Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

marione74
28. zář 2008

ahojte vidim vasu temicku tak len chcem povedat o mojej skusenosti, tiez mam pco a brala som metformin asi 6 mesiacov a zabral, mala som pravidelne MS a asi po 3-4 mesiacoch ked som bola na folikulometrii som mala dominantny folikul.
Ale potom som bola na laparke a mam nepriechodne vajcovody.

Brala som ho aj dalej koli ivf, ale neviem ci to treba, moja doktorka ho podla mna na mne testuje, brali ste ho niektora aj pri nepriechodnych vajcovodoch?

achalteke
28. zář 2008

Ahoj marione...s tímto zkušenósti nemám. V dubnu jsem byla na zjištění průchodnosti a ok. Já myslím, že ho bereš dál kvůli tomu, aby jsi právě folíkovala dál a aby ti vaječníky zase nezlenivěli a tudíž byli připraveny na ivf 😉

chala
30. zář 2008

Zuzuzi, tak jsem to přeci jenom na konec dostala. Po 38 dnech. Ale aspoň, že jsem na tu vyvolávačku nemusela. Metformin beru dál a jestli jsem to dobře pochopila, tak až do odebrání vajíček.

zuzuza
autor
30. zář 2008

Ahojky chalo🙂, tak ti ms došla sama? Tak to je super, to mě by se nestalo, takže teď stimuluješ na ivf? Nebo na iui já jsem taky hlava děravá:(

achalteke
6. říj 2008

jej tak nám to téma nějak zapadá.....tady můj graf pro zajímavost: http://www.fertilityfriend.com/home/213919y
jinak u nás nic nového.... 😔

katuska23
6. říj 2008

ahoj achal,nejde mi zobrazit 😔

achalteke
6. říj 2008

a jejej jsem to nějak podělala, zkusím znovu http://www.fertilityfriend.com/home/213919 😉

achalteke
6. říj 2008

Katuš co u tebe nového?

katuska23
6. říj 2008

a co vás čeká tenhle cyklus?já nevím comám dělat dochází mi léky,napíše mi je můj gyndr?

katuska23
6. říj 2008

jdu do hajan kdyžtak napiš IP a ráno se hned ozvu 😉 papa 🤐

achalteke
6. říj 2008

já myslím, že určitě, mě je píše u každé prohlídky na další cyklus 😉 . Tento cyklus zůstáváme opět a zase jen u metforminu a duphastonu a vlastně agnucastonu - jsem prostě chodící apatyka 😀

achalteke
6. říj 2008

Katuš dobrou, taky jdu chrnět 😉

lenickan
13. říj 2008

ahoj holky, mohu se k vám připojit?
Mám diagnostikováno PCO, s tím že MS přicházela sama napřed po 38DC pak i 42DC ale vždy dorazila. Brala jsem i utrogestan a při něm chodí pravidelně, nicméně syndrom PCO přetvává - nemám ovulaci. Dnes mi doktorka předepsala Metformin a vkládá do něj velké naděje, mám jej brát a za dva měsíce jdu na kontrolu. Věří, že by vaječníky mohly sami začít ovulovat a nebo byly lépe připraveny na případnou stimulaci. Máte s tímto preparátem některá pozitivní zkušenosti???
Je to opět běh na dlouhou trať:(

katuska23
13. říj 2008

jů tady to žije 😅 😕

achal jsi tu?Jak jsi na tom?

Já jdu 23.na laparku 😔

leni ahoj u mě to vypadalo že mi pomohl,ale další měsíc jsem to měla jako dřív 😖 takže ho beru dál

lenickan
13. říj 2008

katuš ahoj právě jsem ti napsala do IP.. pomohl ti za jak dlouho???
Já ho mám brát v podstatě dlouhodobě dokud neotěhotním nebo nebude jiná varianta léčby..
doktorka mi řekla že je velká šance že budu do roka těhule.
prý obyčejně se stimulací neotálí, ale u mne doporučila ještě toto, že tomu věří

lenickan
13. říj 2008

katuš tys ho brala krátkodobě?

katuska23
13. říj 2008

mně leni řekla že po braní se do dvou měsíců otěhotní ale u mě se to nepotvrdilo.Jeden měsíc to vypadalo dobře,další měsíc anovulace,plno cyst a nízká sliznice 😖 ale beru ho dál,akorát 23.jdu na laparo.

lenickan
13. říj 2008

mám brát
1. týden - 0-0-1
2. týden - 1-0-1
3. týden - 1-1-1 a za 2 měsíce na kontrolu, pokud se budou hýbat🙂 a MS se ustálí tak mi dá stimulační injekce a budeme se snažilkovat přirozeně

lenickan
13. říj 2008

hmm něco podobného mi taky říkala, ale ne že do 2 M budu těhule, ale že je to pravděpodobné a když ne tak určitě budou vaječníky lépe připravený na tu stimulaci - resp. na ní lépe zareagují.
Katuško prosím Tě v tom cyklu kdy se ti nadělaly cysty a byla anovulace jsi to taky brala???

