Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

kacicqa
3. bře 2012

@kaculkadraculka Myslim, ze to moze urobit iba diabetolog. prip. endokrinolog.

andie25
5. kvě 2012

Musim sa podelit a aj dat nadej 🙂 Pred 2 rokmi som uzivala metformin spolu s duphastonom pre PCO a inzulinovu rezistenciu, podarilo sa otehotniet, ale v 12 tt sme o to prisli. Pred 6 mesiacmi som znova zacala uzivat metformin od mojej diabetologicky, no a vo stvrtok sme zistili, ze sme znovu tehotni 🙂 Trvalo to dlho, ale oplatilo sa. Momentalne mam znizenu davku, lebo krvne vysledky su az nadmieru dobre, ale ako mi povedala moja diabetologicka, maju s tym velmi dobre skusenosti aj pocas tehotenstva a neohrozuje to plod. Drzim Vam vsetkym prsty, nevzdavajte sa!X

mihaji
24. kvě 2012

@kaculkadraculka Asi je moje odpověď už s křížkem po funuse, ale mně napsal Metformin můj gynekolog.

Zbylo mi doma 1 a 1/2 balení, tak kdybyste měl někdo zájem, můžu poskytnout. 😉

nienna
29. kvě 2012

baby, ktoré ste mali predpísaný Metformin alebo jemu podobné, kto vám to napísal? ja som obvolala všetky diabetologické ambulancie v okolí a v jednej mi povedali že to môžu predpísať iba cukrovkárom a v dalších že oni testy na IR ani nerobia a metformin nepredpisujú, že to musím ísť do Ružinova v BA 😔
poraďte mi prosím, ja si myslím že by mi ten Metformin fakt pomohol

drndapetka
29. kvě 2012

@nienna metformin mi předepsala moje gynekolžka v CAR na PCO, ale po domluvě s obvodní gynekoložkou by to určitě taky šlo....jinak je pravda, že jinde Ti jej nedají....pouze jen v souvislosti s léčbou neplodnosti

nienna
29. kvě 2012

@drndapetka ach jo, len všade baby píšu že im to predpísal normálne diabetolog alebo endokr. a ja mám takú smolu na nich, že nikde to nedávajú....ja to chcem na liečbu neplodnosti, len do CARu by som ešte ísť nechcela, to až ked nič iné nezaberie. Tak vďaka za odpoveď, dúfam, že sa nájde niekto kto mi ten metformin predpíše

nienna
29. kvě 2012

@drndapetka jaj ešte som zabudla napísať, že ja mám tiež PCO, aj som to všade vravela že kvôli tomu ho chcem, ale stále ma odbili, že to dávajú len cukrovkárom

drndapetka
29. kvě 2012

@nienna tak pokud máš cukrovku, tak určitě Ti to napíše diabetolog, ale jinak v souvislosti s PCO gynekolg....jedině, že bys měla nějakého známého lékaře a přemluvila ho....

nienna
29. kvě 2012

@drndapetka tak skúsim ešte moju gynegologičku, možno mi dačo poradí, ale čo viem, tak ona mi ho predpísať nemôže.

drndapetka
29. kvě 2012

@nienna a Tvůj gynekolg Ti jej nechce napsat? Vím, že spousta doktorů už dneska nechtějí dávat Mtformin na léčbu PCO, protože spousta bab jej špatně snáší - já po něm první měsíc zvracela, měla průjem, bolesti břicha,...nic příjemnýho....taky jsem ho musela vysadit, protože místo toho, aby mi srovnal cykly, tak mi je úplně rozhodil-začala jsem krvácet uprostřed cyklu, tak jsem se naštvala a přestala jej brát....na to abych ovulovala mám od doktorky předepsaný Clostilbegyt a po něm ovuluji 😉

nienna
29. kvě 2012

@drndapetka no mne nemá aké cykly rozhádzať, kedže žiadne nemám 🙂 teda párkrát do roka nejaká tá mrcha príde....a vraj práve Metformin je na toto dobrý, gynekologička mi vravela že ona to predpísať nemôže. Ten Clostil chcem tiež skúsiť ale najprv by som chcela trošku zrovať tie cykly a nájsť príčinu, čo je asi práve tá inzulínová rezistencia. Tak ti držím palce nech sa zadarí, čo by nemal byť problém ak ovuluješ 😉

drndapetka
29. kvě 2012

@nienna já měla cykly 60-70 dní a po Metforminu mi chodila mrcha po 14 dnech, takže to bylo hodně nepříjemné ☹ My se snažíme už 5 let, mám za sebou 2x IVF, 1x KET a teď zítra jdu na ET po minální stimulaci. Jinak jsem už 2x potratila a 1x měla mimoděložní těhu. Na PCO mi zatím nepomohlo nic, ani cvičení podle Mojžíšové, ani žádné bylinky, nic ☹

drndapetka
29. kvě 2012

@nienna jen teda mohu říct, že se to trochu zlepšilo, když jsem zhubla 7 kg, měla jsem dost nadváhu....při PCO se doporučuje zdravě jíst a cvičit....po tom zhubnutí jsem začala mít cykly po 35-45 dnech, což byl pro mě zázrak.

