Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

kraskanz1
16. čer 2011

@dicinka1 a perco si to radsej nedas predpisat od lekara ??? 😕

dicinka1
16. čer 2011

@kraskanz1 len tak.. 😉

nienna
12. črc 2011

@kraskanz1 ahoj 🙂 pomohol ti ten metformin? ja mám podobný problém, mrcha žiadna, nadváha riadna ( 167 cm a 86 kg 😠 ) tiež si ho chcem dať predpísať, dúfam že pomôže, no ja ho zatiaľ len na úpravu mrchy a tak, lebo bábo plánujeme až asi za rok, dva.....ale sa mi nezdá to tvoje dávkovanie, dosť málo je to 2x denne 500mg?? poznám baby čo berú 3x850....

kraskanz1
13. črc 2011

@nienna ahoj moja nie zatial mi nepomohol ale verim ze raz na mna nejaky liek zaberie...no ja mam vacsiu nadvahu teda obezitu ale tak snazim sa chudnut robim preto co sa je v mojich silach.. 😎 ked doberiem tieto 500vky tak pojdem do caru mozno mi predpisu silnejsie boh vie uvidime...

nienna
13. črc 2011

@kraskanz1 no tak držím palce....to s tým chudnutím je ťažké, poznám, vždy ked si poviem že idem chudnúť tak priberiem a ked to prestanem riešiť tak váha sa zastaví....ale dole bohužial nejde :-/ inak pozerám že si z NZ ??? ja tiež 🙂

kraskanz1
18. črc 2011

@nienna ahoj moja no uz sa mi podarilo schudnut 7kg uvidime ako to pojde dale este stale nemam vyhrate...
ano som z NZ jej to je super ze aj ty aspon niekto s mojho okolia a este aj s podobnym problemom...aka nahoda...neboj aj u teba sa to vsetko da do poriadku dostane sa do stadia kedy ina moznost nebude...ale drzim palce... 😎

nienna
19. črc 2011

@kraskanz1 waw tak gratulujem, 7 kg to je pekné, len tak ďalej 🙂 a môžem sa spýtať, kde ti predpísali metformin? na endokrinologii?? ak áno, ku komu chodíš? lebo to je teraz moja dilema, že kde si to mám ísť dať napísať

kraskanz1
19. črc 2011

@nienna Moja ja osm bola najprv na laparke v maji a dva tyzdne po laparke v maji tam mi zobrali jeden vajcovod bo bol v katastrofalnom stave po ciste...a pak ma hned poslal dr.Juhasz do ISCARU v BA a tam ma dobre zjebali za moju vahu ale zaroven povedali ze je to koli hromonom tak mi ho tam predpisali ale najmensiu davku asi naschval a na tri mesiace takze v septembri sa tam znova objednam uvidime co bude..dobtedy uz dufam ze budem pod 100kg...
ty ktoremu dr. chodis??inac nedavaj si ho predpisovat len tak bez vysetreni ...ono myslim ze ti ho ani len tak nepredpisu najprv si daj porobit aspon HP...lebo mozno tebe bude stacit aj len clostil alebo nieco take aby ti na startovalo ovulku bo ty nemas extremnu vahu...

kraskanz1
19. črc 2011

@kraskanz1 urobila som preklem na laparke mi zobrali vajcovod a dva tyzdne na to sme sli do iscaru... 😉

kraskanz1
19. črc 2011

@kraskanz1 mas nejake vysetrenia za sebou???

kraskanz1
19. črc 2011

@nienna snazim sa rychlo poodpisovat a potom robim preklepy katastrofa.... 😒

nienna
19. črc 2011

@kraskanz1 no ja vlastne už od puberty mám krámy len párkrát do roka, nikdy neviem kedy prídu, teraz som napr. dostala po 6 mesiacoch !!! no a s tým som v 18 rokoch šla ku gynde....tá s tým nič nerobila, tak som si dala napísať antikoncepciu, tú som brala 1 rok, ked som vysadila mrcha samozrejme zase nikde, no nechala som to tak a zase som si dala antikonc. pri ktorej som nabrala 10kg, čo mi určite nepomohlo....tak som si povedala dosť, a sama som sa vypýtala na vyšetrenie k endokrinologičke, či mám štítnu OK, nakoniec mi vyšlo že hej, aj prolaktín a podobné veci, ale napr. testosteron mi netestovali, čo si myslím že mám určite vysoký.....takže na endo mi povedali že to je gynekologický problém, že oni to nevedia riešiť...a tam som sa zasekla, nič s tým nerobím teraz......takže ten metformin je asi dalšia vec čo chcem skúsiť, samozrejme po dohode s lekárom......takže toť môj príbeh 🙂 ozaj a schudnúť sa ti podarilo ako?? prezrad 🙂 myslíš že ti pomohol aj ten metformin??

