Konizace čípku pod narkózou, máte zkušenost?

mamkule
30. srp 2012

Ahojek holčiny, příští týden bych měla jít do Slaného na konizaci čípku, mám stupeň 2.....v současné době mám i Mirenu tělísko, prý mi ho odeberou- to ho mám necelé 3roky po druhém synkovi..... a tolik peněz to stálo, budiž -ale nikdo mi neřekl, že by tělísko mohlo i tento můj zdravotní problém zhoršovat.......
Ale proč píšu, máte někdo zkušenosti s tímto..... a pod narkozou, bojím se narkozy strašně moc....jak to probíhá? Díky za všechny odpovědi......

terinda
30. srp 2012

https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/plastika...

Je tu asi milion témat 😅

Ale neboj, nic to není. Je to krátký zákrok, cca 20 min. 😉
A narkóza je příjemná 😀

mamkule
autor
30. srp 2012

Dají mi něco před tím na uklidnění? A narkozu píchají, nebo přikládají masku.........

terinda
30. srp 2012

@mamkule už si to tolik nepamatuju 😅
Ale myslím, že byla injekce oblbovačka do zadku a na sále pak napíchnou ruku a přiloží masku.
Byla jsem 2x, jednou jsem masku dostala a jednou ne.

Narkozu mám za sebou asi 6x a pokaždé fajn 😅

mamkule
autor
30. srp 2012

Terindo, i tak díky.....

terinda
30. srp 2012

@mamkule Není zač a narkozy se neboj 😉

rosny
30. srp 2012

@mamkule ja z toho taky mela hruzu, pac jsem nikdy na zadnym zakroku nebyla. Kdyz pominu vtipne historky typu, dali mi male prezuvky na sal, mam normalne 46ky, spletli si me s nekym jinym, takze meli nahlasenou nakou duchodkyni a diky svy vejsce jsem se jim tam pri ulehani na lehatko omlatila hlavou o ty velky svetla, tak narkoza v pohode, nic mi nepichali, jen maska a za chvili jsem nevedela o svete. Po probuzeni nic moc, byla jsem uplne mimo a desne jsem brecela, dodnes nevim proc, proste totalni mimon a bolela me hlava, coz jsem jim ja trubka rekla, takze si me tam nechali o den dyl

lucypuky
30. srp 2012

@mamkule Ahoj ja to mam taky za sebou a v pohodě 🙂 a narkozy se neboj ja jsem prej po probuzeni chtěla se sanitarem tančit zumbu takže určite mi bylo dobře i když si to nepamatuji 🙂))

mamkule
autor
30. srp 2012

🙂 tak to jsem se ted upřímně zasmála.... ale i tak holky, je to hrozně náročný na psychiku, mám doma dva zdravé synky, díky za ně................... Zumbu taky chodím tančit 🙂 já myslela, když je ta narkoza slabá, že je to ok, bez nějakých řečí 🙂 co já budu povídat to tedy nefffím 🙂 a Lucypuky narkoza jak probíhala dali ti oblbovák předem, píchli narkozu či dali masku............................. díky

sarkar
31. srp 2012

@mamkule Ahoj, já byla na konizaci u Apolináře letos v lednu...strašně jsem se bála, že nebudu moct otěhotnět a už jsem v 15tt 🙂
Narkózu zvládneš, já byla asi za půl hodiny vzhůru a měla jsem strašnej hlad a chtěla jít domů...Nastupovala jsem někdy dopo a v 6 večer už mě propouštěli.

mamkule
autor
31. srp 2012

A opravdu tě pustili tentýž den... mě právě řekli 3dny....v nemocnici, ale pro mě je to lepší- páč mám i špatnou srážlivost.........tak ať jsem pod dozorem. Prý zákrok trvá 30minut..... Ale já mám fakt strach z narkozy......dnes mi bylo řečeno, usínej s úsmevěm, tak asi i probudíš.....
TObě gratuluju k těhulkovstvíííí.....

bellaver
31. srp 2012

@mamkule ahoj, určitě neníčeho se bát, já byla na konizaci loni v prosinci, .. v Sanusu v Pardubicích a tam byli všichni suproví, od sestřiček až po anesteziologa .... usnula jsem parádně, dostala jsem to kapačkou a ikdyž se toho bojím a není to nic extra ležet s nohama do praku v tom světle a najednou ....... nic nevíš, čááááu,spííííííš 😎 takže neboj, 🙂 jo a přijímali mě nějakv7h ráno,někdy v 9h jsem šla na řadu a ještě dopolko si mě přítel vyzvedl .... ale musela jsem mít doprovod a v klidu pak 🙂 tak přeji, ať to všechno dobře dopadne ! 🙂

mamkule
autor
31. srp 2012

Díky az příspěvek....... Ono fakt záleží na nemocnici, zda ti pustí domů.......... No, s těma nohama, už jsem ležela při zavádění tělíska........ holky, fatk to čekání je strašný.... jsem si dneska koupila už i bylinný prášky na spaní..... páč je to děs, jak se mi to v hlavně mele...... 😖

