Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

jabluncanka
11. pro 2007

Chiw,taky obyčejně chodím jinam 😉 Hlavně se vyhýbej sladkostem,a to koláčům,zákuskům,o čokoládě nemluvím.Sladké podporuje kvašení...Zkus ty boraxglycerinové globule,mně vyšly ze všech léků nejlíp a můžou se i v těhu... 🙂 😉

barag
11. pro 2007

chiw, pokud nejsi těhotná zatím tak zkus gyno - pevaryl, ten je zaručenej, navíc by se Ti to po tom nemuselo vrátit, když si dáš pozor na to co jíš a piješ. nalistuj o pár stránek dřív, nechci se dlouze rozepisovat podruhé

barag
11. pro 2007

jo, a laktobacily jsou dobrý, ale spíš jako prevence, když to propukne tak jsou samotný celkem na houbý, ale jako podpora při adekvátní léčbě sou super

chiwule
12. pro 2007

holky díky moc! s tím sladkým se budu muset hlídat, nikdy jsem na něj nebyla ale tak poslední čtvrt roku se můžu utlouct po každý čokoládě co vidím ☹ no hlavně že se těch mrch kvasinkovejch zbavím, co bych pro to neudělala 😀 😉

kay
12. pro 2007

ahoj chiwule, já na to trpěla docela dost, je pravda že se má omezit sladké (rafinovaný cukr), a bílá mouka. Gynopevaryl mi teda nezabral, naopak je ště situaci zhoršil.. doktorka mi poradila, že si mám dělat tak obden sedací lázně v octovém roztoku, že kvasinky nesnáší kyselé.. Pomáhá to..

chiwule
12. pro 2007

hele holky a mám ještě jednu blbou otázku 🙂 dá se s kvasinkama otěhotnět? 🙂

barag
12. pro 2007

o, kay tak to si musím zapamatovat, a když píšeš, že to pomohlo, tak tím spíš

chiwule
12. pro 2007

kay, díky za tip, já mám teď po kyretáži zakázané koupání. Ale kdyby časem ty potvory nezmizely, tak to určitě vyzkouším!

barag
12. pro 2007

s kvasinkama a otěhotněním se to má tak, že když máš kvasinkový zánět, spermoškám se nehýbe tak dobře jako když máš plodný hlen, ve kterým můžou nějakou dobu přežít a dobře se jim v tom hlenu hýbe, takže pokud přesně nevystihnete dobu (což se asi moc nedá) a budou tam před ovu, snižuje to šanci na otěhotnění, tak mi to vysvětloval můj gynekolog, ale možnost otěhotnění nevyloučil. ale je to podstatně horší, no a co si budeme povídat, i ten sex s počínající mykozou nestojí za nic...

barag
12. pro 2007

s tím sladkým to chiw fakt dost souvisí, já na ně trpím a když se hlídám, je to všechno ok, když se utrhnu (taky miluju čokulády)tak si můžu být jistá, že se v druhý půlce cyklu mrchy objeví. jo a ještě něco mi můj pan doktor říkal v souvislosti se sladkým - prý snižuje imunitu a je fakt, že ten cyklus co sem se tláskala šíleně dobrým pouťovým cukrovím (cukry plus ta bílá, pšeničná mouka) měla sem mykozu a za pár dnů na to sem ještě onemocněla a musela sem na neschopenku

chiwule
12. pro 2007

barag, no jo, já taky nemám na sex zatím moc náladu 😒 jen si tak říkám, že kdyby náhodou tam byly i po další mrše a ne tak viditelně jako teď, tak jestli by to bylo na závadu... 😎
na sladkým ulítávám až v poslední době co mě cpou hormonama, vždycky jsem měla radši kyselý věci a taky jsem na kvasinky nikdy netrpěla, tak na tom asi něco bude! 🙂

f.nina
12. pro 2007

Ahojky tak jsem si přečetla vaší diskuzi a jsem ohromená 😲 Já jsem kvasinky dostala když jsem byla těhotná,,,a jediné co jsem dostala byli čípky na zavádění(už jsi nepamatuji název)A takové jako že nemám jíst sladkeé a pdobné věci které tady popisujete mi nikdo neřekl ☹ Ale i přesto po týdnu bylo vše o.k 😉

barag
12. pro 2007

f.nina, já si na to za život s mykzama musela přijít sama - v knihách, po netu, po letech sem se dostala na imunologii, tak tam mě toho paní doktorka hodně řekla, ale na gyndě nee, to jen ten poslední gynekolog mi dal tyhle dvě unformace o spermoškách při mykoze - hodnotil naše poslední snažení před ovulkou než propukla mykoza naplno a druhou informaci o sladkém a snížení imunity. toť vše

blka
12. pro 2007

Holky, chtěla bych se zeptat, jak poznáte, že máte kvasinky a to hned běžíte k doktorovi?

