Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

faflina
11. pro 2009

no mě změna jídelníčku vůbec nepomohla, za chvilku budu volat na výsledky stěrů už jsem tam volala sestra mi akorad řekla, že tam je nález, ale neřekla jaký. Přepojila mě na dok. ale nabral to tak budu volat za chvilku. Jsem zvědavá. Stěry mi bral jen na kvasinky, chtěla jsem aby vzal i chlamidie, tak řekl,že to nemám chlamidii že ta nesvědí. Ale taky řekl že když tyto stěry nějak dopadnou tak ty stěry udělá i na chlamidie a na bičíkovce.

faflina
11. pro 2009

Ahoj tak vísledky jednoho vítěru máme je tam streptokok. takže mi dal zas jinou vaginální mast. tu kterou mi prý napsal v úterý si nemám dávat. ale bohužel si není jistý jestli ty moje potíže s tím streptokokem souvisí. Třeba mi to ani nepomůže, jen se vyléčí nějaký ten streptokok. Ale třeba je to ono a přestane mě to svědit.

faflina
11. pro 2009

Né,né.... těch chyb si nevšímejte když sem to hned viděla už sem to poslala a nedá se to opravit. Fuj hamba.

josefka
12. pro 2009

faflina, nechci te demotivovat, ale streptokok je uz na celej zivot ☹. Antibiotikama ho jenom zalecis na chvili, ale bude se vracet. Mam ho taky a moje strava na nej bohuzel nefunguje ☹. Taky svedi a snadno se splete s kvasinkou - jenom kvasinka ma bilej a hrudkovitej vytok, ten streptokok spis nazloutlej.
Me na nej pomaha ten laktobacilus, ale musim ho chytit hned v pocatku. Jinak chci po Vanocich zkusit jednu bylinnou kuru primo na streptokoka, tak treba to pomuze.

marcajda
13. pro 2009

ahoj fafli, tak se streptokokem bojuji v močáku.. chodím k moc sikovné lečitelce a ta mi tvrdí, že streptokoka nevyléčíš..dala mi jíst z lékárny na tri mesíce pilulky na posílení organizmu a ten si potom musí a tou potvôrkou poradit sám..
a ty laktobacily tomu výborne pomohou. a porád chválím výplach tantum rosalgin, ten mi moc pomáhá.
hlavne použít prevarenou vodu a ten aplikátor taky pred i po prolít varící vodou..zničit ty mršky nezdolné...

faflina
13. pro 2009

Holky to co píšete už dávno dělám. Tantum Rosalgin jsem měla 10 pytlíků před necelím měsícem. A laktobacily beru snad půl roku. A právě s tím streptokokem: Před porodem se dělájí výtěry a zjistili streptokoka tak dali antibiotika aby se při porodu nenakazilo i miminko. Potom od té doby sem s tím začala mít problémy. Právě že jsem na sobě nepozorovala žádné výtoky max. někdy na kalhotkách zlutý flíček (nevěděla jsem že je to streptokokem). Ale že bych měla tvarohovej tak to nikdy. Tak uvidíme co se s tím dá ještě dělat. Celé 2 roky léčím kvasinky a ono ejhle...... 😅
tak doufám,že se svědění zbavím a aspoň budu vědět co na to použít.
Co manžel ten se nakazit nemůže? Nic mi doktor neříkal..

faflina
14. pro 2009

No ještě taky zkusit homeopatika, neví někdo, které by mohly zabrat?

josefka
14. pro 2009

faflina, na manzely to pry neskace 😀 ... me to zacalo stejne. Strasne svedeni a asi dva roky me doktor lecil na neexistujici kvasinky ☹

Ty laktobacily nejim - tedy resp. jim probiotika rano na lacnej zaludek, hned po tom, co vstanu. Pozdeji nema smysl je brat, kyselost zaludku je moc vysoka a zabije je, takhle rano je nejnizsi a zaludek je prazdnej, takze to tim rychle projde a je nejvetsi sance, ze neco prezije.
ja aplikuju cisty laktobacilus acidophilus do pochvy, kdyz citim, ze na me ten streptokok jde.

