Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

zuzuza
autor
23. čer 2008

Fren, lepší težší práce než žádná, ze začátku to bude jistě záběr jak píšeš, ale časem si na to tempo určo zvykneš a pak už ti to ani nepřijde jo a třeba se tam ani dlouho neohřeješ🙂, já po metfáči taky ok, ani nevím, že ho beru, tak snad zabere🙂

frenkina
27. čer 2008

zuzuza:ahojky ty jo vůbec nestíhám chodit na net ☹ já po metfáči taky v poho ale ten Femigard k tomu nemůžu je mi z oho na zvracení tak zatím beru jen metformin a uvidíme 😉 a co ty jinak jak se máš? 🙂 zatim ahojkyyy

achalteke
28. čer 2008

Ahoj holky, jsem zpět, jak se vám vede? Nějak to tu umírá..... ☹

frenkina
29. čer 2008

achalteke:ahojkyyy,já před chvilkou dorazila z práce jsem utahaná jak kotě,to je makačka ti povim i ultrazvuk jsem prošvihla tak budu muset k doktorovi ještě pro jedny léky ale rozhodl jsme e manžou že si dáme rok pauzu a pak začneme zase mimi zkoušet 😉 🙂

zuzuza
autor
30. čer 2008

Ahojky holky!!!No bylo tu uplně mrtvo, furt jsem nakukovala a nikde nikdo, tak už jsem taky tu. U mě nic novýho, tentokrát jsem ani nemělřila teplotu, nějak jsem neměla náladu, pač se s mužíčkem poslední dobou nějak hádáme:(, se spolem celý víkend nebaví, teda já s ním, stejně od soboty mám zase proveru, takže o nic nejde, stejně snažení by bylo marné heh. Můžu vám říct, že na mě to léto působí celkem pozitivně, že na to skoro vůbec nemyslím, až mě to teda štve. Jinak jsem myslela, že me v pátejk přijde po 14 dnech sama mrcha, ale nakonec to nepřišlo a začla jsem s proverou. Jo achal a jak bylo na dovči a co je novýho? Snažili jste se? My z deseti dnů mezi mrchou a proverou 5X!!!!Rekord............, no fren a jak vy jste se rozhodli, že si dáte pauzu? Máš toho jistě dost v práci, tak na snažení a tak ani nezbývá čas, co? Myslet na to..........

achalteke
30. čer 2008

fren máš recht, taky bych se na nějaký prášky už nejraději vybodla a dala si pauzu 😠

zuz my jsem se na dovče docela snažili - to víš bylo moře času 😀 no a teplotu jsem měřila a podle grafu to vypadá, že ovu proběhla - což je snad zázrak, tak uvidíme jestli z toho něco bude 🙂...jinak bylo to tam super, vůbec se mi nechtělo domů, navíc dnes v práci hned ledová sprcha ☹ ....koukni do alba dala jsem tam nějakou fotku 😉

zuzuza
autor
1. črc 2008

Achal, to musel bejt relax, ty jo, taky bych si dala říct. ZTo chceš jako říct, že ten domek s tím bazénem je váš??????To mě teda pos....., tak to bych si jako taky nechala líbit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

achalteke
2. črc 2008

zuz ten domek s tim bazénem jsme měli pronajatý - já bych se na takovej v životě nezmohla 😀 😀

ty jo já jsem úplně zplavená a z práce úplně mrtvá, ale nejhorší už mám za sebou a zítra už to snad bude lepší.
Vkládám graf:

http://www.fertilityfriend.com/home/213919

co vy na to?

