Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

zuzuza
autor
4. čer 2008

Je, ten kontryhel ted nekde roste? hlavne se nesmi pit, když bys byla těhu, to mě říkala mudr., jinak k té adopci my jistě nedojdem, říká se, že ten metformin zabírá víc než ivf, no měli by ti dát taky tenn clostil na podporu tech vajíček, ale někomu se zadařilo i bez něj.....mě právě štve, že ta provera se bere od 17 do 26 dne cyklu, takže pokud by dozravalo vajičko a ovu měla dojít pozdějc, tak nedojde, pač ta provera tomu zabrńuje.....ale dneska jsem měla normálně ten bílkový hlen, ten plodný, tak to nechápu, když dnes poslední den beru proveru.....jinak BT mě teda pěkně zvýšila, celých 10 dní 37...mudr. mě říkala, že měla mnohem těžší případy pco a i tak otěhotněly ty paní....jedna s těžkým po roce a půl, prý chodila na obilňák do brne, tam jí 2x dělali ivf, ale nepodařilo se, tak se vrátila k mudr., ta jí vyšetřila a zjistila, že má pco a sliznici jako 3mm, taková vyšetření jí tam vůbec nedělali...to je hrozný, když ti udělají ivf a máš sliznici 3mm a ty doufáš, a ono se to nemá kde uhnízdit, já věřím, že každé s pco se to podaří, někdy dřív, někdy později, ale jsou jistě i horší diagnózy, tak yjsem četla o té laparce, to bych taky klidně podstoupila...tu BT určo měř, je to myslím dobrá věc, dobrý ukazatel ovulace....

achalteke
4. čer 2008

jo kontryhelu vidím všude spousty teď, no včera jsem si udělala čaj večer a ráno jsem měla zase brutální srajdu, tak nevim jestli z toho nebo zase z metorminu,...no každopádně objednala jsem se k mudrovi - jdu v pátek ráno, tak snad budu chytřejší, řekl, že neznamená, že když mám negativní test tak že nejsem těhu, tím spíš že mi po duphastonu nepřišel menzes (což mi kdysi když už jsem ho brala přišla normálně do tří dnů). Tak jsem zvědává, vezme mě hned na UTZ aby viděla jak reagují na metformin moje vaječníky.
no hele to vypadá na pozdější ovulaci i přes tu proveru....
no nic jdu zas makat

zuzuza
autor
4. čer 2008

Ty jo tak to jsem tedy zvedava, tak to už se těším na ten pátek za tebe, jaké budeš mít novinky🙂, třeba vážně seš, právě se mi zdá taky divné, že bys po tom duphíku nedostala mS? já vždy i po agolutinu přesně na den, ty jo tak držím pěsti a radši ten kontryhel ještě nepij, prý to fakt způsobuje v těhu děložní stahy!!!Budu na tebe myslet a určo se musíš pak ozvat, jak jsi dopadla, tak pěkný pracovní den přeju!!

achalteke
4. čer 2008

neboj kontryhelový čaj pít nebudu, dokud nebudu určo vědět že nejsem těhu. Nemám ani žádný příznaky co se mrchy týče, prostě vůbec nic, akorát jsem nějaká nafouklá.....počítám, že mi píchne agolutin a nazdar - jako už kolikrát...no jo v pátek budeme moudřejší, dám ti hned pak vědět...no kdybch byla těhu týýýýýýýýýýý jo to by byla fakt pecka 😀

mmmk
4. čer 2008

Ahoj damy, muzu mezi vas? Zrovna dneska jsem po spolecne konzultaci s gynekologem a praktickym lekarem pristoupila na tuto lecbu. Bude to teda podpora clomhexalu. Pristi tyden jdu na test snasenlivosti cukru a pak zahaji lecbu. Mailem mi jeste obvodni poslal ten samy clanek, jak uz je tu na nej odkaz a doktora Starku zna osobne a chvalil. Vysvetloval mi to tak nejak, ze proste cukry nejdou telem spravnou cestou a to zpusobuje vselijake problemy vcetne PCO. I kdyz podle vysledku laparky je moje PCO v hranicni norme, stejne mi udelali drilling a nasledujici dva mesice jsou rozhodujici 😉 Takze to chteji jeste "pojistit" tim clomhexalem, utrogestanem a metforminem.

