Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

zuzuza
autor
30. bře 2009

Fren...nazdárek, no sem už niiikdo nechodí:(, jen jsem ted najednou toto téma objevila vpředu, ty jo jak jsi to udělala, že máš ms pravidelně????? A tak honem udělej si test sakryš jsem zvědavá!!!!Já mám po prvním IVF, bohužel neúspěšném:((((

frenkina
2. dub 2009

zuzuza ahojkyyy japato že už sem nikdo nechodí?? Testík negativní a mrcha už dorazila cyklus byl 41 dní což se mi po metforminu nikdy nestalo.Jinak jsem přišla o práci a od 1.4. jsem na pracáku a hlůedám práci bohuže ☹ Tak to mě moc mrzí že první pokus nevyšel,napiš mi něco otom kolik jsi měla foliklů atd..a máš aspon mrazáčky? Já mám dva neúspěšné pojkusy bohužel a ted máme ještě tři mrazáčky tak řešíme kdy je použít 😉 tak mi napiš ju budu koukat sem juu 😉

frenkina
12. kvě 2009

Kdepak se všichni touláte??? ☹

achalteke
19. kvě 2009

nazdar Fren tak jak? 🙂

mufy
1. čer 2009

Ahoj holky,

chci se jen zeptat,jestli je ten Siofor pouze na předpis a nebo se dá normálně koupit v lékárně?

lenkacar
1. čer 2009

mufy prosímtě dali ti odklad kvůli tá mrše a cystě?

mufy
1. čer 2009

Leni když jsem měla cystu,která mi sama praskla,tak mi dali odklad 1-2 měsíce ( už si to moc nevybavuji ),aby se vidělo, jestli jsou cykly zase jak mají být.

achalteke
2. čer 2009

mufy siofor nebo metformin je určitě jenom na předpis

frenkina
28. únor 2010

Holkyyyy tak yb jsme to tu měli zase oživit aspoň troškuu 😉

aspasia77
1. bře 2010

Frenkina, vidim, ze tebe zrejme pomohol metformín? 😉 Brala si aj niečo iné?

eirin
1. bře 2010

Mně pomohl Clostilbegyt spolu s Metforminem.

tatranka111
1. bře 2010

ahojte ja som metformin brala asi 4 dni, ale bolo mi po nom strašne zle tak som ho vysadila.........baby máte problém s inz. rezistenciou, že beriete metformin? mne ho lekár predpísal a nerobil mi žiadne vyšetrenia dal mi ho len tak jediné vyšetrenie, ktoré mi robí je ultrazvuk

karol84
1. bře 2010

ahoj, ja jsem zacala brat metformin pred tydnem - zatim je mi docela nevolno a mam prujem ☹ a zitra budu zvysovat denni davku na dvojnasobek... tak jsem zvedava, co to se mnou jeste udela. snad by mel do pul roku zabrat.

tatranka, me byl metformin predepsan po vsech moznych krevnich vysetrenich - vcetne OGTT

tatranka111
1. bře 2010

karol aj kvoli tomu, že mi neurobil žiadne vyšetrenie som metformin vysadila.....akú davku berieš? ja som brala dve tabletky denne

baby počula som, že metformin pomáha babám s pco, a neviem či si ho nasadit alebo nie, no čo ak vobec nemám problém s cukrovkou či inzul, rezistenciou? nemohol by mi ten metformin potom uškodit?

karol84
1. bře 2010

tatranka, první týden jsem měla brát 1 tabletu denně (1000) - abych vyzkoušela, co to se mnou udělá - a teď mám začít brát 2 tablety denně - takže stejně jako ty

ja mam PCO, takže jsem za ten metformin ráda a i když mi z něj není dobře, tak to chci vydržet a doufám, že mi pomůže

tatranka111
1. bře 2010

karol a ty máš problem s inz. rezistenciou?

karol84
1. bře 2010

tatranka, poslali mě na test - OGTT - ale nikdo neříkal, že by to dopadlo špatně - takže myslím, že ani moc ne (alespoň zatím)

sofia2008
1. bře 2010

ja som brala metformin 500 3x1, taku davku hned od zaciatku, vobec nic mi nebolo, citila som sa fajn, len mi nepomohol..nemam IR, ale nasadzuje sa to aj v pripade, ze zena IR nema..vysvetlil mi to lekar v centre a citala som aj studie v Aj..

