Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

zuzuza
autor
23. říj 2008

Jojo veru, máš pravdu, oni toho ještě o pco moc neví, sama mudr. mi to říkají a tak zkoušejí a zkoušejí, no ale ivf to jistí ne? Mě to drží nad vodou, že na to brzo snad taky půjdem🙂

lenickan
23. říj 2008

Veru: ono totiž na každého zabírá něco jiného... to je prostě problém...
Ty lázně zvažuji také, ale určitě to chce alespon na 3 týdny (nebo na jak dlouho to doporučují?) to bych musela jedině s manžou... jenže máme doma starého dožívajícího dobrmánka, kterého s sebou vzít zkrátka nemůžu. Tak proto jsme to zatím odložili🙂 a třeba zabere léčba🙂 kéž by!
Nevím jak je to možné, ale jsem prostě najdenou nějaká klidnější, prostě vím že to dobře dopadne. Není to zvláštní??

lenickan
24. říj 2008

holky chtěla bych se zeptat cítily jste se po tom metforminu lépe, myslím jako psychicky, více energie, chutě do života a tak? Mne doktorka říkala že se po tom budu cítit ještě lépe než ted, říkala jsem si co to je za blbost🙂 ale fakt, mám super náladu, pozitivní myšlení, spousty energie - prostě jiný člověk🙂))

zuzuza
autor
24. říj 2008

Ahoj lenicko, ty jo tak to máš super s tím metforminem, jestli na tebe zabírá, já jsem celkově veselej člověk, takže to nemůžu nějak posoudit, ale teď ho beru naposledy, až dorazí rudoslava tak jej vysazuji, tak ti pak dám vědět, jestli ta má nálada veselá nějak poklesla.

lenickan
24. říj 2008

hmmm zuz já jsem taky veselá hromada, ale pod vlivem toho všeho jsem byla trochu v útlumu stále unavená až hrůza...
mne dr. řekla že to budu baštit dokud neotěhotním... kdy se objednáš do toho caru?

zuzuza
autor
24. říj 2008

mě taky řekla mudr. že to budu brát až do otěhu, jenže když to nezabere do půl roku, tak prý to už nemá smysl, prý se účinek dostavuje tak do š měsíců, takže u mě už zbytečné brát:(, no ještě nejsem objednaná do caru, ale budu se objednávat v prosinci hned nějak zkraje ledna🙂

lenickan
24. říj 2008

to je pravda, taky říkala že během 2-3 měsíců by mělo být vidět jak to zabírá🙂
jsem ted na jedné tabletě a nic mi není, tak nevím zda si nezvít hned dnes dvě a nečekat do neděle🙂 mám po týdnu přidávat tabletu a skončím na 3tbl.

zuzuza
autor
24. říj 2008

No jo lenicko, já bych si ty dvě dala, já jsem začala hned na dvou a nic mě nebylo, mě teda absolutně nic. Tak to zkus, ty jo 3 tablety, tak to musí snad zaručeně pomoct, moc ti to přeju, abys vyvrátila to tvrzení, že to až tak nezabírá. Já jsem včera ještě psala do toho caru, kam půjdu, zda mám fakt si nechat od mudr. na ty 2 měsíce napsat tu HA, nebo nrát jen utrogestan a estrofem, bez stimulace, co je lepší, aby to bylo aspoň ku prospěchu než tam půjdu, tu HA prý brát nemám, mám zůstat u té druhé verze tak jsem zvědavá, jak budu mudr. př. měsíc přesvědčovat, aby mi ji nedávala heh.

lenickan
24. říj 2008

zuz tak já si ji v poledne šlehnu tu dnes první a večer si dám druhou... čeče zuz jdi tam rovnou do toho caru, vždyt se na tebe nebude zlobit ne?
No kéž by to vyšlo,ale byly tu holky co jim to zabralo krásně ne? Ta bych nebyla jediná🙂
Taky jsou holky co jim zabrala HA.