kraskanz1
19. črc 2011

@nienna No moja neviem ci ti ho len tak niekto predpise ale skusit to mozes dobre je aspon to ze ti ta mrcha sem tam dojde bo mne by nedosla vobec keby som nebrala duphaston bo ja mam nizky progesteron. To ti na HP nezistovali ako si na tom s progesteronom???Metformin je na liecbu PCO aspn ja som to tak nejak pochopila vlastne by to malo pomoct nastartovat vajciniky...tak mi povedali ze mam ho dlhodobo brat a prvy uspech bude ked mi sama pride mrcha.. a ku komu vlastne chodis???Ja som chodila predtym k Vargovej a ta ma moc neriesila...ale ked sa budete pokusat o babo urcite zacne doky s clostilom a to by mozno u teba aj zabralo..no uvidis...v kazdom pripade kila dole urcite pomozu mne to vsade hovoria kade chodim ...
no a ako sa mi podarilo schudnut proste som prestala vecerat papa ranajky a obed a to je koniec sem tam korcule na hradzi plavanie a na jesen zacnem so zumbou ...

nienna
19. črc 2011

@kraskanz1 no ani neviem či mi ten progesteron zisťovali....na endokrinologii mi robili test z krvi na gynekologické hormony, tak to nazvala sestrička...potom mi doktorka povedala výsledky, že všetko ok a som sa pýtala či tam majú aj testosteron a ona že nie.....tak tomu vravím test na gynekologické hormóny 😀
no a na ten metformin sú samé dobré ohlasy, v zahraničí sa to vo veľkom používa na PCO, len u nás je to ešte dosť neznáme, väčšinou dávajú ten clostyl, ale to vraj v našom prípade nieje veľmi šťastné riešenie....nám len zle funguje spracovávanie cukrov, a tým sú obalené vaječníky....stačí zaistiť aby sa cukor využíval tak ako má.....na to je ten metformin, on sa dáva diabetikom....ja som len zvedavá že povedzme, zaberie metformin, čiže prídu krámy, potom povedzme žena otehotnie a čo potom? koniec s liečbou??? ved PCO je tam stále.....ale mám pocit že vždy ide len o to aby došlo k otehotneniu....hmmm
ja som chodím k Langovej, no chcem zmeniť, len neviem ku komu, nech to konečne riešia nejak

nienna
19. črc 2011

@kraskanz1 inak môj chlap sa tiež volá Richard 😀 krásne meno

kraskanz1
19. črc 2011

@nienna ale tebe hormonalny profil nerobili preto nevies ako si an tom s progesteronom...HP sa robi tak ze ides na krv k endokr. asi 3x v priebehu cyklu ...ja som tak bola ...nie len tak ze 1x a hotovo si vybavena....tam niekde nastala chyba...v prvej faze cyklu potom v strede a potom niekdy v 21DC..mne to tak robili ...a mas potvrdene PCO??gyndoska ti to potvrdila???
Jej aka nahoda podobny problem mame a este aj chlapi sa nam rovnako volaju???

nienna
19. črc 2011

@kraskanz1 lenže ako mi to môžu robiť počas cyklu ked žiaden nemám??? a nikdy neviem kedy dostanem...hmmm
hej sranda, že? mesto rovnaké, diagnoza a ešte aj meno chlapov 🙂

nienna
19. črc 2011

@nienna jaj a gyndoška mi nepovedala že mám PCO ale napísala mi do výmenného lístka pre endošku že vaječníky polycistické....ale to že ona mi k tomu nič nepovedala už ani neriešim, to je u nej normálne....

kraskanz1
19. črc 2011

@nienna ale ved ani ja nemam mrchu ale mne ju vyvolali vyvolavackou a potom som isla ked mi mrcha prisla to tvoja gyndoska nevie ze mrcha sa da vyvolat.. mna doky hned tam poslal to bolo prve vysetrenie...