lucypuky
31. srp 2012

@mamkule noo dali mi oblbovak a pak mi pichli nakozu.. v nemocnici jsem byla 2 dny a vše probihalo v pořádku. Akurat mala rada, když budeš už doma se zotavovat fakt nic nedelej..neuklizej , nevař a ani nic podobneho pokud je to možné 🙂 ja jsem se začala po týdnu nudit tak jsem začala uklizet a pod. a pak jsem si nemocenskou prodloužila na měsic protože jsem dostala teploty (zanet) . Takže fakt se nenamahat a zachvili ani nebudeš vědět že jsi byla na konizaci 🙂 akurat pak budeš chodit nejakou dobu určite na kontroly.. ja jsem mněla špatné výsledky histologie takže chodim každé 3 měsíce do COPu. Moje největši obava byla abych pak mohla mit miminko tak uvidime zatim se snažime 🙂

mamkule
autor
31. srp 2012

díky za radu..... mamka si už bere dovču, partner je vynikající kuchař, tak toho budu zneužívat 🙂 díky ohledně narkozy........ A tobě přeji ať ti dopadne pozitivně těhulkovství, co nejdříve....

lucypuky
31. srp 2012

@mamkule Děkuji moc 🙂 držim palce at jsi dobrě po narkoze zatancuješ 🙂)) a samozrejmně dobre vysledky konize !! 🙂

bella22
31. srp 2012

Na tenhle zákrok je hodně mělká anestezie, bez obav! Rekonvalescence taky v pohodě...

romcovaklarka
31. srp 2012

@mamkule Ahoj, já byla před 2,5 roku taky na tomtéž, i stejný nález. Nic to nebylo, na sále mi dali blízko obličeje takovou masku a řekli "dobrou noc" a pak už jen vím, jak jsem se vzbudila na pokoji 🙂 Ani mě nic nebolelo, ani hlava po narkóze, ani to břicho - to jen tak trošinku jako ms nebo tak. Večer jsem šla domů - měla jsem jít až ráno, ale protože jsem už nekrvácela a měla jsem odvoz autem, tak mě pustili 🙂 A doma jsem vydržela opravdu odpočívat jen asi jeden den a další jsem už tak normálně doma fungovala, i když jsem nenosila nic těžkého, abych si to nějak neponičila, a týden jsem teda byla doma z práce, ale jinak pohoda. Držím palce, ať jde všechno hladce.

mamkule
autor
31. srp 2012

Romčo, díky... já vás tu nemít .......

mamkule
autor
12. zář 2012

Ahoječek holky, tak v pátek to bude týden, co mám konizaci čípku za sebou, ted vám akorát píšu z postele..... chci se podělit o mou zkušenost....
V životě jsem pod narkozou nebyla, proto i velký podíl z konizace byl strach i z narkozy, ted samozřejmě čekání na výsledky biopsie po konizaci.....
Na výkon jsem musela jít jelikož jsem měla změny druhého stupně...... A verdikt vezmeme vám rovnou i Mirenu ,páč ty vlákna čípku nedělají dobře, tak proč vůbec mi někdo Mirenu po porodu doporučil.... jinou hormonální antikoncepci nemohu páč mám srážlivost typu MTHFR homozygot....
Nastoupila jsem den dopředu..... ty nervy týden, co jsem prožívala nedokážu už ted ani popsat, drželi mi jen mí synové, kteří vyžadovali péči na kterou jsou zvyklí, dělala jsem vše stereotypně, nemohla jsem spát, v noci jsem se budila..... sáhla jsem po bylinných pilulkách na spaní Darmiánu Rapidu, stejně jsem nespala.....stres je prostě velký nepřítel...... Ve čtvrtek jsem nastoupila, rozloučila s mýma chlapákama, když jsem odevzdala mé ošacení,....... s tím, že at v pátek za mnou nikdo nejezdí...........
Díky mé spolubydlící na pokoji nám čtvrtek nějakým způsobem od dopoledne utekl, díky za tak super babu s kterou jsem tam mohla být ,večer dovezli další super maminku...... holky mi dodávaly moc sil....... at se narkozy nebojím..... třásla jsem se jako ratlík, večer nám donesli Diazepan na spaní.... jděte se vyčůrat než ho zandáte, at nám tu nechodíte jak po lahvi vína 😀 zněla rada sestřičky, tak jsme společně s holkama zandali Diazepan a já za půl hodiny nevěděla o světě, za to ráno jsem se probudila ve studeném potu, že den D nastal......říkala jsem si, dal to před půl rokem starší syn 6let, musíš to dát holka taky......... to, že jsem nemohla pít, jíst mi nevadilo... nedostala bych snad do sebe ani lok čaje.... přišla moc fajn sanitárka, že nohy mě bandážovagt nebudou, dala mi sexy punčocháče ...... které jsem nosila po sklerotizaci..... takže jsem si je oblékla raz dva........... za chvíli nám přišli dát injekci, ptám se sestřičky , co mi to dává za dobrotu a ona opiáty, tak jsem za čtvrt hodky cítila zvláštní teplo po celém těle.... studený pot rázem přestal........ nějak jsem už chtěla na sál, sobě sama jsem se holky divila.... no a během chvíle už mě vezli , je fatk, že mi to bylo jedno, dovezli mě na velký sál, tam jsem poslechla jednu písen od No Name 😀 které mám moc ráda........ a za chvíli sestřička mě vezla na malej ,že si to spletla........ to už jsme cítila kyselý žaludek, asi po těch opiátech, kouknu vedle sebe, leží paní na posteli a spí jak miminko........ dostala jsem strach.... říkám sestřičce, že mě je divně od žaludku, ona že mi napíchne kanilu a dá mi do ní něco na žaludek a něco už málo na spaní, něco mi tam lupla a já jen slyšela, jak říká tak pojdte chytla mě v podpaží a už jsem šla na kozu na operační sál, tam mě anesteziolog pozdravil, viděla jsem z dálky mou Dr.... a než jsem chtěla říct jméno mých synů spala jsem.........probudila jsem se až na pokoji.... prý jsem volala mamce a partnerovi nepamatuju se, ani moc to, že za mnou k večeru partner dojel, trošku takové okno po opici.... večer jsem už vstala.... super... druhý den to bylo fajn, jen trošku jsem víc krvácela... nesmím sedět, nebolí mě nic, ale týden režimový klid a to čekání na výsledky. Když to shrnu bála jsem se narkozy zcela zbytečně............asi bych si měla příště koupit vyplašenku 😀 jen se mi občas zatočí hlava,ale to je jak ležím....... chci to opravdu dodržet, abych nemusela na rekonizaci............Ale už normálně vařím, jen nechodím dálky, dojdu na zahradu pro bylinky či tak něco.... fakt týden klidu...... Holky, všem - který jste mi psaly, moc děkuju a držte mi palce ještě ohledně výsledků, díky

