Konizace děložního čípku, udržely jste těhu do konce?

hankamisa
10. lis 2013

ahojky,prosím o radu. mám už po druhé za sebou špatnou citologii a možná budu muset na konizaci.mám strach ,že po ní už nebudu moci mít dítě,protože ho neudržím. je tu někdo komu se podařilo po konizaci těhotenství udržet až do konce? nebo jste měly problémy a jaké? díky

kronecka007
10. lis 2013

Kamaradka byla na konizaci cipku,mela s tim take hodne problemu a po vysazeni HA otehotnela hned na prvni pokus🙂Ale pro klid duse se muzes zeptat na vsechny souvislosti doktora

romcovaklarka
10. lis 2013

@hankamisa Já jsem donosila dvě děti do termínu po konizaci. Poprvé jsem otěhotněla půl roku po konizaci. Žádné problémy nebyly 🙂

lv
10. lis 2013

já byla na konizaci..ale asi 5let před otěhotněním..problém jsem neměla žádný, obě holky jsem rodila po termínu.

terinda
10. lis 2013

Byla jsem na konizaci 2x a těhotenství dopadlo dobře 😉

prisscilla
11. lis 2013

Ahojky hankamisa, já mám po konizaci od konce září a zítra spolknu poslední antikoncepci. Ale snažit se začneme až od prosince po kontrolní cytologii, jestli tedy vyjde v pořádku. Kdyby k tomu došlo a na konizaci jsi opravdu šla, tak se vůbec neboj, vůbec nic to není. Jen si dobře vyber, kam na nï půjdeš. Já byla v Roudnici a udělali mi to úplně špatnou metodou, vzhledem k tomu, že chci ještě rodit, měli použít jinou šetrnější. Psala jsem sem příspěvek, ale někomu se to tady moc nelíbilo. Taky doufám, že to bude v pohodě, že výjde těhotenství i donošení miminka. Držím ti palečky.

sartina
11. lis 2013

Ahoj, já měla těžkou dysplazii, byla jsem na konizaci a teď mám krásného osmiměsíčního syna, těhotenství v pořádku, bez jediného problému, rodila jsem týden před termínem spontánně a bez komplikací. JTakže to jde, neboj, jen si vyber dobrého doktora ;)

jennyska
9. pro 2013

Ahoj @hankamisa @sartina @prisscilla @terinda @lv @romcovaklarka @kronecka007 a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Konizací děložního krčku do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/konizace-delozniho-ci... a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím, potřebují se s ním vyrovnat a na MK hledají podržení, radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim pomohou v této chvíli...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

mircisek
9. pro 2013

@hankamisa Já mám po konizaci, otěhotněla jsem cca po půl roce (se souhlasem doktorky) a mám tři děti všechny narozené v termínu (+- 3 dny). Takže v klidu. Nic neodkládej, dítě se potřebuje nejen narodit v termínu, ale maminku na dalších aspoň 50 let.🙂

kikimaruska
9. pro 2013

koukni sem: https://www.modrykonik.cz/forum/intimni-zdravotni-problemy/otehotneni-po-konizaci-operaci-delozniho-cipku/

Jinak první syn se narodil dříve (ale to sem nebyla po konizaci). Pak sem měla konizaci po 4 letech od porodu prvního v lednu a v červenci sem otěhotněla...mám krásného donošeného kluka narozeného spontánně 39+2 🙂

prisscilla
11. pro 2013

Ahojky děvčata, já jsem byla v pondělí na kontrole, ale výsledky kvůli svátkům budou až po novém roce ☹ . Když to bude OK, tak se můžeme snažit a když bude cytologie zase špatná, tak mě moje paní doktorka pošle do Prahy a pak se uvidí, co se mnou dál ☹ . Chtěla jsem se zeptat, jak vám komu vyšla cytologie po konizaci. Děkuji za info.