zuzuza
autor
2. črc 2008

Achal nazdarek, no ten graf vypadá, že by 15. byla ovu? Ty nebereš žádnej ten utrogestan? Nebo to do grafu nezapisuješ? Pač máš to pak pěkně vysoký ty teploty, že by? Já si tam vždycky proveru zapisuju a právě ta mi zvedne teplotu a přijde mi, že mi pak mylně FF vypočítá ovu, pač ta teplota je zvýšená tou proverou, ale jinak fakt se to zvedlo pěkně takže doufám, že to vyšlo, bereš nějaký ten clostil? Já zase zapomněla jestli jo nebo ne......no v práci to musel být šok po tejdnu volna co a v těch vedrech.....no mě to léto teda pěkně povzbuzuje, můžu říct, že jsem teď mnohem víc v pohodě a to i přesto, že beru zase proveru, ale určitě se depky z netěhotnění zase dostaví:(

achalteke
2. črc 2008

zuz včera jsem dobrala duphaston, tak jsem zvědavá kdy se objeví mrcha...no uvidíme, já tam ty léky nepíšu bo zas nevim jak, jednou se mi to povedlo a pak zas ne, takže na to kašlu 😉
Mě ty vedra děsně ničí, sice to mám z práce asi 20 metrů do Lipna, ale bohužel...já jsem chladnomilný člověk ani moc nesexujem, páč jsme z toho vedra pěkně otrávení...naposled jsme sexovali na dovče 😀

zuzuza
autor
3. črc 2008

Hehe achal to máš dobrý to nesexování, tak stejně teď to nemá smysl, když přijde mrcha ne, to si tak taky říkám vždycky, já to jako nechápu, minulý cyklus jsem s proverou měla naprostý vzestup teplot a až do ms se dr´žely nad 37, takže 19 dní, pak teda mrcha došla, tentokrýt jsem 5. den provery a teploty kolem 36,6, tak si říkám, že jestli jsem třeba nemohla minulý cyklus být v tom, že by to pak samo oodešlo, ale to asi nee, co? Jinak teda já nevím, jestli je to tou proverou, ale můžu říct, že je to naprostá krize, já na TO sexování nemám vůbec ale vůbec chuť ani pomyšlení, takže mě to pěkně jako štve, jo a jinak moje řeč, já taky nejsem moc na vodu a když už tak na čistou v bazéně, kde aspoň vidím na dno, su hrozně háklivá a nedej bože, kdyby se mi o nohu otřela ryba 😀

frenkina
4. črc 2008

zuzuza:ahojky jj rozhodli jsme e počkat dva roky to mi bude 36 budeme to zkoušet sami a uvidíme.V práci je fofr a fakt nezbývá na nic čas a třeba dřív bude adopčátko než naše vlatní mimi 😉 🙂

frenkina
4. črc 2008

Holky a omlouvám se vůbec nestíhám, jsem 6 dní v práci a pak jen 2 dny volna a to doma makám jak můžu ale nebojte se napravím to 😉 🙂

achalteke
4. črc 2008

ahoj fren, jasný v poho, já mám taky toho dost a když mám sednout ještě doma k PC tak se mi chce blejt, ze zvuku klávesnice se mi zvedá žaludek skoro 😀 😀 ...je to pakárna, už ať je po sezóně a bude zase svatej klid...ani na ten sex neni čas 😒

achalteke
5. črc 2008

ta mrcha dorazila ☹

frenkina
5. črc 2008

achalteke:no to je mrcha teda že dorazila 😠 ale neboj zadaří se ani nebudeš vědět jak moc držím pěstičky 😉 jsem ted vstávala ve 14.30 jsem přijela z práce vykoupala lehla a ted jsem vstávala 🙂 tak jsem ještě nějaká zmatená 😀

zuzuza
autor
7. črc 2008

Ahoj holky, tak už tu budeme jen dvě snažilky??? Já a achal? Tedy fren, třeba když na to přestaneš myslet, tak to půjde pak samo, metformin budeš brat dál nebo už na to kašleš?