nienna
19. črc 2011

@kraskanz1 hmmm vidíš...ja ked sama si nepoviem čo chcem tak ona ma vôbec nerieši....sama si musím nastavovať liečbu, neviem kto je tu doktor....tak ten HP si budem musieť vypýtať dakedy

nienna
19. črc 2011

@kraskanz1 ozaj a prečo ti vlastne robili laparku? na základe čoho?

kraskanz1
19. črc 2011

@nienna no urcite prve co si daj vysetrit je hormonalny profil to je zaklad vsetkeho...a daj si pichnut agolutin to je ta vyvolavacka to ti dojde mrcha max do 14tich dni...ale to ti uz dokynka vysvetli...a druhe nad cim porozmyslaj je zmena lekara bo dost divne ze ta neriesi a ked chces na buduci rok babo tak sa kudne liec uz teraz bo kym tym vsetkym prejdes tak aj rok prejde...
no a laparku mi robili preto bo uz dosiel cas aj k tomuto vysetrenu ...
ked som mala 17 rokov zistii mi cistu na pravom vajcovode ako 18 rocnu ma operovali cysta mala 17x19cm (velkost detskej hlavicky)
nasla som si priatela chceli sme babo rok sme sa snazili a babo nikde
pak prisiel HP a potom clostil dokymu sa to nezdalo tak hovoril ze 3 mesiace pauza a skusime este raz clostil skusili sme pak mi zistili chlamidie tak 3mesiace prliecovanie antibiotikmi obidvaja...pak povedal ze bola by dobra laparka a potom uz by bolo fajn zajst co CARU...na laparke mi zistii ze ten vajcovod kde som mala cistu je zdeformovany tak hotreba dat prec vajcniky oboje su v pohode lavy vajcovod je tiez v poriadku tak prirodzene otehotniet viem nastastie...a potom sme sli do toho CARU a tam mi predpisali ten siofor...a toto vsetko co som ti pisala trvalo asi 3 roky tak ti vravim ze snazilkovanie je boj na dlhe trate ak mas daaky vaznejsi problem...

kraskanz1
19. črc 2011

@nienna este co sa tyka laparky ak nahodou dojde k tomu ze vas poslu do CARU tam si laparoskopiju vyzaduju bud ti ju urobia v care alebo v nejakej nemocke...Na laparoskopii ti zistuju priechodnost vajcovodou a vakejecnikov ci su v poriadku a maternica ci je v poriadku..a na laparke mi aj diagnostikovali PCO a zaroven mi urobili aj driling vajecnikov...

nienna
20. črc 2011

@kraskanz1 uff tak ty si si toho riadne už vytrpela....ja dúfam, že k tej laparke sa nedostanem, ja vkladám veľkú nádej do toho metforminu, ked to toľkým zabralo tak prečo nie aj nám? 🙂 teraz si budem zisťovať nejakého dobrého gynekologa a dám si spraviť ten HP, potom ten metformin....len ma odrádza to, že neviem ako dlho sa max. môže brať, lebo ak by som už teraz začala, tak by som ho musela vyše roka brať kým by sme sa začali vôbec snažiť o bábo....preto to odkladám

kraskanz1
20. črc 2011

@nienna no mam za sebou dost a vidis az na koniec CARE mi ten metformin predpisali...urcite ti drzim palce aby to bola cesta za dietatkom lahsia a rychlejsia ako je u mna a aby si nic take nemusela preskakat ale urcite ten metformin konzultuj s lekarom...
A ty zijes v NZ alebo len odtialto pochadzas??? 🙂

9adka9
31. led 2012

...no aj mne ho dneska predpisali....tak uvidime...a lekarnicka mi nenapisala ako ho mam uzivat viem ze mam zacat postupne ,ale sa mi zda ze 2 denne,len ja som bola taka oplestena po nocnej ,ze som riadne nevnimmala.

9adka9
1. únor 2012

...beriem ho len 24 hod...aj to po stvrtkach a idem sa vy***t z podoby ludskej.. 😖 ..asi musim ubrat...

bibi24
1. únor 2012

Ja som vydrzala ho brat presne tyzden. Po hnackach a zvracani som ho vysadila a nikdy viac.

9adka9
1. únor 2012

...ja som zvedava ako dopadnem ja....dnes som si dala len stvrtku a dalsiu si dam vecer...pomalicky sa hadam pozviecham ....uvidim...

kaculkadraculka
28. únor 2012

Holky mám taky PCO, kdo mi předepíše Metformin? moje dr. na gyndě?