fifa79
3. led 2014

po konizaci jsem s udržením těhu neměla problémy

prisscilla
6. led 2014

Ahojky fifa79, píšeš, žes neměla problém s udržením miminka, což je super 🙂 . Chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho jsi po konizaci otěhotněla a jestli byl nějaký problém s otěhotněním ? Děkuji moc.
Já jsem se dneska v poledne dověděla úžasnou zprávu, že mám výslednky z kontrolní cytologie v pořádku, nepotvrdil se ani HPV. Takže můžeme se začít snažit 😀 😀 😀 .

bella22
6. led 2014

@prisscilla já jsem otěhotněla asi rok a půl poté a kdyby mi doktorka nedělala Hamiltona, tak bych přenášela🙂. A právě moje gynekoložka mi říkala, že se s potížema udržení těhotenství u ženskejch po konizaci nesetkává, že se nemám bát. Někdy naopak po tom zákroku čípek drží "až moc". Takže takové uklidnění.

neominka
6. led 2014

@sartina dobry den, v patek 3.1.2014 jsem byla na konizaci del.cipku. Kdy se Vam podarilo otehotnet?

pivonka2
6. led 2014

Teda donošení dítěte po konizaci jsem vůbec neřešila...Byla jsem na ni v 2003, dcera je narozena 2012. Trvalo nám to docela dlouho, ale jakmile jsem změnila práci, povedlo se. Bezproblémové těhotenství. Druhé je na cestě, povedlo se na druhý pokus, teď 11. týden, zatím bez potíží.

kacenkahr
19. dub 2015

Ahojky,ja treba jsem otehotnela po konizaci hned na prvni pokus..mimco slo na 37+4,ale ten cipek drzel az moc..nakonec musel byt cisar,ale vse dobre dopadlo 🙂

lenulkaa146
21. dub 2015

Ahoj maminky,ja jsem byla na konizaci celkoveho cipku v roce 2012 v zari a od te doby nic..:( Dr rikaji,ze vse je uzdravene jak ma,ale ze to co zustalo z cipku srostlo,z to scvrklo nebo jak to napsat a tak spermie neprojdou az za cipek,navrhoval me tedy inseminaci mate s tim zkusenost?jinak v cervnu jdu na dalsi operaci mam prilostlou cystu k mocaku :( tak snad bude vse ok a dceruska bude mit brzo bratricka dekuji moc za rady ;o)

lennary
5. dub 2017

Ahoj holky,jsem po konizaci cipku 2 rok a otehotnela jsem.Ale nastaly komplikace a v 9 tydnu jsem silne krvacela.Miminko se drzi,ale rekli me v nemocnici ze 50:50 to udrzim.Mam strasny strach,ted jsem tehotna 13+2 a zacala jsem trochu spinit.Neni tady nekdo,kdo ma stejny problem😔

lili_2
26. dub 2017

@hankamisa ahoj nemusíš mít strach, mě dělali taky konizaci (v r. 2009) a odebrali mi skoro celí čípek a teď mám krásného chlapečka (nar. 2015). Sice jsme si na něj museli trochu počkat, mám jeden vejcovod neprůchodný a druhý částečně neprůchodný. V r. 2014 jsem prodělala laparoskopii s chromopertubací a oškrabem vaječníků (měla jsem moc silnou skořápku to víš stará slepice 🙂 ). Ale po Laparoskopii jsem otěhotněla do třech měsíců.

snezenka123
21. pro 2017

@lenulkaa146 ahojky..nevím, jestli je ještě tohle téma aktuální u tebe..měla jsem podobný problém...pro CIN III mi udělali konizacio a vzali velký kus....do dvou let mi čípek tak "kvalitně"srostl, že jsem měla velké problémy při ms..kde krev nemohla pomalu ani odtékat a měla jsem šílené bolesti...udělali mi pod narkózou distenzii čípku(rozšíření)a rovnou i kyretáž...otěhotnla jsem neplánovaně ještě v šestinedělí🙂