Krvácení po konizaci. Mám se začít znepokojovat?

marupe
19. led 2012

Dobrý den. Minulý pátek mi dělali konizaci,po zákroku sem jen slabě špinila. Barvu to mělo nahnědlou,poté narůžovělou. Od uterý mi teče vysloveně krev,cítím i trošku tlak v podbřišku. Opravdu je to jako bych měla menstruaci(kterou určitě nemám).. Vůbec nevím jestli se mám začít znepokojovat 😒

belda
19. led 2012

Z hojícího se zbytku čípku dochází ke sporé sekreci a žena pociťuje výtok s drobnou příměsí krve. To patří k normálnímu procesu hojení a tento stav trvá až do zahojení, tj. v průměru 5 týdnů. Po celou dobu hojení, která je provázena špiněním a krvácením je nutné se vyvarovat pohlavnímu styku. K hygieně se používá pouze sprcha, žena se nesmí koupat. Používání menstruačních tampónů není vhodné, ale lze je připustit především v pozdějším období hojení. Zejména prvních 14 dnů po zákroku je nutné omezit fyzickou aktivitu na minimum, neboť hrozí, že dojde k otevření drobné cévky v ošetřeném čípku a žena začne silně krvácet. V takovém případě je třeba vyhledat lékařské ošetření. Jedná se o vzácnou komplikaci, která lze vcelku jednoduše vyřešit, ale prodlouží celou dobu hojení. Další problém, který vzácně nastává je velmi silně zapáchající výtok, který signalizuje zánět v pochvě a je nutná lokální léčba do pochvě ve formě vaginálních tablet. Obě tyto nejčastější komplikace patří mezi nezávažné a lze je vcelku rychle a efektivně vyřešit.

takže k doktorovi bych určitě jela 😉

marupe
autor
19. led 2012

Díky moc. A myslíte,že stačí zajet ke svojí gyndařce nebo musím do nemocnice kde mi to dělali?

jameson78
20. led 2012

určitě do nemocnice. ty to nemáš napsané v propouštěcí zprávě? já v Motole dostala pokyny, co všechno se může dít a v jakých případech mám jet do zpátky do nemocnice a krvácení k nim patří

jennyska
9. pro 2013

Ahoj @marupe @jameson78 @marupe @belda a ostatní snažilky, těhulky a maminky 🙂

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s Konizací děložního krčku do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme?

Stačí svůj příběh, radu, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/konizace-krcku-delohy/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází tímto obdobím, potřebují se s ním vyrovnat a na MK hledají podržení, radu, zkušenosti a hlavně Vaše příběhy, které jim pomohou v této chvíli...

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all