Achal, taky čekám mrchu, dnes dobírám poslední proveru, ale řeknu vám, jak jsem minule měla celou dobu užívání teplotu 37 a pak ještě dalších 9 dní, což byla dlouhá doba, to už se měla ms dávno spustit, tak si teď říkám, jestli to třeba nebylo těhu, které se pak s ms odplavilo, protože ted při tý proveře mi teploty lítají 36,6. 36,4, 37, 36,7-...minule ukázkově fakt skoro 19 dní 37, pak ty velky bolesti při ms.....no napadá mě to čím dál častěji, ale to jsou už jen moje dohady, to se stejně nezjistí, ale přijde mi to hodně divný, měla jsem hrozný nálady, ted to beru zase a ani tuk, su uplně v klidu, taky mě pobolívalo břicho, teď taky ani ťuk, tak co já vím?????? jsem zvědavá, za jak dlouho mi mrcha dorazí tentokrát. Jinak jsem včera mluvila s mudr. a nevypadá to, že by mě hned tak brzo zase chtěla pozvat na prohlídku a to jsem si myslela, že už v sronu začneme s clostilem, no nic trpělivě počkám do konce srpna a pak se nenápadně jako vetřu.

achalteke
7. črc 2008

jo zuz je to na hovno, mě už to všechno docela pije krev....na tu dovolenou jsem se fakt spolíhala, nicméně 21. 7. jdu na UTZ (17 DC) tak jsem zvědavá jestli ovu bude či co, te´d se nijak moc nesnažíme je u nás na měsíc neteř a je furt nakýblovaná doma a jestě ke všemu dnes přijede tchýně ale ta zase ve středu mizí...a neteř hned pošlem někam na rande 😀 ...no zuz a kdybys podle mudr měla jít na kontrolu? Mě se te´d snaží doktor sledovat každý cyklus (kromě minulého to byl na dovče on i já).... 🙂

zuzuza
autor
7. črc 2008

No achal, mě už to taky nebaví, každej měsíc je to jiný, jako nevím, kdy mě mudr. pozve, včera jsem js ní mluvila, že bych pak v srpnu přijela, že už nebudu mět léky a ona že mě je doveze, fakt super, ale já se nenechýám odbýt, musí přece zkontrolovat jak jsem na tom po tý proveře a metfáči, jestli se to zlepšilo ne? A já sama to chci hlavně vědět, mě to přijde jako nikdy nekončící příběh, pořád nějaký naděje a pak hovno, musím být trpělivá, jenže ted se mi to nějak líp říká, ale hůř dělá:(

zuzuza
autor
9. črc 2008

Halo halo tak tady vůbec nikdo neeeni:(

saminka
14. črc 2008

ahoj taky bych se chtela pripojit do vasi diskuze o metforminu, ja ho beru okolo sesti tydnu 3 x denne vzdy s
s jidem,prvni tri tydny byly pekne hnusne,kdy se mi chtelo furt zvracet ale ted uz je to uplne ok a ani mi to uz nic nedela.vzdy jsem mela pravidelny menzes tak co 30 dnu,ale ted uz je den 34 a menzes nikde, tak nevim jestli to je diky metforminu? muze mi nekdo pomoc?

frenkina
14. črc 2008

zuzuza:ahojky holky byla jsem na dovče tak snažit se budeme ale na umělý jedině až příští rok po vánocích mám novou práci a nemůžu hned tak jen odejít tak uvidíme no metformin bych chtěla brát dál ale už mi dochází a musím se objednat k doktorovi 🙂

achalteke
14. črc 2008

ahoj holky moc zdravím, nějako nemám čas, v práci je to mazec....a už sotva lezu ☹

samina ahoj, já bych řekla, že máš podobný problém jako já, když jsem začala s metforminem, první měsíc jsem šla 34 DC na kontrolu, protože mrcha furt nikde a dostala jsem Agolutin (injekci vyvolávačku) a do druhého dne mrcha přišla. Holt metformin je pro organismus asi velká změna a každý se s tím vyrovnává po svém. V tvém případě bych se zkusila testnout a pokud nic zavolala bych doktorovi na kontrolu - tak jsem to udělala já 😉

zuzuza
autor
15. črc 2008

Ahoj holky, taky moc nemám čas sem chodit,ale určo aspoň občas písněte, jak jste na tom, jsem zvědavá a bylka by škoda, kdyby to tu úplně upadlo:(. U mě nic nového, dobrala jsem teda druhou proveru, mrcha dorazila 3. den, takže super cyklus 29 dní, první dva dny celkem silný, pak tři dny slabý, ale celkově se to po proveře zlepšilo, tak snad už sliznice narostla a prohlídne mě mudr. Jinak fren, tak aspoň se třeba na tebe podívá doktor, jak ten metformin působil, jestli ti třeba udělá hormon. profil, z toho by se to mělo asi poznat ne?