Homeopatika to vylecit neumi, alepson mi to rikala moje homeopatka. Kdyz jsem dostala zanet v tehu, tak mi doporucila Rhus Tox 3 kulicky 2x denne - nevim, jestli to pomohlo, preslo to, ale zaroven jsem potratila. jestli to bylo tim streptokokem nevim, vsichni rikali, ze ne, ale jedna bylinkarka mi rekla, ze to tim mohlo byt. pry mi oslabil steny a vajicko se neudrzelo. ☹

Po Vanocich budu zkouset bylinnou kuru od firmy Nadeje-bylinky, ale musim zatukat, od toho potratu jsem problemy nemela.

faflina
14. pro 2009

no taky jsem teď přišla o mimi. Byla jsem na revizi 23.10. Lacidofil já beru stejně jako ty- ráno na lačno. Ale do pochvy lacidofily mám, ale teď musím dobrat ty antibiotika. Mám koupenej ten FERMACOL. Je to prý dobrý, ale v lékárně mi řelki, že když ho jím, že do pochvy je to zbytečný. Ale stejně sem si ho koupila.

josefka
14. pro 2009

ja nastesti na revizi nemusela - stalo se mi to 5. 10 - rijen byl asi nejakej zapeklitej mesic ☹

je pravda, ze pri atb jsou laktobacily zbytecny - ta antb je stejne zabijou, takze je to vyhozeni penez. Zacni s nima ale hned po tom, co to doberes.

faflina
20. pro 2009

Takže holky po 2 letech si užívám sexu jak mladá a nároživá holka. Pro ty co nečetli zpátky. Od porodu mého syna jsem měla bolesti u sexu. Chodila jsem s tím na gyn. Ten mi psal pokaždé chlotrimazol. Jednoho dne mi došla trpělivost a změnila jsem doktora. Ale i tam to bylo dost od desíti k pěti. Pořád sem měla nějaké svědění a škrábání no hrůza. Taky jsem vyzkoušela hodně léků a doplňků stravy, ale bohužel mic nepomáhalo, a když to pomohlo tak jem na týden. po sexu opět problémy svědění a škrábání někdy až do krve. prostě hnus....
Potom sem se dostala nea stránky modrého koníka a dočetla jsem to fakt moc věcí a to mě domutilo opět jednat. Minulý dýden jsem zašla na gyn ať mi udělá stěry na chlamidie. On řekl, že chlamidie nemůžu mít, protože ty nesvědí. Ale udělal mi jinný stěr. Ale dal mi i recept opět na kvasinky za 4 dny si volám na vísledku stěrů, a on mi oznamuje že musím přijít že mám streptokoka a že musím dostat antibiotika. Těď sem po léčbě a můžu vám říct že fakt paráda.... Takže né kvasinky ale streptokoci. Taky vím, že ty stre. se jich už nikdy nezbavím, ale aspoň vím jak s nimi bojovat.... Takž cholky co mají stejné problémy jako já tak určitě požádejte gyn. ať udělá stěry jak na streptokoky tak na chlamídie a bičíkovce. To je to nejmenčí co může doktok pro más ženy uděla. A já sem si o to musela ještě říkat.

stazina
29. lis 2010

Ahoj , doufám, že se mi podaří obnovit toto téma..potřebuju akutní radu...asi před 5 dny jsem měla taky nějaké svědění a pálení, léčila jsem to čípakam a skyseliny mléčné a Macmicorem...už to bylo dobrý, byl sexík a dneska má manža taky svědění a uplně zarudlou vyrážku na penisu....je mi ho dost líto a nevím , čím mu pomoci...nemáte s tím zkušenost? DO lékárny se dostanu až zítr a, ale jak přežít noc? vím, že nejhorší je to právě v noci...díky za rady....Pa

terinda
29. lis 2010

Stazi, partner by se taky měl přeléčit. Nejlépe zajít do lékárny a poradit se o mastičce.
Měl by se mazat min. 3 noci v řadě.