katuska23
13. říj 2008

já beru pořád dvě denně po 12 hodinách.Měli jsme jít na IUI ale sešlo z toho.

lenickan
13. říj 2008

Já mám brát až ty 3 ale postupně kůli snášenlivosti🙂 tak to jsem na to zvědavá... Nemužu věřit že bych ovulovala.
Spermio máte dobré???
My v normě

zuzuza
autor
13. říj 2008

Ahojky holky, nová tvář, lenicka🙂, holky já beru metfáč už teda 5. měsíc a na mě moc nezbaral:(, prý spíše zabírá na silnější lidi a já jsem tak normál, mě mudr. říkala, že dříve to v centrech asist. reprodukce byl hit, ale pak se poznalo, že to až takovej trhák není a že to na všechny nezabírá:(, takže já jsem asi to procento, na který to nezabírá, ale přesto ho budu brát až do případného těhu, jinak se mi zdá dost nadsazené, jak vám doktorka řekla, že do dvou měsíců budete těhu, mě přijde že toto nám nikdo nezaručí, pač ta hormonální léčba je tak individuální, ale krásně se to poslouchá co? já beru k tomu ještě dexamethazon-kortikoidy a ten mě asi trochu zabral, pač cysty nějaké už zmizly a zlepšil se mi HP, jinak ještě proveru a clostil, jsem zvědavá na pátej, jdu na folikumetrii a pokud nebude dobrá odezva na clostil 3x1 denně, tak mě možná čeká v rámci léčby HA a toho se děsímk, na 3 měsíce, tak si to představte:(

lenickan
13. říj 2008

zuza no na mě vyvalila že mám lehce zvýšenou hladinu testosteronu může se prý projevit zvýšeným ochlupením - což nemám vůbec naopak
chutí k jídlu zvýšeným libidem🙂 což mám

lenickan
13. říj 2008

neřekla že to 100% zabere ale může prý má takové pacientky

lenickan
13. říj 2008

zuz já taky nejsem tlusťoch a nikdy jsem nebyla spíše drobná... tak nevím.... co znamená moc nezabral? Srovnal trochu MS? A ovu jsi měla?

lenickan
13. říj 2008

at je to jak je to musím tomu věřit a za dva měsíce budeme moudřejší🙂))))
Prý se na to nesmí vůbec alkohol🙂)))

lenickan
13. říj 2008

holky půjdu pomalu domů🙂)))) zítra se zase zastavím...🙂 krásný večer

katuska23
13. říj 2008

ono se na ně nesmí pít?Aha 😕 😅 v letáku jsem to nečetla? 😕

leni jojo spermio máme parádní 😉

achalteke
13. říj 2008

Ahoj holky...no u mě celkem nic nového...jsem 15DC a mám to nějaký rozházený tentokrát, tak nevím.... 😔

Zuz co ty jak to vypadá u tebe?
Leni já jsem příkladem toho, že metformin zabírá - začala jsem po něm normálně ovulat - asi 4 měsíc léčby a beru ho dál a k tomu podpůrně duphaston což je skoro to samé co utrogestan a agnucaston každé ráno. Je fajn, že ti to mudr takto předepsal(a) postupně, snad se ti vyhnou vedlejší účinky...novinkou je pro mě že zvyšuje libido, což je ale asi pravda, protože oproti dřívějšku mám tedy chuť na sex větší...
Katuš jdeš na laparku? Buď ráda aspoň nemusíš na HSG jako jsem byla já - to nepřeju nikomu zažít ☹

zuzuza
autor
13. říj 2008

Nazdar holky, nazdar achal, no ráda tě tu vidíjm, hele co je to HSG? bojím bojím....no se mnou je to tak, že jsem dnes 11. dc a v pátek jdu na folikumetrii a dovím se, co se mnou bude dál, jestli nějaká léčba clostilem nadále, nebo HA na tři měsíce, z čehož mě asi hrábne, jestli mě ju napíše:(, jinak stimuluju 3x1 clostilem, tak jsem zvědavá na reakci, kdyby aspoň malá byla:(, ty jo stejně je to mazec, že ti ten metformin zabral!!!!!!!Jinak nemyslely holky, že testosteron může za tvýšené libido? já ho teda zvýšený měla, ale zvýšené libido jsem neměla, bohužel hehe, jinak mě pěkně dneska naštvaly holky na emiminu, snaží se mě přesvědčit, že dělat HP v 13. dc je blbost, že ty mé jakoby zlepšené výsledky HP jsou zkreslené, ale snad ti doktoři vědí, co dělají a nezvala by si mě jen tak vod voka na některej den ne? jsem z toho špatná:(

Jinak lenicko, já si myslím, že za rok, co se léčím jsem ovu ještě neměla, a metfáč jestli mi zlepšil MS, tak to říct nemůžu, pač beru každej měsíc proveru a po ní ms vždy dostnu🙂