barag
12. pro 2007

ten pocit se nedá s ničím jiným zaměnit...a když už to poznáš tak šup co nejdřív k doktorovi nebo do lékárny, protože jak se to rozjede tak to bolí, já se tím i v noci budím, jak to svědí a pálí.

blka
12. pro 2007

Aha, tak takové bolesti jsem asi nikdy neměla. Jako lehtání to jo, ale takové, že by mě to budilo, to asi ne. A pálení - spíš ze začátku při milování, protože se jaksi nedokážu poslední dobou dobře zvlhčit 😒

chiwule
12. pro 2007

u mě to bylo minulý měsíc jen o šíleném svědění. tenhle měsíc to ani nesvědí, je výtok tak divně páchne 😒

blka
12. pro 2007

Chiwule: tak to mě taky, ale mě tak divně páchne pořád 😖 . Tak nevím, jestli mi páchne divně nebo tak má páchnout normálně 😖

lucky.lady
12. pro 2007

Ahoj. Jen chci napsat, že mě se objevil silný výtok a svědění po té, co jsme s manželem začali používat kondomy, kamarádka má stejnou zkušenost...A byla to nějaká známá značka. Primeros, nebo Durex... už nevím. Ale přestali jsme je používat a vše bylo zase OK...

barag
12. pro 2007

lucky.lady třeba alergie na latex?..

chiwule
12. pro 2007

blbíku: to je těžký říct, jak páchne normálně a jak už nenormálně 😀 nech si udělat stěry od dr a uvidíš 😉

chiwule
12. pro 2007

tím chci jen říct, že tohle co mám teď je prostě tak jiný od normálního stavu co mám celej život, že dokážu rozlišit, co je ok a co už ne. každá to máme jinak 😉

lucky.lady
12. pro 2007

barag: nevím, možná spíš na ten lubrikant... vážně nevím...

blka
13. pro 2007

Chiwule: dík. Ale jinak mám přezdívku Blka a ne Blbík 😀

chiwule
13. pro 2007

blbko no promiň no, ale přišlo mi to takový tvrdý oslovovat tě tak nepěkně 😀

simousek
17. pro 2007

Ahoj,holky doufám že mě poradíte ☹ Už od včera večer mě to hrozně pálí(ale nesvědí)a i se mi chodí blbě čůrat, jakože i trošku řeže.Ale malinko.Tak nevím jestli se jedná o ten zánět naebo o začínající zánět močovýho měchýře?Z práce jen tak odejít nemůžu a když už bych musela tak nechci i gyndu a ještě na urologii..Nevím kam.Obojí problémy jsem už kdysi měla a lítala jsem po těchto dvou odděleních střídavě,s tím že na mě na urologii nebyli moc milí,proč tam chodím s gynekologickýma problémama ☹ Jenže já nevím co to může být.Jaké máte příznaky?Je to vážně nepříjemný..

chiwule
17. pro 2007

simousku, sice nejsem doktor, ale podle toho co říkáš, je to jasný zánět močových cest. masti šupem k doktoru, stačí tvůj obvoďák nebo obecný dr co máš - s nejvyšší pravděpodobností ti nasadí. kup si bezinkový juice, třeba s malinovým dohromady, pročišťují a desinfikují močové cesty. Můžeš taky zkusit z lékárny Urinal. Ale dr by jsi navštívit měla, koukne se na tebe na živo 😉

simousek
17. pro 2007

Chiwule, no jo, jenže mě to jakoby pálí pořád a tenkrát mi na urorlogii říkali že je to s těma gyn. problémama podobný pálení, jen s tím rozdílem že u močáku to pálí při čurání a při tom zánětu pořád.Mám problém odejít z práce a nerada bych k oběma doktorlm a byla za hlupáka (že tam lezu s něčím jiným)tak se to snažím rozpoznat 😅

chiwule
17. pro 2007

simousku, vždyť ty se nemáš za co omlouvat! ty nejsi odborník, abys dokázala rozlišit, jeslti je to ono nebo tamto, to je věc doktorů! navíc sis to asi nezpůsobila schválně, že by tě bavilo trpět bolestí 😉 tak i kdybys tam byla "špatně" tak ti nemají co nadávat, ty jsi nemocná a potřebuješ pomoc! a oni jsou na to študovaní 😉 nenech se odbít! 😉

simousek
17. pro 2007

Já vím,máš pravdu..A ten kvasinkovej zánět se projevuje hlavně výtokem že?A ten nemám.A u močáku by zase mělabýt krev v moči,nebo zvýšená teplota..A to taky nemám.Počkám do zítra co se z toho vyklube a někam zaběhnu..
Je pravda že jsem měla štěstí na doktory, z kterých jsem měla pocit že jim zabírám čas, pokud nemám nic na umření..