Křečové žíly ke konci těhotenství. Co pomůže?

danielaa1988
20. únor 2020

Ahojky měl jste někdo problém ke konci těhotenství s křečáky a s metličkivymi žilkama? Pomáhá na to nějaký krém? Popřípadě metličkové žilky se nekomu po porodu zatahly? Mé nohy uz ted vyoadaji strašně nedovedu si představit že mi to zůstane

astyna88
20. únor 2020

Ahoj,ja mam vzdy hrozne krecaky, metlicky i vyhrezle behem tehotenstvina te noze,kde je dite stoceno a utlacuje zily. Vzdy se mi to po porodu zpravilo 😊 mazu teda priesnitzem, ale to na to vliv mit nebude....

popelucha
20. únor 2020

Mám s křečáky problém od puberty, první těhu jak takž, ale teď se mi to hrozně zhoršilo. nohy bolí, pálí a jediná úleva je celodenní nošení kompresivních punčoch a chvilkový odpočinek ;) po porodu se to asi trochu zlepší, ale asi to budu pak řešit chirurgicky ;)

danielaa1988
autor
20. únor 2020

@popelucha asi budu muset doufat že se to zlepší..... Jinak to budu muset řešit taky chirurgicky 🤔 používám krém od Tiande každý večer ale žádný zázrak to není

karolpr
20. únor 2020

Na křečovky se musí jít látka "rutin". Tu najdete např. v pohance🙂

evickakrejci
24. únor 2020

@danielaa1988 Ahojky, hele krémy fakt na křečáky bohužel ne, to nepomáha. Skoč k doktorovi. Jestli je vážně máš, napíše ti prášky. Nejčastějc asi Detralex. A pak tě bude hlídat i po porodu. Často dají i rady na změnu životního stylu (jídelníček viz tady ta pohanka a doporučená cvičení). Zeptej se klidně rovnou na kontrole na gyndě. Ale řeš to.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru