Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

elennka
29. kvě 2008

ahojda, já jsem užívala metformin asi 4 měsíce, ale bez úspěchu. Teď mám po laparce, tak to zkusím znovu užívat a snad pomůže... ale četla jsem pozitivní výsledky u mnoha studiích..

achalteke
29. kvě 2008

ahoj tak tohle téma mě taky zajímá, zrovna včera jsem přemýšlela, že ho taky založím...
já mám PCO a metformin beru první měsíc, tak doufám, že co nejdřív zabere 😉

michajlina
29. kvě 2008

Ahoj holky, ja mám taky PCO a hyperandrogenní snydrom, takže samá radost. Můžu se zeptat na co se používá ten Metformin? K čemu je to dobrý? Díky

achalteke
29. kvě 2008

michajlina to by mě taky moc zajímalo 🙂 já to totiž přesně nevim 🙂

zuzuza
autor
29. kvě 2008

Ahojda holky, to jsem ráda, že se to tu aspoň trochu rozjelo, co já jsem tak slyšela, tak se to bere kvůli té inzulinové rezistenci co doprovází pco....prý tělo neumí nějak zpracovat ckur a obaluje tím vaječníky a pak nemůžou dozrávat skrz tu slupku vajíčka.........toto by mělo pomoct, mělo by to snížit i hodnoty testosteronu, moje známá, má teta mi říkala, je to má doktorka, že to byl jednu dobu strašnej hit, že to vyletělo, ale nakobec prý se zjistilo, že to až zase tak výborný není a že to spíš účinkuje na lidi s obezitou, já má váhu normální, ani nemám žádné ochupení ...tak nevím, a holky jak vám při něm bylo? Mě teta upozornila, že se z něj zrací, únava bolesti hlavy, ale stoji to za to mimi, viďtě? já ho budu brát od soboty...teď beru proveru a není mi zrovna nejlíp, jsem strašně unavená, bolí mě podbřišek, tak jsem zvědavá, co se mnou udělá ten metformin...

achalteke
29. kvě 2008

zuzuza dík za vysvětlení, už jsem trochu v obraze a dává to smysl.....testosteronu mám opravdu hodně a mám i nadváhu (i když nic extra). Jinak jsem první tři dny měla fakt šílenej průjem a dokonce jsem si na jeden den snížila dávku na polovinu a po třech dnech už se to všechno srovnalo a teď mi metformin vůbec nevadí 😉

zuzuza
autor
29. kvě 2008

achalteke: tak to je super když jsi měla problémy jen 3 dny a vy se taky snažíte o mimi? A jak dlouho, napiš něco o sobě 😉 , bereš k tomu metforminu i něco jiného na podporu ovulace? Já vím, že mám pco teprve od pondělí, ale tušila jsem to, vyčetla jsem si to dle příznaků na netu, hehe doktorka ze mě vždycky nemůže, jak mám vše nastudované, ale moc nadějí do toho metforminu nedávám, i když jsem četla, že někomu to zabralo a za pár měsíců byly těhu🙂, ale já doufám...jinak já mám i nízkou děložní sliznici, takže t provera na upravení, bude to asi na dlouho než se dostaví vytoužený cýsledek, kdyb tak měl člověk křitálovou kouli a vědět, že se mu zadaří a kdy co? ☹

achalteke
29. kvě 2008

my se snažíme rok a asi 4 měsíce, máme za sebou hormonální profil (zvýšený testosteron + ještě něco), spermiogram (ok) a hsg (taky ok). beru Metformin, vždy ráno Agnucaston a od 15 DC i Duphaston. Ten Agnucaston beru už rok (snižuje prolaktin) ostatní měsíc, v den kdy dostanu ms mám brnknout a objednat se na kontrolu k doktorovi a uvidíme jak to vypadá...o metforminu jsem slyšela že je na PCO fakt dobrý, tak uvidíme 😉

zuzuza
autor
29. kvě 2008

Jojo tak to jsme na tom podobně, já budu brát denně ten metformin, od 17-26 DC proveru a od srpna snad mezi tím nějakou tu hormonální stimulaci. A kdy vám na to přišli, že je to PCO? Mě naštěstí hned, tak jsem vděčná🙂Každopádně jestli vyzjistím od mudr. o víkendu něco o tom metforminu tak určo podám echo🙂

achalteke
30. kvě 2008

No mě řekl, že mám PCO už před rokem, ale řekl, že tomu dáme ten rok a že se to možná upraví samo od sebe, leč neupravilo, takže jsem podstopupila všelijaký vyšetření no a teď mám nasazený první měsíc hormonální léčby 😉

zuzuza
autor
30. kvě 2008

achalteke -tak to jsi teda chudák, že jsi musela čekat rok, tím jsi nic nezískala že? No já jsem ted zase o tom pco studovala na netu a už su na sebe naštvaná, sem tam zase vyčetla jaký nám hrozí rizika, např. ischemická choroba srdeční, infarkty, cukrovka, trombozy....to se mi vů´bec nelíbí, zítra musím vše od mudr. vyzjistit a tobě už dělali test na tu inzulinovou rezistenci, já sjem se dočetla, že není pravidlem, že by to měly všechny ženy s pcos...mám z toho ale dost:(

achalteke
30. kvě 2008

test mi nedělali, ale cukrovku jako takovou máme všude v rodině, takže jsem v rizikový skupině....zuzuza a kdes to četla?Kdyžtak mi sem hoď odkaz, sem netušila, že je to takový svinstvo, to mě fakt děsí....