Si nevybereš🙂

zuzuza
autor
24. říj 2008

lenicko, třeba achal, na tu to zabralo ukázkově, věř a víra tvá tě uzdraví, že jo, když budem od začátku myslet negativně, tak to fakt nepomůže, fakt pozitivní myšlení asi dělá hodně!!!
Já do toho caru ted nemůžu,pač můj mužíček už je připravený na leden a ted z´tam se mnou nepůjde, že to moc honím a lámu přes koleno a taky by mi to bylo blbý vůči mudr., prostě jí řeknu, že tu HA nechci a taky se nějak ještě nechci přes vánoce stresovat🙂

lenickan
24. říj 2008

no je fakt že jsi hrrr🙂)) tak uvidíš on tu bude leden coby dup...
Jojo pozitivní myšlení... ted mám ale nevím kde jsem k němu přišla🙂

zuzuza
autor
24. říj 2008

No jsem hrrrr,to přiznávám, jenže jak jsme už probírali, když to na mě nezabírá ta léčba tak chci zkusit i něco, co třeba pomůže, no je to děs, jsem tak četla, že ani vlastně při ivf nemáš záruku úspěchu, no ale na to nesmím myslet, jak ty, pozitivně, něldy mám takové nálady, že je to až divné, chvilky úplné euforuie a nevím z čeho, prostě někdy jsme tak šíleně šťastná, bez důvodu, no nechápu. To když jsem brala první měsíc proveru, ty jo to byly nálady, ja bych bulela jak malý děcko, bylo se mnou k nevydržení, teď jsem ok, ale dneska a včera a den předtím mě dost pobolívá podbřich, tak jsem zvědavá, co z toho vyleze.

lenickan
24. říj 2008

To máš pravdu, otázkou je jestli Ti to gyndr. dobře zvolila...uvidíš sama v lednu v caru co ti řeknou...
já jsem tento měsíc bez léčby takže jsem zvědavá kdy dorazí mrcha🙂 ani utroš jsem si nedala, jsem dneska už 33DC a nic, prsa nalitá, bradavky dvojnásobné🙂 citlivé a sem tam mne dloubne v břiše, tak už asi brzy dorazí🙂
ten příští cyklus by měl být už přesnější... uvidíme....
Ten utroš od 20DC mne v cyklu bez stimulace přijde moc brzo, nakonec mne to fakt tu ovu mohlo blokovat

veruru
24. říj 2008

Ahoj holky,
Doufám, že Metformin zabere..já ho brala dost dlouho a pak , když mi udělali ty testy na cukr, tak se ukázalo, že to mám relativně dobré a nemá smysl mi ten metf dávat, protože asi nejsem typ, co na to reaguje..Ale jsem ráda, že doktor to zkusil jako první a nehnal mě hned do CARu.
Jinak na lázně máš nárok na 28 dní a kratší by asi nemělo smysl podnikat..je to dlouho, ale co píšou holky v diskuzi o lázních, kterou jsem založila, tak je to dobré..je tam spousta holek, jako jsme my, takže si člověk najde spřízněné duše, přes den je dost procedur a večer se dá chodit do města, na kafe, za kulturou..
mám od té laparky ted takové divné křeče v podbřišku, ale snad to jsou jen zaražené větry..ale radši bych bbyla, kdyby se to probudilo a byla to třeba MS..tak uvidíme, ještě mámasi týden čas, co by si to ty červánky měly rozmýšlet🙂

Mějte se fajn holky..
Kam chodíte nebo jdete do CARu?já jsme na Obilnáku v Brně..je to státní nemocnice a nemůžu si to vynachválit..

pa, Veru

zuzuza
autor
24. říj 2008

Lenicko a nemůžeš být těhu s těma prsama a dloubáním, to je divné? nedělala sis test?