stazina
29. lis 2010

@terinda ahoj , díky, našla jsem macmicor mast, co jsem nedávno měla od doktora ješět s globulema.....mohl by se nmazat tím?alespon pro dnešek?

terinda
29. lis 2010

Stazi, já nejsem doktorka.
Ale jestli je to určeno na kvasinkové infekce, tak by mu to ublížit nemělo 😅
Ale určitě se zítra poraďte v lékárně 😉

stazina
29. lis 2010

@terinda jasně, pordaím...ted jsem na netu našla, že se macmicor taky předepisuje chlapům..tak to zkusíme, jestli ho to nebude pálit, nebo mu to něco dělat...tak moc díky, pa

terinda
29. lis 2010

Není vůbec zač. Tak to rovnou mažte víc dní a Ty se pro jistotu taky ještě jednou přeleč.
+ sex. abstinence 😉 nebo si to zase předáte

kacab
29. lis 2010

Ahojda... jen Vás tak náhodně pročítám... už jsem to dnes psala na vedlejší diskusi... Když je tělo překyselené, drží se v něm plísně - ty jsou nejvíce ve střevech a odtud cestují po celém těle krví....... a kde jsou plísně, jsou záněty - gynekoligické urologické a střevní... Pořád dokola jsem brala ATB a furt se mi něco vracelo... Pak jsem dala na radu... začala jsem užívat střevní bakterie - první měsíc ve vysokých dávkách a pak jen na udržovačku jsem si občas polkla.. Můžu jen a jen doporučit, moje trápení je pryč!!! Už jsem to poradila i jiným holkám a u všech to zabralo... To že si kupujete čípky, tablety, výplachy, či se dopujete intimně jogurtem... to je fajn,jen tím léčíte příznaky a ne původ vašich problémů.... Proto se to tak vrací..... Jinak překyselení je daný složením stravy a hodně ho zhoršují sladkosti... Zásadotvorných potravin je málo, ani já jsem nedokázala změnit jídelníček... Jen jsem přidala zelený čaj místo klasického a dál občas spolknu ty bakterie... Je jich na trhu dost... Stačí si vybrat... já brala tyhle - mám u tý firmy registraci, tak byly levnější, ale podle mě Vám zaberou jakékoliv jiné z lékarny.... AC zymes http://czech.calivita.com/products/ .. je to veliké balení 100 tablet za 350, ale v tý lékárně si seženete i levněji.... Zkuste... já mám pokoj už 8 let!!!!

kacab
29. lis 2010

něco jsem Vám našla...
http://www.lekarna.cz/shop.php?txt_search=lacto...
... teď když to po sobě čtu, tak to zní jak reklama do teleshopingu 😀 😀 😀 ale mě to fakt pomohlo!!! nečetla jsem celou diskusi, tak jestli už to tu někdo psal, tak se nezlobte. Zdraví zdar 😉

pici
29. lis 2010

ahojte... chcem napisat svoje skusenosti
nikdy som nemala taketo problemy, avsak pocas hormonalnej liecby som sa s mykozou alebo kvasinkovou infekciou stretla a nie raz , bohuzial
ja som ju dostala vzdy po brati antibiotik, alebo po prechladnuti.. takze moje rady su :
predchadzat prechladnutiu mocovych ciest...
beriem preventivne uromax, tabletky na posilnenie pri urologickych problemoch
beriem probiotika / nutne pri brati antibiotik/
vyhybam sa cukrom, pretoze tie najviac zivia candidu albicans , ktora sposobuje tieto kvasinkvoe problemy

ak sa mi mykoza prejavi, tak su na to volnopredajne veci.. teda aspon u nas, mycomax tabletka na uzitie a canesten na potieranie.. plus si urobit vyplach rosalginom,avsak nasledne aplikovat cipky do posvy na obnovenie mikroflory

co som objavila je femigel.. je to zazrak od australian bodycare.. akonahle citim diskomfort, aplikujem si to.. je to fantasticke... neverila som kym som nevyskusala...
a dalsia vec je vyplach z hluchavky a imela... niekde som to nasla a aj minule bylinkarka spominala hluchavku.. je protizapalova... je to super...

