Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

zuzuza
autor
22. říj 2008

No lenicko, sama mudr. mě tam poslala do caru a říkala, tak zkusíme ivf, myslím, že už až tak velkej rozdíl to nebude, po tom, co do sebe cpu, no záleží taky na nich, třeba budou chtít zkusit léčbu,tak se tomu bránit nebudu, ale většina rovnou říká ivf, pokud je takový problém s anovulací, s pco je to na dlouho, tak proč nezkusit jinou možnost a když to nevyjde, tak pak budem zkoušet zase jiný postupy, třeba nakonec k ivf dojdu až na jaře, třeba ještě pozdějc, uvidíme, co oni na to🙂, jinak HP mám už jakž takž v normě říkala mudr., ale výsledky léčby žádné jiné:(, vaječníky s cystama a porucha zrání vajíček:(, jsem zvědavá, jak to teď budu mít po tom utrogestanu, po proveře jsem měla mrchu na den přesně, ale ten utroš mám brát jen 5 dní, tak snad to bude ok, dneska jsem zbaštila první tabletku, vypadá to moc pěkně, je to taková malá kulička hehe🙂

lenickan
22. říj 2008

zuz: ty máš utroš perorálně? Já ho zaváděla... vždy na 5 dní dvě kuličky. Říkají že je to lepší, jelikož to nedráždí zbytečně zaludek..

No právě rovnou řeknou IVF🙂)

zuzuza
autor
22. říj 2008

no já mám utroš právě papat, a měla jsi po něm pravidelnou ms? já jsme na to zvědavá, teď jsme měla 5 c\yklů nebo už 6 dokonce s proverou, já mám k tomu všemu i nižší sliznici, 6 mm, ale to už mudr. neřeší, s tím se už asi nic moc taky nenadělá, jsem prostě exot, já jsem připravená na jaro na to ivf, to už bude rok a čtvrt a tak to zkusíme, něco našetřeno už mám atřeba to vyjde, i dxyž záruka to taky není a když ne, tak třeba pak počkáme zase půl roku rok a zkusíme něco jiného, třeba by mi pomohly i nějaké ty injekce, já prostě tu ovu neměla snad rok:(

kudynek
22. říj 2008

Holky tak proc ne to IVF, vzdyt je to vetsinou sazka na jistotu, proc se trapit roky s patakaam, kdyz takhle jednorazove nastimuluji a je to 😉 , a pokud se i pri tom zjisti ze se neda mimi treba donosit tak to uz je jinje problem, zase. Ale za zkousku to stoji 🙂

zuzuza
autor
22. říj 2008

To je moje řeč kudynku, já jsem na tom fakt někdy už psychicky dost špatně, jsem si myslela, že se už touto dobou budu valit jak meloun a ono nic a ani ta léčba nezabírá, kdyby aspoň nějaké malé pokroky, ale když nic, tak už člověku nějak dochází trpělivost, nebo spíš síla, já do ivf rozhodně půjdu, pokud to bude možné, tak co nejdřív.

lenickan
22. říj 2008

Zuz: i na růst sliznice jsou léky. Porotože pokude není dobře narostlá tak i když se vajíčko oplodní nemá tu duchnu do které se uhnízdí, takže je to prostě celé komplexnější...

lenickan
22. říj 2008

Je jedno jestli utrogestan nebo jiný preparát důležité je že je tam progesteron a ten v zásadě vyvolá MS. Takže jsem jí měla +- 2 dny přesně🙂

Jo a na sliznici je vynikající ten kontryhel... ale to víš, je to na dlouhou trať můžeš pít a výsledky přijdou až tak za půl roku🙂 já už byla v koncích sil taky ale ted mám prostě tu vůli krůček po krůčku🙂

A IVF? Je to vyšší pravděpodobnost ale určitě to není jistota, třeba grej byla uspěšná až na 3tí pokus

zuzuza
autor
22. říj 2008

No jo je to hrozný, že člověk od ivf očekává ten výsledek, ale dopadnout to nemusí, že, co jsem tak pročítala, tak se po zavedení emrya dávají vysoké dávky utrogestanu a píchá se agolutin, aby se právě sliznice připravila a narostla a mělo se to kde uhnízdit, je na to estrofem, pokud mi moje mudr. nenapíše tu HA, tak budu brát od 5. - 20. dc estrofem a pak od 21. do 26. utrogestan, to uvidím př. měsíc, právě mám taky strach, že by to ivf nemuselo vyjít, ale zkusit se to musí, mám strach, že z toho pak budu v prd....když nic, ale tak risk je zisk, pak bychom se snažili dál i když bych to asi hooodně těžce nesla, jsem si četla, jaká jsou při ivf pak nadstandardy, jako třeba ten asistovaný hitching, že vajíčko naříznou, teda ten obal, pak že spermií oplodní to vajíčko a delší doba kultivace, ale vše za přípúlatek, ale zase na druhou stranu zvyšuje pravděpodobnost ivf úspěchu, tak jsem to tak počítala a myslím, že toto vše by při jednom pokusu vyšlo na 30000, to je hrozná pálka co?

