Křeče v lýtkách. Co s tím?

konja
3. črc 2008

Ahoj holky. Poslední dobou mě strašně chytají v noci křeče do lýtek a následně do celé nohy. Vždy mě probudí úplně mučivá bolest, křeče se i několikrát za sebou vracejí ( v baráku si nejspíš musí myslet, že umírám 😅 )Další den pak nemůžu pomalu ani chodit, protože mě zůstane noha celá ztuhlá a bolestivá. Už nevím co s tím. Lékařka mě doporučila jen pití magnesie (voda) a mast Lioton ( no ale u ní je napsané, že je na křečové žíly, které já nemám). Nijak mě to nepomáhá, navíc dnes v noci mě sice nechytla křeč, ale jak ležím na boku, tak mě chytají bolesti komplet do celých nohou a neustále mě to bolí. Nohy mám i přes den celé ztuhlé, nemůžu pořádně chodit, kulhám. Holky nemáte s tím některá zkušenost? Mám 5 týdnů do porodu a už to nemůžu vydržet.

waitinka7
4. črc 2008

Mna tiez sem-tam v noci chytili krce do lytok....ale nohu som riadne vystrela a za chvilu to preslo. Tiez som niekde citala, ze prvorade chyba telu vapnik, az potom magnezium. Ja v celom tehu beriem iba Calibrum, tam su obsiahnute tieto vitaminy (ale myslim vapnik tam nie je). A mlieko nepijem, nechuti mi. Mam do porodu par dni, tak ja to s tymi krcmi uz nejak vydrzim, ale vravim, u mna to nie je take strasne ako pri niektorych z vas, ktore to opisujete.

onlika
4. črc 2008

Ahoj. Tak sa pripajam do diskusie aj ja, na krce ako lekarnik jednoznacne doporucujem magnesium, najlepsie v tabletach a 500 mg. Pripadne priamo pripravok Magne B6, s vitaminom B6, lepsie sa potom horcik vstrebava. Mam to aj sama vyskusane 🙂
Este som sa chcela spytat waitinky, jes aspon syry a jogurty?

katwind
4. črc 2008

Ahoj holky, nevím, zda jste tu všechny těhotné či snž, ale přidám svou zkušenost. Brala jsem dlouho HA, pozvolna mě začaly přepadávat křeče podobné jak popisujete, buzení v noci, bylo to hodně nepříjemný... Byla jsem u raktické Mudry, ta mi napsala magnesko, ale říkala, že uvidíme, jak zabere, že má spíš podezření, že mě bude muset poslat ke gyn mudrovi. No, 14 dní, žádná změna, takže mě poslala ke gynekologovi a ten mi řekl, že se to občas stává po dlouhodobém užívání HA, že si tělo vytváří uměle stres, který nepřichází přirozeně (nekolísají hormony tak jak by měly). HA jsem vysadila a už po týdnu po křeči ani památka. Po vysazení HA mě přestala bolet hlava, přestaly křeče...prostě idylka🙂 Takže já už se asi k HA po této zkušenosti nevrátím... 😝

waitinka7
4. črc 2008

onlika: jogurty nie, ale snazim sa syry, tvaroh, acidko, ale tiez to nie je boh vie co. Ja viem, ale co mam robit, mlieko proste nevypijem.

konja
autor
6. črc 2008

Ahoj holky. Tak musím s radostí oznámit, že se mě nožky hóóódně zlepšily! Začala jsem brát rozpustný hořčík/vápník a mám klid. Křeč už mě v noci nebere a ani žádnou jinou bolest jsem v noci necítila. A ráno můžu normálně chodit.Jupííííííííí 😀

dzany
6. črc 2008

ahoj, taky jsem trpela na kreče v lýtkach 😒 a dost silný - normálne jsem jednou v noci i spadla z postele 😝 rekla jsem to na kontrole gynekologovi a ten mi cca od 15tt do 36tt predepisoval horčík v tabletách a fakt mi to pomohlo 😎 když jsem treba jednou vynechala tak so 100% spolehlivostí jsem v noci zase trpela 😝
po tom 36tt už horčík nedoporučujou - už si nepamatuju co presne ríkal, ale neco že je špatný kvuli predčasnemu porodu, nebo krvácení, nebo neco tak 😉

smary
6. črc 2008

baby na krce v lytkach je okrem inehaho aj dobre jest banany,kedze krce su sposobene kombinacou nespravnej obuvi a nedostatkov mineralov-banany obsahuju draslik,horcik,tak s chutou do nich 😉 a hlavne n e z a b u d a t,ze obuv (hlavne v tehotenstve,ked ma zena posunute tazisko) by mala byt pohodlna,tvarovana,s klenbou a dolezity je 2-3 cm pevny podpatok (pri nizsom aj vyssom uz chodidlo zeny pri chodzi trpi,mam to na sebe odskusane) 😉

dnada
6. črc 2008

Ahojky holky,beru 3x2 tablety denně Magnesia ,už 3tí měsíc a křeče nemám vůbec,k tomu hodně vody,neperlivé,krátké procházky taky prospějí.
konja : na tu bolest zkus nějakou mast s kafrem nebo mast od Elastiqu na unavené a oteklé nohy,namazej je minimálně ráno a večer a mělo by Ti to brzo povolit 😉

konja
autor
6. črc 2008

dnada:Mě na bolavé nohy doktorka napsala mast Lioton. Oteklé nohy nemám ,ale trpěla jsem na bolesti z těch křečí (jako když si natáhnete sval po sportu). Jinak doktorka mě zase říkala, že bych měla procházky omezit, že bych spíš měla každý den nohy chvilku procvičovat - každý den 6x - 10x v leže natažené nohy a přitahovat špičky k noze.

dnada
6. črc 2008

vím co myslíš, trpěla sem na ty křeče asi před dvěmi lety,pomohly mi procházky v lese,tím se nohy dostatečně procvičily... a právě na tu bolest potom mi pomáhala kafrová mast,vmasírovala sem jí ráno večer a pomohlo to. A procvičovat můžeš nohy jak vleže,tak jak píšeš,nebo to samé můžeš praktikovat v sedě,zvedat patu nebo i ves stoje,vytahovat se na špičky... 😉 A ten Elastiq zabírá jak na oteklé tak naunavené nohy tak i na ty bolesti 😉

konja
autor
6. črc 2008

No mě teďka zabralo nejspíš ten hořčík, tak doufám, že už se to nevrátí. Ale kdyby jo,tak díky za radu 😉

denisaap
9. črc 2008

Ahoj je dobre zvysit vitaminy B,napr.drozdie,poradila mi to doktarka a zapret nohu opacne v smere krca...

pepka
11. črc 2008

Ahojte, tiez mam problem s krcami v lytkach. Dr.mi poradila horcik a vapnik, ked som to zacala brat, krce na chvilu trochu polavili, ale po kratkej dobe su to znova, cele noci sa budim na to, ako mi skruca nohy, dokonca ich mam uz aj cez den. Zeby si telo zvyklo na mineraly? No skusim zvysit davky a uvidim, ci to pomoze, len musim juknut do letacika, kolko sa toho vlastne moze....