Veru, já budu asi chodit do unicy v brně, mudr. říkala, že je dobrý helios, ale nemám k nim důvěru, co jsem četla, tak každá nadává, tak už teď jim nevěřím🙂

Holky, mě se dneska tak otřesně motá palice, to jsem ještě nezažila:(

lenickan
24. říj 2008

zuz to ne: mám to takhle s těma prsama vždy🙂

lenickan
24. říj 2008

mne se při clostíku taky motala hlava, viděla jsem mlhavě, návaly, změny nálad, no paráda

zuzuza
autor
24. říj 2008

mě u clostilu právě nic, jen když jsem přišla ze tmy do světla tak jsem viděla snad trojitě, to byl hnus, jinak se mi hlava nikdy nemotá, to je dneska poprvý, je tu hnus, vůbec se nemůžu soustředit ani na práci, ještěže už je pátek, co? Copak asi dělá achal, dlouho se tu neukázala, ta můra🙂

veruru
24. říj 2008

Zuzi uvidíš, já mám radši ty státní, že se snaží přijít na šetrný způsob pro Tvoje tělo a necpou Tě hned do ivf, protože hodně holek jak my otěhotnělo bez ivf..doktorka na endokrinologii, která se pco zabývá mi řekla, že se to povede tak 90% holek, což je super..
Já clostík zatím neměla, ale snad Ti z něj nebude až tak moc blbě a brzy Tě to přejde...
zkoušela jste některá IUI?podle mě je to o dost šetrnější než ivf, protože znám z nemocnice holky, co měly hyperstimuláky a fakt není o co stát...já osobně se totiž té stimulace ivf dost bojím..
no ale mně zabere ta laparka a lázně, to je jasná věc🙂

lenickan
24. říj 2008

veru podle mne dostupných info je stimulace před IUI a před IVF shodná. U nás u PCOček se bojí té reakce vaječníků, je právě velká pravděpodobnost hyperstimuláku a bojí se že při přiorzeným snažení a IUI (kde nemůžou regulovat počet oplodněných vajíček) by bylo vícečetné těhu. Mne doktorka řekla nemluvím o dvojčatech ale troj až čtyřčatech.
Ale určitě je IUI lepší než IVF ne tedy v té hormonální náloži ale v technickém provedení🙂

lenickan
24. říj 2008

90% holek normální cestou? To je bomba🙂)))

zuzuza
autor
24. říj 2008

veruu, já to nemám z clostilu, ten teˇfd neberu, možná z utrogestanu, nebo počasí, co já vím, mě zase právě mudr. říkala, že měla jednu pacientku z obilňáku a že se 2x nezdařilo ivf a že když k ní po tom přišla,tak měla sloznici 3 mm, takže žádná šance na uchycení a přesto jí udělali ER, ale to může být jeden případ, že jo, já půjdu do unicy a uvidíme, co a jak, iui je určo taky super, když reaguješ na stimulaci, ale já na ni nereaguji, možná bych zkusila jeden či více cyklů iui s injekcama a kdyby se folíky tvořili, tak bych ivf odsunula, no uvidíme v lednu co a jak je to za chvilku, už se tam těším, snad nebudu zklamaná.

zuzuza
autor
24. říj 2008

Ty jo a ty lázně bych taky brala, to by bylo super, jenže v práci by je asi hráblo, ale co zdraví je přednější a kolik se tak asi doplácí za ty lázně? A za jak dlouhou dobu ti to mudr. napíše, nebo to se píše jen v caru?

veruru
24. říj 2008

Lázně jsem si vyběhala sama..píše je normální gynr, dle VZP tam ještě pak chtějí razítko od obvodáka..paní mi odboru mi říkala, že když mi je 26 a je to můj problém, tak by mi to měli schválit..já právě kvůli tomu měsíci v lázních si ted ani nehledám práci, bo by mě hned ve zkušebce určo vyhodili..tak jsem zatím v domácnosti🙂
Jedna holčina z emimina práve po laparce začala mít ovulku a pak měla myslím IUI bez stimulace, jen jí píchli ten rpegnyl na prasknutí folíku...a další po laparce otěhotněla sama a ted má i další děcko zcela neplánovaně asi půl roku po prvním🙂)..je to super, když to člověk ví🙂
Já jsem měla po laparce sliznici 10 mm, ale nevím, zda je to úspěch..bylo asi 17 dní od MS po agolutinu, tak to je možná jen tím...
Mám strach z toho hyperstimuláku, protože Ty holky si v nemocnici fakt prošly poškozením jatera byly na JIPce, takže bych radši do toho nešla..ale co člověk nakonec ví..třeba se nám povede nějak tu ovulku vybudit..Beru ted kapky Femigard, aspon nějak to přírodně podpořit..
Neznáte je?..našla jsem to na http://www.hemann.cz/index.php?lang=cz&vyrobek=1

tak se zatím mějte,
já ted sháním pronájem obchůdku na zdravou výživu..tak jsme zvědavá, co mi pán v realitce najde🙂
papa a držte se..
jo Zuzuio, ten utroš papáš nebo ho zavádíš?prý to zavádění je účinnější a nebývá blbě..dr. mi říkal, že se to dá i kombinovat - něco si zavedeš a něco sníš ten den..

