Kvasinková infekce, jak se proti ní bránit?

luca83
13. zář 2006

Holky,mate nektera caste infekce? Ja je mam temer kazdy mesic, uz jsem byla i 2x na laparoskopii a stejne se mi porad vraci. Muze to mit nejaky vliv na otehotneni? A co proti tomu delat? Dodruzuji maximalne hygienu, pouzivam bily jogurt, intimni vlozky a nic nepomaha, stejne se zas objevi... ☹

chiwule
17. pro 2007

simousku, nemusíš mít ani zvýšenou teplotu 😉 pokud máš silnou imunitu, tak tělo dokáže běžné příznaky potlačit, ale už nezvládně zničit zánět 😉
jinak o doktorech mi povídej, mě víc jak 6 let tvrdili, že si bolesti při styku a při ms vymýšlím, skoro už mě poslali za psychoušem 🙂 a ejhle, nenechala jsem se odbít a zjistili endometriozu!

simousek
17. pro 2007

jejej, tak tu jsem měla taky..Vím co to je za humus. Tak o doktorech co mi tvdili že simuluju s bolestma břicha, vím taky svý 🙂 Taky endometrióza..Ale teď ještě tohle.No je to fér?Manžel je 1x za rok max.nachlazenej a já si odskáču tohle všechno asi i za něj 🙂

chiwule
17. pro 2007

hele simousku a nemůže to být tím, že se ti endometr. znovu rozjela? ta se totiž s oblibou usazuje na stěně močového měchýře! 😕

blka
17. pro 2007

Chiwule: 😀 . Nejsem ani Blbka, ale Blka 😀 😀 . Ale v pohodě. Před tebou mě tak oslovila jedna slečna a kdyby se mi dodatečně neomluvila, tak jsem si toho ani nevšimla 😎 . Až od té doby si jaksi všímám. Ale nezlobím se na tebe, aby sis nemyslela. Aspoň jsem se zasmála 😀 😀 😀

chiwule
17. pro 2007

ježííííššš, to jsem to ale vymňoukla 😀 😀 😀 no máš pravdu, že to druhé b tam není 😀 😀 😀 pardón pardón pardón 😉 😅

blka
17. pro 2007

😀 😀 v poho 😎

j.a.n.i.c.k.a
17. pro 2007

Ahoj holky, můžete mi poradit???? 🙂
Asi před 3 měsíce mi dr našel při roční porhlídce "menší" zánět dělohy...dostala jsem na 10 dní vkládací čípky a dál se nic neřešilo....páč mi nic nebylo taky jsem to neřešila..Pak za měsíc jsem měla poměrně veliký zánět močáku...dlouho jsem brala antibiotika...Teď už je neberu, ale min cyklus byl po těch "asi" antibioticích dost dlouhý 43 dní (normálně 28-30)a 10 dní uprostřed cyklu mě pěkně bolelo v podbřišku..teď další cyklus (jsem asi 10den) mě stále pobolívá na vaječnících...někdy víc, někdy mín...a přijde mi občas jako by mě na nich studilo...... (doufám, že to má hlavu a patu 😖 ). Myslíte, že to je ještě ten zánět močáku...nebo mám jít k ženskému? Dík moc

myska18
19. pro 2007

Ahoj holky, ja sem se sem ted zaregistrovala, protoze sem to uplne nahodou objevila na netu... Potrebovala bych poradit. Poprve se mi stalo, ze sem dostala tuto infekci, tedy alespon mam vsechny priznaky a znama co na to trpi mi to potvrdila. Nerekli byste mi, zda-li je opravdu nutne jit k lekari? nejsou pro to nejake babske rady? Ta znama mi poradila neco s bilim jogurtem ale nevim nevim... Jinak sem mela asi pre tremi tydny anginu, takze to mam nejspis z antibiotik:(

myska18
19. pro 2007

Ahoj holky, ja sem se sem ted zaregistrovala, protoze sem tuto stranku nahodne objevila. Potrebovala bych poradit. Poprve sem ted chytla tuto infekci, tedy alespon mam vsechny priznaky a znama co na to trpi mi to potvrdila. Mela sem asi pred trema nedelema anginu a antibiotika, takze to mam nejspis z toho ☹ Neporadili byste mi prosim co s tim? Je opravdu nutne navstivit lekare nebo s tim muzu neco udelat sama? Ta znama mi poradila neco s bili jogurtem, ale nevi nevim...