zuzuza
autor
30. kvě 2008

Jejej tak to jsem tě nechtěla děsit, no vůbec ne, pošlu ti odkaz na nějaký studie co jsem našla na netu zeptam se na to zitra i tety co mě k tomu řekne, ale teď se hlavně musíme soustředit na to těhulkovaní, ne?
http://www.gyne.cz/clanky/2004/204cl1.htm

achalteke
30. kvě 2008

zuzuza jasná zpráva, jdu to prostudovat 😀

achalteke
30. kvě 2008

páni to je zajímyvý...už to tisknu a večer si to projdu důkladněji

zuzuza
autor
30. kvě 2008

jj já už to mám prostudovaný horem dolem zítra pokud něco zjistím tak písnu více , jako něco od mudr. o tom metforminu a tak takže přeji pěkný víkend a doufám, že až si vemu zítra ten metformin tak se někde nepokadím a dojedu v pořádku domů 😀

achalteke
30. kvě 2008

tobě taky pěkný víkend - já ho mám pracovní, ale i tak bude doufám fajn....neboj hned po první tabletě se nepokadíš, u mě to teda byla slušná průtrž, ale asi až druhý den a třeba to na tebe nebude působit vůbec nějak negativně...pro jistotu - pampersku s sebou! 😀

zuzuza
autor
1. čer 2008

achalteke: Ahoojky, tak jakýpak byl víkend? Tak jsem se toho moc nocého nedověděla o víkendu, bylo mi blbé se na návštěvě vyptávat, dověděla jsem se jen to, že i se silným PCO se dá otěhotnět🙂Jinak jsem tedy vyfasovala ten metformin, ale ještě jsem si ho nevzala, z výletu jsem si dovezla malej dáreček, pozdní výsledky krve ukázaly plicní chlamydie...takže jsem vyfasovala na 7 dní antibiotika a až poté metformin:(Takže asi tááák nějak, abych toho neměla málo, jo zapomněla jsem se zeptat, proč se vlastně nasazuje ten metformin i bez vyšetření na tu inzulinovou rezistenci a dnes mě napadlo, že když je asi na utz vidět ta slupka z cukru která obaluje vaječníky, tak je to asi jasné, že to člověk má....tak jsem zvědavá, jak se budu po něm př. týden cítit, beru ho od pátku večer......

achalteke
1. čer 2008

čau zuzuza mě je momentálně pěkně blbě...bolí mě brutálně břicho, že jsem až brečela bolestí 😢 , čekám sice mrchu ale tohle je úplně jiná bolest, hlavně když sednu tak mě v tom břiše úplně píchne - až dole úplně pod pupkem, nevim jestli nemám nějakej zánět či co - nikdy jsem nic takovýho neměla (horečku nemám)...jestli to do rána nebude lepší jdu k doktorovi...jinak jsem si dělala test a těhu nejsem - to abych věděla jestli se mi v břiše nehnízdí vejcoš (skrz ty bolesti) 😀
No jinak víkend ušel - pracovní - hodně práce a málo srandy.
jo spousta bab s PCO onemocněla jen to dýl trvá.....

zuzuza
autor
1. čer 2008

Je tak to je mi tě teda moc líto, no určitě pro jistotu zajdu k mudr. ať se něco nezanedbá!!!!!!!!!!!!!Za to nic nedáš,ale to píchání to by mohlo značit zahnizďování, to se říká, test si myslím, že by ti ještě pozitivně nemusel vyjít, kdyby se to teprv usazovalo, ale určo si zajdi k tomu doktorovi!!!A pak mi dej echo, jak to dopadlo, držím pěsti, aby to bylo OK!!!!!Jo a ještě jedna věc, jak se všude doporučuje pít kontryhelový čaj, tak jsem vyzvěděla od mudr, že v těhotenství se rozhodně pít nemá, pač způsobuje prý stahy dělohy, takže pozor na něj, kdybys těhu byla! já jsem ho právě vypila🙂

achalteke
1. čer 2008

jo já uvidim jak ráno, blbý je že za mě nemá kdo jít do práce, takže bych k dr šla jen kdyby to bylo horší...no teď se to docela uklidnilo ...určo dám během zítřka vědět, divný je že jsem dobrala poslední duphík 28.5 a mrcha se zatim nehlásí a prsa mě bolí jak ďas a ani sem se před ms neopupínkovala (fuj hnusný slovo) - no uvidíme. Kdybych byla těhu to by byl div 😀
Kontryhelový čaj furt plánuju že budu pít, ale nemůžu se dokopat,jednou už jsem odhodlaně na něj šla a nenašla jsem ani lísteček---jo co jsou plicní chlamydie?...něco jako chlamydie v tam těch oněch místech? ...to je teda pakárna 😒

lanna
1. čer 2008

Ahoj holky mu se zeptat co to je PCO ?