vsetko s mierou, bavlnene spodne pradlo... ziadne parfumovane vlozky, intimna hygiena/ neprehanat/ mozno som vam nepovedala nic nove a svetaborne. ale takto s tym bojujem ja

ittule
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sexinka
16. dub 2013

Ahoj holky. Já proti kvasinkám bojuju už skoro rok. Měla jsem hromadu čípků od doktorky-všechny zabraly ale max. na měsíc, pak se to vrátilo. Teď jsem se rozhodla, že s tím zametu - s přítelem jsme začali používat kondom - vysazuju antikoncepci(to může být jedna z příčin), večer se preventivně oba mažeme mastičkou, omezila jsem cukr a snažím se hodně pít(ale fakt hodně!). Celý den chodím na wc, ale kvasinky se pomalu ale jistě stahují (není to hned ze dne na den-ale po dvou týdnech jsem už mnohem míň kvasinková🙂. Mám už jen dvě tabletky v platu, tak uvidím co to udělá, po vysazení antikoncepce..Každopádně-konečně si začínám připadat zdravější!

kettynka1234
16. dub 2013

@sexinka Ahojky, také jsem s tím bohužel měla problém. Od gyn. jsem měla na 14 dní léky ( čípky, mastičku a po dobrání těch čípků jsem si měla koupit nějaké další čípky na mikloflóru ( už nevím, jak se jmenovali). Po dobrání mám již víc jak rok pokoj. Doktorka mi říkala, že se to musí vyléčit, jinak, že se to vrací. Nejsou sice příznaky, ale jsou tam a po stesu, nemoci, zapaření ... se to zase může ukázat. Je lepší vyléčit.

camelinka
16. dub 2013

ahojky, doporucuju vsema deseti tohle http://www.001shop.cz/MULTI-ACIDOPHILUS, po letech zkouseni vseho moznyho tohle jediny zabralo natrvalo 😉

ve24
22. dub 2013

@camelinka můžu se zeptat, užíváte je vaginálně, nebo orálně? Opravdu pomáhá? Musí se to brát pravidelně, nebo jak se dobere balení, tak pak už nic?

camelinka
22. dub 2013

@ve24 jenom sem je bastila, mela sem asi dve baleni po sobe a uz vic jak dva roky myslim je nepotrebuju a nic se mi nevraci

ve24
23. dub 2013

@camelinka děkuji

sofiesarah
8. kvě 2013

@luca83
Určitě jez zelené potraviny. Já jsem taky hodně trpěla na záněty, měla jsem problémy s čípkem...Momentálně užívám chlorellu a aloe vera gel brusinkový. Po třech měsících užívání jsem neměla žádný problém. Je skvělé, že to jsou přírodní výrobky a necpeš do sebe žádné hormony nebo tak něco. Pokud chceš vědět víc o dávkování, užívání a ceně, tak mi piš do zprávy nebo na weliveabetterlife@gmail.com ;)

sofiesarah
13. kvě 2013

@luca83
Vyzkousej aloe vera gel brusinkovy. Ja ho piju na gynekologicke problemy a vymizly mi vsechny zanety a infekce!kdybys chtela vice info, tak me kontaktuj ;)

ivca47
9. srp 2013

Ahoj, mám 12 let a myslím že mám kvasinkovou infekci. Strašně mě to svědí a někdy až pálí a objevuje se tam bílý povlak.Musím jít s tím ke gynekologovi ?.Já se strašně stydím tak se chci zeptat jestli se to dá ňák vyléčit doma.Ale asi stejně tam musím jít :( .Ale nevím jak to mám říct mamce v poslední době má špatnou náladu a tak nevím co mi na to řekne.Je podle vás lepší gynekolog nebo gynekoložka ?.Jak to bude všechno probíhat a na co se mě bude ptát ?. Bude to bolet ? A kolik to asi stojí ? (myslím prohlídka). Prosím odpovězte mi děkuji.