myska18
19. pro 2007

Jejda, pardon ze to je dvakrat 😅

evikmi
19. pro 2007

myska18.z antibiotik je to určitě..já jsem na tom stejně,raději jsem k dr šla,jsou sice různé rady jako ten bílý jogurt,výplachy octovou vodou nebo sedací koupele,ale dr je lepší.mě třeba ani neprohlížel(jestli máš strach z tohoto), jen jsem řekla, že jsem brala antibiotika a on už"jo,tak je mi jasné,..." napsal mi mastičku pro mě i pro manžela a pro mě ještě i čípky.třídenní sexuální půst a pak už jen myšákovat i s mastičkou...prý se tím urychlí léčba a zabraňuje se tím brzkému návratu mykozy 😉

myska18
19. pro 2007

evikmi: Diky moc, taky sem prace rikala priteli, ze bychom meli nejak preventivne prelecit i jeho, aby se mi to treba nevratilo... A jinak s tim doktorem, je mi neprijemnej pocit, ze by na me koukal kdyz je to takhle v neporadku.On tam uz ted pres svatky neni, tak zkusim tzv. "babske rady" (caj s echinaceou, tea tree olejicek a jogurt) a uvidim, kdyz se to nezlepsi tak tam naklusu. Jen doufam ze se to nemuze nejak zhorsit...

evikmi
19. pro 2007

zkus se zeptat i na nejakou masticku v lekarně,já mám Clotrimazol,ale nevím,jestli to není jen na předpis,ale určitě Ti tam poradí.....a přítele MUSÍŠ přeléčit,protože on by Ti to opravdu pořád vracel.jinak doporučuju dbát ještě víc na hygienu,pořádně se utírat po koupeli-jo a spíš se sprchujte,než koupejte...je to lepší-i přítel😉

a nosit volné oblečení a ideálně bavlněné kalhotky typu Bridget Jonesová 😉

myska18
19. pro 2007

Ok, tak diky moc za rady 😉

myska18
19. pro 2007

Prosimte, kdybych se z toho pres svatky dostala a nepotrebovala doktora, jak bych mohla nejak prelecit pritele? potrebuju na to mast nebo staci neco prirodniho jako by treba pomohlo me?

evikmi
20. pro 2007

u přítele babské rady neznám,tam je lepší mastička a opravdu pár dní se postit od sexíku...hodně štěstí😉

myska18
21. pro 2007

evikmi: Ok, zitra zabehnem do lekarny a snad nam dobre poradej🙂 Diky moc za rady 😉

j.a.n.a.
5. led 2008

Ahoj holky! Ráda bych taky přispěla do vaší diskuze. Kvasinky-nesnášim tohle slovo, a dále zánět močového měchýře. Na začátku roku 2005 jsem měla poprvé zánět močového měchýře a k tomu samozřejmě kvasinky. Brala jsem všechno možný, antibiotika, globule na zavádění, léky na imunitu, masti atd...... nic nezabíralo, každý měsíc to samý. 2006 jsem otěhotněla, záněty moč.měchýře přešly, kvasinky pokračovaly, takže celý těhotenství mně dělali výtěry s Boraxem. Porodila jsem a vše bylo opět zpátky. Kvasinky i záněty. Celý rok 2007 jsem brala všechna možná ATB, masti, globule, brusinky, čaje a já nevim co ještě a nedávno mi teda udělali výtěry a mám tam positivní nějakou bakterii a ta to prý všechno způsobuje. Takže mi dali další prášky a masti....dobrala jsem to a jsme opět na stejné koleji. Už jsem fakt zoufalá. Teď se mi vyrábí nějaká ta vakcína, tak jsem zvědavá. A hlavně, když mě teda nic nesvědí nebo nebolí močák, tak si s manželem chceme užít hezké chvíle a ono mi to tam dole celý popraská. Pomóc.....

