zvedne nálada!!!!!!!Tak to je super, že jsi na ty léky tak dobře reagovala, budu doufat, že to na mě taky zabere!!!Jinak teda furet pociťuji nějaké změny v podbřišku, pořád mě jaksi pobolívá a tak něco se tam děje, snad něco k dobrýmu. Takže dneska hurá na množení!!!!!!Teda u tebe i u mě hehe, jo a do letadla se mi taky moc nechce, nesnáším ten pohled dolů, ale nějak to přežiju a pak aspoň načerpám nějaké síly a budu se těšit na září s clomíkem🙂 😉 a zase se ozvi achal!!!!!!Jo a kontryhel už nepiju, apč mě mudr. řekla, že to nemám pít, že to způsobuje stahy dělohy a že kdyby se tam něco uhnízdilo, tak by to mohlo jen uškodit, ale na emiminu mi holka poslala info o kontryhelu, kde je, že to má samé příznivé účinky, tak vážně nevím, ale asi raději poslechnu mudr.

katuska23
13. srp 2008

Ahoj holky snad nevadí že vám sem lezu 🙂 Doktorka v caru mi napsala metformin alev lékárně ho neměli,tak snad jsem to nepokazila když jsem si vzala to samé jen od jiného výrobce?Siofor se to jmenuje....Moc vám všem držím palce ať PCO porazíte 😉

zuzuza
autor
14. srp 2008

Ahoj Katusko, to víš, že nevadí, že sem jdeš!!!!No já myslím, že tady to jedna holčina brala, ten siofor, teď si nevzpomínám která, ale myslím, že je to stejné jako ten metformin a ty máš co za problém a jak dlouho se snažíte? Napiš nám něco o sobě🙂

katuska23
14. srp 2008

Děkuju za přivítání🙂Takže:

Je mi 23(jo teprve 🙂 )snažíme se tři roky,do caru jezdíme od února. Mám PCO,vysoký Prolaktin, cukr v krvi a nějaké bílkoviny či co 😅 ale spermijky jsou zabijáci 😀
Včera mi paní doktorka vysadila léky na Prolaktin protože jsou prý zakázané 😅 nějaké studie zjistily že způsobují těžké onemocnění srdce 😖
No a předepsala mi ty léky co se normálně berou na cukrovku, prý se neví proč ale pomáhají na pCO a nastartovávají vaječníky.
Taky jsem zaslechla první dobrou zprávu,že to na umělé nevidí že tady vězí celý můj problém.Teď ještě aby byl Prolaktin v pořádku 😉

Snad jsem nenapsala hrubky,jsem v práci a píšu tajně 😀

zuzuza
autor
14. srp 2008

Katusko, tak to je dobré, že tě doktorka tak pozizivně naladila ahned tě nežene na ivf, to oni neradi tam předepisují prý celkem neradi, protože je to na delší dobu a oni raději penízky z umělýho.....ale asi jak kde, že jo. My ten metformin taky tady bereme a jak psala achal, tak už nemá na vaječníku žádnou cystu a probíhá ovu sama, takže u ní paráda. Já to beru teprve dva měsíce, ale na jednom vaječníku už mám taky cyst míň, tak snad zabere, u něhoko dřív, u někoho později, ale na někoho to prý nezabírá, no stejně je to s dalšíma lékama na stimulaci vaječníku, tím clostilbegytem, ten taky na někoho zabere a na někoho ne, to je právě to blbý na tom. Já mám zase vyšší testosteron a LH hormon a hlavně ty cysty mno..........takže teď bereš ten metformin a k tomu ještě něco? Já proveru a ještě nějaké kortikoidy na ty vaječníky a teď ještě clostil od září, takže denně beru 4 léky + 2 na něco jiného a k tomu ještě 10 dní v cyklu další 2, takže celkem 8.....tak to by bylo, aby něco nezabralo, abych se tím cpala zbytečně:(

katuska23
14. srp 2008

zuzu naštěstí beru jen tohle, ten Dostinex už ne.....Clostilbegyt jsem brala ale nepomohl mi 😖 teda ovu jsem 2x měla ale nic z toho. Snad se to brzy spraví už mi toleze na palici 😅

achalteke
14. srp 2008

Ahoj holky...

Katko uklidním Tě, páč také beru siofor, metformin tu nemají, ale jak už tu padlo je to úplně to samé akorát od jiného výrobce. Zvýšený prolaktin mám také, beru agnucaston = homeopatika (tak snad to takový dryák neni). Cukr také nemám úplně v normě. Metformin beru 4 měsíc a zlepšilo se to dost cysty jsou pryč. Na poslední kontrole mi doktor řekl, že // můžu očekávat již každým cyklem tak jsem zvědavá 😉 . 15 až 25 den beru duphaston a děložní sliznice je po něm krásně vysoká.

Zuz s tim kontryhelem nevim jak je to, já jsem si čaj z něho udělala jednou a měla jsem z něj pěknou srajdu 🤐 ...takže ho nepiju. Jinak ovule stále probíhá, dnes jsem zase přeměřila a teplota pořád vysoko 😀