lenickan
22. říj 2008

no a to mluvíš jen o těch příplatcích co neplatí pojištovna...
Jen ty léky jsou šíleně drahé... myslím, že mne gyndr. říkala zhruba 80.000,--:)
To já pokud to nedopadne s metforminema clomhexalem tak asi půjdu do toho píchání Puregonu kde jedna ampulka vyjde na 900,-- a píchali bach prý 10 dní... takže jeden cyklus 9000,-- a do toho přirozené snažení🙂 takže taky pěkná rána... ale co... my to taky risknem🙂 prostě než se vzdám přirozeného způsobu početí tak budu muset ujít ještě dalekou cestu🙂 - tedy pevně věřím že tomu tak nebude a třeba už pod stromečkem budeme mít váček🙂

zuzuza
autor
22. říj 2008

Ježíš lenickpo, to je děs, to ti říkali v caru, že by jeden cyklus vyšel na 80000? to ale snad mysleli, ten cyklus, který neplatí vůbec pojišťovna ne? pač pojišťovna neplatí jen léky a takové ty postupy nadstand., jako třena ten hatching nebo tak, léky prý stojí tak 18000, co si doplácíš a s těma úkonama jsem to počítala na 30000, myslím, že 80 je fakt třeba v případech, kdy už je žena nad 40 let a už na ivf nemá nárok, ty jo ta inseminace, to se mě zdá taky nějak moc, pač to taky hradí pojišťovna, 6x do roka, jsi mě ted dost vystrašila 😀

lenickan
22. říj 2008

ano zuz mluvím o tom kolik stojí ten výkon jako takový bez ohledu na to jestlit o platíš ty nebo pojištovna...

lenickan
22. říj 2008

jasné že to hradí pojištovna🙂 pokus si nedáš nadstandard... ale my bychom nešli do IUI🙂 takže bych si to musela hradit sama🙂

lenickan
22. říj 2008

ale jsme na to připraveni🙂

zuzuza
autor
22. říj 2008

Tak počky lenicko, vy byste šli do ivf a jen ty inbjekce by vás stály 9000 + třeba ty úkony jak ten asitovaný hitching, nebo isci, se doplácí, ale ne to samotný ivf, jen léky a nadstandard, to se mi zdá fakt moc, o tom nikdo nepsal, že by to stálo tolik, většinou kolem 18000 když má žena pco, kolem 90-100000 pak pro samoplátce.

lenickan
22. říj 2008

zuz si nerozumíme. Psala jsem že ten CAR z toho má tak těch cca 80-100 tisíc, bez ohledu na to zda to platíš ty nebo pojištovna caru za tebe. Proto je to pro ně kšeft.

Jelikož my v žádném případě do IVF ani do IUI nechceme - to by hradila pochopitelně pojištovna tak budu stimulační léky platit sama jako samoplátce

zuzuza
autor
22. říj 2008

Aha takto lenicko, tak teď už jsem doma, když už by sis platila ty léky, teda ty injekce tak není lepší pak podstoupit to IUI? to už není nějak náročný ne? I když říkají doktoři, že je to zbytečný, že stačí se snažit doma, takže asi tak to máte v plánu, že jo? já jsem se úplně vyděsila, že bych měla dát 90000 který samozřejmě nemáme heh.

lenickan
22. říj 2008

No kdybycho šli do IUI tak nebudu muset ty prášky platit...ale nechceme to... prostě nechci u toho asistenci pokud jsem ještě neměla jedinou řádnou ovulaci🙂

zuzuza
autor
22. říj 2008

No jasně to chápu, tak budu držet pěsti, aby to vyšlo🙂

veruru
22. říj 2008

Ahoj holky,
jak testujete, zda máte ovulaci?
já ani normálně nemívám MS, ale ted po laparce věřím, že se to zvrtne a začne to běhat..
máte nějaké dobré čajíky či tak?
Já teda jím mateří kašičku a ted jsem si koupila kapky Femigard, tak uvidím🙂
neznáte někoho s pco, kdo byl v lázních?
Jsem ted už snad v poslední fázi vyjednávání s doktory a chybí mi už jen potvrzení od praktika a pak mi to snad schválí pojištovna..
Co vy všechno podnikáte?
Ahojky, Veru