Tesim se, jestli se objevi nekdo, kdo ma zkusenost. Sama vim jen o uzivatelce Ededik, ktere se to povedlo 😵

achalteke
4. čer 2008

mmmk vítej mezi námi (dvěma?)....takže kombinace těchto tří léků? No já jsem zvědavá co na mě mudr vybalí v pátek... 😉

mmmk
4. čer 2008

Tak jsem hledala tu diskuzi, kde to Ededik psala a nenasla jsem ☹ Ale zkusim ji napsat IP, at se tu zastavi a pouci nas. Jsem ted po laparce, takze chteji tito dva mili panove udelat maximum, aby se povedlo realizovat moje prani mit mimco 😀

achalteke
4. čer 2008

mmmk dík za každou info ohledně metforminu 😉

mmmk
4. čer 2008

Tak jsem Ededik psala, takze snad dojde. 😵

achalteke
4. čer 2008

no já mám zase dnes od rána tak šílenej průjem jako přesně před měsícem...ten metformin mi dává fakt kapky ☹

zuzuza
autor
4. čer 2008

mmmk: taky tě vítám mezi náma, já budu mět stejnou éčbu jako ty teda ale místo toho utrogestanu mám proveru....a metformin začnu brát př. sbotu, to už budu mít ukončenou neschopenku s těmi plisními chlamydiemi tak snad z toho metforminu nezačnu blinkat nebo kakat🙂 hehe, jinak doufám, že se nám všem tady zadaří🙂Já v to vkládám naději, ale jak jsem již psala, nedokážu si představit, že bych měla takový štěstí a podařilo se mi to, i když moje mudr, je nějak moc optimistická, když na začátku léčby mě hned strašila ivf...no nechápu no. JInak:
achalteke: já jse m tak strašně zvědavá na ten pátek, že se už nemůžu dočkat výsledku, doufám alespoň, že by to fakt mohlo vyjít, moc bych ti to přála i záviděla🙂. Tak se holky zatím mějte a zase napiště!!!

achalteke
4. čer 2008

no doufám, že mě do tý doby ten průjem přejde....jinak tam dojde k neštěstí 😀

mmmk
4. čer 2008

Zuzuza, bylas uz na laparce? Ja mela mit clostil uz daaaavno mit, ale porad to nekdo oddaloval! 😠 Prestav si, ze se snazime 2 roky a byvala doktorka mi dala davku 1-0-1, coz je podle meho noveho doktora strasne malo. Ted me ceka davkovani 1-1-1. Muj dr. mi rikal, ze proveru nikdy nepise, protoze je to docela dryjak a hodne zenskych ma kvuli tomu komplikace. Ja to mela taky, u byv. dr., ksicht jsem mela jako nejaka trinactileta puboska (sam bedar), vlasy mastne tak, ze jsem je myla malem 2x denne (normalne mam dost suche vlasy). Navic jsem byla jako prejeta porad, spala bych i po kotli kafe. Ten utros je pry pro telo prirozenejsi a me po nem bylo dobre a nemela jsem zadne veldejsi ucinky.
Za dva roky jsem prakticky neovulovala, ms mi sama chodi tak po 130 dnech a porad mi vsichni rikali, ze mam cekat. Podle meho soucasneho doktora je to spatny pristup, ktery muze vest k psychickym blokum a skodam! Pry se rika rok u zcela zdravych paru. Na PCO mi prisel teprve tento doktor. Predchozi mi rikali, ze je vse v poradku a nemam cysty. Pritom jsem taky mela nactene, ze mam nejspis PCO (vyssi testosteron, nepravidelna ms, anovulace), ale vsichni mi tvrdili, ze NEMAM nadvahu. Nemam, jsem spis k te hranici, kde je podvaha, ale to je jeden ze symptomu, ne hlavni!

ededik
5. čer 2008

Ahojte kočky,

tak teda dávam do pozornosti tému tehuľky s PCO, tam je môj celý príbeh:

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Podotýkam ale, že neviem čo konkrétne zabralo, pretože som v tej dobe nielen brala metformin, ale poctivo pila alchemilku a takisto si myslím že efekt drillingu ešte trval. O metformine je strašne veľa informácií, stačí keď si dáte do vyhľadávača metformin pco...a vyhodí Vám zopár dobrých anglických aj nemeckých stránok. Ja som čerpala najmä z nich, keď som už metforminu prestávala veriť, vždy ma to presvedčilo, že vo svete sú s týmto liekom veľmi dobré skúsenosti.