frenkina
3. bře 2010

ahojky holkyy no metforminn mi pomohl na menzes ale jak se to vezme,měla jsem to stále pravidelně a poslední menzes byla 3.12 a pak došla mrcha až ted v únoru už jsem si myslela že něxco a zase nic.Ale tak zase jsme se ale dočkali a máme 4 měsíčního adoptovaného chlapečka.dostali jsme ho v lednu tak jsme štastná rodinka a třeba se teď už zadaří i přirozeně 😉

trnavacka
3. bře 2010

ahojte,
mam PCO, po takmer rocnej stimulacii - kombinacia Duphastonu a Clostilbegytu sa teho neobjavilo
mala som potom nasadeny na predpis Siofor - myslim 3xdenne tri mesiace (potom som to nasla na zahranicnych strankach, ze vo svete je liek s danou ucinnou zlozkou standardom pri liecbe PCO), po pol roku teho-potrat, teho-potrat a na treti raz sa babo udrzalo
ale neviem si predstavit tieto sialene kombinacie liekov bez predpisu a pravidelnej kontroly lekara, na folikulometriu som chodila takmer kazdy druhy-treti den, je tam tiez zvysene riziko velmi zvacsenej cysty (co sa mi aj stalo a cysta sa nasledne do mesiaca sama aj spatne vstrebala)

dankadina
3. bře 2010

mne metformin zabral do pol roka som otehotnela a mame skoro dvoj ročnu Kristinku, teraz by sme chceli druhe babo skusame zatial bez metforminu, lekar povedal ze tam uz nevidí cysty, vraj niekedy tehotenstvo posobi ako hormonalna liecba tak dufam, ze teraz to pojde lahko

karol84
4. bře 2010

ahoj,
ja v utery zvysila davku metforminu na dvojnasobek a jsem zvedava, jak dlouho to vydrzim - pripadam si, jak kdybych mela salmonelu - porad je mi spatne 😒

tatranka111
4. bře 2010

baby a neviete nahodou či metformin zvyšuje bt?

kkamca
10. bře 2010

ahoj,,sorry že k vám lezu..nepřebývý některí z vás metformin?díky moc a prosím ip..
Jinak vše brzké najití \\ 😵

jancos
13. bře 2010

ahojte, mam tiez pco, pri prvom snazilkovani som dlho nechcela ziadne lieky, po 2 rokoch som zacala s metforminom a do dvoch tyzdnoch som bola tehu, cize si nemyslim, ze by to bolo vdaka tehu. teraz sa snazime zas, po roku, ked som dost schudla a ovula nikde, som pristupila na metformin, hoci nemam ir, ale iba 500mg 1xdenne, po piatich mesiacoch od zacatia prisla prva ovulka, potom mesiac nic a teraz druha. uvidime, ci sa to udrzi, som 13.dpo a mam //, aj ked slabucke.
kkamca, ked zostanem tehu, tak by som ti balenia, co mam doma, poslala. ale je dobre, ked ta sleduje dr, lebo je to dost hnusny liek, moze narobit velku sarapatu v tele.

kkamca
15. bře 2010

Ahoj holky..dotaz --smí se metformin brát prostě jen jako pomůcka k otěhotnění?Já vim můj laický dotaz..ale ptám se.Nemám cukrovku nic..Ale nadváhu ano..Tak jestli je to pravda že se nasazuje i když není cukrovka..díky moc K.

kkamca
15. bře 2010

a případně jakou dávku doporučujete?když není cukrovka..

mireag
15. bře 2010

kkamca, ja ho beriem aj napriek tomu, ze nemam inzulinovu rezistenciu. Beriem 750mg kazdy vecer. Ma znizit testosteron a celkovo dokaze upravit hormony a vytvorit prostredie, aby prisla ovu - citujem mojho dr. 😉
Ja ho beriem v kombinacii s clostilom. 😉

kkamca
15. bře 2010

mireag:ok..děkuju za rady..a clostil bereš kolik tablet denně? 🙂

mireag
15. bře 2010

kkamca, beriem 1tab. denne 4. cyklus. Zaberal aj bez metforminu, no dr. aj tak chcel, aby som ho brala. Raz bolo aj tehu, ale neudrzalo sa to.