Komu zabral Metforimin?

zuzuza
29. kvě 2008

Ahojte holky, komu pomohl při PCO, prosím podělte se o zkušenosti🙂

frenkina
12. čer 2008

achalteke a jak dlouho ti je doporučila doktorka brát?

achalteke
12. čer 2008

fren zatim neřekl nic, ale vim, že pokud ti nezabere do půl roku, nemá už pak cenu ho brát dál

frenkina
12. čer 2008

achalteke:jj mě napsal jen dvě krabičky tak uvidíme

frenkina
12. čer 2008

achalteke:a ana co vlastně je na ovu srovnání menzes nebo na něco jinýho říkám dr mi nic vůbec neřekl

zuzuza
autor
12. čer 2008

Oni doktoři nemají moc rádi, když si pacienti asi říkají, co a jak chtějí léčit, tak si asi říkal, že kdfyž jsme tak chytré a víme co je na náš problém, tak si jistě vystudujeme i to ostatní ne? tak to možná je....ne?

frenkina
12. čer 2008

zuzuza:jj je to možný ale v letáku se nedočtu v čem mi to pomůže ale hlavně to nechtěj asík psát v centrech protože z toho nemají prachy

zuzuza
autor
12. čer 2008

JOjo to si taky myslím, no já se taky pořádně neptala na co to je, ale asi na to aby tělo líp odbourávalo ten cukr, co si usazuje na vaječnících a tvoří tam tu slupku a proto nemůže probíhat ovu, oni to asi zjistili teprve nedávno, že to působí i na pco, ten metfáč, tak na netu toho moc není, ale dočetla jsem se v hedné diskuzi, že jedna paní po něm otěhotněla po 6 měsících a podruhé po 4 měsících, já ani nevím, jestli jsem teda někdy ovu měla, pač ten hlen a příznaky jsem nikdy neměla, takže asi ani ovu.....

frenkina
12. čer 2008

zuzuza:mě ovu pozorovali v centru sama ji většinou nemívám ale po cclomhexalu jsem měla ale pak třeba zase ne dr říkal že každý měsíc žena ovuluje jinak a žetřeba jeden měsíc nemusí ovulovat ani zdravá ženská

zuzuza
autor
12. čer 2008

Joj to jsem taky slyšela, že zdravá ženská má ovu asi 10x do roka a tak dva cykly, že mohou být anovu.....no já to asi vidím u sebe tak, že pokud se do prosince nezadaří, tak pak taky vyhledáme nějaké centrum, to už bude půl roku přesně s metfáčem a od srpna pokud mě naroste sliznice tak bych taky měla mít tu stimulaci, pokud to teda nezabere tak pak zkusíme nějaké centrum....pak už to asi není v silách normální gyndařky po tom půlroce že? Vím,že ty stimulanty se taky nesmí brát v kuse dlouho....

frenkina
12. čer 2008

zuzuza:jj doporučit by tě měla tvá gyndařka hodně chváli jsem slyšela na Unico v Brně

zuzuza
autor
12. čer 2008

jojo taky taky a pry na helios taky v brne

frenkina
12. čer 2008

zuzuza:jj škoda že je to od nás tak daleko 😒

zuzuza
autor
12. čer 2008

a vy tam něco poblíž nemáte? ted mi jedna psala taky na diskuzi tady syndrom PCO, že ten metformin působí na žlázy s vnitřní sekrecí, že vlastně tělo by pak mělo samo fungovat tak já mám, prvně ovu, uvolnění vajíčka, pak nastartování sliznice a nakonec ms, že na ni to zabralo až po roce a něco, ale u jiných že už třeba po dvou měsících otěhotněly, tak uvidíme, no ne? Kdy ty jdes fren na další kontrolu do centra? A co mrcha, už jsi ji měla a ty ji míváš jak dlouho a jhaké síly?Prpblémy se sliznicí nemáš?