katy.m
1. čer 2008

Lanno: polycystické ovária

lanna
1. čer 2008

katy.m Dekuji.

achalteke
2. čer 2008

jéjé já jsem trdlo...v mém příspěvku z 1.6 ve 21:05 píšu na konci, že spousta bab s PCO onemocněla 🤐 .....což je samozřejmě blbost...mělo tam být že spousta bab s PCO otěhotněla - tak pardon 😉

zuzuza
autor
3. čer 2008

achalteke :Ahoooj kočko, tak jak jsi dopadla, už jsi si dělala testík, co ty bolesty , přešlo to, napiš novinky, jsem nedočkavá🙂, já mám na 14 dní neschopenku na ty chlamydie..jj je to jako pohlavní, ale v plicích, je to jiné, vede to k zápalu plic atd., únava...manžel si šel taky pro antibiotika. metformin se tedy opět odsouvá o 14 dní, už mě z toho hrábne, jsem se už na něj tak těšila🙂

achalteke
3. čer 2008

čau zuzuza, testík jsem dělala a nic, mrcha taky nikde, myslím, že jsem neměla ani ovuli a budu teda na mrchu čekat zatraceně dlouho.... ☹ první měsíc s metforminem a stojí to za starou belu ☹ takže fakt nevim vydržím na mrchu počkat tak do konce týdne a pak zajdu k mudrovi co jako dál, ale nejraději bych už se na to...

no hele třeba ten metformin ani nebudeš potřebovat a otěhotníš přirozeně 😀 , no proč ne zázraky se dějí, ne? 😀

achalteke
3. čer 2008

doufám, že snad někdo je komu pomohl ☹

zuzuza
autor
3. čer 2008

No pochybuji, že by se zadařilo jen tak, na ot jsem zase realista, dyž se nezadařilo už za 5 měsíců, no kdybych měla já samotny ten metformin, tak věřím, že by mrcha sama nepřišla, na to už svý tělo znám, proto ta provera, ty k tomu nic nebereš? A pak ještě ten clostib. nebo clomhex., už jsem tady na zblaznění, pořád do tý léčby něco leze, jinak jsem na emiminu četla, že jedna otěhotněla po 6 měsících užívání metforminu a druhé čekala po 4 měsících metforminu, prý to zabírá na 60 % žen, tak snad nespadnem do těch 40%, to by mě vážně naštvalo. Moje mudr. mě na začátku strašila, že to vypadá na umělý, teď je ale plná optimismu a říká, že třeba co nevidět těhu budu, ale jak říkám, jsem realista a moc růžově si to nemaluju, ale pořád věřím a doufám, no co ty víš, to že vyšel test ted negativní ještě neznamená, že za týden tomu nebude jinak🙂, já čekám taky krvavou, zítra dobírám poslední proveru, konečně je za mnou 10 dní bez ovulace, provera jí brání, pak ms a pak konečně metfor., jsem zvědavá, jaké síly teď krvavá bude, pač minule byla po dvou agolutinech asi jeden den:(. Takže aby se zadařilo, musí nejprve vyrůst sliznice...a když se do zaří nepodaří, tak koncem nás čeká svatební cesta do egypta🙂

achalteke
3. čer 2008

zuzuza to jsou dobrý informace...beru k tomu agnucaston (snižuje prolaktin) a od 15 DC jsem brala i Duphaston a řeknu ti že když jsem brala jen ten agnucaston tak to bylo mnohem lepší, to jsem snad i něco jako ovu cítila (měla jsem takový ten výtok), ale jestli to fakt byla ovu to nevím. taky bych zkusila tenhle měsíc měřit BT, ale to jen tak třeba to k něčemu bude....já jsem taky realista a to dost těžkej a růžový brejle nenosim (ty jsem zahodila po prvním půlroce)....já bych třeba ráda zkusila clostil - slyšim na něj samý dobrý reakce a vím že ovuli fakt upravuje....no holt přinejhoším IVF a kdyby ani to tak adopce to jistí - v tom mám jasno 😀 jdu koukat na ordinaci a dnes jsem konečně byla na kontryhelu tak si uvařim čaj a mrcha mrchovatá třeba konečně přijde