lucypuky
12. zář 2012

@mamkule tak jsem rada že to bylo v pohode vidiš řikali jsme ti 🙂 a zumbu si netančila ?? :D :D :D tak ted v klidu odpočivej a když budou vysledky napiš nam 🙂 držim palce !! 🙂

mamkule
autor
14. zář 2012

Holky, ještě sím sím- řekli mi v nemocnici, že nesmím sedět, jak dlouho : 🙂 😉 díky

lucypuky
16. zář 2012

@mamkule nesmiš sedet ? jak to ? to nechapu 🙂))

milada2
16. zář 2012

@mamkule Taky nechápu. Já hned potom seděla, chodila, šla do sprchy... 😉

milada2
16. zář 2012

@mamkule Teď koukám, že už jste po zákroku dýl... tak to už vůbec nechápu. Asi jsem se snažila být trochu v klidu, ale že bych ležela a dokonce neseděla, no to vůbec...

mamkule
autor
18. zář 2012

No, holky toto mi bylo řečeno v nemocnici, že nesmím sedět..... že by mohl ten strup prasknout, když sedíte, tak by to asi pnulo... fakt nevím, musela jsem jíst v nemocnici ve stoje 🙂 🙂 🙂 , jinak jsem chodila normálně taky, jen ten minulý týden jsem se snažila polehávat, ale ono to s dvouma synkama moc nešlo 😀 zítra jdu teprve na kontrolu....

mamkule
autor
21. zář 2012

Holky, tak biopsie mi dopadla oki..............................

petra1407
27. zář 2012

Ahojky holky,
tak i já jdu na konizaci.Mimo to že mám strašný strach prosím poradíte mi co sebou do nemocnice??nikdy jsem takhle na zákroku nebyla.A myslite jak dlouho se mám šetřit??stačí tyden??a co sex?? dodržet celé šesti nedělí??Mám si prý jen koupit punčochy.
Moc moc děkuji za každou odpověď.

zlatickamoje
5. zář 2013

holky prosim je tu nekdo kdo po konizaci zustaval v nemocnici?z jakeho duvodu?ja kojim mam 3mesicniho kluka bylo mi prislibeno ze odpoledne ho muzou privez ze bude semnoua najednou se dozvim ze by byl uplne jinde na druhym konci nemocnice.bojujeme o kazdy den kojeni a uz pul dne zitra bude na flasce um jelikoz bohuzel odstrikam tak na jednu davku :(

jennyska
9. pro 2013

Ahoj @mamkule @zlatickamoje @petra1407 @milada2 @lucypuky @bella22 @rosny a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Konizací děložního krčku do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/konizace-delozniho-ci... a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím, potřebují se s ním vyrovnat a na MK hledají podržení, radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim pomohou v této chvíli...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

klara131
5. zář 2015

Dobrý den,

byla jsem na konizaci u Apolináře před pár dny. Jelikož jsem chtěla po zákroku hned odejít, tak jsem dostala pouze lokální anestezii. Zákrok trval do 5ti minut. Nebolelo to, jen to bylo trochu nepříjemný. Dle mého názoru je zbytečné mít celkovou anestezii a pak v nemocnici trávit další 2 hodiny. Já mohla jít za 10 minut domu. Skvělý přístup, jak sester, tak pana doktora~R^