frenkina
12. čer 2008

zuzuza:tak problémy se sliznicí nemám vždy ji mám prý ukázkovou beru utroš na menzes takže menzes 28-29 den ted jsem 19dc takže 3 den už beru utroš a mrchu bych měla dostat tak 21-22.6 a pak pátý dčn cyklu začnu brát clomhexal a 10-11 den cyklu jdu na UZ jak to vypadá s foliklama já chodím do Pronatalu tady u nás v teplicích

zuzuza
autor
12. čer 2008

no to máš tedy supr, že máš aspoň tu sliznicu to je o starost méně, a ty cykly máš parádní, já měla tento cyklus tedy 35 dní, takže to je otřesný, doufám, že s tím mudr. něco udělá!!Takže už budeš ted brzo taky stimulovat

nunca
12. čer 2008

Zuzzi, přidávám se k vám, taky beru Metfomin už 6 měsíců (kvůli vyššímu testosteronu, PCO nevím, jestli mám), sliznici mám hodně nízkou a zatím na ni nic nepomáhá, bohužel 😒 . Zkoušela jsem už i přírodní léčbu, poněvadž nereaguju na umělé estrogeny (Estrofem atd.), tak jsem už docela zoufalá.
Jinak přeju všem hodně štěstíčka v mimískování 😉 😉

frenkina
12. čer 2008

zuzuza:já brala proveru ale je to už dlouho a nedělala mi dobře vůbec mi cyklus nespravila ale ten utroš jo v poho úplně ale nevím jak by to vypadalo kdybych ho vysadila

achalteke
12. čer 2008

nunca vítám tě mezi náma metformiňačkama 😉 ....neříkej mi, že ti metfouš nezabral to je docela špatná zpráva, samozřejmě si od toho neslibuju modrý z nebe, ale aspoň nějaký zlepšení....a jak to budete řešit dál? IVF? 😨

achalteke
12. čer 2008

holky zajímalo by mě jak jste na tom s plodným hlenem? Já osobně ho u sebe pozoruju skoro každý měsíc, ale nevim jak to je když bych vlastně ovu mít neměla....z toho jsem dost zmatená ☹

frenkina
12. čer 2008

achalteke:a jak poznám ten hlen?tyjo jsem asík magor bo coo 🙂

zuzuza
autor
12. čer 2008

Holky, já jsem ten hlen jednou měla, je to asi 2 měsíce zpět, je to jaké vaječný bílek, natahuje se to mezi prsty, já jsem tam měla i trošku krve, což by mohlo odpovídat tehdy ovu, je čas od času prý možné, že i při pco přijde sama i když možná to nebyla, já jsem jinak ten hlen ještě od srpna co to studuju nezaznamenala!!!Ale kamoška co už dítě má, říká, že ho ani nikdy neměla, ale možná ho jen nepozorovala, takže en plodný hlen je dobrý pto to, aby v něm delší dobu přežily spermijky než se uvolní vajíčko, jsem právě zvědavá, až se budu stimulovat clomíkem, zda se objeví!!Jdu čumět na ordinačku!!!

achalteke
12. čer 2008
achalteke
12. čer 2008

děvčátka jdu čučet na ordinaci a pak jseme dělat dítě 😀 zatim pa

frenkina
12. čer 2008

zuzuza:jj jdu taky čučet a jak poznáš ten hlen to stebe vyteče nebo jak?tyjo jsem asík úplně blá 😀

zuzuza
autor
12. čer 2008

frenj vše si můžeš přečíst v tom odkazu výše od achal taky si to zase po dlouhý době musím přečíst, to bys měla cítit, takové jako kluzko tam dole hehe to jsou popisky co?

frenkina
12. čer 2008

zuzuza tak to jooo mrknu na to 🙂)

achalteke
13. čer 2008

je tu někdo 😉 ?

frenkina
13. čer 2008

achalteke:ahojky já tu jseeem

zuzuza
autor
13. čer 2008

halo halo už jsem taky tady, jdu si vzít první metformáč, rozhodla jsem se, že zatím jen půlku🙂

achalteke
13. čer 2008

ahoj holky zapíkám rohlíky s bazalkou a česnekem...tak jsem se tu na chvíli stavila..

fren už je to lepší?
zuz tak ti přeju ať ti pomůže 😉