Ahojte a držím Vám palce !

mmmk
5. čer 2008

Juuu, dekuji, ze jsi prisla 😵

achalteke
5. čer 2008

ededik díky celé si to prostuduju. Hodně štěstí!!! 😉

ededik
5. čer 2008

Chcem Vás babuľky ešte raz pozbudiť, možno metformin zabral, možno čosi iné, možno všetko dokopy, možno to bola iba náhoda...Ale treba vyskúšať všetky možnosti, ktoré sa Vám ponúkajú...
Pamätám si, ako som doslova neznášala hodinu, kedy som si ten liek mala zobrať. Bývalo mi z neho strašne zle,
hnačky, bolesti brucha a nechutenstvo ma sprevádzalo takmer mesiac - kým som si zvykla..Treba ale vydržať.
Začínať postupne s menšími dávkami a potom sa dostať na dávkovanie, ktoré Vám predpísal lekár. Berte zároveň kyselinu listovú a merajte BT. Keksíkujte 😀 😀 a výsledok sa dostaví...
Myslím na Vás a veľa síl do snažilkovania.... 😉

mmmk
5. čer 2008

Ededik, v jake davce se to brava? Jednou denne ve stejnou hodinu?

achalteke
5. čer 2008

ededík moc díky, moc mě tvoje slovo povzbuzují, já už jen když metformin dávám na jazyk tak mě natahuje 😀 ta chuť je fakt děsná....a po včerejším proprůjmovaném dni....no jsem zvědavá co mi zítra mudr řekne...jo a listovku baštim taky 😉 ...já beru Metformin Teva 500 mg ráno a večer

zuzuza
autor
5. čer 2008

Ahojky holky, jsem zase tu, teda vy me strašíte s tím metforminem, já mám teď jednu neschopenku na 14 dní a jestli pak začnu btát Mt. a bude mě zle tak to tedy bude zajímavé. Já beru Glukophage=metformin, jsem na něj vážně zvědavá...

mmmk: já tu proveru musím mít, protože já mám ke všemu tomu ještě nízkou děložní sliznici, asi 6mm a tak ji musíme těma lékama nejprve zvýšit, ale řeknu ti, že už cítím podbřišek, včera jsem ji vzala naposledy a už cítím, že krvavá teta brzo přijde a doufám, že jako pořádně...teda když už mě po tom metforminu bude zle, tak třeba aspoň něco zhubnu, mám 169/62 kg, takže tak ty 3-4 kilečka by to chtělo🙂. Jináč mě na to doktorka přišla hned na pco, já si to nastudovala na netu a pak jsem se jí na to zeptala a ona že to ještě není jistý, že až z testů, pak mě je udělala a potvrdila PCO....myslím si, že jsem žádnou ovulaci od srpna, kdy jsem vysadila HA neměla, pač mě ani jednou nepřišla ms sama, jen po agolutinu, poslední jsem měla dvojitý, do každé půlky jednu injekci a MS jsem měla 1 den, takže už to na mě bylo slabý, proto ta provera...jo taky jsem nikdy neměla příznaky ovulace, jako bolest nebo ten bílkový hlen...to tedy nkdy.....takže jsem ráda, že se na to přišlo tak brzo a už se s tím něco dělá. Ten metf. budu brát 2x denně:(

achalteke
5. čer 2008

zuzuza vůbec tě nechci strašit, třeba se vedlejší příznaky u tebe vůbec neprojeví a pokud to někomu pomohlo - viz. ededik - tak zaplaťpánbůh za něj. A neboj dá se to, jen užs i z těch všech prášků připoadám jak šílenej hypochondr 😀
jinak já mívám bílkovitý hlen každý měsíc, ale dle doktora to neznamená, že mám ovu , tak nevim - tenhle měsíc jsem neměla 😒

zuzuza
autor
5. čer 2008

achalteke: jojo třeba mě z něj nic nebude, ale jak říkáš, už jsem taky hypochondr sotva nějakej lék polknu, už sleduju vedlejší účinky 😀 , ale když to má pomoct tak ti říkám, že to budu brát i kdybych měla měsíc strávit na záchodě, nejradši bych si to vzala už td, ale musím počkat do př. soboty až doberu atb., ale už mě po nich není zle, tak možná přemluvím mudr., že už bych to mohla začít brát, dokud ještě budu doma, ona mě to nechtěla míchat aby pak věděla, z čeho je mě zle....ale ten hlen, to je myslím dobrý znamení, jasně nemusí to znamenat ovu, ale taky může, jak říkám, já to neměla nikdy, takže ovu určitě nebyla, zkus fakt měřit ty teploty, mě se teď při té proveře krásně zvedly celých 10 dní jak má být 37...teda je to způsobeno tou proverou, ale mudr. rikala, že je to dobře, že tělo reaguje........takže podle teplot pak i můžeš zjistit, jestli jsi těhu, teploty se po ovu myslím drží nahoře až do MS a pak klesnou, pokud ms nepřijde a teploty sou pořád vyšší, značí to těhu......jsem četla 😀 , já už bych mohla dělat rovnou nějakou poradkyni v gyndařské ambulanci hehe🙂