pajkaa
15. únor 2008

Ahojky holky potřebuji poradit. Nikdy jsem mikózou neměla až teď v těhotenství,máte s touto infekcí někdo zkušenosti i v těhotenství. Na gynekologii jdu až za měsíc, ale raději dřív že jo? 😖

dvojka
15. únor 2008

Ahoj pajka...Já měla kvasinky v 34tt...Pomohl mi Fermalac,ale zajdi si radši k doktorovi

grej
15. únor 2008

Pajkaa - uričtě si k doktorovi zajdi. V těhotentství se prý kvasinky objevují častěji, jak je v pochvě narušena mikroflora...

Pro holky, které na to trpí jako já:

Objevila jsem CANDILAC. Jsou to cucací bonbony, které obsahují lactobacily, kyselinu mléčnou a brusinky. Působí to proti nežádoucím bakteriím po stránce močové i gynekologické. Stojí to sice cca 260,- / 30 tablet, ale mě to asi pomohlo... Objednávám další balení a budu doufat, že to fakt zabírá 😉

jabluncanka
15. únor 2008

pajkaa:

...zajdi k MUDrovi co nejdřív,kvasinky nejsou dobré pro mimi... 😒

smilkycz
21. únor 2008

ahojky, mě kvasinky taky dost často trápí,nejlepší je si 1 x týdně zavést pročišťující Gyntima čípek (k dostání volně v každé lékárně) a jinak pak na svědivá místa používat Canesten krém. Kvasinek se nedá jen tak lehce zbavit. Já to vím. Trpím na to 3. rokem.

sonitka
22. únor 2008

Ahoj holky...Koukam, že je nás hodně, které trápí ty "hloupé" kvasinky. Ano, i já patřím k těm, které na ně trpíme. Je to fakt strašný, co? Zrovna ted zase trpim ☹ Už jsem vyzkoušela všecko možný, ale vždycky mam klid tak na měsíc a pak se zase přiřítěj....Když tak tak čtu ty vaše přišpěvky, sladký mam hodně ráda,ale jogurty-předevšim teda Activii snídam každý den, už jsem z toho zoufalá. Od října mě na gyndě vidí pomalu každej měsíc....A vždycky se to vrátí. Fakt by mohl být nositel přítel? Pro něj už jsem taky tedkon dostala tabletky, tak uvidíme...Jinka myslíte, že mastička by ještě nebyla od věci, co?...Mno....Jestli některá ještě něco znáte, budu ráda za radu. Děkuju! Mějte se moc fajn a hlavně zdraví!

grej
22. únor 2008

SOnitka - hodně holkám pomáhá Canesten, ale mě se ověřil Jenamazol. Je to teda jen na předpis, ale je to fakt dobrý. I s aplikátorem.

Já ještě baštím Lacobacillus Swiss a Candilacc a v případě, že cítím, že na mě něco leze, tak si zavedu Borax (taky na předpis) a udělám si octosolnou koupel (teda spíš se tím ošplíchnu při sprchování). A už asi 2 měsíce mám klid!!
Vím, že to zní hrozně, ale pro mě i 2 měsíce bez mykoz je svátek...

sturnus_vulgaris
22. únor 2008

Ahoj holky,
radu bych měla, teda dvě:
1. změna partnera 🙂 - v mém případě zafungovalo stoprocentně. Ovšem chápu, že to není vždycky možné.
2. kůra z kysaného zelí - doporucena gynekologem.

Proti Jenamazolu a Canestenu nic nemám, ovšem problém je, že ty kvasinky se proti nim časem stavaji rezistentní - tot aspon slova meho gynekologa. Ono totiž asi není vždy uplne snadne vychytat ten moment, kdy s nimi přestat - kolikrát jsem si říkala, že je všechno už OK, ale asi nebylo a mela jsem je ještě aplikovat.