Saminko, vítám! napiš něco víc o sobě, jak dlouho se léčíš, jak se snažíte dlouho atd...

achalteke
15. črc 2008

zuz tak to je ukázkovej cyklus řekla bych, a jaká byla teplota? Myslíš že byla ovu?

zuzuza
autor
15. črc 2008

achal, já myslím, že ovu nebyla, já jsem tento měsíc ani nějak ¨moc neměřila, jsem na to celkme prděla, ale od zítřka teda zase začnu a achal jak dlouho ty máš po těch hormonech mrchu? mě se teda zdá, že i když to mám 5 dní tak že to není ono, spíš mám když to napíšu fakt hnusně takový ty cucky než krvácení, tak dva dny a pak jën slabý krvácení jako ty další dny, jsem čekala, že to bude horší, břicho mě při tom bolívá, tak vážně nevím, ani jestli ten metfáč zabírá, ani jestli narostla sliznice......jestli mě mudr. v srpnu neprohlídne, tak mě asi klepne. Snad už mě pak dá ten clom....ty si myslíš, že ovu byla tento měsíc? já už jsem úplně zapomněla, jak jsi tady dlouho nebyla, jestli tě vlsatně mudr. sleduje utz., jestli ti ti dozrávají folíky.......

achalteke
15. črc 2008

zuz v poho, já měla mrchu minulý měsíc docela šílenou, fakt takový ty cucky jak říkáš a kousky sliznice (pardon, ale nevim jak jinak to vyjádřit) jako takovou mrchu jsem nikdy neměla, ale trochu jsem to přičítala i té prasklé cystě...na druhou stranu jsem byla i ráda, protože mi po duphastonu narostla pěkně sliznice jak se zdálo. Tento měsíc to bylo tak v normálu mrcha asi 4 dny což je normální u mě a středně silná, břicho mě nějak moc nebolelo a přišla tři dny po vysazení duphastonu - tedy docela přesně, takže myslím, že i ovu byla. V pondělí jdu na UTZ, aby se mudr podíval jak to s tou mojí ovu vypadá

saminka
15. črc 2008

ahojky zuzi
lecime se pres rok a pul ale predtim jsme se snazili sami pres rok a pul, u me nasli PCo teda hlavne z ultrazvuku,jinak menzes jsem mela vzdy v normalu,tak me to i dost prekvapilo,ale bylo mi vysvetleno ze muzu trpet PCO a neovulovat ale stale mit pravidelny cyklus,loni se nam podarilo otehotnet po druhem IUI ale bohuzel to skoncilo zamlklym potratem v devatem tydnu.jinak ted jsem na metfaci a cekam na ten zatraceny menzes.Nemyslim si ze jsem tehotna protoze nevidim u sebe zadne priznaky jake jsem mela driv.ale ten test si udelam koncem tydne .

zuzuza
autor
16. črc 2008

Achal, ty se máš, závidím ti, že jdeš k mudr., že budeš vědět na čem jsi🙂, to já vůbec teď nevím a čeká se jne tu zatracenou sliznici až naroste, pak se bude stimulovat snad už konečně:(

Saminko, to je mi líto s tím potratem, to je škoda, ale vidíš, že se to už jednou povedlo, tak snad se to povede zase. A ty bereš jen ten metformin teď a jiné stimulanty nee? třeba clomík......ovu tedy máš? A ten metfáč ti dali v centru nebo tvá mudr.?

frenkina
20. črc 2008

Ahojky holky 😉 tak jak se máte?Já mám dnes konečně volno ale zítra už jdu zase makat a končím až v neděli ráno po noční ☹ tak jsem se na vás přišla podívat 🙂 Tak se tu mějte a já se zase stavim paaa 🙂