veruru
24. říj 2008

Leni, ted jsem koukala, že v jednom lázenském domě se dá ubytovat i se psy🙂 🙂

zuzuza
autor
24. říj 2008

Já ho papám, je to pro mě nějak pohodlnější, než aby to tady ze mě v práci teklo hehe, no ty lázně zní fakt lákavě🙂, to by v práci asi kleplo mého nadřízeného, stejně jsem zvědavá, jak to jednou udělám až půjdu na ivf, asi řeknu, že jdu na operaci, pač nechci, aby celá firma věděla, že na to jdeme, neschopenku si asi pak nechám napsatu mé gyndr. nebo obvodní🙂, taky mám strach z toho hyperstimuláku, ale myslím, že třeba se to dá včas podchytit a když se to kontroluje, mě mudr. říkala, že nejvíce hyperstimuláků je z repromedy, prý tam stimulují strašnýma dávkama a každá má hyperstimulák, takže tam rozhodně nepůjdu, ale jsou i programy, že ti sestaví takový plán, aby třeba uzrálo jen pár vajíček a pak udělají ivf, že toi asi nedávají tak vysoké dávky a nedozraje jich tolik, je to pak individuální ten plán🙂

veruru
24. říj 2008

u nás je riziko hyperstimuláku asi větší, protože je to nejspíš těma cystičkama, nevím..můj doktor se bojí dát mi ani clostík, aby se mi neudělaly cysty..ve středu k němu jdu, tak uvidíme, co řekne na výsledky histolky a tak...ale už to neřeším, at si to dopadne jak chce🙂

na práci se vykašli..až to přijde, tak si vezmeš neschopenku, pošleš ji tam pak poštou a bude..jestli už nejsi ve zkušebce, tak se neboj...

zuzuza
autor
24. říj 2008

Jojo moje mudr. se veru taky bála mi dát vyšší dávku clostilu, prvně mě chtěla dát denně půl tablety hehe, pak se poradila s jinou mudr. a nasadila mi hned 2 denně, pak 3 a cysta žádná, tak určo ten clostil taky zkus a když by ti narostly cysty, tak bys ho holt nemohla brát, ale za zkoušku to stojí, moc ti přeju, aby na tebe clostil zabral líp než na mě.

Jinak co se týče neschopenky, tak kdybych šla na ivf tak bych tak týden před odběrem byla doma a pak asi taky než by se testovalo, ale pak bych možná zase na nějakou dobu šla i když pochybuji, že by se mi pak chtělo, nejhorší by bylo, kdyby se pak něco stalo a člověk by se musel vrátit do práce a každej by to věděl. To je hrůza, ale to teď ještě řešit nemusím🙂, jasně taky si říkám, že to už nebudu řešit, nějak se to vyvrbí.

veruru
24. říj 2008

to je vždy problém s prací..moje kolegyně to také řešila, já řekla nadřízené, že šla normálně na gynekol.operaci...byla pak ok, tak se pak normálně vrátila do práce a úspěšně to zvládla až do porodu, myslím...ted bych neřešila, když by se to nepovedlo🙂...i kdyby, tak by jít do práce asi bylo to nejmenší...

ve středu dám vědět, jak se staví můj gynekolog na léčbu PCO podle výsledků laparky🙂

zuzuza
autor
24. říj 2008

Jasně, budu čekat na výsledky, já bych měla někdy ve středu očekávat rudoslavu, tak jsem taky zvědavá a pak zase konečně stimulace🙂, tak pro dnešek budu končit, přeji pěkný víkend a v pondělí tu na viděnou🙂)))