Ta kůra z kysaného zelí byla aspon v mem pripade hodne uspesna (mela by pry stacit 2x za rok), taky proto, ze jsem mela lozisko ve strevech. Myslim, ze hodne lidi to tak ma (ze je to lozisko nekde jinde nez v pohlavnim ustroji), protoze ta kvasinka je potvora a je schopna prochazet bunecnou stenou - rikam to amatersky, tak me kdyztak upresnete.

Proste musíte jíst týden kysané zelí, takové to, co se prodává v pytlíku (ne sterilované). Ke kazdemu jidlu vrchovatou misku. Ze zacatku je to pohoda, ke konci tydne se z toho zveda kufr. Jinak je u toho treba drzet dietu, ne nijak prisnou, ale proste omezit cukry (na ty kvasinky "jedou"). To znamená omezit i prilohy (brambory, ryze, moucna jidla, testoviny atp. protoze to je v podstate samy cukr), hlavne libove maso (abyste to nemeli jalove, tak si ho treba trochu vic okorente, treba rozmarynem) a zelenina. Dalsi zasada je nejist ovoce, tam je taky samy cukr. Vubec nemluvim o cokolade, sladkych napojich a cukrovinkach, ty by obecne u nakazy kvasinkami mely byt skoro az tabu. Do toho se ladovat laktobacilem (da se koupit v lekarne i bez predpisu, pripadne Hylakem). Jak jsem psala, ke konci toho tydne je to des, ale da se to prezit. U me to aspon zabralo, tak bych vsem prala, aby to vyslo taky.

A na zaver: ono to opravdu chce trochu zmenit stravovaci navyky. Myslim, ze dnes proste jime moc cukru. Ty jsou jako droga - ale casem (jakoze to opravdu neni ze dne na den) se da touha po sladkem ukorigovat. Nejhorsi je vyhladoveni - to potom clovek ma potrebu neco do sebe honem nasoukat a sladke jidlo je nejrychlejsi zdroj energie. Blbe taky je vynechavani jidel, ad vyse. Je to i o pristupu k zivotu, kdy clovek chce "jen to sladke" a to ostatni ne...

sturnus_vulgaris
22. únor 2008

Jo a ještě jsem zapomnela, ze dobrou zkusenost mam z Tantum Rosa. Ale to je spis v takovych tech pocatecnich fazich, ne kdyz uz se infekce rozjede.

sonitka
23. únor 2008

grej a sturnus_vulgaris: Teda holky!!! Teď jste tady toho na mě vychrlily děsně moc, ale i tak vám moc dělkuju! 😉 Určitě něco co nejdřív vyzkoušim...Ten Canesten mi teda nepomáhá-už mam vyzkoušené. Zelí nesnášim, ale tak já to zkusim vyzkoušet a ve zdraví to přežít 😀 Mno a jinka s tím partnerem - toho měnit nechci!!!!! Ale myslíte, že bych mu teda měla taky preventivně nějakou tu mastičku koupit? Asi by to bylo lepší, co myslíte?....Kdyžtak mi, prosím poraďte nějakou pokud teda znáte, která se dá koupit bez receptu? Abych zase nemusela letět na gyndu...Jak už jsem říkala, od října mě tam vidí pořád, tak .......chápete? Děkuju

grej
23. únor 2008

Sonitka - tak mě manžel zvládne maximálně tak Fungicidin. Je to totiž průhledný. Nesnáší "bílý" mastičky 😀 Ale ten je taky na předpis... Z těch bez předpisu mě napadá právě jen ten Canesten. Mě teda taky nepomáhá, ale třeba manžovi zabere...

dvojka
23. únor 2008

Sonitko a zkoušela jsi Canesten 3 vaginal krem?Já jsem ho totiž měla,mazala jsem s nim i partnera nebot mi bylo řečeno,že i když on nemá příznaky tak kvasinky mít může,oni mužský jsou vůči těmhle potvůrkám víc imunní.... 🙂
No a právě tím že se to neléčí i u partnera je to velmi zdlouhavá léčba