achalteke
5. čer 2008

zuzuza jsi šikula 😀 jo budu tenhle měsíc poctivě měřit, no co nic tim nezkazím a snad něco zjistim - zrovna když jedu na dovolenou, ale neva o to to bude všechno snažší - hlavně to snažení 😀

zuzuza
autor
5. čer 2008

jeje ty jedes na dovolenou? ty se máš!!!!A kmpak tak to si odpočneš, naladíš se na jiný myšlenky a pak to půjde snáz, ale musíš měřit před vstáním z postele a každej den ve stejnou dobu, bych ti nechala až se vrátíš, at si tím neotravuješ dovolenou🙂

mmmk
5. čer 2008

Teda to uz se desim, kolik to bude leku ☹ Si asi budu muset udelat nejaky rozpis - 3x denne clomik, 2x denne metformin a 2x denne utrogestan 😀
Jinak muj dr. rika, ze stejny ucinky jako provera ma prave i ten utrous, ale je k telu setrnejsi. Agolutin jsme dostala vcera, sedim jen na pulce zadku, bo to silene boli 🙄

ededik
5. čer 2008

Ja som brala metformin 2x denne 850mg. Ale po veľkých ťažkostiach zo začiatku som dávku znížila po dohode s dr. a 3 dni som brala 1x 0,5 tbl, ďalšie 3 dni 1 a pol tbl denne a potom som už nabehla na predpísané dávkovanie.
Najlepšie mi vyhovovalo, keď som 1 tbl zobrala pred spaním /ďalej som to prespala, tak som nič zlé necítila/...a druhú zase po obede. Zistila som, že ho nemôžem brať nalačno...a z obeda som bola taká najedená, že to časom telo ani nespoznalo, že som čosi zobrala.... 🙂

Mmk...clomexhal budeš pravdepodobne brať len od 5 až 10 DC - ten je na rast folíku
Metformin stále
a utrogestan /to je progesterón/ zase po ovulácii do ďalšej mršky. Takže sa neboj, určite to nepopletieš.
Čo sa týka tej provery, s tou skúsenosti nemám, môj dr ju napríklad neuznáva.

zuzuza
autor
5. čer 2008

Jojo injekce agolutinu jsem taky nesnasela...olejovky brekeke naposledy ty dvě do každý půlky, sem nemohla pak ani sedět🙂, jinak taky mi mudr. říkala, že ten metf. pokud mi bude ze začátku zle snížíme, tak jsem zvědavá, ale co jsem se teď dočetla na netu, tak že někde se píše, že na štíhlé, normální postavy to až tak nezabírá, já jsem normální, takže jsem zvědavá, no neškodilo by pár kileček zhubnout, právě jsem najela na dietku 😀 , mě zase mudr. říkala, že podobný jako provera je duphaston, ale po něm, že jsou víc unaveni....u mě ta provera asi na nárust té sliznice, jak říkám, u mě MS po agolutinu tak 1 den, 2 nejvýše.

achalteke
5. čer 2008

zuzuza 21.6 jedeme s manžou a našima kamarádama (manželé + malej mimís) a psama na Vysočinu, pronajali jsme si tam mega chatu s vnitřním bazénem...hrozně se těším, budeme se snažit jak jen to půjde. Metformin je fakt dobrej po jídle mě to taky mudr doporučoval a já to dodržuju 😉 po těch prvních dnech co jsem měla průjem tak jsem si jeden den snížila dávku na polovic (ráno i večer půl), druhý den už to bylo v poho tak jsem najela na normální dávku a je to v poho - až teda na ten včerejšek, ale už je zase klid 😉

katy.m
5. čer 2008

Ahojte holky 😉
Nevíte,jestli se dá něčím srazit LH?Mám jej dost vysoký.... ☹

achalteke
5. čer 2008

katy.m co je LH?