nienna
29. kvě 2012

@drndapetka uff tak to si si toho odskákala už dosť, to by bol v tom čert aby sa teraz konečne nepodarilo. Inak ja verím tomu, čo vraví veľa žien, že sa podarí vtedy ked sa človek prestane snažiť a na všetko sa vybodne. Len keby sa dalo na to nemyslieť, že? bylinky ani mne nepomohli, aj ked Vitex sa mi zdá že bol celkom fajn, nemala som síce mrchu ale aspoň špinenie, čo už je úspech. tiež som pila kontryhel atď., no možno to chce trpezlivosť, ja som to po 3 mesiacoch užívania vzdala

nienna
29. kvě 2012

@drndapetka no s tou nadváhou to bude pravda, tiež by sa mi veľmi zišlo zhodiť, len čím viac sa snažím tým je to horšie, ide to veľmi ťažko, no tiež začínam mať pocit že to je asi jediná cesta k miminku

mihaji
11. čer 2012

Ahoj holky, kdybyste některá měla zájem o Metformin, tak mi doma zbylo 96 tablet. 😉

zusanna
14. čer 2012

Ahojte dievčatá, čítala som zopár príspevkov, ja beriem siofor-metformín, mám PCO, štítnu liečim taktiež. Siofor som začala brať 500 a teraz sa mi dávka zvýšila na 850ku-tú neznášam veľmi dobre-bolesti v podbrušku, napínanie na zvracanie, nechuť do jedla a hnačka, tá chvála BOHU prešla, no ale tak skoro nato nezabudnem...no ale chcela som sa opýtať na menzes-mne to akosi štrajkuje, chodil ako chcel alebo meškal aj 2-3 mesiace a teraz mi to prišlo v 26 deň od poslednej a trval neuveriteľných 14 dní ☹ , mávala som 7 dní a teraz nerozumiem, no zrejme to bude liekmi...na budúci týždeň ma čaká kontrola tak som zvedavá ako som na tom....a štítna? beriem L-thyrox až 125, dúfam že tú dávku zníži, samé tablety, cítim sa ako toxická továreň, no azda to bude na osoh....dúfam

susanci
28. čer 2012

ahojte žienky ...potrebujem veelku pomoc ...dnes som sa dozvedela že mám PCOS syndrom polycystických vaječníkov a dr mi predpísal metformin...v lekárni mi dala Siofor.metformin ale tam pise že je to len pre cukrovkárov ...len že vyšetrenie u diabetologičky nemám a teraz neviem či to môžem brat aj napriek tomu alebo musím absolvovať vyšetrenie...že vraj sa to berie aj kôli tomu ked ma žena viac mužských hormonov ako ženských len ako vravím tam sa píše že je to pre cukrovkárov...

janie80
28. čer 2012

@susanci ja som bola ma vysetrenie na diabetologii, lebo bolo podozrenie na inzulinovu rezistenciu... Nastastie sa nepotvrdila, ale aj endo aj diabeto aj zenska mi vraveli, ze ak sa potvrdi, tak budem brat metformin... A ze ho prepisuje diabeto dokina... Tak neviem... 😔

susanci
28. čer 2012

a ešte som zabudla že predpísal mi to DR v Gynncare v Ke

susanci
28. čer 2012

@janie80 ja som už asi blázon s toho...a ak sa nezisti ta inzulinova rezistencia tak to nemam brať? to mi predpisal dr herman v gyncare v KE ...mám ísť aj na endo vyšetrenie?

janie80
28. čer 2012

@susanci neviem... Mna vsade posielali moje doktorky, tak som neriesila, kam vsade sa pytat na vysetrenia... 😔

susanci
28. čer 2012

@janie80 aha...no uvidime čo mi povie diabetologicka ale dakujem za radu 🙂

janie80
28. čer 2012

@susanci kedze sa metformin dava diabetikom, alebo pri inzulinovej rezistencii, tak by ta, podla mna, mal vidiet aj diabetolog... Ale je to len moj laicky nazor, nie som lekar... 😔

beatajan1
24. lis 2013

ahojte holky chtela bych se jen zeptat od minuleho patku vim ze mam pcos ☹ a predepsali mi metformin 500mg jestli nektera nevite a nebo neznate nekoho kdo ma stim zkusenosti a popripade jim pomohl ja se snazim o miminko z pritelem uz 3 roky a jsem ztoho vysledku dost zklamana a jeste ktomu kdyz mi nekdo mluvil ze se pritom nemuzou mit deti i kdyz me tedy lekarka ujistovala ze muzu deti mit ale z rizikem mnohocetneho tehotenstvi naraz a nekde sem i cetla ze vetsinou zeny postizeny touto nemoci nemaji delsi dobu menstruaci a nebo ji nemaji vubec ja ji tedy mam pravidelne kazdy mesic ale bohuzel bez ovu prohledla jsem asi 100 stranek o teto nemoci a dozvedela jsem se zatim jen same negativni veci a proto vas prosim o radu dekuji predem za odpoved

vrk
20. čer 2014

Muzu se zeptat, pomohl nekomu metformin???;)

vrk
24. čer 2014

@achalteke ahojky muzu se zeptat, pomohl Vam metformin???🙂
@zuzuza

serenna30
24. čer 2014

@vrk ahoj, me myslim pomohl, tento cyklus jsem měla poprvé ovu 🙂

vrk
24. čer 2014

@serenna30 jo? Tyy jo a jak dlouho jsi ho brala? To je super!! A pred jeho uzivanim jsi mela ms i bez hormonu?

serenna30
24. čer 2014

@vrk uz jsme si jednou psali v diskusi o nízké sliznici 🙂 popravdě nevím co zabralo, láduju se bylinkami a metformin beru měsíc, jen 500 Mg denně. Pred tím MS bez hormonu nebyla, a do prosince jsem brala 12 let hak, pak ladovala jsem se utrošem a 2 měsíce i clostylem. Tento cyklus, jsem 24 DC, jsem se na všechny hormony vyprdla, i na utroš a ejhle, 20 DC ovule (měřim si BT). 10 DC jsem byla na UTZ a zadnej folik, no ani tam nemohl ještě byt když ovu byla tak pozdě...ovu jsme prosvihli, protože jsme s ni ani nepocitali, ale i tak úspěch🙂