mmmk
22. říj 2008

Veruru, nechci ti kazit radost, ale laparka na to podle me zadny vliv nema. Mne jen otestovali pruchodnost a rozvrtali cysty, takze je vyssi sance mesic az 3 po laparce otehotnet, ale neznamena to, ze se zpravidelni cyklus 😅

veruru
22. říj 2008

jo, a nevíte, jak je dobré, když je vysoká sliznice, aby se něco dělo? já měla 10 mm, ale žádná ovulace, pořád jen spousta cystiček chrakteru pco..to slyším furt na UTZ..☹

mmmk
22. říj 2008

Zalezi na tom, ktery den cyklu jsi tech 10mm mela. Podle me to neni spatne tak na polovinu cyklu.

veruru
22. říj 2008

spousta holek začala mít ovulaci a MS po laparce, takže to musí mít vliv...
mně dělali ještě biopsii a zjištovali, jak vypadají ty ovaria..
ty máš normální cyklus bez stimulace? jak řeší Tvůj doktor to PCO?

mmmk
22. říj 2008

Veru, te pravidelne MS moc neverim, parkrat ovulaci mit muzes, to jo. Ale pokud mas ted nepravidelne anovulacni cykly, tezko to laparka spravi 😅 Ja jsem od laparky (konec kvetna) na stimulacnich lecich (clomhexal+utrogestan, tedka zacnu puregon injekce + utrogestan). Ovulaci jsem mela jen jednou, a to po prascich 😉 Bez stimulace prakticky neovuluju 😒

zuzuza
autor
22. říj 2008

Veruu ahojky, tak já jsem si o laparo žádala taky doktorku, prvně mě tam nechtěla poslat, že už se to moc nedělá, že ty výsleeky nejsou po tom tak dobré, pak že se poradí a nakonec mi řekla, že mě tam nepošle, tak nevím, asi ví proč, ale v tvém případě ti aspóň jistě udělali průchodnost vejcovodů a tak tak třeba zrovna ty budeš ten případ, na který to zabere, znám takové holky, držím pěsti, mě by to zaručeně nepomohlo, mě nepomůže už nic hehe:( A bylinky, no to už nějak neřeším, pila jsem kontryhel a nic, mám sliznici 6 mm, takže ty s 10 mm to máš supr!

veruru
22. říj 2008

Ahoj Zuzi,
neboj, něco určitě pomůže.
Jasně, jsem ráda, že aspon nemám srostlé vejcovody a takové jiné ošklivosti, že mám jen ty cysty na vaječníkách.."jen"...
každý doktor říká něco jiného, nevím také často, jak se v tom vyznat..ale co už..ted to nechávám být a doufám, že se mi zadaří ty lázně a opak se uvidí..zase to nechci nějak hrotit..

zuzuza
autor
23. říj 2008

a veruu ty lázně na ně máš nárok po jak dlohé době a tak tě posílá gyndr. nebo obvoďák a něco si taky doplácíš, ne?

lenickan
23. říj 2008

ahoj holky,
metformin na tebe gyndr.zkoušela?
Jinak o lázních taky dost seriozně uvažuji! Do jakých tě posílají?

lenickan
23. říj 2008

veruu: bez léčby máš menstruaci nebo až povyvolávačce?

veruru
23. říj 2008

Ahoj holky,
lázně jsem si vymyslela sama, žádný doktor mi je nenavrhl..vypsal mi obvodní gyndr, dostala jsem ještě zprávu z CARu a ještě prý musím mít razítko od obvodní doktorky..tedy takhle mi to říkala paní na odboru lázenství VZP.
Máš na to dle zákona nárok při diagnoze neplodnost, indikace jakási XI/I..zkuste mrknout na net..
Jinak nemám MS bez stimulace, jen tak párkrát za rok, když je dobrá konstelace🙂
Měla jsem to ted 2krát za sebou uplně sama a v přesném termínu, ale pak přišly státnice ve škole a vše se zase po..☹
Mějte se dneska fajn...
s tou laparkou je to Zuzi fakt divné, at se Ti doktoři už domluví a necpou nás každou něčím jiným..stejně mám pocit, že této nemoci nikdo moc nerozumí a pořád jen něco zkouší..ale hlavně aby to vyšlo, že jo?🙂
papa, Veru